90029
  • TBTPumpa
    #88109
    Alvó állapotból és Windows általi monitor kikapcsolásból visszajön a kép. Ha én magam kapcsolom ki, akkor a bekapcsolás után nem adja vissza a képet. Szóval akkor nem az AMD hanem az LG a hibás?
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.12.11. 18:18:29
  • Solt
    #88108
    De más az alvóállapot, és más amikor csak a monitor kapcsol ki. Én kilőttem a hibernálást, csak a monitor kapcsol ki 15 perc után, minden más megy. Így visszajön, másképpen nem.
  • TBTPumpa
    #88107
    Ha beállítom, hogy adott idő után kapcsoljon ki, akkor visszaadja a képet alvó állapotból. Ellenben én le szoktam kapcsolni a monitort, ha tudom, hogy 1-2 óráig rá sem nézek. Most felkapcsoltam és felébresztettem alvó állapotból, aztán mégis elfelejtett képet adni.
  • Solt
    #88106
    Nekem sem AMD, sem NV kártyával nem jön vissza alvó állapotból a gép egy Dell monitorral. Kikapcsoltam minden energiagazdálkodási funkciót, csak a monitor kikapcsolás van 15 percre állítva, így működik...
  • TBTPumpa
    #88105
    2008-as LG Flatron TFT monitor. Full HD felbontás van (22 colos), HDMI nincs, csak a klasszikus VGA csatlakozó. Eddig működött, ne most haljon meg.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.12.11. 17:48:18
  • Solt
    #88104
    Milyen monitor?
  • TBTPumpa
    #88103
    Nem, simán Windows asztalon hagytam, nem volt játék futtatva. Eddig ilyet nem művelt, úgyhogy nem tudom mi lehet a baja. Ellenben a Chieftec tápom szokott néha érdekességeket művelni.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.12.11. 17:31:43
  • broman191
    #88102
    Miért lenne a táp pont idle használat közben? Vagy a játék közben hagytad úgy? Próbáld ki esetleg az új drivert, hátha, vagy tiszta installal akár ugyanazt...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.12.11. 17:27:33
  • TBTPumpa
    #88101
    Tápegység? Mert akkor kuka az is az 5 év garanciájával együtt. Amúgy meg az AMD a ludas, mert minden miatt ők a hibásak.
  • broman191
    #88100
    Ő megoldja, kapsz helyette valami Fury X-et:

  • Jim Morrison
    #88099
    lehet nem a vga a hibás!
  • TBTPumpa
    #88098
    30 percre magára hagyom a gépet és lekapcsol a videokártya. Monitor nem ad képet és semmiféle reakció sincs, csak reset esetén. lol
    Windows-ba sincs engedélyezve ez a dolog + még stabil Catalyst driverem van (nem béta és nem az új Crimson).
    Hát én mindjárt kib@szom ezt az AMD-t, azt veszek valami takony zöldet. Ne szórakozzunk már, nem 5000 Ft-os ésvagy alaplapi VGA-ról van szó.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.12.11. 17:13:42
  • alyr2
    #88097
    Nalam normalisan mukodik
  • macleody
    #88096
    Olvastátok, hogy állítólag a Crimson visszaveszi 20%-ra a ventik fordulatát? Nem tudom mi igaz belőle, nem néztem nálam mi a helyzet.
  • arty
    #88095
    computeban jelentosen erosebb, civ5ben latni... masbab sajna nen :(
  • alyr2
    #88094
    Teljesítményt kérdeztél. Abban egyeznek, csak fejlettebb architektúra ennyi lehet "sokkal" jobb lesz ha végre tényleg megjon a DX 12..de az is lehet hogy nem.
  • alyr2
    #88093
    Fölösleges várni bármire..de abban igazad van, hogy egy másfél éves kártyáért 100 papír túlzás..a 380X aránylag jó árban van, amit kérnek érte az reális(ha vennél egyet 2 évig simán kibírná)
  • TBTPumpa
    #88092
    Ebben a 380X tesztben szerepel a 280X is. Ahogy elnézem, játékokban sajnos minimális az előnye a 280X-hez képest. Sőt bizonyos játékokban alul is marad a 280X-el szemben, bár van, ahol bealázza (Witcher 3).

    Szóval akkor várhatok az Nvidia új cuccaira. 2014 szeptemberi GTX 970 kártyáért 2016-ban már nem akarok 100 000 Ft-ot fizetni, adjanak valami frissebb technológiát ennyi pénzért.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.12.10. 09:51:09
  • benőmenő
    #88091
    A régi 280X-es és a 380x-es ph! tesztben hirtelen a TR-t találtam ami megegyezik és ott azért durván jobb értékeket mutat fel az újabb kártya.
    Mondjuk a tesztkonfigjuk változott, mert 2 gennel újabb cpu-t használtak és DDR4-et, meg azóta kitudja milyen patchek és driver update-ek jöttek. Ezért is nonszensz, hogy kimaradt a 280X a tesztből, hiszen ahhoz kéne mérni a fejlődést.
  • arty
    #88090
    tehát kb mindenben más :))) más gcn, más órajelek, más mem-méret....
  • alyr2
    #88089
    a 380X az koppra egyezik a 280x karival. csak kevesebbet fogyaszt meg van benne par extra fícsör.meg 3 helyett 4 giga van rajta
  • arty
    #88088
    miért lenne baj?
    mi mással lenne leginkább értelme összevetni, mint a közvetlen elődjével?!

    nekem anno a 280x volt a kedvenc kártyám az elmult 2-3 évből - ár, teljesitmény, tuning, hang tekintetben.
    nem tudom azóta van-e jobb, így meg, hogy közvetlen nem is tudom összevetni ... (tudom, nézzem meg máshol...)
  • broman191
    #88087
    Az úgy volt hogy Fallout 4-eztem, azt' nem adtam kölcsön... Egyébként szvsz érdemes lehet fenntartásokkal kezelni ezt a PH!-s minimum FPS témát, azt például nem hiszem el, hogy a Sniper Elite 3-ban a 380 non-X 32 FPS minimumot hoz, a 380X 52-t...újra lemérve lehet lesz 2 FPS különbség 20 helyett...régebben én is benchmarkolgattam ezt-azt többször poénból, a minimum több esetben is merőben eltérő volt - amely általánosságban érzékelhetetlen persze - az átlag szinte ugyanaz... Persze előrelépés a 4 GB-os 380X a 3 GB-os 280X-hez képest, csak jelenleg még aligha mutatkozik meg az előnye érdemben...és ugy a jelenlegi árazásával nem tudok mit kezdeni, számomra a - jelenlegi - játékok többségében alig számszerűsíthető érdemi előny nem igen ér meg plusz 35-40e Ft kiadást... :)
  • alyr2
    #88086
    ha benne lenne akkor az lenne a baj..280x mar szarra van tesztelve..keress egy tesztet es tedd melle..amugy erosebb mint a sima 380 max fpsben minimumban meg nem(abban amivel jatszom)
  • arty
    #88085
    vajon 280x azért nincs a tesztben, mert..... ? :D
  • TBTPumpa
    #88084
    Prohardver teszt

    Szépen muzsikál a 2013-as TR alatt TressFX nélkül.
    Majd az új rész megfekteti ezt is.
  • benőmenő
    #88083
    Viszont a bf4 stabil maradt a cfg törlés után.
  • benőmenő
    #88082
    Azóta nem tudtam nyomni, mert tegnap konkrétan nem volt netem.
    2 meccs lement hiba nélkül, de a witcher 3-ban is vannak durva glitchek, szóval ebből kártya halál lesz szvsz előbb-utóbb. :(
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.12.01. 21:52:35
  • arty
    #88081
    hogy áll a béefsztori?
  • JaSoN HuNTeR #88080
    Hogyan kell bekapcsolni a Crimsonba az Eyefinityt mert nekem nem érzékeli a program a többi monitorom...
    Régivel tökéletesen ment.
  • benőmenő
    #88079
    Már rég az afterburner szabályozza a ventit, pedig nem emelt órajellel használom a kártyát.
    Default már 60 foknál 50%-on üvöltene a venti, pedig szórösfánk alatt sem megy 70+ 1-2 fok felé 20%-os ventivel. 60 fokig meg 0-n van, mert ez a régebbi twinfrozr alapból 930 RPM-en forog.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.12.01. 11:54:42
  • Jim Morrison
    #88078
    De mint te is látod, az alkalmazások nagy része jó
  • bardocz
    #88077
    PDF-ek is valszeg jók, office is jól nagyítható. Azt elismerem, hogy ennél azért több alkalmazás van...:D
  • Jim Morrison
    #88076
    Jaaa, hat ja, ki kene probalgatni azokat:) chrome jo (volt egyik videoban), de ugye ennel azert en is tobbet hasznalok :D
  • arty
    #88075
    nem :)

    még1x: desktop(!!!) alkalmazásokról beszélünk, elvégre nem tabletként használod a pécéd, gondolom ....
  • bardocz
    #88074
    Most így végiggondolva talán játékok menüjében zavarna, fullhd-n mindenhol a legkisebbre veszek minden ikont meg ilyesmit. Játékok menüje nem tudom mennyire skálázódik, gondolom esetfüggő eléggé. Azért kipróbálnám.
  • Jim Morrison
    #88073
    windows 10 ben már teljesen jó.
  • arty
    #88072
    tudod milyen picike lenne ez a hsz azon nagyítás nélkül?

    márpedig windows desktop módban ~alkalmatlan a "nagyításra" ...
  • bardocz
    #88071
    Akkor elnézést :)
  • Jim Morrison
    #88070
    én hibám, nem komolyan gondoltam, hanem félig szarkasztikusan, ez lehet nem jött át ^^