90029
  • bardocz
    #88069
    Igen, de ez mégis miért gond? Egy kör körnek látszana, nem valami szögletes akárminek. Én értékelném, természetesebb kinézete van. Legalábbis szerintem, még nem láttam. A kb 720p telefonkijelzőm pl nagyon jó messziről.
  • Jim Morrison
    #88068
    lehet azért mert nem látod a pixeleket...:)

    Solt:köszi!
  • bardocz
    #88067
    Már miért lenne rossz a szemnek a nagyobb felbontás?
  • Solt
    #88066
    Ár érték arányban szerintem egy nagyon jó monitor, ráadásul FreeSync, így a gyengébb VGA mellett is jobban elvagy vele. Ami Prad-n 5 csillagot kap, az rossz nem lehet! :)

    A 4K-t én mindenképpen hanyagolnám egyelőre a helyedben! ;)
  • Jim Morrison
    #88065
    15,6-os notimon a fullhd pont jó, de asztalin már vagy 7 éve 26" 1920*1200 at használok ami... hát ez van. De mint mondtam nem láttam még élőben milyen, meg mindenki azt mondja minden pici lesz, de arra ott a windows nagyítás vagy mi, fotóeditáláshoz meg aztán végképp jobb :) de lehet most "csak" 1440p-re ugrok, aztán 6-8 év múlva meg már 5k ra :)
  • arty
    #88064
    27 colon 4k?
    mintha 13 colon menne az fhd, biztos szemkímélő lesz... :)
  • Jim Morrison
    #88063
    köszi, meglesem. Jó darabig én is 1440p t néztem, de mikor megláttam 4k kb ugyanannyi...csak még élőben nem láttam, MM ben ami volt 1440p-s monitor azon meg videó ment a felső polcon....
    mindenesetre köszi a monitor tippet, már néztem, de valamiért kimaradt az excel listámból :/
  • Solt
    #88062
    A 4K szerintem még macerás, ráadásul azt jó darabig nem fogod meghajtani játékok alatt, szóval, ha az is a cél, akkor az 1440p, szerintem sokkal jobb választás ebben a méretben. Nem csak ultra-n nem fogsz játszani, de normalon sem nagyon... ráadásul mi értelme annak, hogy 4K-n nézed a randa képet? :)

    IPON-n 183K a Fury, de, ha ezt sokallod, akkor a legjobb párosítás szerintem(!) ez lenne,

    VGA

    Monitor

    Teszt a monitorról.
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.11.30. 16:54:24
  • Jim Morrison
    #88061
    FullHD-t, ha mondhatok ilyet "kinőttem". Meg részben fotó editáláshoz is kéne monitor... 1440p ben DELL U2715H tűnik jó megoldásnak, viszont árban a kettő között már nincs nagy különbség. Persze előbb megnézem milyen 4k ekkore méretben, mert most csak nézegetem őket, így hogy pontosan melyik is lesz a kettő közül még nem tudom.

    Ha jól látom Fury 200k, ennyit aztán én nem szánok vga ra :) 4k ultra játékról "szívesen" lemondok :)

    jövőre? ha január azt mondom oké... de már 2 éve húzom az ügyet :)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.11.30. 16:33:46
  • Solt
    #88060
    De minek ilyen drága monitor? :) A FreeSync monitorok ára még magas, jövőre sokkal jobb áruk lesz. Egy R9 380 mellé meg tuti nem vennék 4K-s monitort, főleg nem 27"-ban!

    Én ennyi pénzből a helyedben vennék egy Dell P2414H-t, és egy Fury-t, így a játékok többségét tudnád ultrán játszani 1080pben, amikor meg lejjebb mennek a FreeSync monitorok árai, akkor meg vennék egy 27", 144Hz, 1440p-s monitort. Ilyet egyébként már most is kapni 180K környékén, tuti előbb venném meg, mint azt az LG-t! :) A P2414H-t meg garanciával bármikor el tudod adni majd jó áron, mert nagyon kedvelt darab...
  • Jim Morrison
    #88059
    R9 390-t nézegettem, de ez még mindig 100k, olyan 70k körülire gondoltam, persze nem baj ha nem ultra 4k viszi a játékokat :) ahogy nézem ebben az árkategóriában Radeon R9 380 esik.
    (ha a monitor érdekel, LG 27MU67-B)
  • Solt
    #88058
    Melyikre gondolsz konkrétan?
  • Jim Morrison
    #88057
    Lehet, hogy beszerzek egy 4k monitort, ami freesynces. Valszeg jelenlegi konfig mellett játékot hanyagolom kis időre (legalább 4k felbontás mellett), de ha mondjuk egy fél év múlva, melyik kártyák lesznek azok, amikre majd egész jó áron hozzá lehet férni, és 4k felbontást bírni fogja (ergó kb melyek kártyák ára fog zuhanni, melyik kategóriára figyeljek).
  • repvez
    #88056
    Lehet ez nem is hiba csak igy akarja, hogy megszabaduljon mindenki a tuningos programoktól.
  • Palinko
    #88055
    HD5770-el fagyokat a Crimson kezelőfelülete, nagy gyorsulásra nem is számítottam, nem is lett, ettől még nem fog futni az AC Syndicate :D most már nem törlöm, de ezek szerint régebbi kártyások ne siessenek vele
  • benőmenő
    #88054
    Helyzetjelentés: Dokumentumok mappa törlés + repair, minden low dx11-ben most le ment 2 kör is hiba nélkül Crimson driverrel.
  • benőmenő
    #88053
    Majd megnézem Omega driverrel is.
    Egyelőre valami troubleshootingot követek a hivatalos fórumról, hátha megoldja.
  • arty
    #88052
    próbából egy akkori driver....?
    hátha tényleg hardveres a gond :/
  • benőmenő
    #88051
    Amikor bejött a gametime toltam, de akkor még a Phenom II procival. Akkor nem volt ilyen probléma, ahogy a BF3-al és Bad Company 2-vel sem.
  • arty
    #88050
    (bf4-et most vetted, tehát nincs korábbi tapasztalat, hogy mennyire volt stabil régebben?)
  • benőmenő
    #88049
    Kifutottam az időből, de lemaradt, hogy egy 2GB-os MSI Gaming 270X kártyám van és hogy mantle és dx11 API-val is próbáltam eredmény nélkül.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.11.29. 14:53:19
  • benőmenő
    #88048
    Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy BF4 alatt állandóan összeomlik a driver.
    Semelyik más program (beleértve a benchmarkokat, stress teszteket is mint a 3dmark firestrike, furmark, unigine heaven), vagy játék nem produkálja ezt a jelenséget. Na jó a pcsx2-nek egyszer igen opengl pluginnal, de azóta dx11-essel órákat toltam bele és azóta sem jelentkezett.
    Az oprendszer win 10 64 bit, és próbáltam már a 15.7.1-es, a 15.11-es és a Crimson driverrel is. Battlelogot indítani chrome-ból, ie-ből, de semmi különbség. Az egyetlen program ami fut és belenyúlhat a dolgokba az msi afterburner és a riva tuner statistic server és ezek leállítása sem számít..
    OC nincs, és az underclock sem segít.
    Okozhatja ezt a gyengusz tápegység, vagy esetleg kártyahiba? Egy 6 éves Gigabyte Superb 460w-ról megy a PC, de eddig nem volt vele probléma és most sincs ezt az egy játékot kivéve.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2015.11.29. 14:49:47
  • mooo
    #88047
    Akkor nem is próbálkozom többet. Amúgy eddig a Radeon Pro-val oldottam meg a problémát és idáig működött is,de most legutóbb a Wolfenstein The New Ordernél már az se segített.
  • broman191
    #88046
    RadeonPro-val nálam ment a vsync eddig mindenben, amiben gyárilag nem volt rá opció. Élsimítás és egyebek szintén. A Catalyst-os custom beállításokat viszont az eddigi tapasztalataim szerint sok játéknál felesleges erőltetni, nem csak a vsync nem megy belőle, más opciók sem feltétlen...
  • Jim Morrison
    #88045
    Bekapcsoltam a virtual super resolution, de sajnos chrome nagyon homályos :( (meg kódszerkesztők, stb). pedig jó lenne :/
    szerk: csak ki és be kellett jelentkezni... :D
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.11.27. 16:30:41
  • JethroHUN
    #88044
    Üdv. Csak nálam rossz az új driver? Vagyis a segéd program, ez a Radeon Settings. Nem indul el magától a windows-zal. Ha pedig fut, egy idő után crashel a cnext.exe - Redeon Settings host application, valami dll-re hivatkozva. (Nem VC++ hiba)
    Utoljára szerkesztette: JethroHUN, 2015.11.27. 14:27:30
  • Solt
    #88043
    Pontosabban nem a 2.0 óta, a vsync kontrol már régebb óta a DX része, így elvileg ezzel a játék fejlesztőnek kéne foglalkoznia.
  • Solt
    #88042
    Hivatalosan az MS a WDDM 2.0 óta nem engedélyezi a driver alól a vsync kényszerítést, az NV ezt tudtommal megkerüli. A vsync talán a Radeon pro alkalmazás alól kényszeríthető.

    Az FPS limit driver alól csak DX9 felett működik.
  • mooo
    #88041
    Dead Space, Wolfenstein New Order, Cities XL Platinum
  • arty
    #88040
    pl?
  • mooo
    #88039
    Csak zavaró,hogy pár játéknál el van kúrva a Vsync és azt tanácsolják a zöldeknek,hogy állítsák be driverből,én meg hiába állítom egyszer sem működött. Mint ahogy a 60 fps limit se...
  • bardocz
    #88038
    Jobban megnézte a hirdetést, és észrevette, hogy refrencia hűtős a kártyám, így már nem érdekli :) Ezen se kell tovább gondolkozni. Ajj de fasz voltam, hogy nem rendes hűtőset vettem.
  • mulli1986
    #88037
    Motort akarok venni karácsonykor a 13. haviból, nem kártyát, csak annyira szaladgálnak itt az árak, hogy nem tudtam azóta mi a helyzet. Lehet majd februárban megint bedobom a kérdést, mert sajna ezt a topikot annyira nincs időm olvasni.
  • Maala
    #88036
    390 volt a best buy, de a 380-asok is megérték a pénzüket. Viszont most elkezdtek felkúszni az árak a "karácsonyi leárazáshoz" és BF-hez, szóval most épp nem sok mindent éri meg venni. (Legalábbis hétvégén, mikor utoljára néztem, még így volt)
  • Maala
    #88035
    Ha Sapphire lenne, azt mondanám, cseréld, de így... Szerintem felesleges.

    Szerk.: Illetve úgy veszem ki, hogy ref. 970-ed van, akkor talán mégis. Bár a Giga 290-ről nem mondanak jókat sem hűtésileg, sem sehogy. Ha meg nem fér be, akkor igencsak kényes helyzetbe kerülhetsz. Kérj kölcsön valakitől lemezvágó ollót. :D
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2015.11.26. 20:07:45
  • mulli1986
    #88034
    Most végülis nyár óta melyik Radeon kártya állt be a legjobb ár/érték arányba?
  • arty
    #88033
    játékfüggő...
  • mooo
    #88032
    Az miért van,hogy a ha CCC-ből erőltetem rá a vsyncet a játékra nem használ semmit?
  • broman191
    #88031
    :DD

    ui.: A modolt, ENB-zett Fallout 4 sem rossz, hosszas 99% GPU használat mellett belenyal a videokarim a 80°C-ba, szinte jobb mint az MSI Kombustor meg a FurMark szőrös fánkja...kellemes meleg levegő száll felém a ház tetején kifelé kavaró ventikből az szent... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.11.26. 18:01:55
  • bardocz
    #88030
    Hangos a referencia hűtő, a teljesítményére meg most úgy sincs szükségem, legkorábban nyáron kell majd bika gép. És a +100W-ból származó hő sem elhanyagolható most télen, amíg fürdök, kajálok megy a valley benchmark, hogy fűtse a szobát :DD