90029
  • zöldeshányás
    #71008
    "-Windows frissítések után visszamaradt fájlok törlése:
    -Előny: több 100 Mb visszaszerzett hely a merevlemezen.
    -Hátrány: Nem tudjuk figyelemmel kísérni a telepített frissítéseket és azok adatait (volt rá szükség?) Biztonságosan törölhető.
    C:\Windows\SoftwareDistribution\Download"
  • KranaZoli #71007
    Really?!

    Akkor Boldog Születés Napot!
  • KranaZoli #71006
    Hmm... Tegnap tettem fel és semmi hasonló problémám nem volt. Pedig első körben rátelepítettem a 11.4-re, majd uninstall és utána a 11.5a hotfix. 11.5-öst nem is próbáltam, csak a hotfix driver-t.

    #71001 Laca:

    1.) Gondolom ezért kapják a fizut az AMD-s fejlesztők, ez a munkájuk. Így néha le kell tenniük vmi termék félét az asztalra, hogy mégis mit csináltak. :)

    2.) Elég hektikus az AMD driver-e. Van akinek semmi probléma, többeknél meg előjönnek mindenféle Area51 szintű problémák. Többen tudnának pl.-kat írni innen is. :)

    Ha nincs különösebb problémád, akkor tul.képp nem kell driver-t frissíteni. De most érdemes volt, mert 11.4-es driver-t újraírták. Újraírták a 3D-s rutinokat. Fox4 alatt bug-os volt a hardver gyorsítás. Ebből az új driver-ből a 11.5 úgymond a második verzió.

    nV-nél mi volt a szitu a driver-ekkel?! Sajnos meg be kell valljam őszintén, ez az ami Nekem sem tetszik AMD-nél. Kijön a hivatalos driver; rögtön kijön egy hotfix is. De még ez sem elég, mert közben meg jönnek az egyéb driver-ek, mert később jönnek elő game béli anomáliák.

    Szerintem már AMD-nél sem tudják, hogy melyik driver-t használják a népek.

    Hiába jók a vasak, ha állandóan pöcsörésznek a driver-el. (mert most már jók a fermi kártyák is) Azonban míg AMD-ből elég egy 6950-es cca. 60k, addig GTX-ből illene egy 570-es (FullHD-ről beszélek) ami már 80k körül mozog. Vagy talán 560Ti, de szerintem inkább az 570. Szal nV-nél meg a vasakat tartom drágának.

    Egy korszakot zár le a 11.3-as Catalyst
  • DIESEL DOG #71005
    Köszönöm!
  • ajem kisa
    #71004
    Azért töröltem a ccc+drivert először, mert nemakartam, hogy megszopasson ez is mint ahogy volt rá példa az xp-s időkben!
    "Tutira mentem vágod tesó?!":P
    Aztán ahogy írtam "...ati mappa törlés..."!
    Különben nemszabadult volna fel ekkora terület!
  • kifli
    #71003
    elég csak törölni a c:/ati mappát
  • ajem kisa
    #71002
    Nálam 1 év alatt megcsappant a C meghajtón a 30 giga, pedig minden dolgot a többi particióra rakok!
    Aztán kutattam, és a C/ATI mappában 1 évre visszamenőleg ottvolt az összes driver, meg minden!
    Szóval uninstall, ati mappa törlés, uj ccc+driver fel, és nyertem ~3gb helyet!
    Jólenne megtalálni a W7 frissitések utáni nemszükséges mappákat is, mert nemsok kedvem van ujrarakni a rendszert mikor abszolut stabil!
  • Her Laca
    #71001
    Problémát nálam sem:) Egy dobása van az AMD nek. Ha csak egyszer szarakodik ,repül ki a gépből. Eddig ez a fenyegetés hatott.
    Mondjuk nem értem én ezt a nagy driver,meg CCC mizériát.
    Van valami különösebb ok ,hogy kéthetente cserélgetni kelljen?
  • IMYke2.0.0.0
    #71000
    Nálam ez nem okoz problémát: nem telepítem mindig fel a legújabb CCC-ket! :)
  • Her Laca
    #70999
    Kell nektek állandóan variálni:))
    Én minden ilyennél rettegek,hogy vajon mi fog történni:)
  • item
    #70998
    Felraktam a 11.5a-t és nem jön elő a control center.. Zsír!
  • pxxl
    #70997
  • MR ME
    #70996
    és működik a software update is fákjeah
  • [HUN]FaTaL
    #70995
    Jézusom :DDDD

    1 giga az egész foglalt memóriám nincs mikor betölt a win :D
  • DIESEL DOG #70994
    "Engem a memória zabálása idegesít a legjobban, mert a 4GB-bol 1GB-ot csak a Catalyst zabál fel ami nem kicsit bosszantó..."

    WTF? Ekkora hülyeséget nem igazán hallottam még... :DDD
  • Blum
    #70993
    Tényleg kár,hogy egy driver nincs meg egy giga...
  • Blum
    #70992
    :DDDDDDDDDDDDDD
  • IMYke2.0.0.0
    #70991
    IPON-szint, Jézusom!
  • KranaZoli #70990
    Elérhető a Catalyst 11.5-ös változata

    "Nem kellett sokat várni az első gyorsjavításra sem: itt a Catalyst 11.5a

    A vállalat a Catalyst 11.5 végleges változata mellett már kiadta a Catalyst 11.5a gyorsjavítást is, amely számos problémára jelent gyógyírt. A gyorsjavítás első körben teljesítmény optimalizációt kínál és néhány, főleg a képminőséggel kapcsolatos hibát javít a Brink esetében. A második fontos javítás akkor jöhet jól, ha több H.264-es videót konvertálunk át MPEG2 Blu-ray videó formátumba: mostantól ekkor nem kell lassulástól és lagtól tartanunk. Ha már a lagnál tartunk: a hotfix javítja a néhány felhasználó által jelzett egérkurzorral kapcsolatos hibát is, így az egérmutató mozgása mostantól náluk is szaggatás- és késésmentes lesz."

    IPON hsz:

    "Terror - 2011-05-10 09:29:374

    Azt hogy? Nincs egy giga az egész szoftvercsomag. Nálam 17 MB összvissz.
    Zsolt501 - 2011-05-10 09:23:593

    Engem a memória zabálása idegesít a legjobban, mert a 4GB-bol 1GB-ot csak a Catalyst zabál fel ami nem kicsit bosszantó..."

  • dexlab
    #70989
    Köszi, megpróbálom.
  • pointer4
    #70988
    Ne extendedre válts, klóónra, vagy csak egyszerűen kapcsolj át a másik kijelzőre. WIN+P bill kombóval pl.
  • dexlab
    #70987
    Sziasztok! Elkelne egy kis segítség. Rendszer Win 7 64 bit, Ati HD3870 a kártya. Szeretném a filmeket a kivetítőn nézni, de sajna csak a desktop képet látom a film nem jelenik meg a kivetítőn. Xp nél bekapcsoltam a catalyst centerbe az extended módot és a theater beállítást és működött a windows ment a monitoron akár netezni is lehetett a család többi tagja a kivetítőn nézhette közben a filmet. Hol és mit állítsak a catalyst programon?
  • benőmenő
    #70986
    Ha újjba drivert raksz a jelenleginél, akkor nem kell uninstallálni semmit csak felrakni az ÚJABBAT és mindenki boldog, mert amióta így csinálom még egyszer sem volt gubanc a driverrel.
  • KranaZoli #70985
    Twitter:

    "Catalyst 11.5 is out, and so is the 11.5a hotfix http://bit.ly/kjScZg (hotfix includes the mouse cursor fix , amongst other fixes)"

    "No - Personally I would Just install the hotfix driver - it' s got everything Cat 11.5 has plus Brink updates and extra fixes"

    Érdemes beleolvasni a Twitter-be is néha. Többen megírják, hogyan telepítették és melyiket, válaszokkal, ...

    Andrew D
    @CatalystCreator
  • KranaZoli #70984
    Vannak driver-ek, melyek friss telepítése előtt uninstall-al indítanak. Ilyen pl. a realtek hangkártyák chipset driver-e is. Addig fel sem tudja az ember az újat installálni, amíg a jelenlegi verziót a telepítő le nem szedi.

    Jó lenne tudni, hogy AMD-nél a friss driver-eket hogyan telepítik.

    Lehet, hogy csak rátelepítik pl. egy jelenlegi driver-e. Nem nagyon hiszem, de remélem így is tesztelik az új driver működését.

    Az is lehet, hogy uninstallálják a fent lévő driver-t és utána tolják fel az újat. Talán, de ez is furcsa, hogy ezzel pöcsölnének. Ez annyiban lehet mégis jobb választás, hogy leszedi amit AMD-sek jónak látnak és nem szedi le, amit nem kell.

    Lehet, hogy Ghost-al újrahúznak különféle OS-eket és arra telepítik a driver-t. Én vmi ilyesmit tudok a leginkább elképzelni. Ekkor lehet a leginkább reális képet kapni az új driver működéséről.

    Azt már sokkal kevésbé tudom elképzelni, hogy 3rd party alkalmazásokkal pucolgatnák a regisztrációs adatbázist. Mert ha igen, akkor melyikkel?! (melyikekkel?!) Plusz, hiába használsz ám regedit pucoló alkalmazást ne hidd, hogy az eltávolít minden ATI/AMD Catalyst bejegyzést.

    Vannak akik használják a Driver Sweeper (vagy mi a neve) alkalmazást, vannak akik kimondottan ellene vannak.

    Abban azonban bizonyos vagyok (pontosabban bízom benne), hogy nem kellene okosabbnak lenni a Catalyst fejlesztőinél. :) Vagy úgy írják meg a Cata-t, hogy simán egymásra lehet installálni őket, vagy az uninstall úgy működik ahogy annak működnie kell.

    Ha minden rendben a működéssel, akkor tulajdonképp tökmind1. :) Ha vmi probléma van, akkor Én azt mondom, hogy első körben talán abban kellene keresni az orvosságot, hogy mi módon lett telepítve a Cata.
  • DIESEL DOG #70983
    Nálam ez a szokásos ha driver frissítésre kerül a sor, csak én még megdobom az egészet egy registry takarítással is, aztán restart, majd új driver install... :)
  • kifli
    #70982
    monitor felbontása?

    amúgy ccc-be lehet beállítani, hogy ne húzza szét a képet, hanem kitölti feketével.

    dvi és hdmi, és dp-vel működik aszem

    ccc-ben

    my digital flat panels, és ott image scaling, Enable gpu scaling
  • teddymac
    #70981
    Hello
    miért van az ,hogy játék alatt 1400x900 felbontásban alul felül fekete a képernyő,miért nem teljes a képernyő ?
  • KranaZoli #70980
    Laca: Nem mondom, hogy ebben nincs igazság. AMD-nél a gyenge láncszem eddig valóban a driver volt. Talán majd most az újraírt driver-ekkel változik a helyzet. :)

    Fatal: Tudom, hogy rá lehet telepíteni. Sőt, ha uninstall-álom akkor sem kapok "szűz" rendszert. A legtisztább ugyebár az OS reinstall, majd driver install lenne. Van aki rátelepíti; van aki uninstallál; van aki Ghost-ol és OS reinstall-t csinál. Mindenesetre sok hibajelenséget először itt kell(ene) keresni, hogyan lett telepítve a driver.
  • kifli
    #70979
    az előző whql volt nem? Mert akkor az már jóideje kész volt, csak ms-nél volt hogy megkapja a whql-t.

    Ha az whql akkor ezen simán dolgoznak már több mint egy hónapja :)
  • Solten
    #70978
    Aprobb javitasok tortentek, ez gyors volt... :)

    Highlights of the AMD Catalyst 11.5 Windows release includes:

    New Features:

    Hydravision enhancements for Eyefinity configurations.

    The HydraGrid feature found in HydraVision is now aware of user created Bezels.
    The HydraGrid feature found in HydraVision now also includes as “Automatic Grid” option that aligns to the user defined Eyefinity display layout.

    Resolved Issues for the Windows 7 Operating System
    This section provides information on resolved known issues in this release of the AMD Catalyst 11.5 software suite for Windows 7. These include:

    - PowerDVD no longer randomly crashes when HDMI 8 Channel Audio is enabled.
    - Avivo settings are now correctly displayed in the AMD Vision Engine Control Center after connecting a secondary display.
    - Windows Media Player no longer randomly hangs or displays a black screen after playing VC1 (WMV) video files for over 4 hours.
    - PowerDVD no longer crashes intermittently after enabling / disabling Crossfire during BD playback.
    - Bioshock no longer displays visual corruption with Vsynch and MLAA enabled.
    - Transcoding MPEG-2 video to H.264 no longer causes an application crash.
    - Transcoding H.264 to AVCHD no longer generates lagging video.

    Resolved Issues for the Windows XP Operating System:

    - Civilization V no longer stops responding during game launch when Crossfire is enabled.
  • [HUN]FaTaL
    #70977
    Sosem értettem mi a francnak uninstall. Simán rá lehet telepíteni az előzőre.
  • Her Laca
    #70976
    XD:) Ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy nem tudnak egy rendes meghajtót összefabrikálni:)
    Havonta? Hetente? Eszem megáll. És mindig valami hibádzik:)
  • KranaZoli #70975
    Mi, mi?!

    11.5-ös driver. AMD nem nV. Havonta adnak ki új driver-t, de mostanában már szinte hetente kiadnak vmit. :)

    De ez a hivatalos. ;)

    Én mindig felteszem az egészet. Régit uninstall-al leszedem, újat feldobom.

    PS:

    11.4-el elég későn jöttek ki. ;)
    Nem kizárt, hogy lesz még hotfix ebben hónapban. :D

    Fatal

    Jahhh! Nem pöcsöltek.
  • [HUN]FaTaL
    #70974
    :O Ilyen korán?:D
  • Her Laca
    #70973
    Ez most mi? Most telepítettük a 11.4 est nem?
    Ebből elég csak a Display drivert feltenni?
  • KranaZoli #70972
    AMD Catalyst™ 11.5 - Official

    Én a 11.5a hotfix-et tettem fel:



    Még azt is el tudom képzelni, hogy a kettő tök ugyanaz.

    Notice:

    Nagggyon korai volt ez. Túúúúl korai. Szkeptikus vagyok a bug-okat illetően. :)
  • Gubberx
    #70971
    Most akkor a 11.5 vagy a 11.5a amit fel kell tenni? :D
  • KranaZoli #70970
    Nem, azt majd Te fogod hozni megint.

    Ez egy a hivatalos oldalról letölthető hivatalos hotfix csomag. Gondolom kidobták, mivel ez az egér akadás elég sok felhasználónál jelentkezett és írták Twitter-en is, hogy úgy látszik megvan a megoldás. Csak tippelem, hogy a végleges verzió előtt kidobtak egy verziót (hivatalosan); hogy mik a fejlemények, visszajelzések, stb...

    Annyi driver van már, hogy Dunát lehet rekeszteni velük. 11.4a; 11.4b; 11.4c (ebben nem vagyok bizonyos, hogy még elérhető - lehet az előzőek sem és már csak a 11.5a) és még ezeken kívül is jelentek meg szivárgások.
  • lo9in
    #70969
    most akkor tényleg kijött a 11.5 ilyen korán ?
    a hotfix az újabb ?? mert gpu-109es de a whql meg 110es
    most akkor mi van ?