90029
  • red bull
    #71088
    hiába rakom vissza nemmegy... de am az nvidás cuccokat a vezérlőpultban távolítottam el
  • bullseye9
    #71087
    Szia.

    Ez nem jó hír sajna :(
    No de emiatt még nem fogok Nvidia karit venni.
  • Blum
    #71086
    De garantáltan eltűnik MINDEN! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #71085
    Királyvíz és nincs több gond :)
  • pxxl
    #71084
    nemjó. az szétmarja az alaplapot is :D
  • Blum
    #71083
    Kromofággal kell leönteni az egészet a pi..ába...:D
  • Blum
    #71082
    OpenGL-el én is szoptam. Mondjuk nálam elindultak simán,csak egy idő után kifagytak,ezért kellett mindig DirectX-ben indítanom.
  • pxxl
    #71081
    domestos-os ronggyal kell utána fertőtleníteni, az megöli az összes ismert kórokozót, köztük a zöldhályogért felelős cucclikat is

    "Germs will die before they fly!"
  • bullseye9
    #71080
    Sajna én is hasonló problémákkal küzdök, csak nálam az OpenGL játékok nem indulnak, reinstall után sem (ETS, GTS) :(
    Oprendszer: Win7 32bit
    Sapphire HD4850, legfrissebb Catalyst (11.5, de a 11.5a sem segített)
    Nvidia cuccok uninstallálva, Driver Sweeper lefuttatva csökkentett módba, utána Catalyst install, reboot, és sajna nem megy a 2 játék.
    Minden ötletet szívesen fogadok.
  • Blum
    #71079
    Mivel törölted le az nVidiához tartozó dolgokat?
  • DIESEL DOG #71078
    Gondolom eltávolítottad a PhysX rendszerszoftvert is, amiatt meg néhány játék vinnyog, rakd vissza a PhysX-et utána elvileg menni fognak a játékok.
  • red bull
    #71077
    Sziasztok!

    Eddig nem ATI kártyám volt hanem Nvidia és még maradt egy-két Nvidia program a gépemen amiket eltávolítottam teljesen.
    Viszont van egy kis problémám, és a segítségeteket kérném a következőben:

    Tehát a lényeg az hogy ugye mindent letöröltem a gépemről teljesen ami az Nvidiával kapcsolatos és feltettem a legújabb CCC-t, de mikor ezeket a lépéseket megtettem az érdekében hogy a gépem minél stabilabb és gyorsabb legyen, egy pár játékprogram nem indult/indul a gépemen pl.: GTAIV + EFCL, NFS Shift2 és még sorolhatnám...

    Nem tudom mennyire van köze ennek a topicnak az én problémámhoz, de gondoltam szerencsét próbálok!
    Előre is köszönöm a válaszokat, remélem tudtok segíteni :)
  • arty
    #71076
    én is kérnék egy logócserét:

    6870 ment, 6950 jött, végül 6970-é flashelődött :)
    (gigabyte)

    sajna ez az 500as seasonicomat nagyon a végletekig hajtja... 330-350W konnektorból a felvett teljesitmény, kicsit fel is pörög a tápventi :/
  • arty
    #71075
    mióta szajkóztam, hogy minden képelb... képjavitot ki kell kapcsolni, de eddig (se) hallgatott rám senki... :)
  • Máté94
    #71074
    24 óráig tesztelték a kártyám és nem volt vele semmi egy másik gépben. Mi lesz akkor a baj? A foglalat? :)
  • Solten
    #71073
    Tesztekben irjak hogy "custom PCB" tehat "egyedi"-nek forditottam ami igaz is, mert igy neveznek minden referenciatol eltero megoldast. Valoszinuleg ez a 6850 PCB-je, az arat is figyelembe veve nyilvan nem gyartogatnak kulon hozza.
    Arrol szolnak a hirek hogy siman birja a Toxic orajeleit, az nekem mar boven eleg.

    #71071:
  • Nightt
    #71072
    Nehany elvetemult a PH-rol 1050 Mhz-ig is elment vele, de ahoz mar 1.3-1.4-es fesz kell. De gyari hutovel igy is dicseretes!
  • Nightt
    #71071
    Solten, koszi a logot
  • Nightt
    #71070
    Egyebkent jol birja a tuningot a kicsike. 725/1000rol most tartok fesz emeles nelkul 820/1100-on, de meg nem volt idom eljutni a vegeig, na ma este. Szimpatikus, h emelt orajellel is max 70 fokos es halk!
  • Nightt
    #71069
    Ha jol tudom, ez nem egyedi, hanem a 6850 nyakja.
  • KranaZoli #71068
    Kössz! Hát nem kicsivel rövidebb ez a nyák. Nem is értem, hogyan tudták ezt összehozni, de nagyon 5letes és ahogy vitték mint a cukrot, szerintem meg is szedte Magát a Sapphire rajta.
  • Solten
    #71067



  • Solten
    #71066
    A gep alakul, alkatresz beszerzes folyamatban, most tekerek haza bringaval Tajvanbol.

    KranaZoli: 2db 6pin.
  • KranaZoli #71065
    Nagyon baba! Ezen 1db 6 pin-es, vagy 2db 6 pin-es tápellátás van?!

    Jahhh, meg írd át a logód.
  • pxxl
    #71064
    és ezt hogy tuszakolod bele a notidba?
  • Solten
    #71063
    Nekem is megerkezett a kicsike... Az ev "best buy"-a, szinte "ingyen" volt...





    Az iszonyat kedvezo ar mellett nem fukarkodtak a Sapphires sracok belepakolni ket darab 6 pin-molex atalakitot (10/10). Tetszik az egyedi, rovid NYAK. Well done.. well done...

  • Nightt
    #71062
    Meg mindig lehet kapni a joarositottbol nehany webshopban. En is ilyenbol rendeltem es nagyon meg vagyok elegedve.
    725/1000-rol felhuztam 825/1100-ra, ezt alapfeszen siman birja es meg igy is 70 fok a max + nagyon halk.
  • Solten
    #71061
    5850
  • blackcalibra
    #71060
    :D

    Nem kis dilemma amúgy.

    Nincs egyébként jobb vétel ebben az árkategóriában?
    Tehát az olyan 40-43k kategóriában.
  • kifli
    #71059
    én 5850-et venném :)

    kicsit gyorsabb, driverek pedig szerintem egyikhez sem jobbak
  • blackcalibra
    #71058
    Inkább a 6850 felé hajlok.
    Viszont.
    Mennyire számítanak az órajelek közötti különbségek?
    Tudom, hogy megveszem a kisebb órajelűt és emelek rajta, de nem nagyon szoktam ilyesmit.
    Mondjuk egy MSI-nek 900Mhz-es GPU-ja, 43k-ért, de van olyan GIGABYTE ami GPU:775MHz és az 45k.
    Mekkora plusz ez?

    ja és a táp:
    Giga Super B 460 biztonsággal megbirkózik vajon vele?
  • KranaZoli #71057
    Igen, vmivel erősebb, azonban a driver-ek meg már a 6xxx-eket "támogatják" jobban. Nem lehet akkoria differencia szerintem. Amelyik olcsóbb, több gari.
  • blackcalibra
    #71056
    5850 már nem nagyon van annyiért (30egynéhány ezerért, gyakorlatilag már az is 40+k).
    Valamivel az 5850 erősebb egyébként?
  • KranaZoli #71055
    5850-ből ha van még az Xtreme (jóárasított) példány, akkor az lehet még olcsóbb is.

    Viszont driver terén a 6850 van elöl.
  • KranaZoli #71054
    Hi!

    PH-n most vmiért terítékre került a CCC Video Settings.
    Eddig ezt Én mindig defaults értékeken használtam, de most azt mondják így lenne epic:

    (pl.: WMP-HC videólejátszás alatt; stb...)











    A bekeretezett beállítás, amiben megoszlanak a vélemények...


  • blackcalibra
    #71053
    5850
    vs.
    6850?

    40k körül vannak ugye, giga 460-as táp gondolom mindkettővel elbírna.
  • DIESEL DOG #71052
    Catalyst Application Profiles... :)

    CrossfireX konfigurációkhoz ajánlott igazából, játék profilokat tartalmaz melyek elvben CF alatt teljesítménybeli pluszt ad...
  • Solt
    #71051
    Totálisan értem, én is ilyen vagyok! :) De, olyan nincs, hogy egy számítógépet csak bekacsolsz és minden működik rendesen. Hulla mindegy milyen konfig, milyen szoftver... :D PC-hez érteni kell egy bizonyos szinten, és bizony babusgatni kell... ha megadod neki amit megkíván, meghálálja.. :)

    Hagyd fent a mostani drivert amivel minden ok, és fél évig ne nyúlj hozzá... :) Akkor nem lesz gond... :)
  • KranaZoli #71050
    Crossfire-höz alkalmazás(játék profilok). Fel lehet tenni akkor is, ha csak 1 VGA-d van, de akkor kell, ha CF-ört használsz. nV -> SLI
  • Her Laca
    #71049
    Mi az a CAP?:)