90029
  • kifli
    #71248
    miért tettél fel ennyit? :D

    a 6950@6970 átalakítás pedig nem működik 100%-ban minden kártyánál!
  • Solten
    #71247
    "Az NV driverben csak ki kellett választani egy listábol a játékot és beállitani a szükséges paramétert"

    Az Nv logoval megaldott jatekokhoz (amiknek fejlesztoit megvettek kilora) meg szep hogy volt ilyen support... :))) Ez se mukodott minden jateknal (NFS Wantedre egy nyomi elsimitast se lehetett raeroltetni, atival meg sokkal szebb volt a latvany), most meg mar abszolute nem fog.
  • Solten
    #71246
    "Vannak lelkes emberek, kísérletező kedvvel megáldva:) azoknak valók ezek a dolgok:)"

    Ahhoz kepest siman mokkoltad 6970-re a kartyadat, egy driver telepites miatt sirankozol... Problemad hattereben valoszinuleg ez allhat, szep hogy van ez moddolasi lehetoseg, de ez meg nem jelent 100% garanciat; Eppen emiatt a gyartot hibaztatni rendkivul intelligens dolog... :)

    "Kérlek szépen,NV nél elmondom a menetét a driver frissítésnek.
    Letöltöd,elindítod,feltelepíted ,és használod."

    Ja igy mukodik nalam is ~5 eve az Ati kartyakkal.
  • morcosqtya
    #71245
    Jajj... most látom elírtam..
    Tehát nem 2,4 Gbit, hanem 2,4 Mbit/sec...
    Szép is volna a 2,4 Gb... :)

    Krana:
    Nem tudok erre mit mondani.. igazad lehet (közig téma), de hosszútávon csak kell valami megoldás.. valamikor majd észbekapnak. Kénytelenek lesznek.
    Nagy OFF és ezzel befejeztem:
    Itt a munkahelyemen jelenleg én veszek íróeszközt saját fizetésemből, én hozok tollat, és NINCS SZÉKEM!!
    Otthonról hoztam be egy karosszéket a munkahelyre, mert a cég nem ad.
    Ha ezt veszem alapul, felmerül ugye annak a jövőbeni lehetősége, hogy nekem kell majd vennem számítógépet is bentre... :))
  • KranaZoli #71244
    Ezt most miért Nekem mondod?! Mond azoknak akik hisznek a mesékben...

    Ha ezeket a gépeket cirka 2-3 éven belül full lecserélik az egész Közigazgatásban, akkor Én 3x-os fizetést fogok kapni Euró-ban. Esélye a nullához konvergál. Adófizetők pénzét nem erre fogják eltapsolni, ha 1x már úgyis el kell majd tapsolni...

    És ez csak 1 szegmens. Amíg ilyen vasakon dolgoznak 2x ezer emberek egy országban, és a WinXP akkora szeletet foglal a tortából amekkorát foglal, ... lógjon már bele a bilibe azoknak a keze akik szerint az Win8 biztos azért nem lesz x64 only mert MS-nál ne tudnák ezt megoldani?! Sokkal inkább azért, mert többek között Mi (is) itt Közép Kelet Európában olyan PC-ken dolgozunk, hogy komolyan mondom siralmas és szánalmas... Ha MS akarná holnap lehetne x64 a Win8, ami cca. kitenné a felhasználók 10%-át, vagy még annyit se.

    És igen, zárt forráskódú OS-re a büdös életben nem fognak korrekt driver-eket írni. Kivétel lehet ez alól MS driver. Pl. AMD is azért szív, mert nem képesek driver-t írni, vagy inkább azért mert MS nem hozza a tudomásukra, hogy mégis milyen alap rutinokra, ... kellene azt a redves driver-t megírni... Áhhh, nem akartam Én már ezt tovább vinni. FÁKKK!
  • IMYke2.0.0.0
    #71243
    Körjegyzőség - Pentium III / 700 Mhz, 256 MB RAM, 15"-es Dell - ez volt a proxy után álló levelező szerver.
    Két munkatársnőmnek még ennél is szarabb gépe volt.
    Aztán, köszönhetően a Körjegyző Asszony felvilágosultságának, totális újítás történt... lehet kapaszkodni... XP SP3-at futtatni képes AMD X2-esekre.
  • morcosqtya
    #71242
    Közigazgatásban mesélhetnék én is 2011-ben 15"-os monitorról, 512 mb RAM-ról, stb.. az már szinte alapvető, hogy nagyrészt mindenütt XP sp2 van (igen, nem sp3)...
    Lerohadnak a gépek, 512 rammal és a kormányzati hálót 2,4 Gb sávszéllel használja egyazon időben 50 ember a szervezeti egységnél... a programok egy országos kormányzati hálón keresztül egy központi adatbázist használnak. És ez csak egyetlen megyei szerv.

    Na szépen hangzik?
    Mert minden pontban igaz.
  • Her Laca
    #71241
  • KranaZoli #71240
    Akkor már csak az maradt amit Imy is írt. :(

    Közben írtál, akkor már az se. :D
  • Her Laca
    #71239
    Na ne viccelj:)))Friss az oprendszer,és nincs az az isten,hogy én egy driver miatt újratelepítsek. Jó hogy nem havonta mi:)))
  • IMYke2.0.0.0
    #71238
    30000-et adok érte.
  • Her Laca
    #71237
    Volt már fent:) Annyi catalystom van röpke egy két hónap alatt amennyit NV ből évek alatt gyűjtöttem össze:)
    Én nem vacakolok , kapott egy esélyt ,mivel annyi jót mondtak róla,de nem vált be. Mindenesetre jó a hardver azt meg kell hagyni,főleg amennyibe kerül.
  • IMYke2.0.0.0
    #71236
    Egy Windows reinstallt megpróbálhatna az elhamarkodott döntés helyett...
  • KranaZoli #71235
    Ha így is úgy is megválsz a vastól, ezt még kipróbálhatod:

    AMD Catalyst 11.5a Hotfix (8.85.6 RC2 - May 12)

  • IMYke2.0.0.0
    #71234
  • KranaZoli #71233
    KórzNOT!
    Csak van mikor az ember vmi hasonlóképp érzi Magát allesz-cuzammen az egész PC-s "világtól". Lehet Laca is vmi hasonlót érzett, amikor a lentiek történtek vele.
  • MR ME
    #71232
    sztem ez tirexi
    biztos lemerűlt az elem a robogójába
  • Her Laca
    #71231
    Látom csak kialakul ez:)
  • IMYke2.0.0.0
    #71230
    Hörrr... hörrr...

  • lo9in
    #71229
    te vagy az ? Zoli !?
  • KranaZoli #71228
  • KranaZoli #71227
  • Her Laca
    #71226
    Azt elfelejtettem mondani az elején:) hogy pont emlékezve a te szavaidra az első próba így történt. És ottan lett az első kék képernyő:))))
  • KranaZoli #71225
    Igen, Neked is csak felülírta, de AF-et meg elvette ha jól emléxem. Bár ebben nem vagyok bizonyos, de asszem AF problémák voltak több hónapon keresztül. Van, aki már ezért vágná ki a kukába a vasat a gépéből.
  • Blum
    #71224
    Ez a 11.5-ös driver engem is megszivatott. Pedig viszonylag régi a kártyám,de most nem tudom,minek turkáltak bele még ebbe is. L4D 2 úgy szaggat,mint az állat. Visszatettem a 11.4-et,azzal hibátlan. Hihetetlen...
  • [HUN]FaTaL
    #71223
    ATInál is ennyi, nem tudom minek távolítgatjátok el a régi drivereket. Simán felülírja és kész.
  • KranaZoli #71222
    Jahhh, talán a 11.6-ostól köszönt be a Kánaán. :)

    Per pillanat az a szerencse, hogy jók a fermi-k. Ja-ja, hiába olcsó(bb) egy vas, ha a driver (támogatás) több sebből vérzik alatta.

    Kedvelem az olyan hsz-eket, amelyekben egyik fél sem ócsárolja a másikat és mind1ik elmondja a pro/kontra érveket. (sajnos a kevesebb ár, kevés) Érdekes olvasni ezeket az nV driver hsz-eket. (ugyanis amiről beszélünk - elnézését a vallásos tag-októl! semmi több, csak "egy darab vas")

    Ui.:

    AMD most driver terén is ugyebár több változtatást lépett meg. Először új bőr; aztán az állítólagos újraírt 3D-s rutin-ok nulláról kezdve(?!); majd az AMD Vision Center és Catalyst Control Center "szétválása"... AMD-s; Intel-es CPU-tól függő felület és szolgáltatások; ... Ez szerintem sok egyszerre főleg az előzményeket tekintve, hogy mennyire álltak a fejlesztők a helyzet magaslatán, amikor többen arról írtak, hogy nincs AF régebbi generációs kártyákkal... Ez sem volt rég.
  • repvez
    #71221
    egyetértek veled, arrol nem is beszélve hogy aba a 70mb körüli adatmennyiségbe nem képesek egy normális ventilátorvezérlést és minden játékhoz egyéni profilt beállitást engedélyezni hanem még ahhoz is tegyek fel külön programot ami ujabb hibalehetöség.Az NV driverben csak ki kellett választani egy listábol a játékot és beállitani a szükséges paramétert és kész el is felethette az ember és nem kellett uj exe ikont gyártani hozzá ami lehet hogy bekavart a játék elinditásába ha plusz paramétereket is kellett irni mögé.
    Magával a vassal nekem sincs semmi bajom, de ha nem váltoik a helyzet akkor nálam is NV lesz a következö .
  • Her Laca
    #71220
    Kérlek szépen,NV nél elmondom a menetét a driver frissítésnek.
    Letöltöd,elindítod,feltelepíted ,és használod. Soha ,ismétlem soha semmi bajom nem volt velük . És még az effektív régebbi kártyákra is jótékony hatással voltak.
    Jut eszembe. Emlékeztek ,hogy egy két éve azon volt a vita,hogy a 4850 es jobb mint a GTX250? Minap linkelt egy PH-s tesztet a milyen gépet fórumba egy srác. Érdekes volt nézni. 2010 es 2.havi a teszt. Nem hiszem ,hogy a hardver javult ennyit:)
  • KranaZoli #71219
    Mit mondjak... Megértem. Ugyanis nem tudom az ellenkezőjét állítani, hogy AMD-nél a driver írás terén 180 fokos fordulat történt.

    De figyu! nV driver-ei ennyire stabilak, vagy mi?! Tényleg a büdös életben nem volt még nV kártyám. Most jók a Fermi-k így látok benne fantáziát. 580 Nekem drága, de egy 560Ti; 570 már érdekesebb és elérhetőbb jószágok.

    Mit tudnak az nV driver írói, amit az AMD-sek nem?! Költői kérdés. ;)
  • Her Laca
    #71218
    Nem oldotta meg. Visszatettem a 11.4 est,de holnap jön ki egy patch a játékhoz ,így gondoltam felteszem a 11.5 öt. Semmi extrát nem csináltam,de kár is szaporítanom a szót :) Lehet persze hogy soha többet nem jelentkezne ez ,de őszintén megmondom ez a driver mizéria eleve elvette a kedvem a dologtól. Vannak lelkes emberek, kísérletező kedvvel megáldva:) azoknak valók ezek a dolgok:)
  • KranaZoli #71217
    Mert le fog járni az XP supportja. Megszűnnek a biztonsági hotfix-ek, stb... Muszáj lesz váltani és hidd el nem fognak a közigazgatásban 70%-os gépcserét csinálni az adófizetők pénzén. El fog futni egy butított Win7. Az már más kérdés, hogy mindenki anyázni fog. De ez egy very-very long story...

    Most is fut XP olyan gépen, melyről csodálom, hogy 1általán működik. OFF. :(
  • [HUN]FaTaL
    #71216
    És régi szarra mi a jófrancnak win7 pláne win8? Hiába lesz belőle 32bites, 256 mega ramon nem fog működni.
  • [HUN]FaTaL
    #71215
    Még az SMC 1255 is működik x64es winen...
  • KranaZoli #71214
    De figyuka, miért volt ez az egész Én azt nem értem?! Miért kellett visszacserélni?! Azt írtad, hogy a 11.5a hotfix megoldotta a szaggatás, vagy milyen problémádat. Vagy mégse?!
  • kifli
    #71213
    én még ennyit sem szoktam megtenni :D

    leszedem a legfrissebbet, soha nem a beta vagy alfa vagy rc drivert, hanem amire a kereső mutat, feltelepítem a régire és kész
  • KranaZoli #71212
    Sajnos lehet.

    Nálam pl. elég régóta csinálja az AMD driver-e, hogy UVD szinten teleszemeteli az eventlog-ot - ami akár crash-hez is vezethet - ezt szerencsére egy regedit módosítással lehet ignorálni.

    Ill. 11.4-től meg bejött a DCOM hiba, amihez az AMD External Event Utility-t kell tiltani, hogy ne dobálja a hibaüzeneteket az eventlog-ba. Ez utóbbi szerencsére csak 1db/gép leállítás, míg az előző akár több 10db egy percen belül.

    Nekem ez már picit nevetséges amit AMD-nél művelnek driver írás gyanánt. Kezdenek Nálam egy szinten lenni a Samsung fejlesztőivel: MagicTune és szerencsétlenkedéseik. :D
  • Her Laca
    #71211
    ÉN??? Hogy én ,hogy tudtam? Régi uninstall ,gép újraindít ,új install .
    Gondolom nem kell hozzá egy agysebész ,hogy ezt megcsinálja:)
  • zzeN
    #71210
    Kösz!
  • kifli
    #71209
    nemtudom hogy tudtad ezt kivitelezni :D

    nekem eddig 1x adódott gond a driverel, mikor kivettem az nvidia cserekártyát...