90029
  • KranaZoli #71288
    Ezt Én nem értem. :)

    Akkor most mi lesz, nV vagy marad pl. egy OS reinstall, vagy driver pucolgatás? :)
  • Her Laca
    #71287
    Akkor ezt is megoldottuk:) Micsoda ,amúgy teljesen értelmetlen tudásanyaggal kell rendelkezni ,egy Ati AMD kártya tulajdonosának:)
    Hogy mik maradtak ki eddig az én életemből:)
  • kifli
    #71286
    amennyiben a driveren keresztül szabályozza, éppen a ccc hozzáférését kihasználva, meglehet.
  • Solten
    #71285
    Eselyes.
  • kifli
    #71284
    utóbbi időben driver sweeper trükkös, mert úgy lepucolja a drivert, hogy nem lehet belépni win-be, csak csökkentettmodban.

    Onnan fell kell tenni a drivert, de csökkentett modban a telepítő nem működik, így az eszközkezelőben kell drivert frissíteni, az ati mappa kiválasztásával, ha csak simán frissítettem, azt írta a legfrisebb van fent...

    Úgyhogy driversweeperel egy ideje óvatosan kell bánni, engem is akkor lepett ez meg, mikor nvidia kártyát visszacseréltem ati-ra, és lepucoltam mindenféle drivert
  • Her Laca
    #71283
    Jut eszembe. Ha mindeközben ment az MSI AB ,a venti vezérlés miatt az nem okozhatott ilyet?
  • [HUN]FaTaL
    #71282
    Ilyenkor Driver Sweeper és kész.
  • Solten
    #71281
    "Valami a driver telepítésénél összeakadhatott a 11.4 és 11.5 ben ,aztán halmozódott a problema."

    Nem vagom miert mivel siman felulirja a regit. En soha nem uninstalalltam, csak ratelepitettem minden gond nelkul.
  • Her Laca
    #71280
    Mondom ami furcsa volt,hogy kettő Instal Managerrel lett a programok és szolgáltatások nál.
    És az egyik az istennek sem akart eltűnni, ragaszkodott a helyéhez a dög:)
    Valami a driver telepítésénél összeakadhatott a 11.4 és 11.5 ben ,aztán halmozódott a problema.
  • [HUN]FaTaL
    #71279
    Driverhiba is okozhat BSODot, ha pl. 32bites drivert erőszakolsz a 64es winre infből. Telepítőkkel ez nem igazán fordulhat elő.
  • Her Laca
    #71278
    Na jó. Kicsit lenyugodva,hagyjuk ezt a kék halál dolgot. Lehet egyszeri fatális véletlen ,a körülmények összejátszása miatt volt és soha többé nem fog előfordulni.
    A driverekkel viszont nem vagyok kibékülve. És ezt nem lehet megmagyarázni nekem,hogy majd a következő,vagy az az utáni jó lesz. Nem vagyok egy csodavárós típus:)
  • Solten
    #71277
    Csak szerencses... Azert irtam mert tobbnyire a BSOD pl Win7-en mar valami komoly hardverhibat takar(hat). Pl. mikor hibas volt az asszony gepeben az IGP (most ugrik be hogy kamuztam - ez volt az elso es utolso eset). Voros szinekben pompazott a kepernyo mikor elpusztult a notim tartalek HDD-je... :)
  • [HUN]FaTaL
    #71276
    Én meg nem találkoztam még driverhibából okozott kékhalállal radeonok esetében (igaz az említett jelenséggel sem nvnél), de ettől még léteznek.
  • Her Laca
    #71275
    Win7 64 .Minden frissítés fent van ,és nagyon friss.
    Nem hisztiztem:) csak a tényeket közöltem.
    Ati sys tököm tudja milyen hiba volt az oka:)


    "10 eve lattam utoljara kek kepernyot, XP-n..."
    Na de nem lehet mindenki ilyen ügyes mint te:)
  • Solten
    #71274
    "Driver frissítés! Mindjárt beiratkozom egy tanfolyamra:)"

    Nem rossz otlet, meg egyeb tanfolyam is szoba johet ha mar egy kis BSOD miatt ekkora hisztit levagtal...

    (amugy milyen op.rendszerrel kuzdesz, ~10 eve lattam utoljara kek kepernyot, XP-n...)
  • Her Laca
    #71273
    Na menj a p .csaba:)
    Mióta összeraktam a gépet egy szem kék ,meg semmiféle halál nem volt.
    Meg mi az a USER error:) Driver frissítés! Mindjárt beiratkozom egy tanfolyamra:)
    Drivert is csereberéltem már ,de mindig letöröltem a régit az Instal Managerrel.
    Most Fatal tanácsát követve nem. Osztán kezdődött az alant leírt műveletsor:)
    De e fölött szemet is hunyok,DE!!!! Azt nekem ne magyarázd meg,hogy a kiadott legújabb driver szarabb teljesítményt kell ,hogy okozzon,mint a régebbi. És ami a vicc,hogy máshol meg látható javulást. Régen is kontárok voltak a programozóik,ez úgy tűnik nem változott:))
    Na mind 1 ,veszek ződet oszt meglátom.
  • Solten
    #71272
    Nem, ezek a 6950-ek alapbol 6970-ek, 6950-es BIOS-al. Feltehetoleg valamelyik egyseg bennuk nem 100%-os. Vagy csak nem teljesitettek "100%"-ot a minosegellenorzes soran. Ugy kepzeld el mint pl. az AMD CPU-knal a letiltott magot. Fel lehet oldani, de mivel nem veletlenul van letiltva az adott egyseg, az aktivalas hibas mukodest eredmenyezhet.
    Meggyozodesem hogy marketing okokbol leteznek total hibamentes peldanyok is.
  • Solten
    #71271
    Jelzem, semmifele kekhalallal nem talalkoztam evek ota a driver telepites soran, szoval a kovetkezok allhatnak fenn:

    - a moddolt kartyad meg se olyan problemamentes, stabil
    - geped tobbi alkatreszevel van valami hardver illetve szoftveres problema (lehet ez akar az op.rendszer is)
    - user error

    Na most mivel egyertelmuen hasrautesszeruen kijelentetted hogy ez csakis driver problema lehet, eros a gyanum a harmadikra... :) Onnek tenyleg Nvidia valo... :)))
  • KranaZoli #71270
    Driver frissítés nem piszkálás. ;)
  • Her Laca
    #71269
    De piszkáltam. Kékek repkedtek ,meg mittudomén milyen végzetes hibák,meg mindenféle anomáliák. És a játékom futásáról most vonatkoztassunk el,jelze a 11.5 el az Arma II gyönyörű lett. Hogy valami jót is mondjak.
  • KranaZoli #71268
    VBIOS moddolás okozhat ilyen problémát?! A 6950@6970 nem annyi, hogy 6970-es BIOS kerül 1:1-ben a 6950-esre? És új driver bugzik egy mod-olt kártyán?! Hát, ez Nekem nem teljesen kerek.
  • Solt
    #71267
    A 11.4 itt is működik, és ha nem piszkáltad volna, most nem lenne miről beszélni! :D
  • kifli
    #71266
    azt ne is mond, hogy a biost is modolja, oldjon fel shadereket stb :D
  • Her Laca
    #71265
    Nem maradt ki:) Speciel fent volt ,használtam is rendesen ,még valahol ,valamelyik fórumon dokumentálva is van:)
  • Her Laca
    #71264
    Amikor kiadták az újat. Ritkán hála az égnek:) No de az MŰKÖDÖTT:XD
  • Solten
    #71263
    Nyilvan az az Nvidia driver amelyik elegette a kartyat az kimaradt az eletebol... :)))) De lehet hogy csak 2 evente frisitett drivert.
  • Solt
    #71262
    Most őszintén, a gtx 285-n milyen gyakran cseréltél drivert? :) Egyébként, ha az NV-s driver cserére gondolsz, akkor igen a válaszom! :) Az SSAA hiánya miatt lezongoráztam pár drivert... :)
  • Her Laca
    #71261
    Van tapasztalatod ez ügyben?:)
  • morcosqtya
    #71260
    "Én speciel a számító gépemmel elég maximalista vagyok,általában mindennel az életben ,nekem nem fér bele. Szeretem,ha működnek a dolgok."

    Ez elvárható lenne, igen. Tudod mennyit szenvedtem HI-FI témában (és másban) is mire az X-edik felsőkategóriás eszközöm is beadta a kulcsot? Vettem a még drágábbat, még nagyobb névtől, és az meg mástól dobta be a törölközőt... egy vagyont ráköltöttem erre a baromságra.

    Értem a csalódottságodat, de ne légy elbizakodott, hogy márkaváltás után nem érhet hasonló (vagy eltérő) probléma/baj egy másik, újabb, szebb, jobb terméknél.
    Sajnos ilyenek ezek.
    A gépekben nem lehet megbízni.
    Az emberekben meg mondjuk mégúgyse.. :)

    Csak hideg fejjel!
  • Solt
    #71259
    Mert soha hozzá sem nyúltál... :D Majd a GTX580-l is cserélgesd ilyen sűrűn a drivereket, meg tegyél fel bétákat, majd érnek a meglepetések! :))
  • Solt
    #71258
    A problémát ön generálja tudat alatt uram! :)) Kb ugyanazokkal játszunk, és nálam semmi gond...

    Ha fent hagytad volna 11.4-t a hivatalos 11.6-ig, semmi gond nem lenne! :) Csak ugye itt rengeteg driver van, van mivel baszakodni, próbálkozni, míg NV kiadott fél évente egyet, ami olyan volt amilyen. Ha jó volt, akkor jó volt fél évig, ha nem, akkor így jártál...

    Nekem közvetlen tapasztalatom van ugye mindkettővel, mert mindig váltogatom őket, de az égadta egy világon semmi különbséget nem látok driverek terén... :)
  • Her Laca
    #71257
    Soha nem találkoztam hasonlóval. pedig nem most kezdtem a PC vel az ismerkedést.
    Ezt vedd halálosan komolyan. Soha nem melegedett túl a kártyám,pedig a net tele volt ezzel is ,hogy mit tudom én milyen driver ezt okozza.Soha semmi bajom nem volt NV driverrel.erre a nagy esküt bármikor leteszem:)
  • Solt
    #71256
    Én is szívtam a GTX460-l... :) Nem volt SSAA, pedig pont azért vettem! :D Csak valami tool oldotta meg, de baszakodni kellett vele...
  • Her Laca
    #71255
    Ez nem igaz:) Nem kattantam rá ,csak idegesítenek a problémák. A mai meg betette az ajtót:)
  • [HUN]FaTaL
    #71254
    Azért NV kártyák drivereiről is olvasni érdekes dolgokat, pl. hogy reboot után 800x600, 16 szín :D
  • Her Laca
    #71253
    No várjál csak:) Nem szeretnék vitát generálni,úgyhogy tisztázzuk. Nem hibáztatok senkit. Sem a gyártót sem mást. Tökéletesen működik 70 esként a kártya ,az égadta világon semmi bajom vele ,mi több igenis meg vagyok elégedve a teljesítményével. Nekem a driverekkel van bajom. Hol ez jó ,hol az. Van akinek ez belefér és szemet huny felette ,akár a kedvező árfekvés miatt ,ez rendben is van. Én speciel a számító gépemmel elég maximalista vagyok,általában mindennel az életben ,nekem nem fér bele. Szeretem,ha működnek a dolgok. NV vel nem volt semmilyen negatív tapasztalatom. Ati ,AMD vel igen. Én nem fogom azt mondani ezután,hogy nem jók ezek a termékek ,mert hazudnék,de inkább jiadok kétszer ennyit és gondtalanul használom a hardvert. Én nem kitalálom a problémát,(jelzem ajnároztam,dicsértem is a terméket eleget),hanem a probléma talált meg engem. Nos én nem vagyok hajlandó órákat bíbelődni akármilyen szoftver miatt. remélem érthető voltam:))
    Azt azért beláthatod,hogyha kiadnak egy új drivert akkor elvárható,hogy az ugyanúgy működjön legalább mint az előző. NV nél ez szokott.
    Asszem nem kell azt túl ragozni.
  • repvez
    #71252
    Ez nem teljesen igaz mert az olyan játékokhoz is ugyan igy müködött aminek semmi köze nem volt sem az NV sem az ATI vonalhou, ha nem szerepelt a listában akkor csak megkerested az exéjét és felvetted a listára onnam meg ugyan ugy ment mint a többi.
    És még a 98-as játékokat is ugyan igy kezelte, és még kezeli most is.Ráadásul az NV probál a felhasználok igényeire reagálni, mivel most is kiadott egy olyan javitást a driverében ami a gondokat javitja ebben a 98as dx6os játékban.Az ATI val szemben akinek még mindig w7+ATI kártya párositásnál átlátszanak a modellek és a texturák és igy játszhatatlan az egész. (Openfalcon a játék)
  • [HUN]FaTaL
    #71251
    "És igen, zárt forráskódú OS-re a büdös életben nem fognak korrekt driver-eket írni."

    Na ezen leestem a székről. Az API teljesen nyílt, minden adott hozzá, hogy drivert lehessen fejleszteni. Véletlenül sem az AMD hibái a driverek, hát persze...

    Linuxra tökéletesek a driverek mi? Elárulom NEM. Sokkal szarabbak mint winen, ennyit erről. Semmi köze az oprendszer forráskódjának ahhoz, hogy mennyire lehet rá fejleszteni.
  • Solt
    #71250
    Laca rákattant az 580-ra, és indokot keresett. Ennyi... :))
  • [HUN]FaTaL
    #71249
    Nem azért vette el az AFet mert felülírtam, hanem mert szar volt a driver és igen régen jó már (talán 10.12 óta?). Ettől függetlenül a következő kártyám a repülőszimek miatt valószínűleg zöld lesz.