90029
  • KranaZoli #71368
    Majd másképp fogsz vélekedni ha VGA-t cserélsz.

    MagicTune...
  • KranaZoli #71367
    THX! Ám, ha jól emléxem akkor még Én voltam aki mondtam, hogy hangos lesz a ref. hűtő főleg ha moddolva lesz a kártya.

    Nem igazán tudom, hogy mire nem elég egy alap 6950-es viszont korrekt hűtővel, ami valóban hűvösen tartja a kártyát és még halk is...

    Inkább mínusz pár FPS, ill. ahova nem elég a 6950, oda vagy erősebb gép kell, vagy vmi nincs rendben a játékkal, vagy tökmind1 milyen VGA lesz alatta akkor is meglesznek a betegségei.
  • Solt
    #71366
    Én inkább vettem egy DELL U2311H-t... :))
  • IMYke2.0.0.0
    #71365
    LCD-nél: driver CD betesz - Magic Tune - kalibrál - örül.
    És a Photoshop sem rinyál.
  • Solt
    #71364
    - Az MSI AB a hibás, nálam is az kavarja össze a CCC-t! :)
    - Install, uninstall probléma mentes, ha a hivatalos utat járjuk...
    - IPS panel, színkalibrálás, gond letudva! :)
  • IMYke2.0.0.0
    #71363
    Nekem most is referencia hűt(t)*ő van rajta - nem mertem még mindig megbuherálni az Accelero-val.
    Ja, és nincs gond vele az Ati Tray Tools segítségével.
  • Gubberx
    #71362
    ref hűtővel anno a 4850-em 110-120 fokos volt terhelés közben
  • IMYke2.0.0.0
    #71361
    80 fok már a 4850-esek óta "üzemi hőmérséklet" - nincs azzal gond.
  • Her Laca
    #71360
    Ahogy néztem olyan 10-15 % a különbség.
    A shaderek nem hiszem ,hogy befolyásolók lennének ,inkább az órajel.

    ellenben most hekkeltem egy ventit a ház oldalára ami fújja a kártya alá a levegőt és olyan 5-10 fokkal hűvösebb lett .
    Az a baj ezekkel a kártyákkal,a ref re gondolok,hogy hangosak ha terhelve vannak sajnos,és hűvösnek sem mondhatóak. Még az 580 as is hűvösebb,és halkabb.
    Bár azt olvasom ,hogy a 80 fok az teljesen rendben van.
  • KranaZoli #71359
    Ha már ennyire 6950 és 6970 hsz-ek vannak. Mekkora kb. a különbség a 2 VGA között?! Kb. hány %-al jobb a 70-es, ...

    Ill. gondolom 6950-est mod nélkül is fel lehet húzni órajelekben a 70-es szintjére, ahogy az 5850-est is 5870-esre.
  • Her Laca
    #71358
    Persze. De én már a frissebb progival csináltam asszem,és ha jól rémlik max 3 kattintás volt. Én azóta így használom,semmi baja,bár voltak olyan vélemények,hogy jobb ha az 50 es biost írja át az ember,valami memória feszek miatt vagy mi,de én egyrészt hülye vagyok ehhez,másrészt meg lusta.
    Mondjuk azon töprengek,hogy a biosában kéne átírni a venti vezérlést,de pl ehhez is suta vagyok :)
  • arty
    #71357
    5970=6970
  • arty
    #71356
    amugy neked is annyi volt a giga moddolás, hogy besütötted az 5970es biost atiwinflashel és kész?

    mert nekem igen, dos alatt semmit nem kellett feloldogatni, hekkelni...
  • Her Laca
    #71355
    Erről hallott már valaki? 10 ért tudok de nem tudom ,hogy milyen
  • Her Laca
    #71354
    Jól van:) Ezt úgymond egy finom elnézéskérésnek veszem:))

    Mint mondottam ,mióta össze raktam a vasat egy fia kék,meg zöld,meg semmilyen halál nem volt.
    A kártya hibátlan ,bőven bírja a 70 es értékeket,játéknál max 80 fokos,mondjuk nem egy halk azt meg kell adni.
    Én nem is akartam 50 esként használni soha ,hiszen azért vettem ezt mert nagy valószínűséggel 70 es ként használható.
    Ha nem lett volna nagyjából biztos a dolog akkor 70 eset veszek de már inkább 580 at.
    Engem az bosszant,hogy pl a 11.4 essel jó a repszimem,a 11.5 össel nem ,viszont avval meg komoly változást látok az Arma II ben.
    Na most akkor éppen mikor mivel játszom azt a drivert tegyem fel?:))
    Na én ilyen egyszerű dolgokra gondolok. :)


  • arty
    #71353
    csak arra próbáltam célozni, úgymond kiélezni a mondanivalómat, hogy moddolt kártyánál mindig ott van, hogy nem-e az IS belejátszott az adott problémába... nem kizárt, hogy az MSI cucca volt a gond, sőt, bár úgy lenne (hiszen akkor én tuti megúszom, mivel nem használok még ATT-t se)

    a driver nem hibátlan, de szvsz a legtöbb gond a ccc-vel van: lassan indul, csomo embernek installal/uninstallal is gondja van (ezek egyrésze .net framework miatti) és nekem pl évek óta gond a színrendszer: bármit választok, 5 perc után visszaugrik az előzőre. mire erre rájöttem: belövöd a jót (full RGB) és apply, majd átlövöd direkt egy rosszra (pl 4:2:0ycbcr) és apply. pár perc és "visszaugrik" fullrgb-re és bódogság... :(((
  • Gubberx
    #71352
    Én már felkészültem :D
  • Solt
    #71351
    Ez a Ti dolgotok... szóljatok, ha hozhatom a kukoricát! :D
  • Her Laca
    #71350
    Akkor itt a titánok harca jön:)
    Ha ő tüskés én sün vagyok:)
  • Solt
    #71349
    Arty ilyen tüskés! :))

    A driverek meg nem szarok! Nem hibátlanok, és akad néha gond, de, hogy szarok lennének az túlzás! ;)
  • Her Laca
    #71348
    Mi a bajod?
    Mondtam ,hogy én voltam a balfék,ha a szemed másra is használnád nem csak a csipa növesztésre lehet el is olvastad volna. MSI AB!!!!!!
    A "mókolt " kártyának semmi baja. Mi több ezt sose mondtam.
    A driverek szarok,és ez tetszik neked vagy sem így van.
    Nos asszem akkor így rendben is volnánk.:)
  • pxxl
    #71347


    ...aztán felvett egy pulcsit mert fázott...
  • Gubberx
    #71346
  • Solt
    #71345
    Anyám... :D
  • ajem kisa
    #71344
    Sikerült eladni az 5770-est egy nv ratyigeeknek ("hádében jáccok, de nincs a kártyán vga csati..."nemtudom a hádé monitoromra kötni!"), és meglepődve nemértette, hogy 2h gém után miért csak 65fokos a vga, mikor neki 20perc után a 9800-as 115fokos volt!:D
  • pxxl
    #71343
    a másik oldalon meg az elfüstölt vga-k miatt szívják a fogukat. szvsz inkább az AF hiánya legyen a legnagyobb bajunk :D
  • arty
    #71342
    majd, ha a stock 6950es kártyádat 6950esként használod és mégis kékhalálokat kapsz, miközben a hw tutira hibátlan, talán ér is valamit a véleményed :)

    addigis marad a "mókoltam és kékhalálozik a windózom és dögöjjönmegmindenki" :)
  • arty
    #71341
    ó, nem kell ahoz ekkora furmány! win7 install, realtek lan kártyát felismerte, whql drivert feltette, másolás közben directx egyik .sys fájlja kékhalált csinált...

    mellesleg nálam is annyi az amd-s driverfrissétés, hogy next next finish. az tény, hogy a tavaly évvégi AF-el szopást sose felejtem el ezeknek a balfaxoknak :(
  • arty
    #71340
    nemzetbiztonsági titok, hogy "pentium 3 600mhz, 256mb rammal" ? :D

    (nem mellesleg, ezen a 32bites win8 sem fog elfutni)
  • redmonk
    #71339
    Sziasztok

    Na megérdeklődtem, hogy bevennék-e a cput meg vga-t. Semmi akadálya sincs azt mondták. Szerintetek mennyibe számolnák be? Tehát X2 240 és Hd5750 cseréje PhenomIIX4 955 és hd 5830 extrem-re.
  • KranaZoli #71338
    Ezek még árban nagyjából stimmelnek is, bár talán az 5870 már olcsóbb. Viszont akkor ha a GTX570 a 6950-el; vagy 6970-el van kb. pariban akkor az meg mocskosul drága. Ha inkább 6970 akkor okés, de ha 6950-el, akkor aránytalanul drágán adják.
  • Gubberx
    #71337
    Arra utaltunk hogy kezdd a mester nyomdokaiba lépni :D
  • KranaZoli #71336
    Én ezeket nem értem: Milyen elektromos robogó, meg XBox, ...
  • Gubberx
    #71335
    jaja, holnap meg már érkezik neki az xbox :P
  • kifli
    #71334
    lfs csak elfut azon a vga-n :D
  • Klemice
    #71333
    Ma jött meg a G27 és ezen a szar x1300pro-n semmi nem fut :D 5 hét alatt csoda hogy kapok új kártyát, leszarom már, hogy nvidia, az alice:madness returns-ben legalább lesz nekem jó kis fiziksz, és igen, tudom hogy parasztvakítás :D
  • Solten
    #71332
    A kovetkezo az elektromos robogo lesz...
  • Solten
    #71331
    A referencia 560 Ti az 5870-el.
  • Klemice
    #71330
    passz, én ilyenekkel már nem is foglalkozom
    semmi tesztprogram nem lesz ha megjön a kártya, és az fps-t sem fogom kuksolni, eljutottam oda, hogy van egy jó videókártya a gépemben, futnak a játékok
    belefáradtam már ebbe a mérlegelésbe :D
  • morcosqtya
    #71329
    Olyanom is volt. Játék közben 85 C fokon ment. :)
    Boot után 5 perccel már 60 C fokos volt a GPU.