90029
  • zöldeshányás
    #71408
    mik vannak.el sem hiszem :)



    Még filózok hogy le merjem e tölteni.
  • pointer4
    #71407
    vagy 3db 32"-os :D
  • arty
    #71406
    pont, hoyg elvileg a folyamatos, monitoron egy pontra fokuszálás nem tesz jó! ezért is ajánmlott az óránkénti "szemtorna"

    namost, én a 32" előtt 60-80 centire ülök szvsz, így folyamatosan tornászik a szemem és játékban nagyon jó, hogy a periférián is kép van (nem teljesen, ergo kéne egy 47"-es :D )
  • KranaZoli #71405
    Ok. De az biztos, hogy nem volt 1 méter.
  • pointer4
    #71404
    Naaa, egyszer már csak megmérted :P
  • KranaZoli #71403
    Én nem szoktam méricskélni.
  • pointer4
    #71402
    Én 1 méterről nézem a 32" monitort. És éppen ideális, se nem kicsi, se nem nagy.
    Amúgy is, akkorák a képpontok, hogy ennél messzebb nem is szabadna nézni a FullHD jelet, hogy lássa is az emberi szem.
    42" képernyő fullHD jelét, max 1.6 méterről látja az emberi szem, onnantól már folynak össze.
  • KranaZoli #71401
    Nem azt írtam, hogy HD5xxx-en nem jó, hanem 5xxx-től fölfelé. Amennyire Én tudom 6xxx-el sem jó. (eddigi tapasztalatok ezt mutatják)
  • IMYke2.0.0.0
    #71400
    Nem hajolok bele, ha erre gondolsz(tok). Az egészséges 1 méter bőven megvan.

    Nem tudom mennyire lehet befolyásoló tényező, de szemüveges vagyok, és nekem az ~1 méter az a határvonal, ahonnan - amikor fordítok, gépelek - még tökéletesen olvasok, írok a 8-as betűméret mellett is, 1920*1080-ban.
    Tehát, 1 méternél távolabb egyszerűen nem tudok ülni, amikor gépelnem kell.
    Játék, film- és TV nézés közben hátrébb gurulok, mert úgy sokkal kényelmesebb.

    Ha lenne ágy abban a helyiségben, ahol a PC van, akkor meg eldőlnék, és úgy élvezném a show-t, mert akkora a monitor.
  • pxxl
    #71399
    am poén, hogy mostanában hozzám járnak be netezni, mert tönkrement a másik 2 gép, aztán a 24-es samut 10 cm-ről bámulják. mondom mivan nem elég nagy? vagy a crt kiégette az agyukat nemtom :D
  • [HUN]FaTaL
    #71398
    Nem azt mondtam, hogy kiégeti, de nem tesz jót neki.
  • pxxl
    #71397
    azért zavaró tud lenni egy idő után ha közel vagy hozzá.
  • IMYke2.0.0.0
    #71396
    Ez nem CRT hogy kiégesse az ember szemét, ha nem 8 méterről nézi.
  • IMYke2.0.0.0
    #71395
    Egy okkal több, hogy az 5xxx-es sorozat kimaradjon :)
    Amúgy, én az elején (tavaly) beállítottam és azóta rá se kellett szagoljak - mi ez, ha nem tökéletes?
  • Solt
    #71394
    Én is így voltam vele, amíg nem láttam a különbséget! :) Játék alatt is jött már jól... nem lettem tőle jobb, de segítség volt...
  • [HUN]FaTaL
    #71393
    Vegyél még egy monitort és pakold arra a tv-t. Bár nekem mindegy, de a szemednek tuti nem tenne jót 1 méterről egy 27" kijelző.
  • pxxl
    #71392
    magic tune nékül is be lehet állítani, csak macerásabb :)

    de ha zavar, szívesen cserélek veled vga-t :D
  • KranaZoli #71391
    Nem működik HD5xxx kártyáktól fölfelé, immáron több mint 1 éve is szerintem.
  • pxxl
    #71390
    ilyenkor kell odamenni, és két kézzel lesöpörni (resetelni) mindent és előről kezdeni :D
  • IMYke2.0.0.0
    #71389
    Szerk.: Ugyanis a 17-est félredobtam, a sarokba, egye a por ott :)
    A nagy asztalt meg már szépen belaktam.
  • IMYke2.0.0.0
    #71388
    Ha nem lennék lusta pakolgatni, helyet csinálni neki, akkor így tennék. :)
  • pxxl
    #71387
    "Nekem kezd a 27 is kicsi lenni - főképp, amikor jobb sarokban a TV, alatta pedig fájlkezelő és más fut még ablakban."

    rakd ki a tv-t a 17-es monitorra :)
  • IMYke2.0.0.0
    #71386
    Monitor-keresés idején néztem - rengeteget. A Dell 22-est én is néztem. Tetszett is, de meggyőztem magam, hogy a színhűség nekem nem cél (és így is van) és nem ér akkora felárat.
    Most is tartom - nekem nem kell a teljes (Adobe) RGB tartomány ahhoz, hogy hétköznapi dolgokra használjak egy monitort...
  • arty
    #71385
    ez egy samsung tévé, spva panellal, sose lenne úgyse teljesen színhelyes :)
  • IMYke2.0.0.0
    #71384
    Mikor fordítok, akkor 1-1,1 méter.
    Mikor filmet/animét nézek 2-2,1 méter (kettő széknyivel hátrébb tolom magam).

    Nekem kezd a 27 is kicsi lenni - főképp, amikor jobb sarokban a TV, alatta pedig fájlkezelő és más fut még ablakban.

  • Her Laca
    #71383
    Kinek mik az igényei:)Ott már nem csak a szemed,hanem a nyakad is forgatni kell:)) TR-t bekapcsolja az ember.XD Speciel 22" után én sem vennék 23-24 " ost.
    A 27 az pl nekem pont jó de annál nagyobb már valóban kicsit nagy:)
  • Klemice
    #71382
    nekem dell 2209wa van, és kurvajó
  • [HUN]FaTaL
    #71381
    10 év múlva meg egy lakást fogsz tartani a monitornak?

    Hány méterre ülsz te a monitortól hogy kell a 27"?:D
  • Solt
    #71380
    Nézz teszteket... ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #71379
    Miért nem kell IPS?
    Mert nem vagyok grafikus - amennyit grafikázok, ahhoz a sima LCD is elég. Ha pedig végképp színhűségre vágyom, grafikai vagy videó munka miatt, akkor beteszem második monitorként a 17"-es CRT-t.

    A játékra (is) jó IPS ki*aszottul drága. A 27-es Dell g2g 6 ms-ot tud. Ami, valójában valahol a 15-20 ms körül mozog.


  • Solt
    #71378
    Miért?
  • IMYke2.0.0.0
    #71377
    Kitűnő monitor. Ha nekem kellene új monitort vennem, csak nagyobbat.
    IPS nem kell.
  • Solt
    #71376
    Kérlek szépen én azzal érveltem magamnak, hogy a régi jobban rontotta a szememet, és az egészség ugye a mi korunkban már fontos! :D
  • Her Laca
    #71375
    Én ilyet néztem ki:)

    Ez pl jó vétel lenne de sajnálom a pénzt rá:))
    Meg kéne győzni magam a szokásos módon,csak még nem sikerült.
  • Solt
    #71374
    Pedig jól tud az jönni... :)
  • Solt
    #71373
    Én már régen... még tavaly szeptemberben! :) Nekem az LG-hez képest ég és föld volt a különbség! :)
  • arty
    #71372
    tévén használom a pécét, melynek hdmi bemenetét azonositja a vga-m és mivel tévé, igy nem csak a monitoroknál használt RGB választható, hanem az YCbCr is (mondanom se kell, ez utóbbi hulladék képet eredményez)

    ennek nem sok köze van a színhelyességhez, az ezután jönne - ha érdekelne :)
  • Her Laca
    #71371
    Megvetted? Én is néztem ,elmentem a Ázsiába ,(nagyon kedvesek voltak az arcok ),és megnéztem.
    Mi több vételi szándékkal indultam. Aztán kicsit csalódott lettem ,nem láttam a különbséget a mostani samuhoz képest ,olyan eget rengetőnek,pontosabban olyan semmilyen húúúúúúúúú érzésem nem lett.
    Na volt ott a nagytesó ,de az 120 körül:) Ott volt húúú.
    Inkább kicsinek éreztem azt a 16:9 et a mostani 16:10 hez.
    Szóval nem vettem meg,majd egy 27 est akarok.
  • IMYke2.0.0.0
    #71370
    Magic Tune nálam jelesre vizsgázott. De az OSD menüt szívesebben használom.

    A VGA-cserének mi köze a monitor kalibrációhoz?
  • IMYke2.0.0.0
    #71369
    Nekem a 23" kevés volt - a 27"-es már jó, örülök is, hogy mellette döntöttem.
    Ha grafikus lennék, persze egy IPS-est vettem volna, borsos áron, de pár melóval biztosan visszajött volna az ára.

    Most már 27" alá nem fogok menni, az zicher.
    A következő monitor csak nagyobb lehet!