90029
  • arty
    #71894
    a.) "tud", de mivel használja vagy ... 3 játék, nyilván ennek arányában foglalkozik vele az AMD is
    b.) ruszkik nvidiára írták az ogl engine-t, ha máson is elfut, az csak ajándék :D
  • Her Laca
    #71893
    Mért,Ati AMD 2011 ben nem tud opengl-t? Ezt nem hinném. Régebbi driverekkel másoknak működik.
  • arty
    #71892
    ogl... mondom, az nvidiára van :)
  • Her Laca
    #71891
    Igen. 11.5b . ogl.
    De mind1 ,tárgytalan már ,én nem küszködöm tovább.:)
  • arty
    #71890
    (amugy il2: 1946 + legujabbra peccselve-ről volt szó? d3d vagy ogl?

    melyik driver volt pontosan? 11.5? 11.5a? 11.5b?
  • Her Laca
    #71889



    A ref ,meg a nem ref hűtés hatékonyságáról ,hangjáról.
    Asszem nincs miről tovább beszélni.
  • Her Laca
    #71886
    Na ha már szóba kerültem:) Igazad van,alapból nem megy 40 fölé.
    AB vel használtam akkor volt 50 . DE' 40% nál is hangos számomra,vagyis a szélzaj erős.Ezt írtam is alant valahol,hogy 40 nél megjön a hangja. Hogy ez mitől van ,mármint a jelenség nem tudom,valószínű a lapát kialakítása is belejátszik. De asszem leugrom már a témáról ,mindenki eldönti maga mi mennyire hangos,vagy zavarja.Nem vagyunk egyformák ,ezt be kell látni,igények is mások lehetnek ,kinek mi fér bele.
    mellesleg most dolgozom egy alternatív hűtési megoldáson,ha sikerül ,különösebb anyagi ráfordítás nélkül ,jó hűvösen lehet tartani léggel az egész rendszert,és persze csöndesen is.
  • Solten
    #71885
  • Solten
    #71884
    Ugy gondolom hogy akinek egy vga driver-telepites is tul nehez feladat - ne dobalodzon olyanokkal hogy user error... :))
  • kifli
    #71883
    itt ez voltmár?

  • gurubefree
    #71882
    Ugy ahogy mondod .... statikus teszt alatt a GPU folyamatos 100% terhelesnek van kiteve mig jatek alatt ez kozel sem igy mukodik .

    En 100%san meg vagyok elegedve az XFX HD6950-el .... ez elott is XFX-et hasznaltam HD4980 Zalman


    a kozepso .
  • KranaZoli #71881
    Értem. Ill. Én azt tapaszalom, hogy ha feljebb is megy a hang (jó esetben levegő zaj) az sem statikus, mert rákapcsol a venti, majd visszavesz. Azért játékok alatt mindig vannak pihenő(bb) időszakok; ms-ek ellenben FurMark alatt nincs.

    A ref. 5850-esem hűtőjének a hangjával sem volt hangproblémám.

    Akkor úgy néz ki, hogy Giga-nál mellényúltak vminek. Lehet rosszul emléxem, de mintha Giga ref.hűtésről csak kisebb, vagy nagyobb panaszok érkeztek volna.
  • KranaZoli #71880
    Hm. Érdekes és köszi! Nem tudom, hogy Giga-sok mi rosszat csináltak... Beleolvastam pár oldal PH-n a 6950/70 topic-ba és mintha ott is panaszkodnának a non-ref Sapphire 6950-esre, amiről lentebb tettem is be képet - és korábban írta vki, hogy mennyire hangos. PH-n is azt írta vki, hogy visít és nem a ref.ről beszélt ill. asszem még hozzátette, hogy 8cm-es a venti rajta.
  • gurubefree
    #71879
    Annyit meg a Laca es a Solten +(en)eszmecsererol hogy Laca allitasa szerint 50% mar elviselhetetlen a ref. huto hangja . A problema ezzel csak annyi hogy a ref terheles allatt sem megy 39% fele ( megjegyzem ez haz fuggo is )
    Ezert batorkodtam megjegyezni hogy az modolt XFX HD6950em 40% ( manual ) egyaltalan nem hangos ... sot !! na ezek utan jott a sardobalas. amugy az egesz abbol a felreertesbol indult hogy Solten 50% irt a 40% helyett .... volt nalam Solten es kiprobaltuk 50%-on es (gondolom) ezert maradt meg benne ez a felallas.
    Es 40% manual beallitas mellett sem ment 78C fole ugy hogy 3 monitor volt a kartyan .
  • gurubefree
    #71878
    Na ....

    Kiprobaltam az en gepemen.XFX HD6950 ; manual 40% venti .

    Antec P193 >> felul 2x14cm ; hatul 12 cm venti. Ez a harom venti szabalyozhato a haz hatuljan levo 3 allasu kapcsolokkal ( kulon van mindegyiknek )
    Na annyira hangos a HD6950-em 40% veti terheles mellett hogy amikor lekapcsoltam minimumra a 3 ventit akkor halkabb lett a gep . Na ennyire hangos az XFX HD6950 ref hogy 3 venti elnyomja a zajt amit kelt.
  • KranaZoli #71877
    Áhám. Szerintem most már értem, hogy Te mire gondolsz.

    Akkor már csak az érdekelne, hogy melyik az a ref. hűtő, amelyik nem hangos terhelés mellett. 5850-esből volt ref. példányom, ha jól emléxem olyan 40%-tól kezdett olyan hangot produkálni, ami már zavaró volt - Nekem. Mivel a spanyol viaszt nyilván nem találták fel a 69xx-ekre sem, így gondolom itt is kb. ilyen értékek lehetnek. Eddig a Giga-n azon kívül, hogy mod-olható sok jót nem írtak itt. Engem meg nem érdekel, hogy hűde faint-osan gyors egy kártya ha repülővel felérő levegőzajt generál a hűtési megoldása.

    Számomra vhogyan a Laca és Solten között kialakult eszmecserében felhozott "érvek" után sem vált 1értelművé, hogy mi is a szitu... Ui. Nekem úgy tűnt, hogy Ők is nagyjából egy dologról beszélnek, csak a hangosság fogalma elment két irányba, hogy hangos a venti, vagy nagy a légzaj. (ahol is a "tesztalany" a Te XFX 6950@6970-es(ei) voltak)

  • kifli
    #71876
    user error lehet :D


    "Good to have the dual BIOS if you pork up the card I got my 6970HD yesterday and must say I am happy with it and no issues at all In IL-2"
  • gurubefree
    #71875
    Latom nem ertjuk egymast ... en a megoldast kritizaltam.

    De lassuk a szamokat megint talan akkor erted mirol is beszelek es atlatod mi a hatasfok .

    ref huto eseten 26% ( 1100-1200 rmp 1 venti ) mellett produkal 45C-47C
    non-ref eseten 43% ( 1935 rmp !!!! 3 venti ) mellett produkal 43C
    Bar merget vennek ra hogy az ilyen ertek a gep bekapcsolasakor van .

    Az en modolt HD6950-em 40% ( kb 1850 rmp ) van 78C mig a non-ref eseten 3 ventilator kozel (3x)3000 rmp mellett ( 68% ) hoz 69C . Akkor ilyen teljesitmeny mutato mellett a non-ref hutes kalapot emelhet a ref hutesnek.

    De mint mar emlitettem "szigoruan maganvelemeny" :)

  • KranaZoli #71874
    "egyszeruen ratesznek valamit es cso"

    Azért ez így pöttyet erős volt. Egy jobb fajta AC hűtő például:



    "ajánlott végfelhasználói ára pedig 64,9 euró"

    A példa direkt túlzott példa!

    Kevésbé túlzott példák, de messze nem igaz rájuk a kijelentés:







    "volt mar itt szo nem egyszer a ref hutes elonyeirol es hatranyairol ugyan csak ... ( foleg a hatranyairol )"

    Nem tudom miről beszélünk. Én a ref. hűtést annak minden pro-jával sem mondanám, hogy felér bármelyik fenti 3db non-ref hűtéssel.
  • Klemice
    #71873
    1680-ben maxra van téve minden, átlagban 80 fps
  • High end PC #71872
    Szevasztok.
    Mi a francért van az, hogy frissítettem a videókari driver-t, és most a Windows Live Messenger teljesen elmosódik? Az ég világon már minden opciót tekergettem a beállításoknál,de csak nem akar megszűnni.
    Kössz.
  • arty
    #71871
    minimum??? nem átlag? ennyire nem lehet jó az az 560ti! :)

    (meg persze mikor? amikor 7 AI megy előtted, hóviharban, felverve a havat? naneee)
  • gurubefree
    #71870
    Biztos vagyok benne ... volt mar itt szo nem egyszer a ref hutes elonyeirol es hatranyairol ugyan csak ... ( foleg a hatranyairol )

    En azt vallom hogy a ref hutes hosszabb tavon megbizhatobb mint barmilyen non-ref megoldas a miert >>> mig a ref hutes zart es tervezett addig a non-ref mint latjuk egy oszver megoldas kompromiszumokkal ( remelem igy kell irni xd ) egyszeruen ratesznek valamit es cso
  • KranaZoli #71869
    Ok-Ok értem. Lehet Én fogalmaztam rosszul, de szerintem kb. ugyanarra gondoltam, mint Te. ;)
  • gurubefree
    #71868
    "Én nem kisebb teljesítményről beszélnék, inkább kisebb átmérő. :)"

    Csak erre probaltam valaszolni :)
  • KranaZoli #71867
    Szerintem nem tudod, hogy mit is jelent ha ATI-san ciripel egy Radeon. :)

    Guru: Most nem tudom, hogy ugyanarról beszélünk-é vagy sem?!

    Gondoltam, hogy a Giga-n 8cm-es ventik vannak. Én soha nem beszéltem ref. hűtésről, az Engem nem érdekel. :) Sapphire-nak van a non-ref példánya, melyről vki írta, hogy hangos és asszem másnap cserélte is vissza a VGA-t. Én erre a VGA-ra gondoltam.

    PS:

    Amihez még volt szerencsém Sapphire-tól az egy Vapor-X hűtésű 4890-es volt. Pár nap után váltam is meg tőle, mert annyira szar volt az a hűtés, hogy vmi iszonyat. Mind a hűtése, mind a hangja. (levegő)

    Ha Maga a venti hangos, akkor Részemről kuka. Azért 2011-ben amikor jobbnál-jobb hűtők vannak ne legyen már Magának a ventiek kritikán aluli hangja.
  • gurubefree
    #71866
    Ertem en ezen hogy egy jo hatasfokkal uzemelo 12cm venti megfelelobb valasztas mint 3x8cm rosszabb hatasfoku . Az meg termeszetes hogy hangosabb mivel tobb levegot mozgat meg .... azt ne feleltsuk el a hang nem adodik oszze >> ertem en ezen hogy 5 ugyan olyan venti nem hangosabb mint egy mert ugyan akkora zajszintel bir .

    Tehat ha a Giga felallast nezzuk >>> A Giga elment a kissebb teljesitmeny ( lsd. kissebb legszallitasu ) fele es ezzel ert el kvazi. "halkabb" megoldast de ennek a hatranya hogy 1 venti helyett 3mat kell alkalmazni az alacsony hatasfok miatt.
  • gurubefree
    #71865
    Mint lathato az eredmenyeken igen is kissebb teljesitmenyrol beszelhetunk ( megkockaztatom a minosithetetlen teljesitmenyt )

    A ref. huto nincs 8cm !!!! A Giga-n 8cm ventik vannak.

    "Talán 3db kisebb venti még nagyobb fordulatszámmal is halkabb és hűvösebben tartja a VGA-t, mint 1db nagyobb."

    Ez azert nem allja meg a helyet mert mint emlitettem nem a meret es fordulatszam ( csak ) hatarozza meg a hutes minoseget hanem a szallitott levego mennyisege ami a lapatok kialakitasabol adodik ( hatasfok ).
  • Klemice
    #71864
    de ami a legviccesebb, hogy dx9 alatt minimum 63 fps dx11 alatt meg minimum 68 fps-re képes :D:D:D
  • Her Laca
    #71863
    ÉNNN?:)
    Ennyire azért nem vagyok kritikus. Az ,hogy egy venti csapágyas ezeknél előfordul. Különben meg azon mosolygok ám,hogy vitázunk itt sokszor egy raklap ipari hulladékon,legyen az akárki gyártotta termék. Komolyan mondom egyik szarabb mint a másik:) Ha lenne konzolra rendes ,szim,meg joy ,meg kiegek ,már adnám is tova a pc met. Amire pc kell egy laptop bőven megteszi.
    De még egy jobb androidos kütyü is.
  • KranaZoli #71862
    Erről jutott eszembe, hogy akkor miket írt volna Laca, ha kifog pl. egy ATI-san ciripelő Radeon-t.
  • arty
    #71861
    én csak arra emlékszem, hogy nvidiával volt füst spec opengl-es beallitasokkal, atin nem (4870), víz detto nvn volt szebb

    aztán utánaolvasva kiderült h több nv specifikus ogl extensiont használtak a balfasz ruszkik, ami atin nincs ...

    kranazoli: 25% mellett okés, 27-29% körül jah, mintha sípolna, afelett meg a szélzaj jön, amit irtál is és már nem "sípol"
  • KranaZoli #71860
    Miért?! Csapágyas, vagy mi?!
  • Her Laca
    #71859
    5000 es kártyákkal nincs vele gond:)Meg a előtte levőkkel sem. Inkább driverre gondolok ,de végül is mind1.
    Én ezekkel játszom,mért is kéne elfelejtenem?
    Biztos van megoldás csak én nem tudok róla ezért kérdeztem ,de annyira nem idegeskedem:) Jövő héten meg oldódik :))
  • arty
    #71858
    "Azért igen butuska aki azt hiszi, hogy 2011-ben olyan ventiket használnak, hogy a ventinek van hangja."

    szívesen bemutatnálak a gigabyte 6950esemnek :)
  • arty
    #71857
    az il2 egy fos, felejtsd el :) (nem directx-re, hanem nvidiára irták a balfasz ruszkik)

    kár, hogy repszimnek viszont egyedülállóan jó - lenne
  • KranaZoli #71856
    Én nem kisebb teljesítményről beszélnék, inkább kisebb átmérő. :) Azért igen butuska aki azt hiszi, hogy 2011-ben olyan ventiket használnak, hogy a ventinek van hangja. 1értelmű, hogy levegő(szél) zajról beszélünk. Talán 3db kisebb venti még nagyobb fordulatszámmal is halkabb és hűvösebben tartja a VGA-t, mint 1db nagyobb.
  • Her Laca
    #71855
    Majd holnap rákötöm a nagy samu tv re a cuccot:) Na ott lesz full HD meg minden,de a monitoromon is sikerült aztán az adott felbontást kicsikarni a heaven alatt.
    A min fps igen csak visszaesett ,de a kollegáénál azért több volt.
    Assszem 14.
  • MerlinW
    #71854
    Win7-ben van ám Snipping tool nevű csoda:)

    Képernyőről vághatsz ki képet egy kattintással:)
  • [HUN]FaTaL
    #71853
    Ha csak ablak kell akkor alt+printscreen -> beilleszt -> ment -> feltölt