90029
  • MerlinW
    #71934
    Jaja, 0-ra, de mire erre rájöttem:) Nem a Cata a hibás, már boot-olás közben is jelentkezik a dolog. Lényeg, 0%-on oké, csak nem értettem az okát. (HDMI-vel autoscale funkció is megszűnt a monitoron.)
  • Solten
    #71933
    0 %-ra allitodad az overscalet? Valami okbol az az alapbeallitas a Catalystban hogy alulmeretezi 8%-al a kepet. Gondolom a HDMI-s TV-k miatt. Pedig ha 0%-on van a nativ felbontas kerul elo (1:1 pixel mapping).
  • MerlinW
    #71932
    Valaki okítson ki legyen szíves, miért kell overscale, ha HDMI-vel kötöm össze a VGA-t a monitorral? Szoftveres overscale nélkül nem tölti ki a kép a képernyőt.
  • KranaZoli #71931
    Az teljesen rendben van, sőt mi több nagyon jó. A venti fordulatot nem írtad el?! Milyen Giga kártyád van?
  • gurubefree
    #71930
    Bar az a 68% venti ..... milyen az a HD6850 ? ( A hutesre gondolok )
  • gurubefree
    #71929
    Giga ... jaj :) viccet felreteve 69C teljesen egeszseges
  • zöldeshányás
    #71928
    Sajnos egyenlőre csak egy szutyok szar semmit szellőző ház.2 hét és veszek egy cm 430-at.A karin meg gigabyte a hűtés.
  • Blum
    #71927
    Szerintem nem. De ez attól függ,hogy milyen házban van,milyen szellőzéssel...
  • zöldeshányás
    #71926
    69°C az nem sok egy 6850-nél?A venti 68%on megy.Mindezt fél óra metro 2033 után produkálja.
  • kifli
    #71925
    nálam még nem volt gond az órajel váltásból, szerintem ez fölösleges :D
  • KranaZoli #71924
    Lehet csak fordítás a cikk. Mert úgy egy picit értelmesebb lenne, hogy PhysX hiánya. Sok cikk végére odaírják ezt, bár értelme nem sok van.
  • KranaZoli #71923
    Erre tudnál írni konkrét példát, hogy Neked(esetleg másoknak) miért is kellett ez?!
  • IMYke2.0.0.0
    #71922
    Nagyon helyes, hogy olvasgatsz - és az meg különösen hasznos, ha IT híreket, teszteket :)
  • Blum
    #71921
    Én csak most olvasgattam unalmamban,aztán rábukkantam.
  • IMYke2.0.0.0
    #71920
    Igen. Ezen már akkor röhögtem, amikor először beszúrtam ide a cikket :)
  • Blum
    #71919
  • Jakuza001
    #71918
    Na akkor az igeretemhez hiven leirom, hogyan lehet a CCC-vel atallitani az idle ill. a 2D mod orajeleit.

    Ugyebar rengetegszer hibajelenseget okozhat a rossz 2D/3D valtas, hiszen legtobb VGA-nal ezek az orajelek nagyon alacsonyak (nalam peldaul 100/150MHz) es sokszor ez videolejatszasnal vagy mas programoknal videolagot okozhatnak.

    A megoldas a kovetkezo.

    1. Inditsuk el a CCC-t.

    2. Kapcsoljuk be a perfomance menu alatt az AMD Override funkciot.
    (Itt amugy alul lathatjuk az aktualis idle vagy egyeb orejelunket is legalul a GPU ill. Memory Clock-nal.)

    3. Ha bekapcsoltuk a tulhajtas lehetoseget, akkor hozzunk letre egy profilt a Preset Menu alatt, de a letrehozas utan meg ne aktivaljuk.

    4. Keressuk meg a letrehozott profilt a C:\Users\*felhasznalonev*\AppData\Local\ATI\ACE\Profiles\ konyvtarban, nyissuk meg egy szovegszerkesztovel es keressuk meg benne a :

    <Feature name="CoreClockTarget_0">
    <Property name="Want_0" value="*eredetiertek*" />

    valamint a

    <Feature name="MemoryClockTarget_0">
    <Property name="Want_0" value="*eredetiertek*" />

    bejegyzeseket. (termeszetesen az eredetiertek helyen egy mas szam szerepelt)
    Viszont a lenyeg, hogy az idle orajeleket a CCC a "Want_0" valtozo alatt tarolja.

    Az eredetiertek bejegyzes erteket valtoztassuk meg az altalunk ohajtottnak.

    Pl a : <Feature name="CoreClockTarget_0">
    <Property name="Want_0" value="40000" />

    bejegyzes azt jelenti hogy a GPU orajelet 400MHz-re allitjuk.

    A <Feature name="MemoryClockTarget_0">
    <Property name="Want_0" value="60000" /> valtozo pedig azt jelenti, hogy a memoria orajelet idle modban 600MHz-re allitottuk.

    5. Utolso lepeskent mar csak az maradt hatra, hogy a megvaltoztatott ertekeket elmentsuk es a profilt aktivaljuk a Preset menu alol es voila' maris ezek az ertekeket latjuk majd az overdrive alol es ezekkel az ertekekkel fogja uzemeltetni a CCC a videokartyankat idle/2D modban.
    (Termeszetesen az esszeru ertekeken belul hasznaljatok ezeket a megvaltoztatott ertekeket a videokartyatok orajeleinek megfeleloen, tehat ha lehetoleg maradjatok azokon az orajeleken belul amit a VGA elvisel)


    Jah es meg valami,a soroket es egyeb felajanlasokat az oltozombe kuldessetek. :D
  • Blum
    #71917
    Felső kategóriás PC ház az én "birodalmamban" nem akad. :D
    Amúgy pont a múlt héten vettem egy új kuckót,mert a régi már úgy szét volt barmolva...Egyszerű noname,de egész korrekt kis házikó,haverom hozta 4k-ért. Jó ez még az öreglánynak. (HAF 912+-ot akartam,csak elment másra a pénz..:( )
  • IMYke2.0.0.0
    #71916
    Szívesen. Tudtommal, egyes felső kategóriás PC házakhoz adnak is.
  • Blum
    #71915
    Jó tudni,nem tudtam,hogy van ilyen. Holnap körbefutok 1-2 helyi boltot,hátha valahol tudnak adni. Köszi szépen! (Azért a ventihez adhattak volna..)
  • IMYke2.0.0.0
    #71914
    Ezer éve léteznek gumibakok/ gumialátétek ilyen témában. Jobb PC-alkatrészboltban adnak ilyet.
  • arty
    #71913
    (codemasters játékokra értem!!!!!! :D )
  • arty
    #71912
    jaja! érdekes, hogy eddig csak az F1 2010 volt, ahol számottevő előnyt láttam a dx11 javára, se előtte, se utána ...
  • Blum
    #71911
    OFF:

    Létezik valamiféle "távtartó" ház-ventikhez? :S
    Az a problémám,hogy ami elől van 12centis venti a házban az marha hangos. Beszerelve. De ha nem csavarozom be,hanem elhúzom a háztól 1-2 centire,akkor teljesen kussban van,ha közel kerül a házhoz akkor kezd neki hangja lenni. :/
    Valami ötlet?
  • arty
    #71910
    ne nézz teljesen hülyének (bár... :D ), nyilván az ogl driverre gondoltam, nem az apira magára :)
  • lo9in
    #71909
    összehasonlítottam dirt 3-at dx9 és 11-ben , az ég világon semmi különbség nincs , viszont dx9-ben 10 fpsel több van verseny közben , menüben meg 30-al XD szóval erről ennyit ...
  • Klemice
    #71908
    cserekártya volt :)
  • MerlinW
    #71907
    Csinálsz egy új profilt, átírod a létrejött konfigban az értékeket és használod. Pár éve már leírtam én is:)
  • MerlinW
    #71906
    Éppen azt írtam, hogy nincs elhanyagolva az OGL:) A DX-hez sem nyúlnak a driver-ek. Az egy API, ahogy az OGL is az. Kijön egy major verzió (jelenleg 4.1.x - ami szoftver szinten benne van a catalyst-ban), ez hardveresen támogatva van és annyi. DX szintúgy. Ne keverjük a szezont:)

    Pont ugyanolyan támogatása van az OGL-nek, mint a DX-nek. Logikusan ritkábba kell a GL-hez nyúlni, lévén kevesebben használják.
  • IMYke2.0.0.0
    #71905
    Nézed azt az unalmas szart?
    Már két éve rá se tudok nézni a Forma 1-re...
  • Jakuza001
    #71904
    Na rajottem, hogy lehet a CCC-t atvagni, pontosabban megoldani azt, hogy a CCC mas idle erteket adjon meg a VGA kartyanak. Majd F1 utan ideirom. :D
  • arty
    #71903
    jelentéktelen és/vagy régi cuccok :)

    nem azt mondom, hogy ne döögljön meg az AMD az ogl elhanyagolása miatt, de azt gondolom, milliónyi más, nagyobb gond is van náluk, mielőtt az ogl kódjukat egyáltalán meg kéne nézni :)
  • MerlinW
    #71902
    Az szóra sem érdemes:)
  • Blum
    #71901
    Hol marad a juró trákk szimulátor?
  • MerlinW
    #71900
    Ugye tudjuk, hogy pl. az id software minden játéka OGL-t használt?:)
    Az összes Unreal játékban is volt OGL támogatás. Elvileg Rage is OpenGL 4-et fog használni.

    Itt pedig a többi nagyobb OGL-es név, mint Warcraft 3, Riddick, Jedi Knight sorozat, Serious Sam, Prey, stb.

    OGL driver külön nincs, amire szükség van azt tartalmazzák a video driverek illetve a játékok.
  • Jakuza001
    #71899
    Nem gond nalam az ATI lagol filmnezes kozben, ha a masodik kijelzon nezem. :D
    A masik problemam, ha uj orajelet akarok atirni es a BIOSba beegetni, azonnal kek kepernyot kapok, meg a downclock-nal is. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #71898
    Remélem, megbántad, hogy nVidiát vettél...
  • Klemice
    #71897
    forceware frissítés közben elmegy a monitorról a kép, mondom ez az istenverte átkapcsolta magát a tv-re? de nem, egyszerűen elszállt a kimenő jel a kártyán, és resetelni kellett driver frissítés közben :D:D:D vicces
  • fodorpetii
    #71896
    Hello all, elég kezdő vagyok, ezért gondoltam megkérdezem hogy hogyan kell frissíteni a Radeon HD 6370 videókártyámat, laptopról van szó nem tudom számít-e :) szóval meg köszönném ha vki belinkelné esetleg honnan vagy hogy leírnátok hogy hogy kell! köszönöm előre is!
  • arty
    #71895
    (az persze tény, hogy ogl-ben sokkal szebb a játék!)