AMD Radeon Series
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Néha mintha borostája lenne 😊
Ez pedig egy durvábbik pillanat
A játék amúgy "csontmax" graf beállításokon fut, patchelve (igaz, NO-DVD crackkel, mert nincs kedvem rakosgatni az eredeti lemezt).
Én driver hibára tippelek, mert emlékszem innen sg-rõl volt még valakinek hasonló grafikai baja GTA IV-vel is, csak ott az épületeken látszódtak ilyesmi effektek és neki az újabb driverekkel mindegyikkel produkálta a játék a jelenséget, csakis egyetlen egy régebbi driverrel nem.
ÉN ugyan nem fogok kísérletezgetni, annyit nem ér meg az egész, hogy most elkezdjek szórakozni régebbi driverekkel, csak gondoltam megemlítem itt a topikban. 😊
Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!
Van még 2GB-os 6950?!?!?! Nekem is, nekem is, nekem is. 😄
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,
TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3
TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,
Notice: Igen, zabálja a GPU-t. Ez van.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Mintha próbálná a képet centerezni, vagy nem tudom.
A jelenség több fórum alapján ismert, így azoktól kérdezném akik hasonlót tapasztaltak, hogy a 11.1a hotfix driver javítja-e ezt a problémát ?
Gigabyte P55-US3L, QuadCore Intel Core i5 750, SAPPHIRE R9 270X 4GB GDDR5 WITH BOOST & OC, 16 GB Corsair Vengeance Memory DDR3-1600 SDRAM,Synchmaster EX2220 WIN10
Holnap terhelem majd kicsit CS-vel... meglátjuk megy-e 70 fok fölé.
Kollégám mivel nem nagy passziánsz õrült, inkább UT3, CS, COD, gondolom hangos a gépe inkább..
Bár Revoltec 12-es fan helyett én is áttértem a Noctuára.
Halkabb, komolyabb, megbízhatóbb, gumi rögzítésû.
Procira meg majd megy egy nagyobb hûtõ, mert ez a gyári igen silánynak tûnik nekem - laikus szemmel persze..
10e körül igen meggyõzõeket láttam már.
Ezek szerint a folyadékhûtésû cooler-ekrõl nagyrészt jó véleménnyel vagytok...
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Most nézegetem az alaplapokat és szinte mindegyiken van már VGA intergrálva a belépõszinten is és találtam egy ilyet:
alaplap
És a következõ érdekelne ha egy ilyen lapba beteszek egy 4850es VGA-t akkor azt alapbol tudom crossfire-be hajtani?ÉS ha nem használok gépigényes alkalmazást akkor az erösebb VGA lekapcsol addig?A monitorcsatlakozást melyiken kell kivezetni?
Hol lehet listát vagy tesztet olvasni az alaplapi VGA-k neveiröl ill eröviszonyukrol nem vagyok azokkal teljesen képbe.
Mi a helyzet a CPU-kba épitett GPU megoldásokrol az is beszámit a VGA-k teljesitméynyébe?
Vayg hogy müködnek ezek az öszvér megoldások ?
ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3
Közeledik a világvége:Földrengés
Gigabyte GA-G31M-ES2C Intel Pentium Dual Core E2200 2.2Ghz@3Ghz 2GB DDR2 800Mhz VTX3D HD5770 1GB DDR5
http://goo.gl/gd6Zi5
Illetve a Giga 5870 ugyan így 45°-ról indulva 98°-ig is nyáron, ez is gyári ref hûtõs.
Azért raktam rájuk vízhûtést, valszeg ezért bírnak ki több évet talán nálam, ugye sok tönkrementrõl hallani.
Az elektronika nem szereti a hõingadozást. De azért mégis csak használni vettük õket, 70°-ig jók ezek.
Akinél 30°-felé nem megy semminek a hõmérséklete, az nem bír aludni mellette, vagy passziánsznál komolyabb programot sosem futtathat 😄
Terheletlenül (2 böngészõ, és kb 3-4 másik program) milyen hõmérsekleten kellene mennie a kártyának?
Terhelve (CS Source, különbözõ FPS-ek stb) mi a várható de még normális hõfok?
Elõzõ kártyám egy matuzsálem GeForce 8600GT volt. Terheletlenül rögvest boot után 40 fokkal startolt 10 percen belül felment 48-50-re és ott is maradt.
Terhelve (3 óra CS Source) a hõfok 88 fok volt, ami számomra félelmetes, szerintem ez már az elfüstölési határ lehet annál...
Passzív hûtõs, tehát vagy a gáz mászott el vagy a paszta száradt szét (azt lehet pótolni).
HD 6850 OC esetén már indításkor 45 fok körül van. Ez normális?
Terhelve még nem próbáltam, nem volt idõm. (Tegnap éjszaka óta van meg a kártya)
Mik az elvárt normális egészséges hõfokok?
(Hardver-õrült ismerõsöm szerint a 30 fok már "sok", minden 21-28 fokon megy nála... <#wow2>#wow2> (terhelve se megy 40 fölé) mondjuk embertelen hûtõket is használ)
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
W77D
Cata-ban a Játék profilban van-é Morfológiai szûrés az élsiminél; AI-nál felület optimalizálás; ill. AMD Optimized Tessellation Control opciók. Erre gondoltam.
Nem tudom, hogy ezek a 11.1-ben 69xx és 68xx-nél alapból benne vannak-é, vagy hotfix-es driver kell hozzájuk.
Ha van, akkor van-e gyakorlati hasznuk is! Úgy tudom, hogy mind AVP mind Metro 2033 támogatja az MLAA-t; az AMD Optimized Tessellation meg csak pluszt jelenthet. Bár ehhez azt írják, hogy majd lesznek a game-khez külön AMD-s profilok, de talán azok nélkül is múkodik. 😊
Ezekre gondolok:
5xxx-eknél ezekhez a 11.1a hotfix(ek) kellenek.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Everest kirúgva, Aida64 felvéve... 😊
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Automatikus alkalmazás-érzékelés létezik? Azaz egy konkrét program indulásakor aktiválható automatikusan egy profil?
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Majd jön az új...
Köszönöm!
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
http://goo.gl/gd6Zi5
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
2. csipke bokor vesszõ
3. te vagy az én párom
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
2.)Fraps vagy Ati Tray Tools
3.)Everest, AIDA vagy Ati Tray Tools
http://goo.gl/gd6Zi5
3. az új sem látja (5.50 b22.53 Trial)
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
2. Fraps
3. Rakd újra az Everestet vagy az Aidát.
Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.
1.)
Nem találtam (még) megoldást arra, hogy Catalyst CC - ATI Overdrive-al beállított 45-50%-os ventilátor-sebességet "megjegyezze" azaz boot-olásnál ne rögtön 100%-on pörögjenek a ventilátorok. Profilokban kellene valamit mókolni??
2.)
Másik: FPS-t mivel a legegyszerûbb és leggyorsabb mérni (játékon belül bal sarokba kiírja a FRAPS ha jól rémlik)??
Igazából nem kívánok ezzel behatóbban foglalkozni, 2-3 x le szeretném mérni és annyi. Nem akarok ehhez mindenféle okos programokat felrakni és órákig állítgatni stb.. mert annyira nem érdekel.
3.)
Tálca értesítési területére szeretném megjeleníteni a gpu hõfokát (állandóan ott legyen), ami eddig ment is everest ultimate-el, de kártyacsere után nem érzékeli a gpu-t és egyáltalán a kártyát sem!
A fentiek miatt az érzékelõnél sem jelenik meg semmilyen info a kártyáról.
Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
Minden esetre, lehet érdemes lenne a húzást kikapcsolnod, amíg nem játszol.
A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.
Rég jártam erre mostanában már nem foglalkozom annyira a videókártyákkal, sõt egyáltalán a géppel sem!
Ma leültem játszani a Dead Space 2-vel és MW2-t is szoktam tolni, de ez mellékes...
Húztam az órajelét az alaplapi kártyámnak. Alapból 500MHz na ezt én 900MHz-re felhúztam. Jobban is mennek így a játékok lett kb +10 FPS-em. Viszont ha csak netezek, böngészek akkor vibrál, furcsán ugrál a kép! Mintha nem találná el rendesen a 60Hz-es képfrissítést! Behomályosodik a webes szöveg ahogy mozgatom az egeret. Nem tudom hogy magyarázzam el jobban. Mitõl lehet ez az anomália? 3D-ben, játékkor tök jól megy minden 2D-ben az asztalon meg zizeg, vibrál a kép!
Ez mitõl lehet?