AMD Radeon Series

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

w77d
#67609
egy ilyen 6950 mennyivel tud kevesebbet, mint az én 6970-em?

fery02
#67608
Itt van nekem most ez a TR: Underworld nevezetû játék és grafikai problémám van vele. Larán az árnyékolás ilyen, recésen, töredezetten (néhol durván) néz ki, néha elég érdekes látványt produkálva.





Néha mintha borostája lenne 😊


Ez pedig egy durvábbik pillanat



A játék amúgy "csontmax" graf beállításokon fut, patchelve (igaz, NO-DVD crackkel, mert nincs kedvem rakosgatni az eredeti lemezt).

Én driver hibára tippelek, mert emlékszem innen sg-rõl volt még valakinek hasonló grafikai baja GTA IV-vel is, csak ott az épületeken látszódtak ilyesmi effektek és neki az újabb driverekkel mindegyikkel produkálta a játék a jelenséget, csakis egyetlen egy régebbi driverrel nem.
ÉN ugyan nem fogok kísérletezgetni, annyit nem ér meg az egész, hogy most elkezdjek szórakozni régebbi driverekkel, csak gondoltam megemlítem itt a topikban. 😊

Semmi pánik négerek vagyunk! Azért jöttünk, hogy kölcsön kérjünk egy kis füvet!

KranaZoli
#67607
<#finom><#eljen>

Van még 2GB-os 6950?!?!?! Nekem is, nekem is, nekem is. 😄

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

arty
#67606
intel, ms meg a mobil 😄DD

Forza.

Kontrakcio
#67605
Majd kérhetnék egy változtatást? egy Sapphire 6950 2Gb boldog új tulaja lettem 😊

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

Kontrakcio
#67604
köszi a választ!<#hamm>

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

KranaZoli
#67603

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#67602
Cata 11.1; de jobb választás a 11.1a hotfix.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#67601
10.10

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

Kontrakcio
#67600
Halistok. 6950-re miylen drivert ajánlotok?

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

KranaZoli
#67599
Ez most tök elnagyolt válasz. Vmi olyasmi, mint MSAA-nál a Narrow tent + Wide tent élmosás. A szó szoros értelmében mos, ahogya látod. Összehasonlítja a pixel-et egymás "mellett" és elmossa az átmenetet, így megszüntetvén a recéket. De mos mindent, nem csak a recéket. Ha a game-ben nincs AA, akkor lehet próbálkozni vele. Ha van MLAA (pl.: AVP; Metro 2033) akkor viszont jónak illene lennie. Persze nem tudom, hogy ehhez ezekben a game-ekben miket kell ehhez állítani. Ezekben próbáltad?!

Notice: Igen, zabálja a GPU-t. Ez van.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

[HUN]FaTaL
#67598
Olyan játékokra van kitalálva, amiben nincs AA.

http://goo.gl/gd6Zi5

Magnum PI
#67597
Nem vagyok biztos benne de talán az a posprocess AA. Azaz utólag megy rá a képre és tünteti el az éleket. Elõnye hogy engine független bármilyen játékra bekapcsolhatod és talán gyorsabbnak is kéne lennie viszont egy kicsit csúnyább. Arra vigyázz, hogy ha a játékban van egy 4x AA akkor ez még pluszban lehet rámegy, de nem tudom pontosan

kifli
#67596
szerintem szemüvegeseknek lett kitalálva, és õk szemüveg nélkül jónak látják így a képet <#nemtudom><#idiota>
w77d
#67595
ez a morfológiai szûrés mit csinál? ha bekapcsolom vesztek egy jó nagy adag fps-t viszont cserébe csúnyább is lesz a játékban az összkép.. valahogy elmossa az egészet, így olyan mintha szar lenne az ember látása...

rage
#67594
A 10.10 driver óta nálam mindegyik azt csinálja, hogy a Windows indulásakor és leállításakor vízszintesen rángat a kép.
Mintha próbálná a képet centerezni, vagy nem tudom.
A jelenség több fórum alapján ismert, így azoktól kérdezném akik hasonlót tapasztaltak, hogy a 11.1a hotfix driver javítja-e ezt a problémát ?

Gigabyte P55-US3L, QuadCore Intel Core i5 750, SAPPHIRE R9 270X 4GB GDDR5 WITH BOOST & OC, 16 GB Corsair Vengeance Memory DDR3-1600 SDRAM,Synchmaster EX2220 WIN10

morcosqtya
#67593
Köszönöm, akkor nincs para a 45 C miatt. 😊)
Holnap terhelem majd kicsit CS-vel... meglátjuk megy-e 70 fok fölé.

Kollégám mivel nem nagy passziánsz õrült, inkább UT3, CS, COD, gondolom hangos a gépe inkább..
Bár Revoltec 12-es fan helyett én is áttértem a Noctuára.
Halkabb, komolyabb, megbízhatóbb, gumi rögzítésû.

Procira meg majd megy egy nagyobb hûtõ, mert ez a gyári igen silánynak tûnik nekem - laikus szemmel persze..
10e körül igen meggyõzõeket láttam már.

Ezek szerint a folyadékhûtésû cooler-ekrõl nagyrészt jó véleménnyel vagytok...

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

[HUN]FaTaL
#67592
win7

http://goo.gl/gd6Zi5

#67591
Na megint sikerült elcsesznem a Windows 7-emet. Szerintetek XP-t tegyek fel, vagy Windows 7-et? (nincs valami überbrutál gépem)

repvez
#67590
a kérdésem a következö lenne, bár nem biztos hogy jo helyen kérdezem.
Most nézegetem az alaplapokat és szinte mindegyiken van már VGA intergrálva a belépõszinten is és találtam egy ilyet:
alaplap
És a következõ érdekelne ha egy ilyen lapba beteszek egy 4850es VGA-t akkor azt alapbol tudom crossfire-be hajtani?ÉS ha nem használok gépigényes alkalmazást akkor az erösebb VGA lekapcsol addig?A monitorcsatlakozást melyiken kell kivezetni?
Hol lehet listát vagy tesztet olvasni az alaplapi VGA-k neveiröl ill eröviszonyukrol nem vagyok azokkal teljesen képbe.
Mi a helyzet a CPU-kba épitett GPU megoldásokrol az is beszámit a VGA-k teljesitméynyébe?
Vayg hogy müködnek ezek az öszvér megoldások ?
#67589
gyõri vagyok , panel 7. emeletén megéreztem , enyhén dülöngéltem a gép elõtt ülve <#email><#conf><#wow3><#nemtudom><#heureka>

ASrock P4I45GV / 2x512MB DDR @ 333MHz / MSI NX Geforce 6600GT 128MB GDDR3 OC / Intel Pentium 4 Prescott @ 3.5GHz / Maxtor 40GB HDD / Mercury 450W / LG 560N / Windows XP SP3

balint1111
#67588
Nagyon OFF:#67543
Közeledik a világvége:Földrengés

Gigabyte GA-G31M-ES2C Intel Pentium Dual Core E2200 2.2Ghz@3Ghz 2GB DDR2 800Mhz VTX3D HD5770 1GB DDR5

[HUN]FaTaL
#67587
Minden teljesen ugyanaz, más neve lett és bekerültek natív 64bites tesztek, ennyi a különbség.

http://goo.gl/gd6Zi5

pointer4
#67586
Hát nekem, a gyári hûtõs MSI 8800gtx kezdte 45°-ról és ment nyáron játék közben 95°-ig lazán.
Illetve a Giga 5870 ugyan így 45°-ról indulva 98°-ig is nyáron, ez is gyári ref hûtõs.
Azért raktam rájuk vízhûtést, valszeg ezért bírnak ki több évet talán nálam, ugye sok tönkrementrõl hallani.
Az elektronika nem szereti a hõingadozást. De azért mégis csak használni vettük õket, 70°-ig jók ezek.
Akinél 30°-felé nem megy semminek a hõmérséklete, az nem bír aludni mellette, vagy passziánsznál komolyabb programot sosem futtathat 😄
morcosqtya
#67585
Még egy kérdés:

Terheletlenül (2 böngészõ, és kb 3-4 másik program) milyen hõmérsekleten kellene mennie a kártyának?
Terhelve (CS Source, különbözõ FPS-ek stb) mi a várható de még normális hõfok?

Elõzõ kártyám egy matuzsálem GeForce 8600GT volt. Terheletlenül rögvest boot után 40 fokkal startolt 10 percen belül felment 48-50-re és ott is maradt.
Terhelve (3 óra CS Source) a hõfok 88 fok volt, ami számomra félelmetes, szerintem ez már az elfüstölési határ lehet annál...
Passzív hûtõs, tehát vagy a gáz mászott el vagy a paszta száradt szét (azt lehet pótolni).

HD 6850 OC esetén már indításkor 45 fok körül van. Ez normális?
Terhelve még nem próbáltam, nem volt idõm. (Tegnap éjszaka óta van meg a kártya)

Mik az elvárt normális egészséges hõfokok?

(Hardver-õrült ismerõsöm szerint a 30 fok már "sok", minden 21-28 fokon megy nála... <#wow2> (terhelve se megy 40 fölé) mondjuk embertelen hûtõket is használ)

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

MR ME
#67584
kinézetre is ugyanúgy néz ki, csak más néven fut kb ennyi

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

KranaZoli
#67583
Írja ABU, hogy lesz csak más implementáció. Ez nem tudom mit jelent pontosan, talán más algoritmus. Az MLAA nagyon eszi a VGA-t, ha nincs rá felkészítve a game. Gondolom, látatlanba, hogy a HD57xx szériánál túl nagy teljesítmény romlással járna a jelenlegi algoritmus. De passz. Nyugi, lesz azért. 😊

W77D

Cata-ban a Játék profilban van-é Morfológiai szûrés az élsiminél; AI-nál felület optimalizálás; ill. AMD Optimized Tessellation Control opciók. Erre gondoltam.

Nem tudom, hogy ezek a 11.1-ben 69xx és 68xx-nél alapból benne vannak-é, vagy hotfix-es driver kell hozzájuk.

Ha van, akkor van-e gyakorlati hasznuk is! Úgy tudom, hogy mind AVP mind Metro 2033 támogatja az MLAA-t; az AMD Optimized Tessellation meg csak pluszt jelenthet. Bár ehhez azt írják, hogy majd lesznek a game-khez külön AMD-s profilok, de talán azok nélkül is múkodik. 😊

Ezekre gondolok:





5xxx-eknél ezekhez a 11.1a hotfix(ek) kellenek.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

pointer4
#67582
Ajjaj, remélem a billentyûzet LCD monitor opció megmaradt.
kifli
#67581
játékokhoz profilt rendelni szerintem csak ati tray tools tud. Bár nem nézegettem már jó ideje ccc-t 😄
morcosqtya
#67580
Nem probléma.
Everest kirúgva, Aida64 felvéve... 😊

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Solten
#67579
Az Everest-et mar nem fejlesztik tovabb -> AIDA 64 neven el tovabb a projekt.

Saor Alba

morcosqtya
#67578
Ha BIOS-ban 33%-ra állítom (minden bootolásra vonatkozóan) a fan speed-et, akkor csak CCC profillal megoldható az, hogy pl. Steam indításakor a fordulatszám felmenjen 80-90%-ra? Azaz Steam indítás elõtt manuálisan (vagy hotkey-el) kellene aktiválnom egy Catalyst profilt?

Automatikus alkalmazás-érzékelés létezik? Azaz egy konkrét program indulásakor aktiválható automatikusan egy profil?

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

pointer4
#67577
Szerintem lassúak a fiúk az everest-nél, nekem semmilyen fordulatot sem lát most, se hõmérsékletet a p67 lapon.
Majd jön az új...
morcosqtya
#67576
<#eljen> Na az Aida legalább már észreveszi...
Köszönöm!

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

morcosqtya
#67575
Gigabyte GV-R685OC HD 6850

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

kifli
#67574
Lehet vak vagyok, vagy csak kibaszott lusta, de milyen vga-ról van szó?
[HUN]FaTaL
#67573
Akkor lehet, hogy nincs szenzor a kártyádon. De egyébként az AIDA64 az everest utódja úgyhogy én azt próbálnám. 😊

http://goo.gl/gd6Zi5

morcosqtya
#67572
hát már a harmadik everest ami szart se lát... 😞((

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

MR ME
#67571
1. megérett a meggy
2. csipke bokor vesszõ
3. te vagy az én párom

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

[HUN]FaTaL
#67570
1.) Csak BIOSból
2.)Fraps vagy Ati Tray Tools
3.)Everest, AIDA vagy Ati Tray Tools

http://goo.gl/gd6Zi5

morcosqtya
#67569
1. van erre valami megoldás?
3. az új sem látja (5.50 b22.53 Trial)

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

Zoli007
#67568
1. Bootoláskor még nem aktív a CCC, úgyhogy nem is lesz korlátozva a fordulatszám.
2. Fraps
3. Rakd újra az Everestet vagy az Aidát.

Egy id?ben annyi pornó volt a gépemen, hogy Windows Datacenter Edition-t kellett használnom.

morcosqtya
#67567
Sziasztok!

1.)
Nem találtam (még) megoldást arra, hogy Catalyst CC - ATI Overdrive-al beállított 45-50%-os ventilátor-sebességet "megjegyezze" azaz boot-olásnál ne rögtön 100%-on pörögjenek a ventilátorok. Profilokban kellene valamit mókolni??

2.)
Másik: FPS-t mivel a legegyszerûbb és leggyorsabb mérni (játékon belül bal sarokba kiírja a FRAPS ha jól rémlik)??
Igazából nem kívánok ezzel behatóbban foglalkozni, 2-3 x le szeretném mérni és annyi. Nem akarok ehhez mindenféle okos programokat felrakni és órákig állítgatni stb.. mert annyira nem érdekel.

3.)
Tálca értesítési területére szeretném megjeleníteni a gpu hõfokát (állandóan ott legyen), ami eddig ment is everest ultimate-el, de kártyacsere után nem érzékeli a gpu-t és egyáltalán a kártyát sem!
A fentiek miatt az érzékelõnél sem jelenik meg semmilyen info a kártyáról.

Mert az idő elszáll mint a fing, de én szépen öregszem mint a Sting.

MR ME
#67566
vedd vissza a húzást, és ha akkor rendbejön akkor meg is van a válasz a kérdésre, fene tudja am, elvileg 3dben is kéne h csinálja, de sok érdekességet láttam már 😄

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

berczely
#67565
De akkor játék közben nem kéne meghalnia vagy valamilyen képi rendellenességnek elõjönnie?

pointer4
#67564
Nem tudom most hogy van, de régen külön lehetett húzni a 3D-s meg a 2D-s órajelet.
Minden esetre, lehet érdemes lenne a húzást kikapcsolnod, amíg nem játszol.
MR ME
#67563
túlhúztad esetleg? 😄

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

berczely
#67562
Sziasztok!

Rég jártam erre mostanában már nem foglalkozom annyira a videókártyákkal, sõt egyáltalán a géppel sem!
Ma leültem játszani a Dead Space 2-vel és MW2-t is szoktam tolni, de ez mellékes...
Húztam az órajelét az alaplapi kártyámnak. Alapból 500MHz na ezt én 900MHz-re felhúztam. Jobban is mennek így a játékok lett kb +10 FPS-em. Viszont ha csak netezek, böngészek akkor vibrál, furcsán ugrál a kép! Mintha nem találná el rendesen a 60Hz-es képfrissítést! Behomályosodik a webes szöveg ahogy mozgatom az egeret. Nem tudom hogy magyarázzam el jobban. Mitõl lehet ez az anomália? 3D-ben, játékkor tök jól megy minden 2D-ben az asztalon meg zizeg, vibrál a kép!
Ez mitõl lehet?

pointer4
#67561
Ja jó, hát 18+os nem lett az a rész. Igen, mutatni csak az elborulásig mutatták, aztán a kameramant kiküldték a szobából 😄
w77d
#67560
a legújabb 11.1-es drivert raktam fel úgy ahogy van...Tesselation verzsön?? hábammeg még új vagyok dx11 fronton.. csak felpakoltam a legújabb drivert meg a vista dx11 frissítést és a gamen belül bekapcsolgattam a funkciókat..