90029
  • MerlinW
    #72135
    CPU-nak és a kártyának köszönhetően pl Mirror's Edge gyönyörűen fut fiziksz bekapcsolása mellett is:)

    BIOS-t hekkelni ugyan nem lehet, de fesz.emelés nélkül is tudtam adni 300MHZ-et a RAM-nak és 30MHz-et a GPU-nak (ennyit enged a BIOS, belenyúlás nélkül), így 900/1325-ön - Unigine szerint - 10%-ot nőtt az egyébként is OC kártya teljesítménye.

    Hőmérséklete perpill idle: 41C/41% venti, 10 percig 100%-on tekerve 67C/65% venti (~2800rpm). Érdekesség, hogy az órajelemelés után sem változott a hőmérséklet, és csak +1%-nyi fordulatnövekedéssel reagálta le a kártya.

    Játékokban nem láttam még hátrányát (mondjuk nem is 8xAA-val szoktam játszani hanem csak 2-4x-el - 1920-ban már-már teljesen felesleges az AA), GTA4-ben fullcsicsához kell a másik GB RAM, illetve Witcher 2/Fable-val vannak problémák, de az meg szoftveres probléma.

    Tehát rosszat nem tudok mondani, gyors, hűvös, halk (mint írtam volt 65%-ig ugyanolyan hangja van, mint 40%-on, és csak utána lehet hallani változást. 100%-on szól úgy, mint a 4000-es sorozat ref hűtője 60%-on.)
  • KranaZoli #72134
    No, most már így több napos használat után, milyen a jószág?! Hogyan teljesít (milyen game-ek alatt) - nem kell részletes, de azért a jólnál és nagyon jólnál ha lehetne kicsit bővebben. :)

    Ill. milyen ez a hűtője?! (mennyire hangos; halk - és milyen hőfokokon tartja a vasat)

    PS:

    Olvastam korábban és időközben, hogy csak jókat írtál róla, de van-é esetleg vmi gyenge pontja a kártyának?! (a Physx hiánya és a nem moddolhatóságon kívül ;)
  • kifli
    #72133
    gondoltam, hogy nem gondolja komolyan, de akkoris :D
  • MerlinW
    #72132
    Tsak vitzelt:) Én értettem:)
  • kifli
    #72131
    "vagy írsz egy programot ami picit kisüti a memóriát"


    ilyet hol álmodtál? :D
  • MerlinW
    #72130
    Jaa, nekem tökéletes az 1GB-os, főleg hogy gyári OC és még tuningolható is. Majdnem ott vagyok teljesítményben ahol a 6970:) Csak kíváncsi voltam:)
  • pxxl
    #72129
    cseréltesd be 2 gigásra garanciával, hogy valami nem jó, és stb :D

    vagy írsz egy programot ami picit kisüti a memóriát, hogy csíkozzon xD
  • MerlinW
    #72128
    Áhhá.
  • pxxl
    #72127
    csak 2 gigásra megy rá
  • MerlinW
    #72126
    Vajon rámegy-ez az én 1GB-os OC darabomra? Nem találtam rá utalást.
  • pointer4
    #72125
    Gondolom egészen addig, amíg valakinek nincs MAC-je :D
  • Nightt
    #72124
    Ez csak egy poen, semmi tobb
  • pxxl
    #72123
    nem, ez tipikus flamewar téma :D
  • IMYke2.0.0.0
    #72122
    Ez nagyon kétélű téma...
  • Klemice
    #72120
    :\
  • arty
    #72119
    "sziaztok, az a gond, hogy szarul szellőzik a házam, meleg is van és magasak a videokártyám hőmérsékletei"

    "szia, bevizsgáltuk a kártyát, a mi tesztgépünkben semmi baja, nem megy 83 fok fölé és hibát sem okoz. 1800ft lesz"

    ...
  • arty
    #72118
    pont ez a gond, hogy a gyári bios (6970esét) használva nem megy fel 40%-ra a venti, és ezért emelkedig a hőmérséklet az egekbe :)

    de az is tény, hogy 50%-on, manuálisan feltolva elég elviselhetetlen a hangja...
  • Klemice
    #72117
    Hol vetted? Én is miskolci vagyok, szerintem megér egy cserét!! Vidd vissza mindenképpen! Azért kérdem hol vetted, hogy mennyire zsidók :D
  • gurubefree
    #72116
    "It is a TUL corporation company http://www.vtx3d.com/about_us.asp same as Powercolor. Their products should be comparable."
  • blackcalibra
    #72115
    Akinek VTX3D 5770 van és nem alapon használja legyen szíves írjon már tapasztalatokat.
    Mennyit tekert rajta, megérte-e, mennyit dobott rajta, hőfok, ilyenek.
  • gurubefree
    #72114
    Ha kartya annak lenne mas jele is ... kartya hiba miatt nem torvenyszeru hogy leall a gep. A gep megy tovabb csak egyszeruen nincs kep. Ha alaplap akkor nem kimondottan csak terheles alatt produkalja ..... bar ha a tap akkor ertheto mert terheles alatt ugye maga a CPU ; VGA is tobbet igenyel a tap felol . DE ki tudja mint ahogy emlitettek probalgatni kell
  • Her Laca
    #72113
    Természetesen:)
    Nálam max 80 fok ,afölött sose volt. A 90 az nagyon durva nem? Már 40 % on azért van hangja na de fölötte
  • arty
    #72112
    vagy alaplap :) puposkondis epox lappal volt ilyenem
  • arty
    #72111
    nekem is felmegy 90 fokra, a gyári bios-hütéssel

    én is cseréltessem? ;)
  • Her Laca
    #72110
    Inkább a proci. Ott van az ,hogy lekapcsol ha nem tud hűlni. Lehet a hűtője tele van. Mert terheletlenül meg nem produkálja ugye.
    De bármi lehet,ezt csak aprólékosan egyenként próbálva lehet kiszűrni.
  • gurubefree
    #72109
    Vagy a tap .... Inkabb az . Ha kartya lenne rossz nem csak annyi lenne hogy egyszeruen leall.
  • Her Laca
    #72108
    Elsőre takarítsd ki az egész cuccot. Ha nem akarod szétkapni akkor sűrített levegővel adjál neki. Bármi túlmelegedhet a por tud csodákat tenni.
  • Lowosan
    #72107
    Sziasztok!
    Szeretnék tanácsot kérni! 2 éves a gépem és eddig soha nem volt probléma,de tegnap óta bármilyen játékkal játszok kb 10 perc után magától kikapcsol a gép,de csak ha játszok.Semmilyen előjele nincs csak kikapcsol.Utána ha egyből visszakapcsolom simán elindul.
    HD 4850 videókártyám van. A kari melegedne túl?
  • Her Laca
    #72106
    No de a fűtés megoldódott:) Nézzük a jó oldalát a dolognak:)

    Viccet félretéve,cseréltesd ki szvsz.
  • arty
    #72105
    nem

    nekem bios hack + overdrive bekapcs után a korábbi, 6870es kártyám órajeleit vette fel a "6970" :D (915/XXXX)

    ugyan nem csináltam uninstallt, reinstallt (ati driver), de akkor se normális szerintem
  • mooo
    #72104
    Viszont játék közben ugyanúgy felmegy 91C-re...
  • gurubefree
    #72103
    ez nem spam ... legkozelebb ha valakinek ilyen gondja lesz akkor egyszerubben megoldja.
  • gurubefree
    #72102
    Pofasabb .... nekem be van kapcsolva az AMD overdrive es megsem csinalja azt amit neked ( ???? )
  • mooo
    #72101
    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget és sajnálom,hogy miattam így tele lett spammelve a topik!
  • Her Laca
    #72100
    No de ez nooooooooormális?
    Nekem engedélyezve van. Ugyan ez a kártya.
    És még sincsenek anomáliák. Akkor most hogy is van ez?
  • mooo
    #72099
    1 és 2
  • gurubefree
    #72098
    Bar en ugy tudtam hogy ha engedelyezve van az AMD overdrive az meg nem jelenti azt hogy tul is lesz hajtva egyszeruen engedelyezi a manualis allitast. mindig tanul az ember
  • gurubefree
    #72097
    Lassuk akkor hogy mennyire huvosebb .....
  • mooo
    #72096
    És tényleg...
  • arty
    #72095
    AMD Overdrive kikapcs!!!