AMD Radeon Series

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

darki81
#67659
lehet neked is túlmelegszik a kártya

★ d λ r k i Steam http://steamcommunity.com/id/darki81 ★

tomo05
#67658
Hy! Lenne egy problémám. Elég gyakran (2-3hetente kb) olyat csinál a gép, hogy játék közbe bejön egy csíkos kép vagy elsötétül a monitor és 5mp múlva a hang beakat. Restart...<#conf><#wilting>
Nem volt valakinek ilyen problémája? (haveromnak is ezt csinálja)

|MSI H97 Gaming 3|Core i7 4790K 4GHz|16GB Corsair Vengeance Black|MSI GTX 980 Ti Gaming 6G| |Seasonic S12G 550W|Samsung 850 PRO 128GB |WD 2TB & 2x WD 1TB|Corsair Carbide 200R|

darki81
#67657
Hello all!

Nekem van egy ati radeon 5870-em, és rohadt forró a kártya, ezért felhuztam 50-rõl 80-ra a ventit, meg gondoltam megnézem mennyi a hõfok ha teljesen lehuzom a cpu-t meg a memoriat 600-600-ra a catalystben, de most amikor felakarom húzni vissza, avgy az alapértelmezettre kattintok, akkor fekete lessz a képernyõ, és csak a reset gomb segit!
Hogyan lehetne visszaállitani, vagyis mért lessz fekete a képernyõ? Olyankor várnikéne?
Elötte meg auto tuningot nyomtam, és 2 órán keresztül fehér volt a képernyõ, ott is csak a reset gomb segitett!
Ötlet?

&#9733; d &#955; r k i Steam http://steamcommunity.com/id/darki81 &#9733;

#67656
Ne vedd magadra... Poival direkt szívjuk egymás vérét... 😊

Nekem sem moduláris tápom van jelenleg, de, ha már elhatározom magam a váltásra, akkor olyat veszek, mert engem zavarnak a felesleges kábelek, a kötegelõs módszerrel meg nem vagyok kibékülve...

www.smart-bus.hu

arty
#67655
+20-25%

Forza.

IMYke2.0.0.0
#67654
Akkor én is az vagyok, mert nem moduláris tápom van, és rohadtul nem izgat, hogy van néhány összekötegelt, de nem használt tápkábel a gépem belsejében (amit nem nézetegek, mert nem érdekel)? <#nemtudom>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67653
Megértem, hogy valamivel magyaráznod kell, hogy trehány vagy... <#ticking>

www.smart-bus.hu

pointer4
#67652
Jó, hát nem mindenkit csak egy cérnaszál választ el a homokos énjétõl <#zavart1>
Ha 3 drót félre van rakva, akkor attól még tudok majd éjszaka aludni.
Legalább nem veszítem el, mert mondjuk elkeveredik a polcról.
jetblack
#67651
Sapphire PCIE HD 5750 512MB DDR5 mennyivel szarabb egy 5770-nél ? tudnátok nekem segíteni?

ASROCK Fatal1ty Z270 Gaming K4 ,Core i7-7700k,G.SKILL RipjawsX 16GB,GTX 1070,EVGA Super NOVA 850WG2,CoolerMasterMasterCasePro5,Sennheiser G4ME ZERO,Sound Blaster Z,Cherry G80,Acer Predator XB271HU

Loál János
#67650
Abszolút megértem, én is így vagyok vele. -.-

Véletlenek nincsenek, csak walaki annak nevezte el őket véletlenül.

#67649
Köszönöm, de van még egy úri hóbortom... csak újat veszek... 😊) Szeretem én kicsomagolni, és elvenni a szüzességét... mint a csajoknál! 😊

@Poi: Ez olyan, mintha most is pelenkába szarnék... vágod, attól, hogy megszabadultam tõle, a szar még ott van! 😄

www.smart-bus.hu

pointer4
#67648
Erre találták ki a kábelkötegelõt 😄 Adjak? Van sok színben, hosszban 😄
Loál János
#67647
Van egy újszerû Cooler Master Silent Pro 500-as tápom eladó ócsóé, ha netán izé... <#gonosz1>

#67644, arty: én mostanában váltottam moduláris tápra, és azt kell mondjam: az életben többé nem akarok simát. Baromira kényelmes, jól kezelhetõ, ezáltal gyors/gyorsan módosítható is.
Minden tápnak ilyennek kéne lennie! <#idiota>

Véletlenek nincsenek, csak walaki annak nevezte el őket véletlenül.

#67646
Lehet, de én tényleg agykukit kapok a sok felesleges "madzagtól"... 😊

www.smart-bus.hu

pointer4
#67645
Na jó ez az AIDA64, igazából különbség nincs tényleg az Everesthez képest, csak az, hogy a konfigot nem lehet áthozni. (legalábbis nekem nem sikerült elsõre)
Másodikra meg már ilyet csináltam: 😄



sample
arty
#67644
"Ha már veszek, akkor moduláris kell."

úri huncutság 😊 szerintem tízezret semmiképp sem ér, azt inkább direkt teljesítménybe ölném (jobb proci, több ram, jobb vga, stb)

Forza.

#67643
Szolgálunk és védünk, azaz száguldunk és félünk... vagy valami ilyesmi! 😄 Nincs mit... 😉

www.smart-bus.hu

#67642
Köszi!
Ez gyors volt!<#zavart1>

#67641
Rengeteget! A w7-s "beköszönõ" kép csak felvillan, majd a rendszer használatra kész. De nem csak a töltési idõ csökken, hanem komolyabb textúrákat használó játékoknál a minimum fps is megnõ... nem kerregteti a vinyót, nincs töltögetés...

De ez itt nagyon off... EZT olvasd át...

www.smart-bus.hu

#67640
Hali!
Azt akarom kérdezni, hogy SSD-tõl mennyit csökkent a töltési idõ (játékoknál, meg WIN bootolásnál), mennyit gyorsult úgy általában a géped? Megéri beruházni egy ilyenre? Csak mert én is gondolkodom egy SSD-n... <#whatever>
Köszi!

Sir Quno Jedi
#67639
kúva gyorsan kell nyomogatni és kész...

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

pxxl
#67638
ja, am van topikja...

All hail the double x!

MR ME
#67637
ja

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

Kontrakcio
#67636
szevasztok! srácok, dead space 2 -ben állandóan meghalok a metrós résznél mikor ugrani kell a vagonba, ugye, kapaszkodom, ott E kéne nyomni, de nyomogatom meg folyamatosan nyomva tartom de igy is ugy is leesem :S

béna vagyok?

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

IMYke2.0.0.0
#67635
Értem - akkor bizony, tényleg ki kell pengetned a 20+ ezer Forintot érte, majd.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67634
Igen-igen... csak, ha már váltok, akkor egy moduláris 600W-s kéne a biztonság, és a jövõ miatt! 😊 Az meg ugye 25-28 ezer... szóval megy az agyalás...

@67632: Ha már veszek, akkor moduláris kell... elég kevés plusz kiegészítõm van, és agyfaszt kapok a kábelrengetegtõl... 😊

@67633: Na igen... és akkor még az új monitort ( dell u2311h ) és a 120GB-s ssd-t nem is számoltam! 😄 Inkább kurváznék... én marha... 😄

www.smart-bus.hu

IMYke2.0.0.0
#67633
Ennyibõl kihozok egy erõs középkategóriás PC-t 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67632

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67631
Ez a szimulátorozás önmagában "pénzkidobás"... pontosabban inkább úgy mondanám drága hobbi! :S G940: 75000.-Ft, G25: 55000.-Ft, TrackIr: 35000.-Ft... ez csak az elmúlt 3 év nagyobb kiadása kizárólag a szimulátorok miatt... :S

www.smart-bus.hu

IMYke2.0.0.0
#67630
Igen, tudom - illusztrálni akartam azt, amit korábban írtam: "Elég lehet, de én túlbiztosítanám (ahogy tettem mindig is), és minimum 450-est vennék hozzá."

Manapság 400 W nem elég.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67629
S akkor én mit mondjak? 😊
A "Fallout 3" és a "Titan Quest: Immortal Throne" alatt is érzem, hogy erõsebb VGA kellene. (Optimális az lenne, ha egy erõs 4 magos társaságában)

Fallout 3-nál mindent (tényleg mindent) maxra állítottam, és FHD-ban játszom (otthon): a hatalmas játéktér (Wasteland) mellett érzem, hogy lehetne gyorsabb is.
TQ:IT esetében pedig sehol máshol nem akad, csak akkor, amikor a teleport animáció elindul, meg van egy terület, ahol sok millió kis tûz ég.

De, ahogy írtam, tudom hogy értelmetlen lenne még nekem is váltani: nincs még a piacon olyan játék ami miatt megtenném.
A repülõgép- és harci szimulátorok rajongóit meg tudom érteni .

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67628
Ezt ismerem, de a mostani kártyákra már nem nagyon igaz... fõleg, ha szeretnék 6970-t varázsolni a 6950-bõl. (amíg még kapható ilyen)

Húzott Q9550 + @6970-nek már tuti, hogy nem elég a 400W-s táp... PH tesztben metro alatt 400W-t környékét mértek vele!

www.smart-bus.hu

#67627
Igen, csak amikkel játszom, azok a GTX460-l pont határesetek full hd-ben szûrõkkel...

Egyébként én is a ház felé hajlok, de egyelõre még nem jutottam dûlõre...

www.smart-bus.hu

IMYke2.0.0.0
#67626
Prohardver.hu - Mire elég 400 Watt?

"Értékelés

Tehát akkor egy jó minõségû 400 wattos táp elég mindenhez? Lényegében igen, bár a teljesen korrekt válasz az, hogy majdnem mindenhez. Ha valaki nem használ abszolút csúcskategóriás GPU-t, akkor még komoly négymagos processzorral ellátott gépbe sem kell 400 wattnál nagyobb táp. A Chieftec modellje megmutatta, hogy az ágak elosztásában viszont probléma lehet már olyan grafikus kártyáknál is, melyek teljesítménye jelenleg a felsõ-középkategóriába sorolható. Ha ilyen esetbe futunk bele – játék közben lekapcsol a gép – akkor tápcsere elõtt érdemes átvariálni a csatlakozókat. Nem vizsgáltuk meg azt a viszonylag gyakori esetet, amikor több merevlemez kapcsolódik a géphez. Nem, mert a mai winchestereknek a számítógép bekapcsolásakor jelentkezõ pillanatnyi maximális fogyasztása 10 watt körüli, amikor pedig már felpörögtek, ennél lényegesen kevesebb az igényük."

Tesztalanyok:
Chieftec GPS-400AA-101A
Cooler Master eXtreme Power 400
Enermax Cyclops 405
FSP ATX-400PNF

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#67625
Én a VGA-vásárlást most nem erõltetném. Te is tudod: a felgyorsult termékciklus miatt, gyakorlatilag 3 hónap alatt az új VGA árának negyedét el is buktad, mert jön a következõ erõsebb VGA évvégén.
A GTX460-al el tudsz lenni még egy ideig.
A PC-ház vásárlásra már költenék (egy jó alap a legfontosabb), ahogy a tápegységre is.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Jakuza001
#67624
Nincs semmi gond a kartyaval, valoszinusitem, hogy a gyari huto van rajta es azok tervezese eleg gagyi.
egy ido utan felszivnak rengeteg port ami osszeall es lerakodik a venti legcsatornajaban es elallja a levego utjat.

Szepen vedd le a hutot es levegovel fujasd ki, esetleg lehet, hogy le kell szedned, hogy ki tudd rendesen tisztitani, ilyenkor ha mar megtetted mehet az uj paszta is a GPU magra.

Ha nem segit es es viszonylag nem draga hutot akarsz, akkor arra a tipusra javaslom a ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev. 2-t.

Felcsatolsz ra +2 12 vagy 8 cm-es ventrit, akkor 50 fole sem nagyon megy terhelten a VGA hofoka.
amugy lehet hozza venni kulon Turbo Modul-t is 2500 penzert is amin van ket kisebb ventri, de a 12cm-es hutot jobb megoldasnak hiszem.

Amugy pedig szerintem eleg lesz az is, ha kitisztitod az original ventrit, hogy a helyzet normalizalodjon.

#67623
Na igen... csak már hetek ( hónapok óta ) nyûglõdöm! 😄 Lenne max 30-40ezrem egy kis gépfejlesztésre... viszont a 400W-s FSP BS2, már határeset... ráadásul a házikóm is cserére szorul, mert nem az a szellõs, helyben gazdag típus...

Na most egy rendes táp, amivel a következõ 3-5 évben nem kell foglalkoznom, 25-30 ezer. Egy rendes kuckó, ami jól szellõzik, és hely is van benne bõven, hogy ezzel se kelljen a következõ 3-5 évben foglalkoznom, szintén 30 ezer környéke.

Viszont, ha 40 ezer környékén el tudnám adni a gtx460-m, akkor tudnék venni egy HD6950-t... viszont, ha ennek meg kevés a 400W-s táp, akkor befonom a szemöldököm! 😄

Nagy dilemma, hogy honnan kezdjek a dologba... 😄

www.smart-bus.hu

Jakuza001
#67622
Minosegi tapnal eleg, de ha mar minosegi tapot 400-as veszel, akkor ott mar nem szamit a 1-2k plussz, amiert az adott tipusbol egy nagyobbat 500-550 koruli tapot kaphatsz.

IMYke2.0.0.0
#67621
Elég lehet, de én túlbiztosítanám (ahogy tettem mindig is), és minimum 450-est vennék hozzá.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#67620
Urak!

A 6950-nek elég lehet egy 400W-s táp? ( minõségi )

www.smart-bus.hu

setuh
#67619
Az arnyekolas nekem is oan es masik gepen is amiben nvidia van,a masikat nem tudom...

\"I knew all the rules, but the rules did not know me Guaranteed\"-Eddie Vedder

w77d
#67618
érdemes leszerelnia hûtõt és úgy alaposan kitisztítani.. el nem tudod képzelni mennyi szar van benne még akkor is ha kívülrõl tisztának látszik.. és amikor levettem anno a 4870x2-esem gyári hûtõjét ami két évig csak külsõleg volt tisztítva azt hittem rosszul látok 😄

repvez
#67617
azon már túlvagyok 😞
[HUN]FaTaL
#67616
Fújd ki a port belõle.

http://goo.gl/gd6Zi5

repvez
#67615
több mint 2 éves a kártya sapphir 4850-es.
eddig az elözö években még nyáron sem volt vele probléma, nerm tudom mi lett vele.Az ujrapasztázás menynit jelentene ha cserélem?
kifli
#67614
külön progival lehet flashelni, ha szerencséd van abbol kaptál, amiben feloldhatóak a shaderk, és akkor elvileg tényleg 6970 lesz belõle húzás után.
Kontrakcio
#67613
Hát, hogy õszinte legyek, fingom sincs, én kb annyit tudok mint ami a tesztek mutatnak, h ha huzom akkor kapok egy teljse értékü 6970-et, de még nem probáltam. Amugy, hülye kérdés de hogy is müxik egy a dual biosos téma? van egy pöcök az oldalán 2 állással, az alap a gyártó a veled szemben lévõ jobb állású, meg a bal ami a felhasználó konfigurálja? és mivel lehet, ugyan ugy CCC-ban?

TM-486SPS (3 ISA, 3 PCI)/AWARD 1995-SiS/, AMD 486DX100,100 MHz, 32 (2*16) MB,HD: 1 GB SCSI, FD:1,44 MB, SONY SCSI CD CDU-415, QLogic SCSI, I-A16C (Vibra16c), VGA S3Trio V64+,

KranaZoli
#67612
Milyen a VGA?! Jól szellõzõ kuckó.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

pointer4
#67611
Hûtõ csere nélkül?
Nagyobb térfogatú levegõt kell megmozgatni a bordák között, vagy hidegebb legyen a közeg amivel érintkezik.
Egyszerû ez elméletben.
Gyakorlatban meg hûtõt cserélni egyszerû.
<#nemtudom>
Ha 1 évnél régebbi a kari, esetleg újrapasztázás segíthet. De levenni le kell a kártyáról akkor is.
repvez
#67610
valaki tud valami megoldást hogyan lehet jobban levenni a höfokot a VGA-rol plusz hütö vétele nélkül
ezt az alábbi tesztet egy 10 perces ARMA2 alatt csináltam
Höfokok és venti fordulat.