90029
  • IMYke2.0.0.0
    #72774
    Jaj-má'-srácok-ne-csináljátok-ezt!
    :(((
  • gurubefree
    #72773
    Hogyne fonok ...
  • [HUN]FaTaL
    #72772
    A kifli féle grafikont egyszer már belinkeltem neked, nem tehetek róla, ha vak vagy :)
  • [HUN]FaTaL
    #72771
    A stílussal neked van problémád, nem nekem. :)

    Vegyél vissza. :)
  • gurubefree
    #72770
    Persze baratom ..... hogy ne. Amilyen a mosdo ...

    Ha megfigyelned semmit az egadta vilagon nem mutat fel csak jon a hulye szarkazmusaval ...
    Kiflivel erdemes beszelgetni mert o legalabb ala is tamasztja amit mond.
  • Jakuza001
    #72769
    Azert eloszor nezz a tukorbe is, mert ez a majmozas nem szokas itt ebben a forumban, ha mar a stilust emlegeted.
  • gurubefree
    #72768
    Ha vegig nezned pontosan es nem csak bambulal ki a fejedbol akkor latnad hogy ugyan az a rendszer.

    Masik : Ha nincs 100% terhelve ( legyen 80% mind a ket kartya eseten ) akkor is tobbet fogyaszt ugyan olyan aranyban mint ha 100%ig terhelve lenne.

    NeM hiaba keszitik az elfogadhato fogyasztasi teszteket stress alatt .... mivel csak igy van 100% terhelve a gpu .... ha nem igy tennek akkor a gpu-k kozott mivel egyik erossebb a masiknal kulonbozo lenne a terhelesuk igy a fogyasztasi adatok nem fednek a valosagot.

    Feladom .... nagy hiba volt ide jonni. A stilus maradt ..... itt mindig csak es kizarolag masnak lehet igaza.
  • Jakuza001
    #72767
    Innen: Vista / Win7 32 bit , Vista / Win7 64 bit
  • gurubefree
    #72766
    Ha mar okosabbat nem tudsz .Es ne olvasd majom ha nem erdekel. koszonom .
    A stilus adott ....

  • Jakuza001
    #72765
    Ha minden igaz 16.-ra igertek a 11.6-t.
  • Gubberx
    #72764
    köszi :)
  • janihunk
    #72763
    Azt nem érem akkor miért Május van kitéve, na mind egy.
  • IMYke2.0.0.0
    #72762
    Catalyst profil.
  • Gubberx
    #72761
    Olvasgattam a fórumokat és ezt találtam:
    "The Witcher 2 performance is great!

    11.6 + CAP5 = Epic performance, no light bleeding, everything's great. "

    A kérdésem a következő lenne, mi az a CAP5? :D
  • Gubberx
    #72760
    értem, köszi
  • MerlinW
    #72759
    Igen. WHQL-es "Microsoft plecsnis".
  • Gubberx
    #72758
    Ez már a végleges 11.6? honnan lehet letölteni? :)
  • [HUN]FaTaL
    #72757
    "miota is ennyi ? Mennyi is volt ?"

    Ez kit érdekel?

    Az az érdekes ami most van nem, ami 3 hónapja volt és 3 hónap múlva lesz...

    És ne linkelgess már TDP adatokat, mert senkit nem érdekel.
  • [HUN]FaTaL
    #72756
    Csak még a hivatalos oldalon nincs fent. :)
  • zritya
    #72755
    Hi.
    Solten kiraknád nekem Radeon ikont?
    Sapphire HD5830 Xtreme
  • MerlinW
    #72754
    A júniusi driver, mi lenne:)
  • item
    #72753
    Köszi uram,de nem akarok semmit sem elkiabálni,manapság nem egyszerű a cégalapítás,bár ezt gondolom te is tudod.
  • kifli
    #72752
    annyit még hozzátennék, hogy vajon egy vga, működési idejének hány százalékában megy maximális terhelésen? (10% körül tippelnék)

    Úgyhogy a te táblázatodban az van, hogy idle 5830 jobb = 5830 kiváló választás

    Nemis értem, hogy abban a tesztben hogy lehet jobb idle 5830, tényleg fasza teszt , hiszen a gyári adatok szerint is kevesebbet fogyaszt 5770.
    Akkor ezekután hogy is áljunk hozzá a tdp-hez és hasonló gyári adatokhoz?

    ár/ teljesítmény pedig jobb volt mint 5850-é, nemértem miért olyan szar ez...
  • kifli
    #72751
    a tdp azt mutatja, hogy a gpu max mennyit fogyaszthat, nem hogy mennyit fogyaszt!

    hw compare oldalaon megint a tdp-vel példálóznak, ami nem a kártya reális fogyasztása.

    Nemistudtam hogy ph teszt már szarnak minősül

    de itt is csak 35w az eltérés



    Amit linkeltél grafikon miért 2 külön grafikon? Nem egy tesztből van vagy mi? Mert akkor az már nem objektív...
  • janihunk
    #72750
    AMD Catalyst 11.6 WHQL (8.861 May 24) - Download & Discussion Most ez mi?
  • gurubefree
    #72749
    Ugyan mar ...
    A masik >>> miota is ennyi ? Mennyi is volt ? Es mar meg is van a valasz arra hogy miert is annyi amenny.Mert ez a kartya rendelkezett a legrosszabb ar/teljesitmeny muatoval ugyan ugy mint a tisza virag eletu HD4830.

    Akkor egy kis matek .. meg valami hasznalhato teszt is.




    Min lathato a load fogy. kulonbsegenel 75W a kulonbseg. De meg nezheted itt



    Ime ..... HD5850 GPU hulyitve + tulfeszelve ha utanna nez az ember es ennek is koszonheto az irrealis fogyasztas.
    Fejtsd nar ki mi is valojaban a max. TDP .... mert szamomra es masok szamara is nem mas mint >>>> maximum amount of power.
    GYorsan az utolso ... allitasod szerint 25W kulonbseg van fogyasztasban a HD5770 es a HD5830 kozott . Ebreszto ... a gyari adatok szerint is a HD5830 pontosan ennyivel eszik tobbet mint a HD5850 ..... hogy a fas....ba lehetne ugyan az a HD5770 es a HD5850 fogyasztasi mutatoja .










  • kifli
    #72748
    a tdp nem egyenlő a fogyasztással minden körülmények közt!!

    normál körülmények közt ~25w-al eszik többet load és kevesebb min +10w idle




    valamint ajánlanám figyelmedbe ez a grafikont:



    teljesítmény/fogyasztásban éppegypicivel jobb az 5830. És akkor itt lezártnak tekinthető a vita :D

    az ár/teljesítmény pedig úgy áll, hogy a legolcsóbb 5770 25e a legolcsóbb 5830 pedig 24.

    A kérdés inkább az, hogy ilyen ár mellett az 5770 mit keres a piacon?

    Innen vannak az adatok/táblázatok/grafikonok
    TESZT
  • gurubefree
    #72747
    Ja azt kihagytam .... hogy ha sok ember kihuzna a fejet a seggebol es nem kimondottan a teljesitmenyre fokuszalna ( esetunkben >>>> mivel tobb szo esett a HD5770-rol mint a HD5850-rol ) akkor talan latna hogy a HD5770 alig tobbet mint a felet igenyli a HD5830 fogyasztasanak es 12% marad el csak a HD5830-tol .....

    De kurva jo kartya ... hat legyen. De hogy lassunk tisztan a HD5770 CF korbe rohogi a HD4870x2 es gyorsabb a HD5870-nel is ..... HD5770 beszerezheto 25k alatt.( £70 )
    Ezert is ajanljak a a HD5770 CF a HD5870 helyett mert csak 10W fogyszt tobbet es komoly teljesitmennyel bir.

    Lehet itt jonni hogy csak 25K bull shit ...... egy hetvegi kiruccanas tobb mint 10K es aki ilyen kartyaban gondolkodik annak a HD5770 is boven megtenne .
    Jo lenne ha megvalaszolna valaki azt is hogy vajon miert is kerul ennyibe ....
  • [HUN]FaTaL
    #72746
    "Es nem is valtozott a velemenyem ....."

    Tehát szerinted videokártya vásárlásakor nem számít az ár. Értem én, világos, viszont nincs több kérdésem. :D
  • gurubefree
    #72745
    Es nem is valtozott a velemenyem ..... bar arra nem emlekszem kolega hogy azt irtam volna hogy egy "rakas szar" egyszeruen a fogyasztasahoz merten a teljesitmenye csak hogy eljunk a te szavaiddal "rakas szar" . anyway itt mar csak igy megy ... ugye
  • [HUN]FaTaL
    #72744
    Pedig, ha fejlesztesz és mondjuk fut még egy XP tesztelési célból virtuálisan akkor 3GB hamar elfogy. :)

    8-nál többet én is túlzásnak találom.

    #72726: Még mindig 25k és még mindig jó vétel. Bár pár napja gurube megjegyezte, hogy egy rakás szar mert többet fogyaszt mint az 5850 és lassabb.. :D
  • Solten
    #72743
    Hi. Baromi jo 25 ropiert.
  • Solten
    #72742
    Wow, ez eleg komoly.. Hajra Item!!!
  • Solt
    #72741
    Ja-ja... csak megijedtem... :))
  • arty
    #72740
    neked a 3.6 nem érvágás a quad mellett, nekem a 2800 az lenne, maradt a feszemelés :( ráadásul a 3500 is már csak 3400 :((
  • Solt
    #72739
    Hmmm... én is így jártam... eddig ment 3.8-n a Q9550-m, amióta 6950 van, azóta vissza kellett vennem 3.6-ra, mert instabil lett, feszt meg nem akartam emelni... már azt hittem degradálódik a proci... :S

    Pedig új tápom is van...
  • item
    #72738
    Igen,veszek pár 580-ast és látványpékséget nyitok...
  • arty
    #72737
    félig OFF, de mióta betettem a gépbe a 6950est, instabillá lett a gépem. a procim egy x3 phenom2, 2800@3500on hajtottam, ezt vitte alapfeszen (a 4870-6870 párossal)... sok sok óra tesztelés után kiderült, hogy a proci nem teljesen stabil a 6950 mellett (vszeg a magasabb fogyasztás okán) és feszt kellett emelnem, 1.3V helyett most 1.4V mellett újra órákon át prime/game stabil a gép

    és persze végig a 6970-re moddoltság volt a gyanús ...
  • arty
    #72736
    pékség + egy kis 3D? :D
  • item
    #72735
    Úgy néz ki,ha minden jól megy,akkor főállásban is ezt fogom csinálni,jelenleg saját cégalapításon dolgozom egy barátommal.
    Nem ez lesz a fő profil,de szervesen kapcsolódni fog a munkánkhoz.. Manapság minél színesebb egy cég portfóliója,annál könnyebb érvényesülni a piacon.