90029
  • pxxl
    #73094
    az :D de nincs másik, illetve van 1 cerka, ami tutira jó, meg egy másik ami elvileg jó :D igazából most kellene 2 P4-es alaplap, mert a sajátomon kívül minden gép letérdelt kb 1 időpontban :/
  • MerlinW
    #73093
    Ha prescott, akkor célszerű dísznek használni:) ELMŰ romboló proci az:)
    Nekem is volt, elajándékoztam:)
  • pxxl
    #73092
    ASUS P4P800E Deluxe lapom pár hónapja ment tönkre. nemtom mi baja lett. :(
    kellene egy ugyanilyen kaliberű helyette. lényeg, hogy vigye a P4 3.0 HT procit :)
  • MerlinW
    #73091
    A szerencse biztos közrejátszik, nekem az utóbbi 14 évben csupán 6 alkatrészem ment tönkre idő előtt:

    1998 - Sound Blaster AWE64 - passz, gariba cserélték 3x, a 4. jó lett, használtam évekig.
    2003 - GF4 MX - memória halál
    2007 - ASUS P4P800E Deluxe - megsült az alaplap
    2009 - Sound Blaster NX - külső hangkártya, nem jöttem rá mi lett vele. Nincs mérhető elektromos tevékenység benne, elfáradt.
    2010 - Samsung 640GB HDD - fejhiba, 2,5 évesen
    2011 - Samsung 500GB HDD - fejhiba, 3 évesen

    Szóval sokat nem szívtam semmivel saját gép terén:)

    Érdekesség, hogy még ma is tökéletesen működik a 1993-as 386-osom, Trident és Cyrus videókártyával. Sőt még a 3Dfx gyorsítóm is működőképes:)
  • arty
    #73090
    ez már a második kártya (sapphire, ha jól rémlik, nincs jelentősége) volt, az első pár hónap után képhibákat csinált és gariscsere :))

    aztán csere után pár hónappal vettem egy csendesebb dualslotos zafirt és a régi refhűtős mást boldogított tovább :)
  • pointer4
    #73089
    Lehet én mindig a hulladék kategóriát találom meg :D Vagy ti a tutit :D
  • arty
    #73088
    3 évesen még hallottam róla, hogy ment :)
  • Daell Drow
    #73087
    Na megjott az uj kartyam errol lenne szo. Eleg faszan megy, bar ha elobb meg tudtam volna csinalni a 3 eves memoria hibas 4870-t lehet nem rendeltem volna meg. De legalabb mukodik es el teszem tartalekba. Meg kaphatom a nevem melle en is az uj vga-t?
  • MerlinW
    #73086
    A régi Sapphire 4850-em még ma is kiválóan működik, pedig 3 éve szaunázik 90 fokban:)
  • pointer4
    #73085
    Nekem bármely kártyám ami 80° felé ment, mind beszart 1 év múlva.
    Akár zöld volt, akár piros.
  • [HUN]FaTaL
    #73084
    Vagy sokszor még annyi sem.
  • MerlinW
    #73083
    Manapság valahogy úgy megy, hogy az élettartam ~= a garancia idejével:)
  • arty
    #73082
    nekem a ref 4850 simán 100 fok felett üzemelt...
  • pointer4
    #73081
    Nem tudom, ma máshogy van-e a gyártás minősége mint 3 éve, de akkor a gyári hűtés, meg egy jó hűtés között, 1 vs 4 év élettartam különbség is megvolt.
  • IMYke2.0.0.0
    #73080
    Hát, az öregítés manapság már nem tényező - a mai 'júzerek' előbb adják el, vagy dobják kukába, adják le a begyűjtésre kötelezett elektronikai üzletekben az ilyen eszközöket, mintsem végelgyengülésben kimúlnának.

    Az extrém tuning-őrültek, béna felhasználók, gyártási hibás termékek stb. aránya ebben az esetben nem tényező.
  • pointer4
    #73079
    Arra vannak tervezve, bár ha nem menne 60 felé, akkor a hőtágulás sem öregítené annyira.
  • mapi
    #73078
    am nem lehet, h a videokártya fog elromolni? mert elég magas hőfokon üzemel ez a fajta, alapon 70 fok körül, játékoknál egészen 80 fölé is elmegy
  • mapi
    #73077
    minden rendben...köszönöm a segítséget :)...további szép napot!
  • mapi
    #73076
    oké működik :)...most vissza rakom a többit
  • mapi
    #73075
    akkor kiszedtem a RAM-okat is , és visszarakok mindent kivéve a DVD-ROM meg a HDD....és próba 1 indul :)
  • pointer4
    #73074
    teljesen igaza van :D
    p100-as gépem egy évig az íróasztalon volt.
    Fel nem fogtam, mi a fasznak kell azt dobozba pakolni :D
    És még fizessek is érte :D
  • Her Laca
    #73073
    Ja ,ja. Én ki szoktam ilyenkor pakolni mindent,rábaszom egy jó nagy könyvre a lapot és szépen próbálgatom. Haveromnak a gépe a legjobb ,négy 100 as szöggel fel van ütve az alaplap a falra. Aszongya jó a hűtés,meg könnyű szervizelni:)
  • pointer4
    #73072
    Ezért mennék végig sorban :D
  • mapi
    #73071
    hát de mint említettem kb olyan fél éve 1x már jártam így...az alaplap am. ASUS P5E-V HDMI
  • Her Laca
    #73070
    Szerintem az alaplap kottlott meg neki. Ha nincs hangjelzés akkor sanszos.
    Ebben a nagy melegben könnyen előfordulhat.
  • mapi
    #73069
    nem integrált VGA, Sapphire HD 4850-es van
  • mapi
    #73068
    a kártyánál a ventilátor alatt, látni, h el van rakódva porral, de azt max géppel kifujni tudom, vagy le kellene szedni a hűtéseket?
  • pointer4
    #73067
    De most hol tartunk?
    Alaplapi VGA van ?
    Ha a ramot kiszeded, és úgy kapcsolod be, sípol a gép ?
  • mapi
    #73066
    hát igaz sokat megy a gép, de a táp nem vmi gagyi(Corsair 650W
    )
  • Her Laca
    #73065
    Ja meg természetesen a táp. De ha kint van alaposan vizsgáld át a dolgokat.
  • mapi
    #73064
    video kari kiszedve, külsőleg semmi változás
  • Her Laca
    #73063
    Alaplap. A csatlakozóknál volt 5 ponton szenesedve. Vitte a lapot a procit is.
    De nem biztos ám,hogy neked is ez a baja. Szedd dzét ,vedd ki a gépből az egész hóbelebancot, majd portalanítsd az alkatrészeket és a házon kívűl tedd össze csak annyira,hogy proci , ram, videó kártya legyen benne. Vinyó se kell. Ha így se röccen be ,akkor ezen komponensek közt lehet a baj,máris közelebb vagy .
  • pointer4
    #73062
    Ha tölt, akkor az érdekes.
    Van alaplapi vga-d? Azon van kép ?
  • mapi
    #73061
    nem sípol, de a HDD-n halom , h recseg :) szóval dolgozik, mint szokott, indítóhang sincs :(
  • mapi
    #73060
    a tápot a videokártyáról vagy az alaplapról huztad? vagyis hol volt megégve?
  • pointer4
    #73059
    De mit jelent az hogy bekapcsol ?
    Zúg és világít?
    Vagy még tölt is, windows indítóhang bejön?
    Ha nincs meg a vga-ram-cpu, akkor sípolnia kell a speakernek.
    Miért nem sípol ha nem indul el?
    Akkor nem sípol, ha nagyon faszul kontakthibás a ram, vagy a proci döglött. Megy egyáltalán a speaker?
    VGA-RAM kihúz bedug.
    Első körben.
  • Her Laca
    #73058
    Nézd meg az alaplap kondiait,nem e púposodott fel valamelyik. Az szokott ilyet csinálni. De ez is csak ötlet.
  • Her Laca
    #73057
    Minap ugyan ez volt ismerősömnél,kétségbeesve hívott.
    Minden szart végignéztem ,aztán lehúztam a táp csatit a lapról és 5 helyen volt megégve. A táp amúgy látszólag működött. De ez csak egy példa 1000 dolog lehet.
  • mapi
    #73056
    köszi a tanácsot, de az első részét 1000x próbáltam, és semmi...a BIOS nem ugrik be :) már régebben is találkoztam ezzel a problémával, akkor 100-adik restartra működött..de ha megint ez van, akkor komoly baj lehet :(
  • mapi
    #73055
    hát hogyan szűkíteni? :) a gép bekapcsol csak az LCD nem jelenik meg semmi, gondolom akkor a videokarival van a gond, és a hűtés is működik rajta