90029
  • kifli
    #73297
    "Az eredeti Halt State (C1E elődje) egy lényegesen egyszerűbb alternatíva a fogyasztás csökkentésére, lényegében a HALT utasítás kihasználására épül: amíg a processzor nincs terhelés alatt, addig a HALT utasítás lekapcsolja a CPU-t. Mivel a HALT utasítás csak akkor hívódhat meg, ha semmilyen módon nem terhelődik a CPU, ezért az EIST-tel ellentétben nincs hatása a rendszerteljesítményre, de logikus, hogy jóval kevésbé hatékony is energiamegtakarítás szempontjából. Az Intel-féle Enhanced Halt State ezzel szemben két dolgot művel: lecsökkenti a CPU szorzóját a processzor által engedélyezett legalacsonyabb értékre, majd csökkenti a magfeszültséget is."
  • Jakuza001
    #73296
    Eist az egyik energia takarekos uzemmod az intel processzoraiban intel enchanced speed step, igaz az semmit nem segit a microlagba, raadasul nalam alapbol ki van kapcsolva a C1E-el egyutt.
  • kifli
    #73295
    újabb építő hozzászólás, ménem mész más topikot rombolni?
  • KranaZoli #73294
    De a CE1 felelős azért, hogy idle-ba rakja a CPU-t. Ez az EIST vmi extra fícsör pluszba?! Mert ahogy lentebb írtam Én örülök, hogy nem non-stop 3Ghz-en megy a CPU. Ha kikapcsolom az EIST-et attól ez még marad?
  • kifli
    #73293
    c1e azért más mint eist, de itt egy cikk
    LINK
  • kifli
    #73292
    lehet nekünk az azért fura, mert nem ez van megszokva, hogy belekötünk abba aki segíteni akar. Legalábbis, én azt szoktam meg, hogy itt építő hozzászólások hangzanak el általában (még off témában is...)
  • Jakuza001
    #73291
    Szerintem menj aludni faradt vagy.
  • MerlinW
    #73290
    Intel energiatakarékos cucca. Mint a C1E.
  • kifli
    #73289
    "Az Enhanced Intel Speedstep az AMD CnQ-jához hasonlítható technológia, mindkét funkció azonos elven működik, a processzor a terheléstől függően dinamikusan csökkenti vagy növeli az órajelet és a magfeszültséget. Az EIST működési elvéből fakadóan előfordulhatnak érzékelhető teljesítménybeli visszaesések, hiszen amíg a processzor nincs 100 %-ig leterhelve, az órajel nem áll vissza az eredeti értékre (pl. egy ablak megnyitásakor). Mondanunk sem kell, hogy egy többmagos, Hyper-Threading technológiát támogató processzor rengeteg esetben csak a feszültségcsökkentett órajelen jár, mert ahhoz, hogy 100 %-osan leterheljük, olyan programot kell elindítanunk, mely kettő vagy több szálat képes kihasználni."
  • MerlinW
    #73288
    Pihenjél már és ne keltsd itt a feszültséget... ha nem vagy képes intelligens társalgásra, lehet keresni másik topikot...
  • KranaZoli #73287
    Ez az EIST ez mit csinál?!

    Mert azé az úgy alapból nem rossz, hogy jár állandóan max-on a CPU pl., ui. hétközben szinte csak net-re van időm.
  • KranaZoli #73286
    Figyu! Guru is segélni akar. Szerintem THX, hogy keresget! Lehúzok minden USB-t, Kinect FPS. :D

    Laca: Ez komoly?! Rendelek Magamnak 2 hétre egy raklapnyi HiFi cuccost aztán hívom a csajokat kecóba.
  • Jakuza001
    #73285
    Azt olvastam en is csak nem ma, hanem ezer eve. :D
  • gurubefree
    #73284
    Azt olvastam meg hogy sok embernel az EIST kikapcsolasa ( i5 2500k ) szuntette meg a problemat.
  • Inquisitor
    #73283
    OFF: Nekem anno a Logitech billentyűzethez adott szoftver random egér(!) fagyásokat produkált Unreal motoros játékokban. A "hivatalos" megoldás az volt, hogy NE használjak Logitech cucchoz Logitech szoftvert. Pfff.
  • Inquisitor
    #73282
    Inkább a Windows USB kezelése :(
    Van olyan USB hiba ami W98 óta bent van és még W7 alól sincs kiirtva ...
    Próbáltál már több százezer(!) USB eszköz azonosítót kipucolni Xp Registryből?
  • Jakuza001
    #73281
    Soha nem lehet tudni, hogy mas mar miket ki nem probalt. Te most azt hiszed okos lettel mert talaltal egy googles megoldasi lehetoseget, amit mar mas ezer eve kiprobalt, de nem segit.
  • kifli
    #73280
    usb tud érdekességeket művelni!
  • item
    #73279
    Két hét alatt "lelaknád az "asszonyt" és visszaküldenéd mi ?
  • gurubefree
    #73278
    " I know what the problem is. Basically your using one or more USB device's that cause this "micro lag" mostly its down to a USB keyboard or mouse on a 64bit O/S with the way certain games are coded.

    Try removing your USB devices one by one then try and play the games, some players find that only using a USB joypad to play will solve the issue."

    Soha nem lehet tudni mi kepes problemakat megoldani egy szamitogepnel.
  • Jakuza001
    #73277
    Mint irtam, a videki szamtech boltok panganak, nem csak azert mert keves magas erteku VGA-t vasarolnak helyileg,hanem mert szinte egyaltalan nem vasarolnak, hanem szinte mindent iponrol vagy mashogy rendelnek meg a vasarlok, ezert kiprobalni itt mondjuk egy GTX570-el vagy hasonlo kartyaval egyenlo a lehetetlenseggel.

    A cseregarancia 3 munkanap. Ez mar regen letelt.
  • Her Laca
    #73276
    Éppen ma hallottam a rádióban menet a melóba,hogy netes vásárlásnál két hétre meghosszabbítják a visszaküldés lehetőségét ,indok nélkül is.
    Ki fog boltba járni ezután?:))
    Feleséget nem lehet rendelni net ről?
  • KranaZoli #73275
    Ezért írtam annó PH-n, hogy legjobb lenne elvinni a gépet boltba. Erre írtad, hogy vidéken sajnos erre nincs lehetőséged.

    Viszont nem tudom, hogy él-e még a cseregarancia, vagy mifene ha webshop-on keresztül rendel az ember, amikor is ha jól emléxem 8 napig(?!) visszaküldhető a termék mindenféle különösebb indok nélkül. Mintha régebben lett volna ilyen. De mintha lenne vmi hasonló ha boltban vásárol az ember akkor is nem?! 3 nap?! Na, ezt kellene tudni és akkor vásárolna az ember vmit, aztán ha nem jön be, akkor visszaküldeni, cserélgessék... Ezek csak apró tippek... Vagy marad amit Solten link-elt a Aliens 2-ből. :D
  • Jakuza001
    #73274
    Mar nagyon gondolkozom rajta csak pozitiv visszajelzest varok, attol hogy aki leteszteli egy hasonlo gepben, nala a csere utan megszunik e a problema. Azert 80k kiadasa habokra az nem gyerebe, hiaba is probalja kicsi trollunk azt gondolni, hogy mas azert cserel 250k-ert gepet, mert ugy akarja a microstutteringet megszuntetni, az fel sem merul csopnyi agyaban, hogy lecsereltek e szandek nelkul a gepet,mert mar eljott az ideje es mit adj isten ujra belefutott a hibaba a tulajdonos, ami mar elozo alkalommal is idegesitette. :D

    Tehat most varok, a cserevel, amig a visszajelzes meg nem jon ez ugyben. Mwert pont azert, mert szivatni nem akarom magam +80k kiadasaval ismet, ha esetleg azutan se valtozna a dolog.

    Valamint irtam mar, hogy nem csak jatekokban fordul elo. Sajnos nincs Video kameram, pedig asszem paran meglepodnenek milyen a video lejatszas a ket centis kepugrasaival, ami nezhetetlenne teszi a filmeket. Mielott meg jonne valaki a rossz a codec pack , inkabb ne mondjon semmit, mert az utobbihonapok alatt kiprobaltam az osszes lejatszot, codec packot szinte az osszes op rendszer alatt, eredmeny nelkul. Tobbet tudok errol a temarol mar mint egy atomfizikus a atanulmanyairol, annyit olvastam a neten az ideillo temakat. Ezert is turom el nehezen, hogy egy troll akinek fogalma sincs az egeszrol, hiszen meg nem is talalkozott a problemaval okoskodjon, arrol amihez fingja nincsen, csak probalja az eszet jatszani.

    Ha ezzel a problemaval kinlodna regota, es nem ugy mint te csak par napig ami szamodra is idegesito volt, pedig csekely volt az ido, ameddig atelhetted, mindjart nem lenne ilyen okos a dologrol, ha nem tudja megoldani meg ugy sem, hogy komoly tudas tud felmutatni a szamitastechnikarol.
  • gurubefree
    #73273
    "A problema mindenhol fent allt s a vicces az, hogy lecsereltem a komplett gepet, tehat egy hw elem se volt azonos a tesztek kozben, ellenben a microstuttering megmaradt, sot sokkal rosszabb mint volt, most egy kb 250 ezres gep mellett."

    Mint olvashato minden hardver mas es a problema ugyan ugy megtalahato .... ami nem valtozik az a driver.

    Az meg a masik tortenet hogy valakinek 250ezerbe kerul erre rajonni.
  • Her Laca
    #73272
    Akkor mért nem veszel egy NV kártyát? Hót komolyan kérdezem.
    Nekem sem a hardverrel volt bajom a radeonnál.
    Váltottam,és nyugalom van. Minek szopassam magam ha nem muszáj.
    De egy pillanatra elgondolkoztam,azon,hogy akkor másoknak is megoldódna a driver csere után .
    Nem biztos. Általában gondolom 1-2 játékkal játszik egy ember legalábbis sokat,és ha azon észleli a problémát mondjuk radeon kártyával,de éppen lehet NV is ,de az újabb driverekben nem javítják ezt a hibát specifikusan arra a játékra ,akkor mitől javulna meg? Ki kéne próbálni valami ősrégi drivert ,vagy ezen már túl vagy? Ősrégi alatt valami jó másfél évesre gondolok,bár az meg lehet nem kezeli az újabb harrdvereket.
  • item
    #73271
    Mese nincs,venned kell egy mac-et.
  • Her Laca
    #73270
    Tudod mi a bibi szerintem. Csóró videó kártyákat már annyi minden feladattal ,tulajdonsággal ruházzák fel,hogy a szerencsétlen driver eszkábálók már azt se tudják hol a fejük.Aztán mindig van valami bibi. Régi szép idők , amikor a videó kártya semmimást nem csinált mint képet:)) Ahogy egy régi vezető mondotta okosan" a zsíros kenyér legyen zsíros kenyér:) "
  • Jakuza001
    #73269
    En meg azt mondom nem az.
    Kulonben akkor megoldodna mindenkinek a drivercsere utan a dolog. De majd jon valami eszleny megint es megmagyarazza, amit nem is latott meg.
    Majd jon azzal hogy fokent Sandys rendszerekrol van szo pedig nem, majd megmagyarazza, hogy nem lehet mert o a langesz, mikozben pl Kranazoltan ur is ugyanebben a szindromaval szenved peldaul, de kb a HV forumrol mutatok meg tobb szaz ilyen embert, aminek a 90%-a Intel+AMD kombonal jon elo, teljesen kulonbozo hardware osszetetellel.
    Nem veletlenul probaltam ki tobb operacios rendszert tobb fajta XP-t,tobb fajta Win7-t, ezerfajta Linuxot stb. A problema mindenhol fent allt s a vicces az, hogy lecsereltem a komplett gepet, tehat egy hw elem se volt azonos a tesztek kozben, ellenben a microstuttering megmaradt, sot sokkal rosszabb mint volt, most egy kb 250 ezres gep mellett.

    De nem mondok errol tobbet, mert nem akarok trollt etetni. :D
  • gurubefree
    #73268
    Eppen ezert batorkodtam megemliteni a driver felelosseget ... de le lettem trollozva :)
    En nem marok senkit ... egyszeruen elmondom a velemenyem amit xy nagyon zokon vesz. Legyen az o szoc problemaja .... akinek meg van normalis eszrevetele a dolgokkal az meg ugy is megosztja veleunk. Ez ez igy jo mert ebbol tanulunk ..
  • gurubefree
    #73267
    Egy kis erdekesseg ....

    Microstuttering FAQ ( multi gpu )

  • Her Laca
    #73266
    Én csak annyit mondok ,szerintem driver + bizonyos játékok szerencsétlen összetalálkozása a lentebb taglalt problema oka.Aztán lehet nem is:)
    Én eddig soha nem is találkoztam evvel a jelenséggel,csak a múltkor amikor is a 11.4 et váltottam 11.5 re. na ott a szimemben azonnal szembetűnő volt. Vakaróztam is,ugye aztán még ti mondtátok,hogy tegyem vissza a 11.4 et és avval megszűnt. Próbálkoztam még a 11.5 a,b,c meg mittudomén milyen variánsokkal,de volt ahol mérséklődött ,ámde meg nem szűnt teljesen.A legfrissebb driverről már nem tudok nyilatkozni.
    Bár eme problemák megoldásai ,már nem tartoznak az érdeklődési területembe,mivel okafogyottá vált ,azért gondoltam megosztom veletek eme észrevételemet. :)
    És ne marjátok már egymást:) itt a nyár stb ,inkább igyunk sört.
  • gurubefree
    #73265
    Nem akarok annyira belemenni ebbe de ha minden igaz akkor sandy eseten fordul elo a legtobb esetben. Amit nem tudok hogy a Sandy eseten milyen funkcioval bir az integralt GPU 2Ds kornyezetben ... azt is meg kellene nezni milyen lapoknal ( lsd. P ; Z etc. lapoknal fordul elo ) stb.

    Ez a problema a 99% esetben multi-gpu-nal fordul elo.

    Mint olvashato mas forumokon ezek a jelensegek bizonyos jatekoknal jelentkeznek. Kerdem en ha ez 1-2 jatek eseten fordul elo akkor miert a hardver a problema ? Mert ha minden egyes jateknal v/ertsd minden egyes felhasznalonal ( ami megint csak nem igaz es a Jakuza alltal megemlitett 10 a 100bol non-sense ) jelenkezne akkor ki lehetne jelenteni hogy a harder felelos.
  • Solten
    #73264
  • KranaZoli #73263
    A pöcsöm tudja, hogy mi lenne erre a kellemetlen jelenségre a megoldás.
  • gurubefree
    #73262
    gtx570

    Es meg sorolhatnank ... lehet valtani.
  • KranaZoli #73261
    Akinek van microlag az hidd el nem dramatizálja túl, mert nagyon bosszantó jelenség. Ill. soknál van microlag, csak nem tűnik fel Nekik, ahogy a hangos VGA venti sem, mert elnyomja a hangerő - nem arra figyelnek.

    De akit annyira bosszant az azt mondom, hogy váltson mintsem idegeskedjen ilyen xarság miatt...
  • gurubefree
    #73260
  • Inquisitor
    #73259
    Érdekes a téma. Anno volt ilyen furcsaság, hogy egy ideig NForce chipsettel voltak jobbak a radeonok.
  • kifli
    #73258
    nekem se volt semmi 4850-el és 5770-el sem, giga p45 lap+e8400 majd q9550...