90029
  • item
    #73257
    Érdekes ez a "mikrolag" nálam soha semmilyen formában nem jelentkezett,pedig volt már DFI,Gigabyte,Asus alaplapom is,és jelenleg is egy asus van intel alapokon (P7P55D-E). Volt HD3850-em,4850-em,5850-em,6870-em,és most a 6950@6970.

    Kicsit túl van dramatizálva ez a dolog,vagy csak szimplán jók a hardvereim.
  • KranaZoli #73256
    "Csípem" az ilyen egyéneket. :(

    Figyuka, amit Én írtam azt komolyan írtam. PH-n ugyanebben a topic-ban Nekem is van hsz-em, mert Nálam is volt(van) microlag. Mondjuk be is baszna, ha filmnézés alatt is jelentkezne, ill. game függő. Van ahol jobban, van ahol kevésbé, van ahol semmi. Pl. most toltam végig a FEAR3-at, voltak microlag gyanús jelenetek, de nem volt vészes. GTX560 topic-ban olvastam szintén PH-n, hogy a Giga 560Ti hozza a 6950-et teljesítményben, mondjuk nem annyira ajánlják, helyette inkább az Asus Top-ot. Mivel már Te is végig gúgliztad az életed ezzel a qrva microlag-al, hát nem 1xerűbb lenne venni cca. 60k-ért egy GTX-et és akkor kiderül. Utána meg el lehet adni a Radeon-t, ha nV beválik. Én is gondolkozom benne, ennél jobb VGA-ra nincs pénzem (nem is nagyon kellene) szerintem egy 5870 (GTX560Ti) bőven elég a mai játékokra és még nem 1 évig. Bosszankodás, anyázás, fejfájás letudva. (ha beválik)

    Laca: Szerintem hiába készültél be, nem lesz itt már semmi adok-kapok. Én ehhez már régóta úgy állok, hogy 1értelmű mind2 VGA gyártónak megvannak a pro és kontra oldalai. Pl. GTX560Ti topic-ban sokat panaszkodnak a vasakra, AMD oldalon meg a driver-ekre - jól kiegészítik 1mást. :)

    Pl.: ha Én veszek nV-t, akkor megtartom mellette még az 5850-esem. Ha(!) nV beválna akkor utána így is hirdetném meg, hogy inkább azok vegyék akiknek AMD-s konfigjuk van. Mondjuk Én nem hiszek abban, hogy Intel pénzelne ebben, mert Neki nyilván az a jó, ha minden okés a lapokban legyen az nV; vagy AMD. Erre a mikrolag-ra meg állítom nincs egzakt megoldás, vas csere nélkül.
  • lo9in
    #73255
    Laca úr jó a humorod
  • Her Laca
    #73254
  • Jakuza001
    #73253
    Jah az egy alt reg mint kozbe kiderult es trollkodas miatt irta be, kozben nincs semmi ilyen konfigja.
  • KranaZoli #73252
    Konfigom cpu:i7 930,alaplap:Asus rampage 3 gene ,ram:Corsair dominator gt 1866 mhz videokari: gtx 580, Ocz vertex 2 ssd, Samsung f1 500gb hdd, Seagate barracuda 500gb hdd. Kb fél éve ezekkel a hardverekkel nyomom,kivéve a ssd-t ami egy hónapos.Ez a fél év alatt 4 szerelőnél járt , hiába! A laggolást mint problémát nem oldotta meg!
  • KranaZoli #73251
    Nem kell ezen ennyi hsz-t pöcsölni. Váltani kell AMD-s lap + proci; vagy ami sokkal egyszerűbb egy GTX aztán tsókolom. Venni kell egy 560Ti modell-t max. 60ezer az Asus Top ill. Giga SOC. Ezek hozzák tesztek szerint a 6950 teljesítményét is. 1xerűbb mint bosszankodni a microstuttering-en. Ha meg marad utána is, akkor eladni vmelyik vasat... (mert szerintem a megoldás úgy is ez lesz, hogy vmelyik hardvert le kell majd cserélned)

    Ui.: Most olvastam PH-n, akinek i7-e van + GTX580 és Nála is van laggolás. Mondjuk nem derül ki 1értelműen, hogy microlag-é, vagy sem, de Intel + nV, de ezt Te is olvastad. Azért az ilyen hsz-eket is érdemes lenne ám beírni ide, mert így csak az érem 1ik oldalát látják sokan.
  • KranaZoli #73250
    Ok-Ok. Ez lenne az érem másik oldala. Sorry, nem néztem a vasad. Most hagyom Én is FXAA-n; már csak azért is, mert nem használtam még. Ill. jónak tűnik amiket írnak róla.

    Ill. tudod 1920x1080-ban sokan nem is használnak élsimítást. Én is "csak" 2x-est állítok be. Azért az még jól jön.
  • Inquisitor
    #73249
    Jól van értem, de a másik fele, hogy (még ha ezt a ... khmmm ... márkamániások mindig figyelmen kívül is hagyják), hogy SE az Intel, se az AMD nem a procikból és chipsetből keres sokat, hanem a kismilliárd "összes többi" dologból amit gyárt.
    Előfordult már, hogy valamelyik gyártó direkt csinált ilyesmit, de mindig hamar lebuktak és ki kellett adniuk szoftveres javítást, amit általában jó esetben már megelőlegezett ügyes emberek hackelt drivere.
  • [HUN]FaTaL
    #73248
    Az AMD is kap pénzt ma már minden egyes eladott cpu után az x86-64 miatt:)
  • Jakuza001
    #73247
    "Intelnek az az erdeke, hogy AMD minnel kevesebbet forgalmazzon a termekeibol, hogy minnel kevesebb bevetelhez jusson es o minnel nagyobb gazdasagi elonyre tegyen szert."
  • Inquisitor
    #73246
    OFF: Ugye tudod, hogy az Intel minden egyes eladott x86 proci és chipset után kap PÉNZT, és ellenben a saját termékeivel ez neki nem jár kiadással?
  • gurubefree
    #73245
    Amit eddig olvastam a microstuttering-el kapcsolatban.

    Konfig:

    1,Core 2 Duo + 8600GT
    2,AMDX2 6000 + 8800GT
    3,Athlon II 250 + HD5770

    es mes sok 100 hasonlo.

    "Step 1:
    Open the rna.ini file. If you do not have this file, you can create it by opening a txt file and renaming it as rna.ini . You will need to place it in the same directory as where the fifa.exe exists.

    Step 2:
    Add this line:
    SCREEN_SLEEP=16

    Please let us know if this resolves the micro stuttering issue. As before, it would be helpful to see your specs as well."

    Ez csak egy game ... de ez azert csak utal valamire es nagy valoszinuseggel ki lehet probalni mas esetben is.
  • MerlinW
    #73244
    Upsz szerk.: 11.6-ra gondoltam.
  • MerlinW
    #73243
    Mocskok azok, sok Vaio-t hoztak hozzám ilyen ügyben:)
  • lo9in
    #73242
    látványról annyit hogy msaa-val bizonyos fényeknél, effekteknél pl. a fegyver körvonala fehér volt nálam
  • gurubefree
    #73241
    Ja ez igaz ... csak a gyarto oldalan elerheto driver hasznalhato amit szerintem 100 eve nem ujitottak :)
  • lo9in
    #73240
    hogy te az 5850 1gb-del nem láttál különbséget azt valahogy el tudom hinni , de nekem csak egy 512es 5670em van és nálam bizony volt különbség a sebességben
  • MerlinW
    #73239
    Kívételesen a 10.6-os driver jól sikerült Linuxra. Tettek bele új 2D renderelést, meg minden izét. Megy, mint az álom:)

    Sony egy másik állatfaj, Náluk nem a driver a probléma, hanem maga a cég. Gyakorlatilag csak azt használhatod vele, amit ő jóváhagy. Ez igaz minden alkatrészre sajnos. Hallottam Vaio-s panaszt mindenre már. Legközelebb vegyél Dell-t vagy Compaq/HP-t:)
  • gurubefree
    #73238
    well done
  • gurubefree
    #73235
    "Ez megjobban azon fentartasaimat erositti meg" = " nem lennek meglepodve"
  • gurubefree
    #73233
    Ja .... Linuxon alapbol szar az ATI driver support pal.A masik ... tudva levo hogy az nVidia kartyakat jobban kedveli a Linux. Johetsz itt barmivel baratom csak suletlenseg ....

    Evek ota jelen van ez a problema multi-gpu-s platformoknal. Mind SLI min CF eseten es edes mindegy hogy Intel vagy AMD cpu.

    De te ... az okos ..... kikovetkeztetted hogy az Intel uj titkos fegyvere a
    microstuttering.
  • IMYke2.0.0.0
    #73232
    Spoiler: Irónia on
    Tök jó - az AMD kártyák titkos 'feature'-rel kaphatók.
    Spoiler: Irónia off
  • Jakuza001
    #73231
    Mi okozza a microstutteringet ? :DDDDD

    Jah szart drivert csinaltak, mikozben linuxon nincs is telepitve a driverjuk, ellenben ugyanolyan nalam a videolejatszsas. Choppy sh*t. :D
  • gurubefree
    #73230
    Es ha ebbol indulunk ki maris mondhatjuk hogy az AMD ludas mert szar drivert csinal .... ennyi. Mindenki eldontheti ki a csunya bacsi az Intel vagy az AMD. Ennyit erovel azt is lehet allitani hogy az AMD arra akarja ravenni AMD vga-t hasznalo vasarloit hogy AMD CPU-t hasznaljon.

    Mert ha az arat nezzuk ( foleg ha a mar emlitett GTX580 nezzuk ).. az arabol veszel komplett AMD alaplap+CPU-t es a HD6970-ed megy benne mint az alom .
  • gurubefree
    #73229
    Microstuttering problema a very low es very high FPS valtakozasa okozza ami vga driver problema ( akar lehet optimalizalatlan game ugyan csak ) es nem ket hardver egyuttes hasznalasa ( lsd. Intel + AMD vga ). Ez tipikus esete annak hogy 1 hulye 100at csinal.
  • Jakuza001
    #73228
    Nem kell egyeterteni vele, attol az meg nem biztos hogy zoldseg, ellenben ha valaki zoldseget beszel, az zoldseg.

    Intelnek egyaltalan nem erdeke,hogy az AMD anyagilag biztos taajon alljon, sot kifejezetten az seem jo, ha mas szegmensben is iszonyat erosse valik, hiszen akkor kepes ellene mas fronton is harcolni, majd folekerekedni.

    A masik nem kell ahhoz mindenkinel jelentkeznie a hibanak, eleg ha minden 10. ilyen kombonal vagy 100.nal jelentkezik, azzal is gyengitheto a konkurens, sot ha ilyen taktikazasrol van szo, akkor nem is szabad az osszes termeknel ezt megjatszani, mert az egybol feltuno lesz. Igy viszont ralehet fogni a csillagok szerencsetlen allasara is.
  • gurubefree
    #73227
    Persze hogy zoldsegeket beszelek ... ha nem azt mondom amit te ...

    Amit meg a 2. allitasz adja magat nem kell hozza Microstuttering.

    Addig amig ez a problema nem jelentkezik mindenkinel nem hinnem hogy lehet beszelni barmilyen conspiracy-rol.( bar az elkepzelheto hogy az Intel v. az nVidia randomly ulteti ezeket a hibajelensegeket hogy ne kelltsen nagy feltunest )

    Ez a hibajelenseg nem uj keletu mar evekkel ezelott is letezett es nem csak ATI kartyak hanem nVidia kartyaknal is.
  • Jakuza001
    #73226
    Ne beszelj zoldsegeket.
    1. Intel+Nvidiava van hazassagban.
    2. Intelnek az az erdeke, hogy AMD minnel kevesebbet forgalmazzon a termekeibol, hogy minnel kevesebb bevetelhez jusson es o minnel nagyobb gazdasagi elonyre tegyen szert.
  • gurubefree
    #73225
    Most gondolkodom .... miert lenne erdeke barmelyiknek is .

    Intel nem erdekelt egyik oldalon sem nekik edes mindegy milyen vga van a cpu mellett.
  • gurubefree
    #73224
    En az Intel-bol kinezem hogy megcsinalja.
  • Jakuza001
    #73223
    Milyen meglepo es mulatsagos.

    Microstuttering with i7 2600k + 6950@6970

    "O.K. HaHa,It was the last component! I changed the memory with no difference,So Then I changed out the card.
    .
    .
    .
    .
    LET ME JUST SAY WOW! That was the problem Everything in my system is better with the gtx580.My background Ferraris are photo realistic now.My text is clear on my 52 inch samsung. The 08 benchmark 1st pass was 60FPS with mostly normal settings with ZERO stutter!

    There was something wrong with my 6970 I am guessing.It did well in most games but ARMA2 exposed its issues for me lol.I know my buddies 6970 works great for him(and yes in crossfire as well).I must have got a faulty one.It had an issue with the memory loading stuff I'm going to guess.

    Ohh and my system memory has not been optomized yet and I'm only running 3.2ghz(Yes i Know that is plenty fast enough).

    I'm so fricken happy!!! I still havn't tested the PMC mission but I have confidence the problem is gone considering how smooth the 08 benchmark is now.

    YES!!!!!!!!!!!!!!!"

    Ez megjobban azon fentartasaimat erositti meg, hogy az Intel+AMD parositasnal, valami nem kerek. Nehogy meg a vegen kideruljon idovel, hogy mahinalnak valamelyik gyartonal, hogy a masik termeket emiatt a problema miatt ne vegyek.
  • gurubefree
    #73222
    Morning ....

    Sracok ... A Stone Giant DX11 test er valamit ?
  • Solten
    #73221
    Nem tudom miert gondoltam azt hogy ez az FXAA csak Nvidia kartyakon mukodik, minden shader model 3-as GPU-val kompatibilis amennyiben a fejlesztok hajlandoak beepiteni a jatekba az algoritmust. Ugyanugy mukodik az MLAA az Nvidia kartyakkal is. Az MLAA csak DX11-es VGA-kkal operal, valoszinuleg ez az ok, meg a ratyi Krajzisz kettohoz is most jon ki a DX11 patch (vagy mar kijott).
  • KranaZoli #73220
    Most Én is azzal toltam pár fejezetet, de bevallom se látványban, se teljesítményben nem éreztem semmi különbséget. :)

    FPS-s számlálót nem használok, főleg nem első végigjátszás esetén. Csak érzésre. ;)

    Ja-ja, Én DNF-ben láttam először és akkor olvastam utána, hogy mi is ez...
  • lo9in
    #73219
    inkább 50 fps fxaaval mint 25-30 msaaval
  • lo9in
    #73218
    lényeg hogy platformfüggetlen az fxaa , bár mlaat még nem láttam nvidián :D saját csapdájukba estek , amd nem harcolta ki hogy legyen mlaa a grafikai beállításoknál sem dukeban sem f3arban XD , mi pirosak meg jól jártunk , vagy tévedek ?
  • Solten
    #73217
    Ja hat ez egy "kenyszermegoldas" mindket ceg reszerol (MLAA, FXAA), azoknal a jatekoknal nyilvan jol jon amikben nincs MSAA. Jobb mint a semmi.
  • lo9in
    #73216
    olvastam hogy az ellen szánták az a 45°-os szög meg is maradt bennem hogy az a gyengesége
  • Solten
    #73215
    "és hogy fxaa nvidiás mégis tökéletesen működik atin"



    Amugy a cikkben olvashato hogy ez az Nvidia fele FXAA morfologiai szuro az AMD MLAA-jara hajaz.