90029
  • kisbakter91
    #73338
    Mi a véleményetek a VTX3D HD5670 1GB GDDR5-ről? Jöhet jó tapasztalat és rossz is egyaránt! :)
  • Solten
    #73337
    Az jo, nalam tobb jatekra vonatkozik, egy alapjan soha nem itelek... :)
  • Solten
    #73336
    Ilyet meg soha nem tapasztaltam, bar Chrome nalam az alap browser, Firefox-al se jott elo ez a problema Azert ertetlenkedek.
  • Her Laca
    #73335
    Különben ,most ,hogy mondod,ezt megosztom veled. Ne menjek innen sehová többet ,ha pl nem élesebb a képe az NV karimnak. Ezt nagyon komolyan mondom.
    És az élsimítása is szebb. Nehogy vita kerekedjen belőle,ez egy játékra vonatkozik,tehát nem akarok általánosítani,de szembetűnő volt a különbség.
    A többiről nem is akarok beszélni:))
  • Inquisitor
    #73334
    Szerintem táp. de ne legyen igazam. Nekem egy 550-es Chieftek csinált ilyet a nyomi HD4730-al ... azzal a difivel, hogy nekem elöször minden második alkalommal bootolt csak be. Aztán minden ötödik. Most kb. minden 15-re bootol be, de a táp boot után 5-6 perccel lekapcsolja magát. A hozzáértők szerint befáradt kondiktól van, simán rossz hűtés miatt az egyéves táp behalt ... most vettem egy XFX Core tápot, meg átépítem a ház hűtését a közeljövőben :(
  • pointer4
    #73333
    Én pont fordítva éltem meg, amióta Ati van le van egy csomó gond.
  • Solten
    #73332
    Nincs ezzel gond, mindenki hasznalja azt ami a szamara megfelelo. En azert valtottam Nvidarol mert szemmel lathatoan jobb kepminoseget produkal az AMD az altalam preferalt jatekokban. Orosz jatekokkal meg inkabb nem szivatom magam... :)) Meg az 5-ik peccs utan is keptelek kijavitani az alapveto bugokat.
  • Solten
    #73331
    Nem azok, kisse naivsag azt gondolni hogy minden program bugmentes... :) Beleertve az nvidia-drivereket.
  • Her Laca
    #73330
    Tudja azt jól Solten:)

    Különben meg ez így ebben a formában nem teljesen igaz.
    Azt használok ami nekem a legjobban megfelel,így lett légyen bármilyen remek termék az AMD videó kártyája ,jelen esetben a fasorban sincs az NV megoldásához képest,mármint az én általam használt játékban.
    De ha pl pasziánsszal játszanék (ez csak példa, Solten nehogy nekem ugorj) lehet az AMD -é lenne előnyösebb. Igazság szerint már nem is érdekel ez a dolog ,hála az égnek nyugalom van,minden remekül működik,rá se néztem az NV beállításaira mióta betettem,így van öröm és bodottág:)
  • pointer4
    #73329
    Én meg azt hittem hogy a firefox bugos, hogy bezárásnál olyan furán megy az egér :D
  • Pretorian
    #73328
    Csá!

    Van egy nagy problémám. Vettem egy Sapphire Radeon HD5770-et (New Edition), használtan.
    Van egy 450 wattos tápom, egy 500 gigás sata vinyó van rajta, cd/dvd kombó, és a 6 pines csatlakozó (ami elvileg 75 wattot lead a kártyának) ugye a kártyára van dugva. CRT monitorhoz van csatlakoztatva a kártya, egy vga/dvi átalakítóval. A táp is, a processzor is, és az alaplap is hibátlanul működik. Az integrált videokártya ad jelet, és bebootol a rendszer, viszont az 5770 nem hajlandó jelet adni. Két alaplapban is kipróbáltam, mivel a PCIe-slotra gyanakodtam, de ez is kizárva, ugyanis mindkét lapban ugyanazt produkálta a kártya mindkét dvi-porton (ugye vga adapterrel) keresztül: bekapcsolom a gépet, minden fan pörög, aztán lelassul a vga-fan, és végül nem bootol be a rendszer, és nem ad képet. Ha a monitort átdugom az integrált vga-ra úgy, hogy közben benne van az 5770 is a PCIe-slotban, szintén nem bootol be a rendszer. Amint kiveszem az 5770-et, bebootol az alaplapi vga-val, mindkét lapban.

    A két lap amivel próbálkoztam:

    Asus M3N78

    MSI K9N6PGM2-V

    Mindkét lapnak vinnie kéne az 5770-et, kompatibilitási probléma nem lehet, BIOS-beállítás sem, cmos-t is reseteltem, PCIe-kártyát jelöltem meg elsődleges vga-nak, frissítettem BIOS-t, szóval semmi ilyesmi.

    És most jön a slusszpoén:
    Egyszer bebootolt a rendszer az 5770-el, de csak egyetlen egyszer, és tökéletes képet adott. Feltettem a driverét az amd oldaláról, majd ugye reboot. Utána semmi. Többet nem adott képet, pedig nem nyúltam sem a kábelekhez, sem a kártyához, semmihez, csak újraindítottam a driver telepítése után. És éppen ez az, ami gyakorlatilag kizárja a vga/dvi adapter hibájának a lehetőségét, pedig erre gyanakodtam. Most veszek is egy új adaptert azért, ha az nem oldja meg, akkor már csak a kártya marad.
    Valakinek van valami ötlete?
  • KranaZoli #73327
    "Senki sem tokeletes... :)"

    Ahogy az AMD driver-ei sem!
  • Solten
    #73326
    "Á. Laca nVidiás"

    Senki sem tokeletes... :)
  • KranaZoli #73325
    Fusd át a topic-ot amit link-eltem. Nálam most nem csinálja, de amikor megtaláltam a topic-ot, akkor megnéztem és pl. a Firefox gombon akadt meg a kurzor, de a topic-ban azt írják, hogy sima windows explorer ablakban is előjön a back és forward gomboknál.
  • IMYke2.0.0.0
    #73324
    Á. Laca nVidiás, nem tudod meggyőzni :)))
    nVidia félévente ad ki valamit. [Direkt túloz]
  • IMYke2.0.0.0
    #73323
    Há' hogy ott ragad(?)...
    Életemben nem találkoztam ilyen buggal. Sőt, semmilyen Catalyst buggal.
  • Solten
    #73322
    Ha meg nem tunt volna fel: evek ota havonta adjak ki az uj drivert.
  • Solten
    #73321
    Mi a gond a kurzorral a bal sarokban?
  • KranaZoli #73320
    Ezen besírtam:

  • Her Laca
    #73319
    Szorgosak a driver kreátorok:) Havonta újat írnak:) ez már munkatempó.
    Főnökük ,biztos elégedett:XD
  • KranaZoli #73318
    Andrew D
    @CatalystCreator Andrew D
    All remaining mouse cursor issues (left corner, eyefinity setup, etc.) will completely resolved in Catalyst 11.7
    21 Jun via TweetDeck

    (csak, hogy teljesebb legyen a kép - úgy legyen!)
  • Solten
    #73317
    Kekhalalt utoljara XP SP1-en lattam vagy 6 eve. Nem hiszem hogy a VGA driver kepes lenne ilyet okozni... :)
  • KranaZoli #73316
    Baszki, ezt csak most olvastam és valóban. AMD Catalyst 11.6 WHQL -8.861 May 24 Left Top Corner Mouse Lag Bug!!! Hát ez nagyon fasza, orvosolják a jobb felső sarokban és átkerül a bal felső sarokba. Nem mindig, de már Nálam is elő jött most, hogy megnéztem valóban van-e ez a bug. Siralmasak az AMD driver-ei. Nahhh, mire erre is megtalálják a gyógyírt újabb fél év.
  • KranaZoli #73315
    Nekem kékhalál egyik driver-el sem volt már régóta. Azonban Seven alatt kékhalál nem jön csak úgy, az esetek többségében ha előtte stabil volt a gép, akkor sokkal inkább vas hiba szokott lenni.

    Van újabb 11.6-is, de az nem a hivatalos oldalon, de talán amikor az embernek problémája van tökmind1, hogy hivatalos, vagy sem. (Nekem is ez van fenn, ezzel toltam végig a FEAR 3-at mindenféle kék halál nélkül)

    Catalyst 8.862 RC (08 June) első hsz-ben a link.
  • MerlinW
    #73314
    Jaja, lassan 2 hete kint van a 11.6:)
  • item
    #73313
    Megérkezett és tölthető az AMD Catalyst 11.6 WHQL

    Már elérhető a 11.6
  • fery02
    #73312
    Nálam is van mostanság egy kis szóra érdemes probléma.
    Mostanában hajlamos kékhalálozgatni a gép játékok alatt.
    Nem sűrűn, sokszor eltelnek napok és semmi.

    Másik topikba ki lett nyomozva kékhalál naplók alapján, hogy nagy valószínűséggel VGA háza táján lesz a gond, mégpedig vagy driver-rel vagy hűtéssel.

    Hűtéssel nem hiszem gond lenne. Főleg, hogy volt már úgy, hogy úgy kaptam kékhalált, hogy nagyon halk volt a hűtés (szóval nem volt ok az intenzívebb hűtésre).
    Szóval úgy gondolom jogosan, nem alaptalanul hozom én is képbe a driver-t.

    Annál is inkább, mert írta még valaki, hogy haverja is ugyanilyen gonddal küzdködött, 11.5 óta, 11.4-et visszarakva megszűnt a problémája...és valami tényleg van benne, mert mintha nekem is inkább 11.5-ös időkben kezdődött volna az egész.

    Én mondjuk nem fogom még visszarakni 11.4-et, 11.6-ig el kékhalálozgatom én az időt. Ha ugyanúgy csinálja, megy vissza nekem is 11.4.

    Az lassan biztos lesz, hogy következő gépemben valami zöld kártya lesz, muszáj vagyok kényszerkiruccanást tenni, hátha szebb lesz az élet tényleg. :)

    Csak gondolom elmesélem én is a problémámat. :)
  • kifli
    #73311
    solved


    amúgy monitor kábel lehet valami bezavarja, esetleg egy jobb szigetelősűt ki kéne próbálni...

    áramtalaníts mindent a gép közelébe, hátha...
  • MerlinW
    #73310
    Tudtam én, hogy megoldjátok:)
  • Jakuza001
    #73309
    Csak ismetelni tudom magam minden uj, meg a billentyuzet es az eger is, sot az eger nem a szabvany 8ms (125Hz) USB rates fos, hanem 1ms gaming eger (1000Hz), mert meg az is cserelve lett.

    Monitort is mar irtam 2 LCD van itt egy 17" 75,72,60Hzes egy 22" 60Hzes es egy CRT TV, mindegyiken ugyanugy lagol a lejatszas es mindegy mit jatszok le, akar egy youtubes flash videot, vagy egy avit.

    egyeb kerdes ? Jah es elinditok mondjuk egy Furmarkot 1280-as tesztben az is lagol. mihelyt 60Hz ala esik az FPS, a Vsync valamit segit de ott is rocogos a teszt.
  • KranaZoli #73308
    "Monitor esetleg?"

    Igaz is, kikapcsolt monitor mellett nem észlelni a jelenséget.
  • kifli
    #73307
    bill, egér, játékvezérlő, mobil, dokoló, nyomtató, egyéb más?

    odd stb, bármi????

    ga-ep45-ds3 lapom van, volt benne e8400, ami ugyan ennyi ment, meg 4850-es, azzal sem állt fen a probléma mi nálad :/

    Monitor esetleg? :D
  • Jakuza001
    #73306
    Az SSD semmi mas, de mielott felveted a kerdest, igen kiprobaltam annelkul is.
  • kifli
    #73305
    a jelenlegi konfogodban, és ebben mia közös most?

    GA-P35-DS3, E8200-vel 3,6GHz, 8GB RAM, Gainward 4850, OCZ 64GB SSD
  • gurubefree
    #73303
    Ime amiert nem hiszek abban hogy a hardver csere az egyetlen solution.

    "I just built a brand new system. I am experienced in building systems. I am having what I would call microstuttering problems when playing games. My framerate is generally good, but its like every few seconds I lose a couple frames. This is very different from just having a low frame rate. Games like dirt 2 are basically unplayable.

    Here is the system:
    MSI P67A-G45 Motherboard
    i5 2500K Sandy Bridge processor
    8 gigs DDR3 G-Skill ram
    128 gig Crucial SATA3 SSD
    XFX Radeon 6950 2-gig video card
    650W Corsair TX Power Supply

    Here is what I have tried so far:

    I have tried totally maxed out video settings on various games (which should run fine) all the way to video settings with everything on low. No settings changes have an effect.
    Disabled HDMI audio capabilities on the video card
    Tried a number of different video card drivers, from 10.12 to 11.3
    Disabled CPU core-parking in the registry.
    Changed the NetworkThrottlingIndex to 0xffffffff in the registry
    As a last resort, I took out the 6950 and put in my old Nvidia GTX 260. I used driver sweeper to clean out the ati drivers, and let windows update get the nvidia drivers. No change, still stuttering.

    VSync and Triplebuffering are turned on. Nothing is overclocked. This is all on a fresh install of windows right after I built the system.

    It is behaving as if something is spiking the cpu and locking up the system for a split second, then releasing it. However, I can never see the cpu spike, nor can I see the change in fps... it seems like its happening so fast it can't register.

    I don't know what else to do. I need an expert, but I don't really know where to turn since I built the system my self, and I eliminated the video card as a culprit.
    If I need to provide any more informaion, please let me know. I will be monitoring this thread throughout the weekend."

    Ugyan az a problema ami meg nVidia kartya hasznalata mellett sem szunt meg.
  • kifli
    #73302
    elég addig a ps/2 bill+egér, amég teszteled az okozza-e :)

    amúgy nekem volt ps/2-es vezeték nélküli kombóm :D
  • KranaZoli #73301
    Há, most kilőttem Én is. Plusz átfutottam a cikket ami Kifli link-elt (bázz már van egy raklapnyi cikk, amiket el kellene olvasnom :)

    USB-t viszont nem tudom ignorálni, mert vezeték nélküli kombón van és az USB-s. Persze tudnék hozni vezetékes bill+eger-et, de Én már annyira megszoktam a szabadabb életet...
  • gurubefree
    #73300
    "EIST induces micro-stuttering on my 5ghz 2500k. As soon as EIST is disabled, those micro stutters completely disappear. I can enable C1E, C3 and C6 as well as use offset voltage and it'll work like a charm. EIST is no good. If anything, it's disappointing because my system seems a tad bit more stable using EIST but I just can't live with those small stutters."

    Ime akinek segitett ..... GTX460
  • kifli
    #73299
    mivel valakinek ennek kikapcsolása segített, valakinek az usb-s eszközök zavartak be, neked egyik sem jött be, de lehet másnak még működhet...
  • KranaZoli #73298
    Érdekes...

    Ám mondjuk ja, azért az nem járja, hogy game közben változna a CPU órajel. Kivétel talán pálya töltések, menü, stb...