90029
  • kifli
    #73378
    ugyanazon az ágon jelenleg van 2 másik hdd, nekik nincs bajuk, sata kábel meg cserélve lett már :/

    Egyszer a hdd átment raw fájlrendszerbe, úgyhogy már kibaszott velem :D
  • Blum
    #73377
    Tápegység vagy alaplap lesz a ludas.
  • Pretorian
    #73376
    Érdekes dolog történt. Ha lehúzom a 4 pines csatlakozót az alaplapról, és berakom az 5770-et, arra rádugom a 6 pinest, akkor nem vesz vissza a sebességből a vga-fan, és pittyeg is egyet, tehát elkezd bebootolni a rendszer, vagy legalábbis a biosba belépni, gondolom én. Viszont képet így sem ad (gondolom azért, mert a 4 pines nincs a lapra dugva). Ha visszadugom a 4 pinest csatolót az alaplapra, akkor sem ad képet, viszont visszavesz a vga-fan a sebességből, elég rendesen, és nincs pittyenés. Gondolom normál esetben ennek úgy kéne kinéznie, hogy a vga-fan is pörög mint az állat, pittyenés is van, és ugye a 4 pines csatoló is rajta van közben az alaplapon, és így kapnék képet. Mit gondoltok?
  • rumkola
    #73375
    nekem anno tápcsere megoldotta, a vinyómnak semmi baja nem volt, ugyanezek a tünetei voltak (lehet ám kábel is)
  • IMYke2.0.0.0
    #73374
    Sürgősen cseréld! Előtte ments le róla mindent!

    Lehet vele bűvészkedni [szoftveres ellenőrzés, defrag, SMART meg anyám kínja], de hamarosan elhalálozik.
  • Pretorian
    #73373
    Akkor lehe, hogy csak szarrá mentek a kondik, és a 6 pinen nem tud annyi feszültséget leadni, ami meghajtja a kártyát?
    Ami furcsa még, hogy nem vinnyog a kártya, ha lehúzom róla a tápot...
  • kifli
    #73372
    5770-hez bőven nem kell az 500w :)
  • Pretorian
    #73371
    Hali. M-Tech. Sokan írták, hogy 500 watt kéne az 5770-hez, és ugye nem M_Tech, de ha lehúzok róla mindent, és csak a VGA marad rajta, a bios-ba akkor is be kéne lépnie, ha kitágultak a kondenzátorok, és nem ad le 300 wattot sem...nem igaz? Nem lép be...
  • kifli
    #73370
    2011.6.26 van, ebböl következteteve, a 11.6 a legfrisebb
  • baaka
    #73369
    sziasztok!
    valaki be tudná nekem linkelni a legfrissebb drivert radeon mobility hd 4200-hoz.
    mert egyszerűen nem találom a legújabbat.
    thx.
    (catalyst-ből 11.6 van fent)
  • KranaZoli #73368
    Nem.

    Ugyanis a 11.5-ben orvosolt bug sem jött elő mindenkinél. Pl. Nálam sem, de több emberkének volt (PH).
  • kifli
    #73367
    na egy kis off :D


    hdd-met küldjem vissza gariba, h olyat csinál, hogyha megnyitom azt a meghajtót ami ez a hdd, akkor hallom ahogy felpörög, 2-3 másodpercre megfagy a gép, kattan egyet és működik :D
  • Solten
    #73366
    Na igen, ha driver bug lenne, mindenkinel elojonne nem? (megneztem minden sarkot... :D)

    #73362: allat :)
  • kifli
    #73365
    amúgy ugyanilyen lapom van mint neked, próbáld ki egy ideig oc nélkül, mert énis hiába osztottam vissza a ramot, volt hogy nem akart együttműködni, most sikerült nagyon hosszas tesztelés után, és f10b biosal egy stabil rendszert összeraknom... :D
  • gurubefree
    #73364
    A kek halal messze all a vga problematol . En nem is kerdeznem hogy E8500 mellett van e oc :)

    RAM lesz az.
  • kifli
    #73363
    tuningolva van a géped bármilyen komponense?

    nekem is az ati nemtudodm milyen .sys fájljára panaszkodott annó, aztán a ramal voltak gondok (2,1v-s cl4 ramom volt, az alaplap meg csak 1,8v-t adott neki...)
  • KranaZoli #73362
  • pointer4
    #73361
    Legalább nem úgy oldották meg, hogy átrakták azt a területet a látható képernyőn kívülre pl, mint csodás hiba megoldás :D
  • KranaZoli #73360
    Nem azért link-eltem, hanem azért mert volt a bug probléma, hogy egér akadás a jobb felső sarokban. Ezt ha jól emléxem 11.5b-ben patkolták. 11.6-ban most nem emléxem, hogy külön említik-é, vagy sem, de gondolom Én(!) ott is azért nyitottak Neki topic-ot, mert elég nevetséges, hogy javítják a jobb felső sarokban az akadást, ami átkerült a jobb oldalra. :) Felhasználó nem érzékeli a jobb oldalon, mert gondolom Én(!) akinek volt ez a bug, az ott kereste, ott persze, hogy nincs, mert elköltöztették a bal felső sarokba. Én sem tapasztalom azóta és most direkt ezért nem fogom nézegetni sem, csak ez nem egy új bug, hanem régi és elméletileg orvosolt bug, erre most jönnek a 11.7-es Cata-val, hogy majd abban.

    Ezek után nem meglepő, hogy az ember már csak perverzitásból is, de kedved érez arra, hogy "megnézze nV oldalon milyen bug-ok is vannak"?!

    Csak Én írtam Fox-ot, de ez megint vmi Explorer bug lesz, csak remélem nem megint olyan, mint az előző amihez már MS-től kellett support-ot kérni, hogy mi a rák is ez a bug.

    Ahogyan bizonyos megoldás féleségek vkinél megoldást hoznak, másoknál nem, ugyanígy bizonyos bug-ok vkiknél előfordulnak, vkiknél nem. (csak annyi a különbség, hogy ez nem mese, pedig olyan.)

    :(
  • KranaZoli #73359
    Azok gondolom a többi magra vonatkoznak. Reméljük majd ír vki okosabb.
  • fery02
    #73358
    Na, én is kikapcsoltam az EIST-et, hátha meglátszik majd gép teljesítményén.
    A C1E-t én is bekapcsolva hagytam.
    Még azt nem tudom, hogy nálam mellette van még ilyen is, hogy C2E meg C4E...és hogy ezeket be merjem-e kapcsolni.
  • KranaZoli #73357
  • Inquisitor
    #73356
    OFF: Hú bakker mennyit estek HDD árak, nem olyan rég vettem 13.800 körül 1TB vinyót, itt meg 15.800 a 2TB-os WD. :D
    ON: Az UVD3 csak azért érdekes, mert anélkül egy csomó mindent ráterhel netezés közben a GPU-ra a driver (a fasza HW "gyorsítás" okán, lol), videózásra nekem már az UVD1 is tök jó volt. A HD6xxx jobb tesszelációja miatt érdekel, lásd lentebbi Deus Ex téma. Köszi a linket.
  • Bence94
    #73355
    Beindultak az események nálam gépügyileg, majd 2-3 hét múlva jelentkezek
  • fery02
    #73354
    Uhh, lehet inkább tényleg kivárok a következő hivatalos driver-ig :S

    "It does NOT resolve the BSOD issue some of us have been having..."

    Azért köszi tényleg a fáradozást!
  • Solten
    #73353
    Udv.

    "Van egy 450 wattos tápom"

    Milyen is konkretan?
  • Solten
    #73352
    Ref. hutos 5850-et kapsz mar 32 kiloert, a kivalo Extreme verzio 35 korul kaphato. Az extreme-hez hasonlo hutos 6850 is 34-35k (hint). UVD ide-oda, az 5850 gyak. pariban van a 6870-vel. 6790 az 5830-al. Elobbi ketto ~15%-al lassabb a 6850-nel. Szoval On dont.
  • fery02
    #73351
    Izé, elírtam, 11.7-re akarok én várni, nem a 11.6-ra.
    11.6-ot még aznap este telepítettem Witcher 2 miatt. :)

    Kranazoli: lehet teszek majd egy kört az általad linkelt driver-el is, köszi!
  • kisbakter91
    #73350
    és az mit jelent hogy Cross FireX technology, és 2GB max. Hyper memory for Win7?

    De eddig meg vagyok vele elégedve mert egy gagyi sempron 2,7es procival picigét szaggat csak a Sniper Ghost Warrior, mivel nem jött meg az eredeti proci amit szerettem volna, de ha meglesz egy Phenom II X4 955 BE-m lesz :)
  • Inquisitor
    #73349
    Hát igen, erre szoktam írni, hogy alaplapból, prociból, és videokártyából cserélni csak minden második generációra érdemes. (Kivétel amikor kijön egy új generációnak álcázott ráncfelvarott VGA, ami már sajnos párszor megtörtént.) Nem érdemes évente cserélgetni ... eddig nekem bevált, hogy a CPU/GPU cserénél a dupla teljesítményre mentem. Bár most kivétel a HD4730, mert azért nem picit gyorsabb mint az előd HD2600XT, hiába kimaradt vagy 4 év. :)
    De most ez is kevés.
  • IMYke2.0.0.0
    #73348
    Nem rosszat választottál - nincs ilyen kategória - csak azért írtam, hogy gyűjts még, mert azt hittem, a vásárlás előtt vagy. Az 5770-essel bizonyosan jobban jártál volna.
  • IMYke2.0.0.0
    #73347
    A VGA-k teljesítményét pontosan ugyanúgy "lövik be" mint minden más elektronikai termékét ezen a sárgolyón: éppen csak annyival erősebb, mint az előd, hogy érezd, hogy az éppen tulajdonodban lévő termék már "elavult" és megvedd az újabb (de minimálisan) erősebb példányt.

    Holott, a már meglévővel is tökéletesen el tudnál lenni jó darabig.

    Röviden: az extrém csúcs-VGA-któl eltekintve az általános fejlődési ráta a 10-15%-ot, ha eléri.
    A mért teljesítmény pedig szoftver- és hardver környezettől, nem utolsó sorban a tesztelőktől függ.
  • kisbakter91
    #73346
    akkor nagyon rosszat választottam?:S
  • Inquisitor
    #73345
    Nagyjából gyök kettő (140%) és 160% között szokott lenni néhány kivételtől eltekintve. Szóval amikor kijön egy igazi következő generáció első csúcskártyája, az elődhöz képest kb. ennyivel gyorsabb, és ugyan ez középkategóriánál is.
  • IMYke2.0.0.0
    #73344
    A "Milyen gépet vegyek..."-ben is, de már itt is írtam: 5830-ast csak ellenségemnek ajánlanék, hogy rosszmájúan [nem szokásom, ezért a feltételes mód] jót röhögjek rajta.

    6850-es:
    6950-es:
  • EnxTheOne
    #73343
    Lenne egy láma kérdésem. :D 1 év alatt mennyire fejlödik egy vga? Ugy értem ha most egy középkategoriás teljesitménye 100%, akkor egy év mulva, egy akkori középkategoriás vga teljesitménye mennyivel nö kb? 120%-150%?

    Bocsi a hülye kérdés miatt, de az informatikai tudásom kimerül a warezban. :D
  • Inquisitor
    #73342
    A múltkor itt nagy vita lett abból, hogy rákérdeztem érdemes lenne e vennem HD6790-et vagy jólárasított HD5830-at.
    Továbbra is bizonytalan vagyok, sőt.
    - HD5830-as 23-25.000, picit gyorsabb de régebbi mint HD6970 25-26K körül.
    - HD5850 kb. annyival drágább a HD5830-nál, mint amivel gyorsabb, használt és/vagy jól árasítva a gagyi hűtős 30-33.000, de normális hűtássel közel 40K
    - HD6850 ez a kettő között van sebességben, de már jobb tesszeláció és UVD3 van benne, alsó hangon használt de garis olyan 30-35K között van. Persze megint ref.hűtéssel
    És mivel ilyen módon elmehetünk csillagos égig árban, ott van a ...
    - HD6950, alsó hangon használtban olyan 50K, ugyebár már modernebb maggal, mint a HD68xx
    - HD6950 2Gb moddolható, használt és betesztelt verzió 55K, más a nagy felbontáshoz szerintem alap 2GB is jól hangzik, a közel 6970 teljesítmény is.

    Én megesküdtem a 8500-nél(!), hogy ennyi pénzt soha VGA-ra nem adok. Kb. a 30K a lélektani határ. De ott van a HD6xxx jobb tesszelációja, és ugye jön az ATI logós Deus Ex: HR ami erre fekszik rá. Viszont a HD58xx szériának most jobb az ár/teljesítmény mutatója pusztán "izomerőre" vetítve. Vagy marad az örök "megvárom a köv. generációt" változat. De az ugye első 3-4 hónapban túlárazott lesz, az elődök árát meg jó ideig magasan tartják. Én viszont nem szoktam 2 havonta vasat cserélni. Vegyek egy jól árasított HD58xx/6850-et és majd használban késöbb jól árasított 6950-et?
  • kisbakter91
    #73341
    már megvan csak azért kérdeztem hogy mire számítsak :)
  • IMYke2.0.0.0
    #73340
    Bármennyibe is kerül, inkább gyűjts mellé kis zsozsót és a minimum egy 5770-es VGA legyen. Az alá ne add!
  • IMYke2.0.0.0
    #73339
    Orosz (nVidia szponzorálta) játékkal játszol... ne feledd...