90029
  • fery02
    #73418
    Köszönöm! Ennyire nem mélyültem bele a dologba, de akkor ezzel is lehet majd szórakozni. :)
    Az biztos, hogy 2 V alatt percek alatt kékhalál, 2 V főlé nem mertem még menni, de azt eddig is tudtam, hogy Geil-ek éhes félék.
  • gurubefree
    #73417
    Ja .... akkor neked display to DVI kell . Van olyan is. Ezek az xfx-ek a legolcsobbak. Ha talalsz nem kitben eleg barati az ara . Ha jol emlekszem £15 korul volt az enyem.
  • gurubefree
    #73416
    "GeIL Ultra 1066MHz DDR2 dual channel, and the spec is 1.9 - 2.3V working voltage, with a maximum of 2.5V specified" jaj

    Mariam .... csak most latom hogy Geil Ultra >>>. mit ossze sz...tam ezzel . Allitsad azonnal 2.1V de elmehetsz vele 2.16V-ig.
  • Daell Drow
    #73415
    Áááá hulye vagyok, nem hdmi-->dvi kell.
    Most neztem meg a vga hatuljat nem hdmi van rajta hanem 2 normal DP. szal mukodik a 3 moncsi, de igaz ettol fuggetlenul kell hoza atalakito. de legalabb nem az a tul komplikalt valtozat.
    bocs
  • fery02
    #73414
    Bocsi, valamiért figyelmen kívül maradt válaszod másik fele.
    Szóval ezeknek a Ram-oknak hivatalos oldal szerint 1066-on 2V kell, az is van beállítva.
    Proci meg normál fesz-en üzemel.
  • gurubefree
    #73413
    Ime egy szoszenet a "szemelytol" most talaltam :

    "Szted miért nem lehet venni 30k-ért új GTX280-at? Mert nem érné meg azért. Ezért inkább kivonták a forgalomból."
  • gurubefree
    #73412
    Holnap nagy nap ... jon az ssd. A vas hasitani fog .
  • fery02
    #73411
    Azzal vígasztalgatom magam közben, hogy ugye másvalaki is járt ugyanígy, mint én, majd 11.4-et visszatelepítette és megszűnt neki...és mintha nekem is kb azokban az időkben kezdődött volna az egész, mióta 11.5-re váltottam.

    De majd tényleg ha nem lesz jó, visszaállítom a tuningot, mert ez így nem maradhat!
  • gurubefree
    #73410
  • fery02
    #73409
    Félek nagyon lassúnak hatna utána a gép. :D
    Majd ha 11.7-tel is szarozik, majd teszek egy próbát, addig úgy sem lesz nagyon időm játszani. Annyi kékhalált meg kibírok simán.
    Végülis van, hogy napokig semmi, akár mennyit is van terhelve a gép (még ilyen feltételeknél is biztos lehet tuning miatt a probléma?)

    Viszont mai nap folyamán ugye Eist-et kikapcsoltam. Azóta játékkal nem teszeltem még a gépet.
    Nem csodálkoznék azon sem, ha talán ez oldaná meg a problémát.

    Nagyon régóta megtanultam már, hogy informatika téren semmin nem szabad csodálkozni.
  • gurubefree
    #73408
    Arra meg azt mondhatni hogy az E8500-nel nem is igazan gaz. ( volt nekem E8400;8500 sot E8600 is )

    En inkabb azt a memoriat neznem at hogy minden ok vagy nem. Hagyni a gepet este es hajtani a Prime95-ot par ora hosszan es reggelre kiderul a turpissag.
  • kifli
    #73407
    nekem is egyik napról a másikra csinálta, aztán állítottam rajta, és megjavult...

    Egy nívós rangot elért személy szavaival élve: Stabil de mégsem :D
  • KranaZoli #73406
    Vedd mán vissza azt a 3.8Ghz-et.

    PS:

    Amíg Nekem ment 3,8-on mondjuk Nálam sem volt semmi BSOD, bár most sincs. A GEIL RAM-jaidnak mennyi fesz kell?!

    Én GEIL Black Dragon-al szívtam meg és cserélni kellett.
  • fery02
    #73405
    Elragadtattam magam igazad van.
  • gurubefree
    #73404
    Nem hinnem hogy itt en vagy barki mas is emlitette volna azt hogy hulye vagy .... en csak elmondtam a velemenyem masok is adtak tanacsot. Az mar csak rajtad all hogy megfogadod vagy nem.
  • KranaZoli #73403
    Erre Én csak annyit tudok írni (mivel olvastam, meg volt is fent az a driver - most megint alap 11.6), hogy Twitter-en semmi BSOD-ról nem regélnek a Catalyst krátorok a 11.7-el kapcsolatban. (mondjuk nem is hiszem, hogy kitennék :)

    "All remaining mouse cursor issues (left corner, eyefinity setup, etc.) will completely resolved in Catalyst 11.7"

    Bennem már érik az a perverz gondolat, hogy már egyre jobban kíváncsi vagyok, hogy nV oldalon milyen hibák is vannak. :D
  • gurubefree
    #73402
    Javitok .....

    itt MiniDP to Active Single Link DVI Dongle ez nincs abban a kit-ben de ezt is lehet/ett kapni ott ( ott is vettem ) es igen mukodik vele.
  • Daell Drow
    #73401
    Es mukodik vele a 3 monitor?
  • fery02
    #73400
    De azért azt se mond, hogy nem lehet alapja annak, hogy ebben a linkben meg van említve, hogy sokaknak (bizonyára) VGA driver miatt vannak kékhaláljai.

    De persze annak is megvan az eshetősége, hogy mindannyian hülyék vagyunk és ráfogjuk az egészet a driverre. :)
  • gurubefree
    #73399
    Nekem ilyen van ( vagyis ebbol a kit-bol a minidisplay to DVI )

    XFX
  • fery02
    #73398
    Nálam ez még egyelőre tökéletesen működik.
  • fery02
    #73397
    OKé, megfontolom majd a tanácsaidat, jegyzettömbbe el is mentve pár részlet.
    Béke! ;)
  • Blum
    #73396
    OFF:

    Nálatok is meg van rottyanva a fejléc,vagy csak nálam ge*izik? (Kép felső része)

  • gurubefree
    #73395
    En azert batorkodtam megjegyezni mert a kek fagyas memoria cpu problemara utal. A vga problema mas tunetekkel jar ...

    De legyen igazad .... en ilyen esetben azzal kezdenem hogy az 1ik memoria modul ki es minimum 3ora Prime ... ha nincs gond kicserelni a masikra es ugyan az a moka >>> 3 ora Prime. Majd mind kettot egyszerre ... ha nincs gond akkor atgondolnam hogy van e ertelme 4Gh-en hajtani ( csak feltetelezes ) a cpu-t vagy eleg csak 3GHz-en. Es ha ezek utan is problemas akkor kocson PSU es alaplap ha van ra lehetoseg.

    Az meg hogy az oc-t veszed az utoso lehetosegnek hogy okozhatja ezt a hibat szerintem butasag. Pont hogy az okoz ilyen problemakat attol fuggetlenul hogy miota is problemamentes oc mellett a geped.
    De ne legyen igazam :)
  • KranaZoli #73394
    Nem kell ezzel annyit pöcsölni ám. Már nézegetem a GTX-eket, Nekem onnan egy GTX560Ti-s modell bőven elég lesz. Köztudott, hogy AMD driver-ekkel elég sok probléma van, itt is olvastam nem keveset az utóbbi időben, ill. külföldi fórumokon is. Ha lesz rá jobban időm veszek max. 60k-ért egy olyan GTX-et, Radeon-t egy ideig megtartom aztán ha beválik akkor eladom.

    Talán még a 11.7-es Cata-t megvárom, mert oda már megint ígérgetnek a kreátorok minden félét.

    Szerintem az a jó driver, amiről nem is tudom, hogy fent van-é a gépen, vagy sem nem az, amelyikből 1 hónapban megjelenik 3 hotfix verzió.

    Viszont az egér kurzor akadás nem annyira vészes, csak frusztráló, hogy állandóan töketlenkednek, tisztára mint a Samu Magic Tune.
  • Daell Drow
    #73393
    Azt gondoltam eleg egy ilyen atalakito, mert ez lenne:


    De ez nem jo, hanem vegyen az ember aktivat. Ami megint min 5k kiadas.
  • gurubefree
    #73392
    nem igazan nagy dolog ez .... igy is ugy is venned kell atalakitot ha 3 monitort hasznalsz .
  • fery02
    #73391
    Tuning visszaállítás majd végső lépésként lesz majd csak.
    Ugyanis gyanús, hogy az egész csak pár hete kezdődött, tuningolva meg már évek óta van a gép, eddig mindenféle gond, plusz állítgatás nélkül.
    Azt a béta bios-t meg én nem merem felrakni. :D

    gurubefree: Te se vegyél szerintem mérget, hogy az egész messze állna VGA problémától.
    Attól még hogy nagyon sokatok szerencsés és semmiféle anomáliát nem tapasztalnak saját gépükön személyesen, attól még mások nagyon ki tudják bizony fogni a különféle anomáliákat, pedig nem biztos, hogy sokkal kevésbé értenek a dolgokhoz, mint a "szerencsések".

    Itt van például egyből KranaZoli az egérkurzor problémájával (ami szintén nem egy egyedi probléma) meg ugye az én BSOD-eim (ami egy alábbi válaszom alapján szintén sokaknál előfordul), meg ugye említhető még a mikroszaggatás is néhol.

    Megfigyeltem már itt a topikban, hogy nagyon könnyen le tudják nézni a problémákkal küzdő embereket azok, akiket valamilyen módon eddig elkerült mindenféle ilyen komolyabb probléma.
    Pedig én aszondom nagyon sokszor nem szimpla user error van ám a háttérben ATi driver-ek esetében.
  • Daell Drow
    #73390
    hat azert ez szanalom, legalabb 3 monitorig meg csinalhattak volna hogy mindenfele kutyu nelkul mukodjon az eyefinity.
  • gurubefree
    #73389
    Igen .... szukseg van egy aktiv display v. minidisplay atalakitora. Egy monitornak display port-rol kell menni mert e nelkul az op csak 2+1nek latja a harom monitort.
  • Daell Drow
    #73388
    En ezt mar at eltem 2008 decembereben, mikor veletlenul lehuztam a aram kabelt a gerol es elszalt orokre egy 400Gb-os anime vinyo.(le ugrott az olvaso a tanyerrol)

    Mas.
    Mi az a hulyeseg hogy eyefinity-hez kel valami aktiv dvi a 3ik monitortol?
  • MerlinW
    #73387
    Asztali gépen célszerű kikapcsolni ezt a funkciót. Semmi sem árt jobban egy készüléknek a sűrű ki-bekapcsolásnál.
  • Sponnyabob
    #73386
    Tényleg így van. Ez nálam is előfordul, mikor hirtelen átmegyek egy másik vinyóra akkor fel kell pörögnie, de szerencsére nem olyan zavaró, szóval ez nem vinyó hiba.
  • macleod2005
    #73385
    csak áll a vinyó, windows nem járatja fölöslegesen, ha nem tetszik így, akkor energiagazdálkodásnál állítsd be, hogy ne kapcsolja ki a hhdket
  • arty
    #73384
    én a getdataback-re esküszöm :)
  • Inquisitor
    #73383
    Még egyszer régen valamikor GeForce 4 korszakban volt olyan Detonator driver, ami telepítés után az első hidegindításkor kinyírta az összes NTFS partíciót a gépekben bizonyos chipset kombinációknál. A kínos az volt, hogy előtte 14 hónapig csak béta driverek jöttek ki és ez lett volna a WHQL. Ami még rátett egy lapáttal, hogy csóri Asus csak 2 nap után szedte le, míg az NVidia már fél nap után eltüntette. Persze kussoltak róla, mire rájöttek a szervizeseink mi a fene történt, kihullott jó sok hajuk. Szóval előfordul ilyen sajnos :(
  • IMYke2.0.0.0
    #73382
    Ha csak filmekről volt szó, akkor tényleg nincs értelme aggódni.

    Persze, ha az 1 év alatt összegyűjtött 2.5 TB-nyi animémre gondolok, akkor végig fut a hideg a hátamon a "HDD-halál" kifejezésre :)
  • Blum
    #73381
    Az az igazság,hogy belátom..igazad van és én is bánom már,de mindegy végülis, mert csak "pár" 1080p film volt rajta,amit kb. 3 nap alatt újra leszedtem és vissza is álltam seed-be.

    Olyan ideges voltam egyébként,hogy csak a format jutott eszembe
  • IMYke2.0.0.0
    #73380
    Butaság volt újraformázni.
    Acronis Disc Doctor és máris helyre tudtad volna hozni az MBR-t és az indexeket.
    Legfeljebb, eldolgozgatott volna pár percig.
  • Blum
    #73379
    "Egyszer a hdd átment raw fájlrendszerbe, úgyhogy már kibaszott velem"

    Az szép baleset :DDD

    Nekem egyszer az egyik WD csinált olyat,hogy konkrétan eltűnt róla minden. Volt D meghajtó,nincs D meghajtó. 740GB adat pápá...Szervízben sem tudták,hogy mi lelte,de újraformáztam,azóta jó.