90029
  • Inquisitor
    #73458
    Kiegészítem. Szóval 2GB-os középkategóriás kártyákból leltem His IceQ HD6870-et és Sapphire Toxic HD5850-et ... nagyjából 6950-es árában. Lol.
    Lehet én vagyok hülye, de a régebbi játékok nagy felbontásban és AA-val való futtatása mellett (mivel nyilván az újaknál esélytelen), a post processing, nagy textúrák és a tesszeláció miatt szerintem kellhet a 2GB. Most nem részletezem, de a jelenlegi kártyámnál még 800x600-ban is gondot okoz, hogy csak 512MB van rajta, pedig a tudorok szerint 1280/1440-ig elégnek kéne lennie.
  • KranaZoli #73457
    "Deus Ex - Human Revolution"

    Na, arra mondjuk szintén kíváncsi leszek.

    PS:

    Mondjuk Nekem a F3AR-as DX11 és grafika tökéletes megfelel és az engine is.

    "holnap veszek egy GTX580-at" Kevés lesz az oda. :D
  • gurubefree
    #73456
    Hat nem is tudom mire csereljem a HD6950@70-em. Lehet Laca-nak lesz igaza ... holnap veszek egy GTX580-at
  • Inquisitor
    #73455
    "Mondjatok már játékot amit az AMD pénzelt?! "
    Deus Ex - Human Revolution. Tesszelációval meg az új sztereo 3D móddal.

    "Olyan karakter animációt mint a Krájzisz 2-ben még 1etlen játékban sem láttam."
    Talán majd a BF3, meg az alatta futó Frostbite2 motor.
  • KranaZoli #73454
    Nem kell új gépet venned, elég csak VGA-t. :)

    Ill. Catalyst Creator-os fijjugoknak fel van adva a lecke. Az már 1 másik kérdés és az érem egy újabb oldala, hogy akiket nagyon érdekelt már többször végigtolták és már halálba unják, mire kijött ez a DX11 patch.

    Nem húzták el a megjelenését, 1xerűen elqrták az időzítését. Aztán, hogy a háttérben mi volt az már megint újabb kérdés...

    "Vannak AMD-s game-k mint peldaul a The Wither 2-is ha jol emlekszem."

    Jahhh, és azért vannak Catalyst Creator Twitteren a Witcher 2 tapaszokról szóló hsz-ek?! :(
  • Inquisitor
    #73453
    Lenne egy látszólag hülye kérdésem.
    Radeon HD sorozatból a HD58xx, és 68xx verziókból nem nagyon látok 2GB modelleket. Hosszas keresés után találtam egy HIS IceQ 6870-et, ami szvsz túlárazott darab és kész. Meg találtam egy vicces Povercolor PCS+ 6790-es kártyát gyári vízhűtővel.
    Most nem megyek bele vitába miért gondolom, hogy egy nem csúcskártyán helye van 2GB vramnak, de valamiért úgy gondolom van. Ha anno lehetett GF9500GT-t 2GB gagyi rammal gyártani, akkor egy mostani kártyánál már értelme lenne, persze nem DDr2-vel gondolom. Például van egy gyanum, hogy a Crysis 2 textúra pack gyenge kártyán is jobban szeretné a 2GB memóriát ...
  • gurubefree
    #73452
    Vannak AMD-s game-k mint peldaul a The Wither 2-is ha jol emlekszem.
  • KranaZoli #73451
    Ezzel csak egy apró "bibi" van. Mondjatok már játékot amit az AMD pénzelt?! Egyik játékfejlesztő game sem jótékonysági intézmény, aki alájuk rakja a pénzt oda hajlanak. Ha AMD beszállna ebbe, akkor minden AMD-s eladná a Radeon-ját?! Fenét. Krájzisz 2-vel direkt nem játszottam amíg nem lesz hozzá DX11. Kiszivárgás után a multival játszottam. Olyan karakter animációt mint a Krájzisz 2-ben még 1etlen játékban sem láttam. A CryEngine motor is nagyon baba. Sokan elfelejtik, hogy egy éremnek több oldala is van.
  • gurubefree
    #73450
    Na .... letoltottem ezt a DX11 csodat. Hat nem vagyok elajulva tole .Arrol nem is beszelve hogy ha ki szeretnem probalni hogy is nez ki valojaban akkor vehetek egy uj gepet.

    Ennek is tulajdonitom hogy csak most jottek vele. Hagytak hogy vegye a sok
    user szajrol szajra jart a gepigeny ezert az is bele tudott invesztalt akinek nem igazan volt powerfull gepe ( kiindulva a crysis 1-bol )

    Ime itt a vegeredmeny ... megint elbasztak ( kivetel a warhead de hat azt tudjuk miert lett olyan amilyen. Mert magyarok csinaltak ha minden igaz mar egy sincs a fejlesztok kozott mert kirugtak oket. )
  • fery02
    #73449
    Mégis költ még gépre?
  • arty
    #73448
    egy nvidiásra lepénzelt játék miatt?? (bizony, atin igy már szarabbul fut)
  • Blum
    #73447
    Már meg is vette?
  • DIESEL DOG #73446
    tirexi lehet hogy ezért vett 6970-et?
  • fery02
    #73445
    Na! Örülök, hogy megjelent végre a Crysis 2. :)

    Geil Ram-okat hallom sokan szidják, biztos nem alaptalanul.
    Nekem személy szerint nem voltak még vele problémáim...vagy mégis?
  • IMYke2.0.0.0
    #73444
    Egészen eddig nem tudtam nyugodtan aludni. De most már békések lesznek az éjszakáim, mert itt van a közel 2,6 GB-nyi javítást igénylő DirectX 11 a 'csőjáték-de-szeretni-kell-mert-hát-ez-is' Crysis 2-höz!

    Éljen soká a Crytek!
  • KranaZoli #73443
    Itt van amire vártatok:



    Bár Én jobb örültem, hogy a F3AR is DX11-es game lett.

  • KranaZoli #73442
    Nem szidtam, főleg nem annyira.

    Amit írtam az személyes tapasztalat. GEIL-el fagyott (nagyobb fesz kellett Nekik), CSX bele és nem fagyott (megelégszik az 1,8V-al). Ez nem szidás.
  • item
    #73441
    A DDR 3-as GEIL ramokkal nekem soha nem volt problémám. Mondjuk ezek DBT-sek voltak. Nem kell annyira szidni a geil ramokat,kell egy jó lap ami nem válogat és kész. Mondjuk azt nem tudom,hogy mikor álltak át a DBT (die hard burn in)technológiára de elég keményen tesztelik az új ramokat,IC szinten is és készre szerelve pedig egy speciális hőkamrába rakják őket 100 fokos melegbe 24 órás stressz tesztet nyomatva rajtuk.


  • MerlinW
    #73440
    CSX engem is jól szolgált 3 évig (most is tenné, ha nem porosodna a sarokban a régi gépem:))
  • KranaZoli #73439
    No, ezekért kérdeztem amiket itt olvasok Guru-tól és Merlin-től. Mondom, Nekem az asztalom fiókjában van 2x2GB Geil Black Dragon KIT. :(

    Annak vagy 2, vagy 2,1 volt kellett. De Nekem is voltak fagyások. Elvittem a gépet Users-es fijjugokhoz, hogy mi a rák ez. (több szem többet lát) Rögtön a fejüket fogták a GEIL RAM-ok miatt. Azt mondták nagyon sok GEIL RAM-ot cseréltek. Ők adták a CSX RAM-okat, melyek 1066-osak, GEIL-ek 800-asok voltak és a CSX-ek 1,8V-on üzemelnek. A pöcsöm vette vissza 800Mhz, elhoztam, teszteltem bevált, megtartottam.

    Nagyon gyanús, hogy Nálad is a GEIL RAM-okkal lesz a bibi. :(
    De ez csak egy erős sejtés...
  • arty
    #73438
    de h senki se legyen vidám:


    Also, the microstuttering is back in all its former glory. This is indepent of graphical settings, dx11 on/off, and high res textures on/off.

    Specs:
    i7 920 @ 4.2Ghz
    ATI HD6970 CrossFire (catalyst 11.6)

    :))

    tehát korábbi pecsek megoldották és most megint szar.
  • arty
    #73437
    nv hiba kell?

    nesze, ezt most olvastam krájteknél:
    Known Issues
    1. NVidia graphic problems
    - 1. Crysis2 may flicker on the SLI-enabled configurations having a GPU dedicated to PhysX (no matter if PhysX is enabled in NVIDIA control panel)
    - 2. 3d vision does not work on 64-bit systems (dx11-only issue)
    - 3. Scenes with rain layer show weapon corruption (dx9-only)
    Status:
    i. NVidia is aware of the issues and currently working on a new driver update
    ii. Switching to an older driver version might temporarily solve that issue
  • arty
    #73436
    énis

    hibernálva 20mp a boot, amugy jóval több (nincs ssd-m)
  • IMYke2.0.0.0
    #73435
    Gondolom, pixxel is (ahogy én) ott ül a gép előtt, amikor az megy - de legalábbis folyamatos mozgás van a képernyőn.
    Statikus tartalommal működve hagyni egy gépet felelőtlenség, és energia zabáló dolog.

    Én kikapcsolom a gépet, ha már nem akarok előtte ülni.
  • MerlinW
    #73434
    A képernyő kikapcsolása 30 perc után viszont hasznos dolog főleg, ha kikapcsolod a képernyővédőt.
  • MerlinW
    #73433
    Pixxel asztali PC-ről beszél szerintem:)
  • arty
    #73432
    hibernálás szvsz zseniális dolog :)
  • IMYke2.0.0.0
    #73431
  • pxxl
    #73430
    első teendők között van minden friss telepítés után :D
    - hdd kikapcsolás tiltása
    - képernyővédő kikapcsolása
    - képernyő kikapcsolása 30 perc után
    - készenléti állapot, hibernálás tiltása
    stb
  • IMYke2.0.0.0
    #73429
    személy szerint, helyből kikapcsoltam, a Windows 7 telepítését követően.
  • Solt
    #73428
    Basszus tényleg... Köszi...
  • kifli
    #73427
    elvileg msi afterburner

    #73417: kicsit több LINK
  • Solt
    #73426
    Urak!

    Rivatuner és ATT kivételével milyen programokkal lehet kiíratni játék közben, hogy milyen a cpu + gpu kihasználtság, illetve, hogy milyen hőfokok vannak... ?
  • Daell Drow
    #73425
    Ja hat logikus, valahol at kell alaiktani azt a franya jelet.
  • gurubefree
    #73424
    Semmi gond ... ezert van itt sok ember hogy segitsunk ha szukseg van ra.

    "Active converters are actually reprocessing the DisplayPort signal into a different signal"
  • Daell Drow
    #73423
    Meg kerdezem.
    Amugy mi a kulonbseg az aktiv es a nem aktiv atalakitok kozott?
    bocs a sok kerdesert, de meg csak alig 1 hete van uj vga-m.(3 eve vettem utoljara vga-t, 4870) Es meg nem ismeremem a reszleteit ezeknek az uj dolgoknak.
  • gurubefree
    #73422
    Ja .... de hivd fel oket v. a gyartonal kerdezz ra arra hogy aktiv atalakito e. Ha nem akkor nem fog mukodni.

    Bar igy ranezesre ( + fel sincs tuntetve ) nem hinnem hogy ez aktiv.
  • gurubefree
    #73421
    Az is egy megoldas .... de sajnos az esetek ngayreszeben a a fesz. valtoztatasa utan 800MHz fagyott a rendszer. Ezzekkel a modulokkal 1066 elofordult hogy csak 800MHz volt hajlando mukodni meg fesz emeles mellett is . Ebbol jott az hogy az 1066MHz modulok csak abban kulonboznek a 800as moduloktol hogy emelt orajelen es feszultseggel kerultes fogalomba. De mivel a Geil-nek sikerult alul feszelni oket ezet van 1.9V-2.3V gyarilag megadva ....
  • Daell Drow
    #73420
    Ha egy ILYEN 1 meterest rendelek az jo lesz? mert akkor mar rendelem is. az apple fele kabelek meg durvan tul vannak arazva.
  • MerlinW
    #73419
    2v felett Forrófejűek is, szóval az lesz a következő problémád:) Forró memóriától is fagy a rendszer. Én a helyedben visszadobnám 800-ra, szemmel látható különbség úgysem nagyon van 800 és 1066 között.