90029
  • mflex #73779
    Az asus hangja 60 fok felett kurvára idegesítő, mivel a vízhűtésem már régóta nem jó, be is dobtam az egész konfigot egy hangszigetelt szekrénybe.

  • pointer4
    #73778
    Amúgy, neked bazi vicces PC-d lehet :D
  • gurubefree
    #73777
    Ossze se hasonlitsd az 560Ti a 2GB HD6950 ..... a 6950 2GB kobepisalja az 560Ti-t.

    Nekem ref. hutos XFX 6950 2GB-os kartyam van teljesen meg vagyok elegedve vele. Volt mar itt nem egy vita arrol mi a hangos es mi nem hangos. Esetemben a ref huto terheles alatt sem megy ( auto ) 40% fole amit elnyom a hazban talahato egyebb fun hangja. kvazi ha levennem a hazban talahato 6 fun fordulatszamat csak is ebben az esetben hallanam a ref. huto hangjat .

    Mint ahogy IMYke emlitette a "zajosság" ( kinek mi ) nem erdemes teljesitmenyt felaldozni ....
    A masik .... nem tudom ki hogy jatszik de a game is igen zajos tud lenni . Lasd fegyverek ; sikitas ; etc ..... ezek mellett mar ha valaki nem hang nelkul jatszik az a "zajosság" lof....sz mar elnezest a kifejezesert.

    A hang teljesitmeny homerseklet vita arra hajaz mint amikor a nok vitaznak az izesitett meg a nem izesitett ovszerrol .... bar a lenyegen mit sem valtoztat .
    Elosszor is a hang a te esetedben nem adodik ossze ( mas esetben sem ) ... lsd. ha ket fun hasznalsz nem lesz dupla akkora zaj. Mindig a leghangosabbat fogod hallani.

    A Noctua NH-D14 48.1 dB ( terheles alatt ) azert ezt a hutot emlitem mert az egyik leghalkabb.




    Ha halk gepet akar az ember ........ vegyen passziv hutessel kartyat.
    Ez mind szigoruan maganvelemeny ...



  • Borg
    #73776
    Ez is azt mutatja, hogy nincs jelentős különbség 560TI és 6950 2GB között. A hőmérséklet meg a fogyasztás is kb ugyanott van, vagy egy kicsit jobb az 560TI-nek.
    Viszont hangban meg jobb a ref hűtős 560TI. Főként ha hozzátesszük, hogy +15k-t kéne kicsengetni valami fancy hűtésért a refhez képest...
    Aztán 6950-nél már más a helyzet, ott a ref hűtés nem igazán opció a hangja miatt.
  • Borg
    #73775
    Kinőttem már ebből a fasságból, hogy az fps-t nézem, meg a hőmérsékleteket.
    Játék közben a játékot akarom élvezni, és nem a gép zúgását hallgatni.
  • arty
    #73774
    az NEM rgb kimenet, hanem komponens és általában olyan tévé tudja fogadni (plazma, lcd) amin amugy is van VGA vagy hdmi és azon a kép úgyis sokkal jobb :)

    ergo: felejtsd el. ha sima képcsöves, CRT tévéd van, használj SVIDEO-t.
  • IMYke2.0.0.0
    #73773
    Nem mondod komolyan, hogy a zajosság miatt képes vagy lemondani a nyers erőről?!
  • Solten
    #73772
    #73770, az a 4 dbA kulonbseg nem fog feltunni...
  • KranaZoli #73771
    Ezt láttam Én is. :) A Twin ForzII-es MSI mondjuk épp OC verzió. A nonref. hűtők állítólag nem annyira hangosak. Én szkeptikusan fogadom. Ill. az MSI a leghangosabb is egyben. Ref.hűtővel simán 85 fokos GPU van egy 570-nél; 560-at nem tudom de az sem lehet sokkal jobb. És akkor mennyi lehet a VRAM?! Az Én 3 ventis GTX 570-esem képes játék alatt tartani a 65-70 fokot, de ha e fölé megy, akkor már "kellemes" szélzajt csinál a 3db pörgő. El kell dönteni az embernek, hogy melyik jobb Neki és a VGA-nak. Lesz még kánikula és Nekem nem hiányzik egy 90 fokos GPU. MSI AB-el meg annyit már tudok hogyan lehet lefixálni a venti fordulatot, már csak azt kell megtanulnom, hogyan lehet profibb módon leszabályozni, hogy pl. az Én kártyám is pl. 75 foknál kapcsoljon olyan venti fordulatra, mint azt teszi 65-70 foknál... Én azt vettem észre, hogy az nV-k melegebbek; többet fogyasztanak és hangosabbak. (mondjuk legutolsó viszonyítási alapom a Sapphire HD 5850 New Edition kártyám volt, amin 9cm-es venti volt és nagyon halk) Viszont az érem másik oldala, hogy azt leszámítva, hogy FEAR3-ban 1el korábbi driver kellett semmi probléma. Az erejével 1értelmű és szerencsére a széljaz is elmegy, de nem halk! Én már ezeknek a teszteknek nem annyira hiszek, soha nem tudom melyik cég áll a háttérben, ezt úgy értem, hogy nagyon kevés a nem elfogult teszt. (sajnos ugyanez igaz a felhasználókra is) Nincs pro, kontra nélkül. Mocskos egy üzlet ez. :(
  • gurubefree
    #73770



    Ime a kulonbseg ( 75 cm a zart PC haz-tol )

  • Borg
    #73769
    Nem is tuningos változatot akarok venni, láttam, hogy azokkal csak a gond van.
    Viszont nézd meg youtuben. Nála találsz dcuII, tfIII, meg stock tesztet is, összehasonlítást hangra.
    Igaz, hogy a stock cooler magasabbra engedi a hőmérsékletet egy 10-15 fokkal is, de legalább nem hangosodik fel terhelés alatt se...
  • KranaZoli #73768
    Erre ne igyál mérget, hogy az nV nem lesz hangos. Nem a xart nem és az 560 űberszar széria! Kipróbáltam a faint-os Asus DCII 560 GTX Ti Top modell-t, mindkettő visszament garba. Jelenleg van egy eladó PNY GTX 570-esem (no ez már halkabb) és ami a szignómban is van és jelenleg is használom. Bár az 8k+ VGA de még így sem "tökéletes". Driver-ből ugyanúgy régit kellett feltennem a FEAR3-hoz, hogy ne villódzanak a textúrák...

    Solten: Jahh-jahh. De nem vagyok boldog nV tulaj, csak nV tulaj. :) Egyelőre maradok az, aztán remélem közben megtanulnak a Cata fejlesztők is driver-t írni. (apróság, de GTX-el élből működik a Samsung MagicTune - tudtam, hogy nV kártyát használnak a Samu-sok, FÁKKK!) Ez a zöld szín, meg részben "ön"bünti. :) Legalábbis ebben a topic-ban. :D

    Guru: OK, de asszem majd keresünk, vmi mozit, az lesz gondolom a nyerő.

    A filmekről, de a játékokról is annyit, hogy azt készítenek ami érdekli az Amerikai tinédzser korosztályt. Szerény meglátásom szerint minden más a sor végére kerül és keresni kell... :(
    (persze lehet rosszul látom...)
  • Borg
    #73767
    Aha, nem. Ugyanolyannak néz ki, de felfelé lelóg a kártyáról.. DCUII is vagy 25mm-t. TFIII is vagy 10-15öt. Meg van egy csomó, aminek a heatpipe fogantyúk még többet... 560TI-n meg nem.
  • Inquisitor
    #73766
    Én most vettem ilyen kártyát, nekem a tulaja azt mondta, hogy NE használjak 11.6 drivert, hanem 11.5-öt ... minden esetre én 11.7b-t raktam fel és nem hibázik, igaz a CCC telepítéssel megizzadtam. Flasht frissítettél? Csak az elmúlt pár hétben volt vagy 5db Flashplayer 10.3 frissítés.
  • Inquisitor
    #73765
    "a jó hűtéssel ellátott 6950-ek "
    Szerintem MSI és Giga oldalán is van olyan HD69xx kártya amin ugyan olyan hűtést használnak, mint a hasonló kaliberű GeForce GTX5xx kártyákon.
  • Gubberx
    #73764
    Nekem 4850-nél volt ilyenem de csak 2 év után, fogalmam sincs miért van, egyszer csak elmúlt pár hét múlva :D
  • Borg
    #73763
    Mégiscsak nvidiánál fogok kikötni úgytűnik... a jó hűtéssel ellátott 6950-ek mind túl magasak (hátsó kihajtott fül amivel csavarozni kell + 10mm helyem van). 560TI-k viszont jók, sőt, ott a ref hűtés lesz a befutó szerintem, mert halk, ami 6950-ről nemannyira mondható el...
    Most az a pár % teljesítmény idevagyoda nem fog izgatni sztem. Vagy más alternatíva?
  • Gollo
    #73762
    Üdv! Vettem egy Sapphire HD5830at.. és néha olyat csinál.. pontosan 1hete 2x elment a kép youtube hd közbe.. és akkor kb 15másodpercmulva visszajön youtube kép elmegy, hang tovább szól, és lennt ki irja a Win7 hogy az AMD vezérlő nemválaszolt majd sikeresen helyreállt. Ilyenkor mivan? És miért csinálja ezt?
  • Inquisitor
    #73761
    Úgy tudom, hogy HA átállítható a driverben Componensre a kép, akkor a zöldön megy ki.
  • IMYke2.0.0.0
    #73760
    Bizony így van.
  • Petryx
    #73759
    Nem tudja valaki hogy egy HD4870 kártyán ha RGB kimenet van (3db piros, zöld, kék RCA aljzat) hogyan lehet kitenni a képet TV-re ha egy RCA kábelen szeretném a jelet továbbítani?
    Melyiken lehet előcsalni és mit kell hozzá állítgatni driverben?
  • arty
    #73758
    mélységet nem várhatsz el 2-500 millából forgatott amerikai filmektől, mivel csak tömegektől lehet visszaszerezni a befektetést :)
  • IMYke2.0.0.0
    #73757
    Maximálisan elismerem: techno oké benne.

    Igaz, engem nem ámított el. Én TÖRTÉNETET vártam. Csalódtam.
  • Inquisitor
    #73756
    Ezzel tisztában vagyok, még közepes erős kártyánál is a 2.0-ás 4x PCI-E alig fogja vissza a teljesítményt, de legalább is biztosan nem használja ki a csúcskártya sem a 16x-os verziót. Talán több GPU-s kártyáknál, de az sem biztos.
  • arty
    #73755
    megmondom miért: mert tök felesleges :)
  • Inquisitor
    #73754
    Ez várható volt, csak éppen ezért nem értem az AMD 9xx chipsetjei miért NEM támogatják a 3.0-át? Azt meg jó tudni, hogy már meg van a 4.0 specifikációja is.
  • DIESEL DOG #73753
    na megint van új a nap alatt... :D
  • Solten
    #73752
    AMD Radeon HD 7000 Series to be PCI-Express 3.0 Compliant

  • Solten
    #73751
    Uristen de bezoldultel Zoli...
  • gurubefree
    #73750
    Azt mondom nezd meg blu-rayen ... gondolom valahol lehet kolcsonozni. Nekem megvan es mar lattam nagyon sokszor ( nem lehet megunni) Igy vagyok a Matrix-al is abbolis megvettem mind a harmat blu-rayen.
  • KranaZoli #73749
    Ok! :)

    Egyszerűen annyi, hogy szerintem ez is olyan lehet, hogy van bejön vkinek, vagy nem. Sci-fi-t imádom; fantasy világot már kevésbé. Erről nem tudom eldönteni, hogy most melyik is akar lenni. :)

    Barátnőm látta (nélkülem! :) már annyiszor tervbe volt véve, hogy megnézzük de mégse lett belőle semmi. Szerintem 10/10, Engem meg kb. annyira nem vonz, mint a Harry Potter-ek és a Gyűrűk Ura filmek (még ez utóbbi inkább, ui. tizenévesen szerettem a könyvtári könyvet :) Aztán megnéztem a filmet és elröhögtem Magam a hobitokon. Semmi előítélet nem volt, sőt nagyon is vártam, de amikor megláttam a hobitokat (mind a mai napig) egyszerűen nevetnem kell.

    Vannak még ilyen filmek. Ott a Mátrix. Annak minden részét szerintem 3x-4x között van a szám, amennyiszer láttam - de 1xerűen Nekem végre összefoglalt nagyon sok könyvet amiket előtte olvastam és a körítés amibe öltöztették is profi munka. Sokan meg a Mátrix-ra fújnak és egy mukkot nem értenek belőle, csak az akció részét, aztán ennyi.

    De most már meg kell majd néznem ezt Avatar-t, hogy milyenek is lesznek majd az új konzolok. :) Ez utóbbira azt is mondom így legyen! Fuck Yeah! (s talán elindul már felfelé a PC-s játékok lejtője is)

    Ezt az Avatar-t egyébként csak 3D-ben lehet megnézni? , mert akkor keresni kell vmi mozit is, ahol vetítik még.
  • Inquisitor
    #73748
    "Bármelyik Star Trek (sorozat) / Babylon 5 / Farscape epizód keresztbe lenyeli az Avatart."
    Azért bármelyik nem, de a jobb részek biztos. De a mai filmtermésben még lehetett "jó" ... meg néha gáz filmeket is látni kell, hogy legyen viszonyítási alap.
    Mivel itt képminőség terén jött a képbe, azt azért elismered, hogy über látványos volt, még ha techdemo is?
  • pointer4
    #73747
    A felsoroltak, és az Avatar is jó! :P
  • gurubefree
    #73746
    ha te mondod ........ csak a gond ott van hogy tobb million nem igy velik de ez mit sem szamit ugye :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #73745
    Tisztellek, szeretlek - így személyes ismeretség nélkül is - de őszintén: mi a jó büdös franc volt ebben a filmben nagyszerű?

    * Pocahontas és másik 10 film teljes összelopása.
    * Kék, bazzer, kék!
    * 2 és fél óra... Nyugodt szívvel mondhatom, hogy ezt "történetet" egy 45 perces sorozat epizódban el lehetett volna mondani...

    Bármelyik Star Trek (sorozat) / Babylon 5 / Farscape epizód keresztbe lenyeli az Avatart.
  • gurubefree
    #73744
    Ne hallgass ra ..... nagyon jo film.

    Arra lennek kivancsi hogy aki fikazza hogy oldotta volna meg ennek a tortenetnek a megjeleniteset a mozivasznon "techno" nelkul.
    Mint ahogy a star wars........ megsem fikazza senki. De ha mar az elejen negativ a velemeny ugy hogy nem is lattad felesleges barmit is hozza tenni :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #73743
    Majd jelezd kérlek, hány agysejted követett el harakirit a film közben és utána.

    Annyira ciki az a film, hogy rettenet.

    'Techno' movie az egész, egy kis alibi sztorival.
  • gurubefree
    #73742
    ha lenne valami amd variacio akkor azt valasztottam volna de igy "sajnos" a motorola xoom -ra esett a valasztas .
  • pxxl
    #73741
    ehhez a hsz-hez pont illik is a logod
  • kifli
    #73740
    valószínűleg a memoria hibás a kártyán, ez sajnos előfordul, a memoria chip gyártóját kell ilyenkor szidni...

    lo9in: Ugyanazt a memoriachipet nem csak sapphire használhatja fel, lehet más tíusú vga-ra is ugyanennek a gyártónak a terméke kerül. (nvidiára is...)