90029
  • Her Laca
    #73819
    Vegyél 6950 et ref hűtéssel. Semmi hangja.
  • Borg
    #73818
    6950 2GB ref hűtéssel?
    Az jó lenne. HA tényleg 40% alatt lehet tartani átlagos airflow mellett, tuning nélkül, CF nélkül, és nem főzi meg a környzetét, akkor akár alternatíva is lehet belőle.
  • gurubefree
    #73817
    szivesen megnezem neked az en ref kartyamon. Amit ezelott neztem 39% fole nem ment terheles alatt.
  • Borg
    #73816
    Látod, csak erre jutottál te is :D
  • KranaZoli #73815
    Nem tudom. Figyuka, jó lesz az az EVGA GTX 560 Ti.
  • Borg
    #73814
    6950 2gb-ből olvastam pl a dirt3 edition sapphire kártyáról, amin 2 venti van... az is kb 40-50%ig halk csak. Kérdés hogy mennyire megy fel terhelés alatt...
  • KranaZoli #73813
    Sapphire-nak van több hasonló nonref hűtője. Nekem is volt olyan 4890 VaporX, ami jó ha 1 hétig volt Nálam.

    Legutóbbi kártyám az 5850 New Edition is teljesen úgy nézett ki, mint ez a nonref 6870 (de azon 9cm-es venti volt, ezen nem tudom milyen van) az nagyon halk volt.
  • Solten
    #73812
    Gondolom a plasztik alatt ugyanarrol a bordarol es hocsovekrol van szo: link.
  • Borg
    #73811
    Túl magas sajnos.
  • S2000
    #73810
    A Gigabyte változatával nem hiszem hogy lennének zajosságbeli problémák
  • gurubefree
    #73809
    6870 idle melegebb mint a ref. HD6950
  • Borg
    #73808
    Jó,, akkor menjünk el egy kicsit ebbe az irányba. ->6870

    Ez a sapphire szép meg jó, egy gondom van vele: Anno ugyanilyen hűtéssel vettem 4870 1GBot, és arra is azt mondták, hogy hű milyen csendes. Aztán a gépbe téve a minimum 23% venti fordulaton idleben is süvítő hangja volt. (aztán azóta is ez van, csak egy AC Accelero hűtővel, és egy SWIF2 120 ventivel, hangtalanul - naja, a stackerben van hely erre, a HTPC-ben viszont nem lesz)

    Mondjuk ahogy elnézem ez is magasabb a hátsó kihajtott fülnél. De talán nem sokkal. Ezeken mi van a ref hűtővel? Gondolom nem termel annyi hőt mint a 6950, szóval elvileg nem is kéne annyira pörögnie a téglának sem?
  • Solten
    #73807
    En hallottam eloben Guru 6950-et, raadasul 6970-re flash-elve es 40%-n qrvara zero hangja volt... Persze egy normalisan szigetelt Antec kuckoban kapott helyet.

    Amugy erdemes lehet meg custom 6870-ben gondolkodnod, ezt Sapphire-fele a megoldast nagyon dicserik (hang es hofok tekinteteben):



  • Borg
    #73806
    Nyilván, mindig van feljebb, de valahol az árhatárt is meg kell húzni :)
    (főleg hogy eredetileg még 6850/70-ben gondolkoztam, 50k alatt.. bár teljesen még azokról sem tettem le)
  • Borg
    #73805
    Nézd, elmondtam mik a szempontjaim, erre te egész más aspektusból kezded magyarázni a dolgokat. Akkor sem fognak se a wattok, se a fokok érdekelni, a 3 fps ide vagy oda meg főleg nem. A kérdés adott, vagy arra reagálsz, vagy minek reagálsz?
  • Borg
    #73804
    Youtube tesztek nagyon nem ezt mutatják. A 6950 2GB refhűtő már 40%on hajszárító, míg az nvidia - bár nemtom hány %on megy, idleben és loadon is alig hallható.
    De nyugodtan meggyőzhet valaki egy videóval arról, hogy a 6950 is csendes %on tartható mindig :)
  • gurubefree
    #73803
  • KranaZoli #73802
    Szerintem BF3-hoz kevés lesz a GTX 560 Ti, mondjuk annyira nem olvastam utána, hogy mennyire lesz gépigényes a frostbite engine.

    Én is ref-et javaslok, ha GTX 560 Ti-t választasz - már csak azért is, mert mind1ik OC-s verzió 90% sanszos arra, hogy gyárilag hibás lesz. Nekem 2db Asus GTX 560 Ti Top kártyám ment vissza gar-ba. Giga SOC-ról ne is beszéljünk, a 100-150Mhz-es GPU órajel emelésével. Az OC kártyák között talán van, ami működik is elsőre. nV tulajok is elismerik, hogy az 560 és 560Ti eléggé elcseszett egy széria. Kivétel talán a ref. modellek.

    EVGA GTX 560 Ti jó választás lehet.
  • gurubefree
    #73801
    nem akarlak en semmirol sem meggyozni ....... csak felesleges dolgokon ragodsz ennyi az egesz >amrol te beszelsz az a zabhegyezes. Az meg hogy mit hogy szarsz le plane nem erdekel .... itt csak segiteni probalunk.
    Vedd meg azt ami szamodra a legszimpatikusabb. Mar az "beteges" ha valaki egy game-hez vesz kartyat de ez mar maradjon az en gondom.
  • Solten
    #73800
    Kis adalek az 560Ti vs 6950 ref. hutok vitahoz: hang teren gyakorlatilag ugyanott vannak. Kivetelt kepez ez alol ha valaki kepes meghallani a +2 dbA terheles alatt...
  • pointer4
    #73799
    Már az is baj, ha ilyen zavarja az ember szemét? :P most a fan-t a fun helyett mennyivel lett volna nehezebb leírni, ha már lusta vagy ventit írni ? :D
  • Borg
    #73798
    Konkrétan miről is akarsz meggyőzni engem?
    Hogy 5 játékban az 560ti, a másik 5ben meg a 6950 a gyorsabb? Leszarom. Szinte kizárólag a BF3 érdekel perpillanat. Az meg eléggé nv játék, akárcsak az elődök.
    Szintén leszarom, hogy mennyit fogyaszt, és mennyire melegszik (de mindkettőben jobbnak hozza ki az nv-t szinte az összes teszt, ha csak egy kicsivel is).
    Egy szempontom van: Ebben a kategóriában a leghalkabb hűtése legyen idleben, és loadon is. Lehetőleg anélkül, hogy mindenféle progikkal, meg biosokkal kelljen basztatni a ventijét. Túl nagy elvárás ez 60-70 rugóért?

    Mégegyszer elmondom: Szarok az ati vs nv vitára is. Nem érdekel. Amelyik meg tud győzni, az lesz.

    6950 2G fronton jelenleg az a helyzet, csak a ref hűtős kari nem nyúlik magasabbra a hátlapnál. A DCUII pl vagy 25mm-t, az MSI TF3 valamivel kevesebbet, de az se fér bele 10mm-be szerintem, ráadásul kurvadrága is. Ergo máris kiestek, mert nem férnek be. A refhűtőst meg kb mindenki hangosnak írja - hacsak nem lehet MINDIG 40% alatt tartani, amit kétlek.

    560TI fronton az van, hogy a TF3 és a DCUII sem halkabb a refnél, de kb mindegyik kártya belefér a magasságba. Szal itt az ár és hang miatt a ref a befutó, pl EVGA 56k. Ezenkívül az extra hűtősöket általában gyárilag túlhúzzák (bár mostanában az ATIkból is csak ilyet találni szinte), amikkel rengeteg gond van, szal olyat nem veszek.
  • gurubefree
    #73797
    btw ...... mikor varhato a 11.7 ?
  • gurubefree
    #73796
    ........ ezert is kerdeztem ra. Ha mar erdemben nem tud hozza szolni. Aki akarja az erti ... aki meg nem felolem raghatja reggelig .
  • kifli
    #73795
    szerintem arra gondolt, hogy azt írtad:

    "a hazban talahato egyebb fun hangja"

    "a hazban talahato 6 fun"
  • Her Laca
    #73794
    Természetesen:) No majd keresek olyat ahol más az eredmény:) annak majd hiszünk:)
  • gurubefree
    #73793
    £130-ert vettem a P193at ... 2 eve.
  • arty
    #73792
    olyanoknak legalábbis nem, ahol cuda only mediaespressoval "bizonyitják", hogy a dzsiforsz a jobb :)
  • pxxl
    #73791
    én kb 4 éve vettem 40ért (2x20-ra lebontva) azt a házat :D ennyiért simán megérte :)
  • Her Laca
    #73790
    Ok ok:) Mint mondtam nekem aztán mind1 ,de máshol is hasonlókat olvastam,de nem fogok keresgélni hiszen annyira nem érdekel a dolog:)
    Én a magam részéről teszteknek továbbra sem hiszek,pusztán csak szerettem volna árnyalni ezt a körbe csurgatásos megjegyzést:))
  • gurubefree
    #73789
    Draga ... en Antec parti vagyok . Megjartam a szamar letrat ... P180 > P182 .... most a P193 . Ez life time PC case. Nem hinnem hogy a kov. 5 evben lenne szuksegem cserere. Vannak hibai .... lsd. az oldalso 200mm-es nem szerelheto fel ha a CPU cooler magas profilu. Ezert cserelek Antec h20 620-ra.
  • pxxl
    #73788
    valamilyen szinten nekem is, de nem kéne. jó sokáig elég lesz még nekem a CM Stacker :)
  • gurubefree
    #73787
    Ez igy igaz .... ( bar nekem az is tetszik )
  • pxxl
    #73786
    praktikusnak praktikus, csak kicsit hülyén néz ki sztem. :)

    persze egy Thermaltake Level 10-el semmi nem veheti fel a versenyt :D
  • gurubefree
    #73785
    Persze hogy nem foleg ha 11.1-es driverrel mennek neki az nVidia-nak. Szoval 7 honapos tesztel jobb nem dobalozni mar ha szeretnenk valos eredmenyekrol beszelni.

  • gurubefree
    #73784
    persze hogy vicces .... en inkabb neveznem praktikusnak mint viccesnek :)
  • Her Laca
    #73783
    Ugyan nekem mind1 ki kit pisil körbe ,de Itten mintha nem lenne ez annyira egyértelmű.
    Bár teszteknek nem hiszünk:)
  • pxxl
    #73782
    mondjuk az a kitüremkedés oldalt elég vicces ja :D
  • gurubefree
    #73781
    mire gondolsz a "bazi vicces" jelzovel .... ez nekem uj. Ha a P193 Antec haz bazi
    vicces hat legyen :) en csak a tapasztalatom probalom megosztani.
  • Bence94
    #73780
    Hát ha a hangosság számít akkor kérem ref hűtővel ne akarjon senki halk kártyát.Szemétbe való... Saját véleményem.