90029
  • KranaZoli #73739
    Picit Radeon OFF, de AMD. :)

    Az AMD beszélt először az új generációs Xboxról

    "az új generációs Xbox olyan grafikai minőséget kínál majd, mint amilyet James Cameron Avatar című filmjében láthattak a nézők."

    Itt az ideje, hogy megnézzem a filmet. :)
    (bár annyira nem érdekelnek ezek a nagyméretű hupikék törpikék, vagy mifenék. :)
  • Bence94
    #73737
    Üdv! Reméltem nem így kell írnom ide hanem örömmel de sajnos az élet nem ezt hozta...

    Kezdjük az elejétől! Vettem egy Sapphire hd 6870-et (új hűtős).Beszerel,előtte régi kártya driver uninstal, beindítom felismeri akkor legújabb 11.6-os driver felpakol működik.Kezdésnek bad company 2-t mindent maxra tolva kezdem játszani(megjegyzem gyönyörűen futott) aztán váltok másikra az is megy aztán a harmadiknál kezdek játszani és hirtelen szétment a kép furcsa szürkés csíkok jelentek meg.

    Ujraindítom akkor is szétment kép fogad.safe mode-ban tökéletes a kép leszedtem a drivert korábbit felrakom és ott se jó talán itt már fekete képernyő fogad.Gondoltam begerjedt a rendszer és csináltam egy friss installt (windows xp).Tökéletes minden,aztán felrakom direkt a korábbi drivert 11.5 ,reboot és feketeképernyő fogad üdvözüljük képernyő helyett.Valamikor pillanatra bejön a kép de aztán elmegy.Másik dvi-ra átkötöm ott bejön először de aztán ott is elmegy.Több drivert is megpróbáltam de semmi.Ha nincs semmi akkor megy...

    Mi lehet a gond ? Keresgéltem neten másnak is előfordult és sajnos egy olyat is láttam ahol azt mondják, hogy lehet a kártya a halott.
  • Her Laca
    #73736
    Mért ne lenne érdemes. Időtállóbb,stb. Pár ezret nem megér plusz 1 giga ram?
  • Apocalipto
    #73735
    Nem tudom, érdemes e 2 gigás verziót vennem, bár csak +3 ezerrel drágább mint az 1 gigás. A másik kérdés, hogy a proci kihajtaná e egyátalán, illetve hogy mit hajt ki egy Q8200..
  • Inquisitor
    #73734
    A kaphatósága okán linkeltem. Meg azért, amiért lentebb mérgelődtem.

    Most cserélem a HD4730-at HD5830-ra. Sok választásom nem volt, értelmes áron HD6850-et nem tudtam szerezni, és az meg az Xtreme HD5830 nyákja fé el jól a házban. Meg sokak szerint a gyenge Phenom 810-es nem is hajtana ki nagyobbakat. Úgy saccolom kb. 3x gyorsabb lesz a kártya.
  • Blum
    #73733
    ITT van róla érthető nyelven is teszt :)
  • Inquisitor
    #73732
    Powercolor HD6870X2 ...
    Szép ára van, úgy saccra 130K. Azt írják 36%-ot ver rá a GTX580-ra, aminek meg nem ismerem az árát. na most, ha csinál valaki egy drága dupla kártyát, akkor MIÉRT a VRAM-ot spórolja róla? Azért most már nem csak a felbontás és AA eszi, hanem mindenféle trükkös post process zabálja ... és ez ugye igazából csak 1GB-vel rendelkezik és így pont ott nem fog húzni, ahová megvenné a vevő.
  • KranaZoli #73731
    Mert ez jött össze nV-ből, ami működik is... (hosszú...)

    És remélem pár hónap múlva már másik proci(vagy konfig-ban)
  • kifli
    #73730
    E8500 mellé minek ilyen vga?
  • Solten
    #73729
  • Solten
    #73728
    Jovan' Zoli, most ugy latszik elkapott a gepszij de majd visszavarunk! :)
  • Solt
    #73727
    No azt én sem Uram... :)
  • KranaZoli #73726
    Én pedig teljes mértékben az lettem fijjugok. Elég nehéz és hosszú szülés volt - részleteket majd később a másik oldalról...

    Solten: Sajnálattal írom, de légy szíves kapard le a logóm. :(

    (bár per pillanat 3db VGA-m van: Sapphire Radeon HD 5850 New Edition; PNY GTX 570 és a Giga GTX 570 - ami marad)

    Részletek a szignómban. Az egészről majd írok egy blog-ot, mert hihhetetlen macerákkal sikerült váltanom, csak most se időm, se kedvem írni...

    1ébként ilyen-e a vas: GIGABYTE GV-N570OC-13I GTX570 1280MB GDDR5 PCIE





    Ezért most átmenetileg bezöldítem a fejlécem is.
  • Blum
    #73725
    Dzsézüsz :D
  • gurubefree
    #73724
    Na mar nVidia tulaj is vagyok :-) nVidia Tegra2
  • Borg
    #73723
    De, de nemtom honnan számolják a magasságát..
  • Solt
    #73722
    A hivatalos oldalon nincsenek fenn a pontos méretei?
  • Borg
    #73721
    1920x1200-ban.

    Érzem én, hogy költenem kell a 6950 2GB-ra inkább, de TF III hűtéses kiba drága... az ASUS directCU II kicsit olcsóbb, de az meg 3 slot.. de a bajom sokkal inkább a magassággal van. Az új házban ugyanis a VGA fölött, a hátlap kihajtása fölött kb 10mm-em van csak a perforált lemezig. És szerintem az ASUS fölé nyúlik ennek..
  • Solten
    #73720
    lájk
  • MR ME
    #73719
    :DD
  • Her Laca
    #73718
    Még nem. De fog:XD
  • Solt
    #73717
    Előbb veszek mellé egy másikat, hogy ne féljen egyedül! :D

    PH-n nem ég a radeon topik? :D
  • Her Laca
    #73716
    Nem kell sokat hirdetni:) Rácsapnak a népek mint gyöngytyúk a takonyra.
    Ha szerencséd van még árában eladod ,pont amennyiért vetted
    Il2 totyikban csak megemlíted ,és már jönnek is a privátok:)

    Merlin:) Csak azért említettem,hogy lelkiekben készüljetek:)
  • MerlinW
    #73715
    Élete első értelmes vásárlása.
  • Solt
    #73714
    Ebben az esetben az enyém eladó... :D:D
  • Her Laca
    #73713
    Tirexi giga ref 6950 @ 70 est vásárolt:) Csak gondoltam szólok nektek XD
  • MerlinW
    #73712
    Ezen az van (Lényeg tehát, hogy vagy Artic vagy ref hűtő, amit nem lehet összetéveszteni semmivel - más pörgő nincs VTX-en):

  • Solt
    #73711
    Nekem EZ eléggé referenciának tűnik... :)
  • Solt
    #73710
    Milyen felbontásban játszol? Ha max full HD és nem szimulátorozol, akkor elég az 1GB ram is. Ebben az esetben pedig itt van EZ

    Ha kell a 2GB ram és a moddolás nem feltétel, akkor meg EZ

    A 6870 is egy jó kis vga, neked kell tudnod, hogy amikkel játszol, arra elég-e... ;)

    A VTX3D-t én nem javaslom, mert csak 2 év garancia van rá. Szerintem kell a 3 év, már csak azért is, mert könnyebb eladni 2 évesen még a kütyüt... ha meg annyira jó, hogy nem kell eladni, mert elég a teljesítménye, akkor meg nem árt a 3 év garancia...
  • Borg
    #73709
    Én még a 6870 TwinFrozrIII-on is gondolkodok. 20k-val olcsóbb, mint a 6950 2gb-os változata, ami meg 67k ugye. Szal kb a legdrágább 6950 2GB.

    Vagy nézzek VTX3D-t? Az csak 57... ezen tényleg AC hűtő van? Sehol egy review..
  • mrzoltan
    #73708
    Thx, ma kipróbáljuk.
  • MerlinW
    #73707
    Neeem kukacoskodunk:) Én sem láttam még ilyet itthon:)
  • Solten
    #73706
    link ;) Kereskedelmi forgalomban meg nem nagyon lattam ref. VTX3D-t btw. A TUL forgalmazza PowerColor neven az AMD kartyakat, 2009-ben meg teremtett meg egyet: ez ugye a VTX3D. Hogy miert teremtett sajat maganak konkurenciat, ok biztos jobban tudjak... :) Tajvani cucc, mint a tobbi, megbizhato.
  • MerlinW
    #73705
    VTX-nél nincs referencia, mindenre Arctic Cooling pörgőt rak.

    @Apocalipto: rosszat még nem nagyon hallottam VTX3D-ről (PowerColor + Arctic Cooling) (a csupán) egy éves pályafutása óta, szerintem bátran bezsákolhatsz egyet, többeknek van itt olyanjuk. Olcsó, halk, hűvös.
  • Solt
    #73704
    Referenciába tök mindegy mit veszel... az ára, és a garancia a lényeg. ( én csak olyat veszek amire 3 év van ) :)
  • Solt
    #73703
    Igen tudom, de nekem a CCC szimpatikusabb! :) ( és elég is )

    Az az asus brutális... én is valami extra hűtős cuccot akartam, csak azokat nem lehet moddolni... :S
  • Apocalipto
    #73702
    Ezzel a VTX-szel érdemes próbálkozni, vagy maradjak a jól bevált Sapphire-nél? :)
  • Borg
    #73701
    ATT-nek semmi köze a driverhez :) Az is csak egy kiegészítő progi.

    Ha ennyire forrosít a kártya, akkor viszont sok értelme nincs exhaustos ref hűtéssel venni. Néztem az ASUS féle directCU II-t, 3 slotos, baszottnagy darab, de talán éppen beférne még... arról a legtöbb helyen azt írják halk, és hűvös. Vagy MSI TwinFrozr II/III ?
  • Solt
    #73700
    A 4870-t anno így használtam. Minden játékhoz volt egy profilom, és fixen pörögtek a ventik...

    Most AB-vel jól belőttem, az új házig jó ez így... :)
  • Solt
    #73699
    Átforrósít mindent... maga a kártya olyan forró, hogy átmelegszik tőle a körülötte lévő (álló!) levegő, és az alaplap is...

    Amíg fenn volt a ház oldala, 30 fokos szoba hőmérséklet mellett 1 óra játék után 45 fok volt a házban! :D

    ATT-t én nem szeressem... ver a víz, ha nem gyári driverek vannak a gépemen! :)