90029
  • Her Laca
    #73979
    Ja:))

    Mért néztem volna? Menjek el venni most egy Giga 580 ast?
    Mint mondtam én teszteknek nem hiszek,ellenben ha jól rémlik Merlinnek Soc hűtésű 6950 e van. Na megkeresem mit írt róla pill.
    Na itt van "Nekem a Giga 6950 OC (3 pörgős) 60%-on pörög 100-on és ~85 fokon tart." Hűtés ugye azonos. Akkor hasonlíts.
    Nálam 30% on pörög és max 74 fok ugye fánk alatt. Gondolom kb ez lenne az arány 580 nál is. De hagyjuk már a témát ,asszem mindketten elég nehéz esetek vagyunk ,nem lesz ebben egyetértés :)
  • gurubefree
    #73978
    regen volt es nem itt hanem fr-ben (afrikai kiruccanassal)

    Megnezted a Giga 580 SOC kartyat?
  • Her Laca
    #73977
    Oszt mit vitézkedsz a felföldön?
  • gurubefree
    #73976
    csak szeretem volna ugyved lenni .... soldier let belollem :)
  • Her Laca
    #73975
    Te aztán nem vagy semmi egy krapek:) 6950 vs 580:))))) szigorúan hűtésileg XD Nem ügyvéd vagy véletlenül? Na jó, tényleg parttalan ez a diskurzus:)
    Én nem fikáztam a ref hűtődet azt jegyezzük azért meg.
    Bár a mókolt kártyával már vannak érdekességek,mint láthatjuk ,szigorúan csak hőfokok tekintetében:)
  • gurubefree
    #73974
    Mig az egyik tesztben az alap bios-os HD6950 van addig a masikban a modolt HD6970es bios-al ami fesz. emelessel es magasabb orajellel jar kavazi magasabb hot termel. Amugy nem csak arrol volt itt szo hogy Asus igy Asus ugy ... ha jo emlekszem a ref. huto fikazasa is ment.
    Mint lathato egy alap HD6950 ref. huvos es halk .... en csak e mellett kardoskodtam . Korubelul 100x emlitem nem a hatasfoka van itt megkerdojelezve a GIANT-nak ( ilyen parameterekkel szegyen is lenne ) hanem a megoldas. lasd alul :)

    Na akkor legyen a pont a vegere >>> Giga 580 SOC ..... ez hany slotos ?
    Mert ha 2 akkor eleg sz.... all a szena. +1 slot = -1C nem valami jo arany ... ugye ?

    Beke :)

    Temat lezartam ..... vegyem mindenki XFX ref. hutos HD6950-et :)
  • Her Laca
    #73973
    Most ezt még mindig nem értem,de végül is biztos igazad van.Az a VDDC gyári ,én ezen nem buheráltam semmit.
    Én egyet tudok mondani:) (Úgy ,hogy valószínű sőt biztos a közelében sem vagyok annak a tudásnak ezen a téren mint te) Szóval mint már említettem, én sosem mondok véleményt olyan dolgokról ,hardver téren ,amit saját magam nem tapasztalok meg ,a teszteknek nem hiszek,inkább a felhasználók tapasztalataira alapozok amúgy is.
    De a lényeg.
    Az 580 ugye egy többet fogyasztó kártya ,ez nem vitás,ergo több hőt is termel. Szoktátok mondani találóan,hogy kazán,meg lehet sütni,fűteni vele.
    Az alábbi fánkos tesztnél mit látunk? Ott van fehéren feketén.
    Na most vagy nem kazán és radiátor,vagy jó az a hűtés.
    Nekem mindegy melyiket választod:)
    Részemről én is befejeztem az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat,szerintem pontot is tehetünk a végére.
    Na Béke.
  • KranaZoli #73972
    Fijjugok!

    Hagyjátok már a retkes keccibe ezt a FurMark dolgot, amúgy sem jó semmire az egész és tök felesleges egy 3 slot-os 2db 90mm-es ventivel megáldott hűtőt egy minden tekintetben sokkal butább hűtőhöz viszonyítani.

    Azon sem lenne butaság elgondolkozni, hogy vajon az Asus mérnökei akik megalkották ezt a 3 slot-os DirectCUII-őt, vajon unalmukban tették?!

    1értelmű, hogy ez a hűtő azoknak készült, akiknek fontos az, hogy a VGA halk legyen és hűvös. Nincs a PC-jükben 5db PCI-os kártya, nem termesztenek rizst a gépben és nem gondolkoznak se CF-ben; se SLI-ben.

    Nekem most 1értelmű, hogy ez a favorit, sőt Én azt sem bánnám, amit már korábban írtam, hogy legyen a VGA mindkét oldalán venti, vagy akár lehetne + 5cm-el magasabb heatpipe - lexarom, csak legyen kussban és legyen hűvös.

    De amit Solten link-elt korábban PowerColor 6950 nonref is nagyon jól néz ki. Csak más dolog egy teszt és más amit gyakorlatban tapasztal az ember.



    PS:

    Laca, naggyon-naggyon baba az hűtő 1xerűen EPIC! - asszem nyári szabadságolások és pihik után csere lesz Nálam is egy Asus GTX 570 DirectCUII-re.
  • UnknownAsshole
    #73971
    vx6790 durván 5k-val több mint a vx6770.
    megéri ez a különbség ? nagyon szűkösen de ez még épp beleférne és ha azt mondjátok megéri akkor azt választom.
    (játékra lesz)
  • gurubefree
    #73970
    ja .... mivel a bios mod-al fesz emeles is jar. Azert meg azt meg kell jegyeznem hogy a kartyad VDDC-je alacsonyabb meg a HD6950-nel is.

  • Her Laca
    #73969
    Ott csak 75 fokos. De a #73946 a tied? Mert ottan meg 90 fokos.
    Most akkor ezt nem értem. Na mind1:)
    Én nem tesztelgetek többet , akit érdekel az látta ,remélem Solten is ,ez ennyit és így tud. Aztán mindenki gondol amit akar.
  • gurubefree
    #73968
    #73882

    Amit az alap HD6950-es bios-al csinaltam. ( fankozasbol szarmazik )
    Van Giga ref. eredmeny is #73889.
  • Her Laca
    #73967


    Nem állítottam semmit ahogy beadta úgy indítottam.
    Na akkor itten van feketén fehéren. Ja a szoba 24 fokos.
    30% nál (figyeltem ) nem ment többet a venti inkább 28 % nál tanyázott,a nagy átlagban 72-73 fokot mutatott,párszor felment 74 fokra.
    Mint mondtam ha játszom 65 fokosnál még nem nagyon volt melegebb,bár csak az elején figyeltem,Hangja továbbra sincs,bár nekem csak az ősrégi chiftech házam van. Lehet veszek valami HAF házat ,aszongyák azok nagyon jók.
    Egyet láttam is ,na az széltében hosszában jó megtermett volt:)
  • gurubefree
    #73966
    Hogy rendben legyen a dolog ... ( csak az fps miatt )



  • gurubefree
    #73965
    MSAA 8x ?
  • Her Laca
    #73964
    Akkor jó:) Mert nálam ilyen 60-70 fps ek voltak és nálad a kisebb felbontáson meg miért csak 39-körüli ?
    Na mind 1 mindjárt csinálok egy 8 percest.
  • gurubefree
    #73963
    Annyit meg hogy ez mar a HD6970 bios-al keszult ....
  • gurubefree
    #73962
    mindegy ha a gpu 100%an van terhelve ... a kulonbseget csak fps-ben latnad.
  • Her Laca
    #73961
    És ami nálad vannak beállítások ,azokon kell futtatni?
    Mert tegnap én 1280 X 720 ban futtattam ennyi amit alapból ad asszem (hülye vagyok hozzá,mint Bea asszony a kvantum fizikához) Szóval mit állítsak be,mert gondolom az úgy korrekt ha egyforma beállításokat használunk.
  • [HUN]FaTaL
    #73960
    Alt + Printscreen?:)
  • gurubefree
    #73959
    en egyszeruen csinaltam egy prsc-t es kivagtam.
  • Her Laca
    #73958
    Hová menti el ez a retek program az F9 el mentett képet?
    Megköszönném ha informálnál:)
  • KranaZoli #73957
    Ezt úgy érted Merlin, hogy 60%-nál feljebb nem lehet állítani fordulatszámot mert ott már 100%-on pörög, vagy mi?!

    60%-os fordulat Nálam szerencsére még soha nem volt és 85 fok sem - viszont 60%-on az nV-s Windforce3 az már nagyon hangos. nV-n Nálam a Windforce3-al a GPU 70 fok körül ingadozik és a venti fordulat 50% körül. Sajnos e fölött már jön a nem túl kellemes szélzaj. (Számomra, lehet más csak legyintene rá, hogy ez semmiség) Ezt mérsékelni, vagy javítani vmit a helyzeten úgy tudok, hogy MSI AB-el feljebb állítom a hőfokot, had menjen a GPU 75 fokig is :) és csak ott emelje 50%-ra a venti fordulatot.

    Bár több mint vszínű, hogy majd becserélem egy ASUS GTX 570 DirectCUII-es megoldásra - mert az úgy látszik még jobb megoldásnak ígérkezik mint ez a Windforce3-as Vapor Chamber.

    PS:

    Semmi, de semmi kedvem elkezdeni újra és folytatni a tegnapi eszmecserét, csak szimplán érdeklődnék, hogy Radeon 6950-esen hogyan is teljesít ez a Windforce3 és most már Merlin-ek is jóval több tapasztalata van, mint mikor megvette a kártyát.
  • BIZ0906
    #73956
    Azért Ő már tudhat valamit :)
  • DIESEL DOG #73955
    Remek, pont jó időzítés, úgy is a jövő héten cserélek HDD-t, így legalább kapásból a friss drivert húzhatm majd fel... :D
  • fery02
    #73954
    Hallottam már ezt múlt héten is. :D
  • BIZ0906
    #73953
    Akit érdekel Cata 11.7 a jövő héten jön.
  • Borg
    #73952
    Én is ilyet néztem eredetileg, de sajnos a tetején lévő BKV-s kapaszkodók miatt nem fér be a mATX házba...
    Úgyhogy marad a.... :)
  • MerlinW
    #73951
    Nekem a Giga 6950 OC (3 pörgős) 60%-on pörög 100-on és ~85 fokon tart.
  • gurubefree
    #73950
    es a HD6950es ( dual bios mai nap probaltam ) bios-al is ugyan ezt csinalja.
  • Jakuza001
    #73949
    A gyari 6970n ertekeit megneztem azok is ugyanazon ertekekkel vannak beallitva. 50%/80 fokon es 60%/90 fokon.

    Szerintem nezd meg az overclock menut az ATT-n, ott vannak a ventri beallitasok.

    Ez nem termeszetes ventillator beallitas, mert irtam meg par fog es ki is nyirod a VGA-d, mert eleri a die temperaturet rendes hutes nelkul.
    Eppen ezert allitjak be 100%-ra a ventit a gyartok ennek a kozeleben.
  • gurubefree
    #73948
    A gyari XFX HD6970-es bios-t hasznalom ....

    Azt kihagytam hogy mint lathatod az XFX HD6950 1GB verzioja ( ami nem modolhato eddigi ismereteim szerint ) sem viselkedik mas hogy es ha tovabb akarunk menni a Giga ref-je is ezt csinalja . lasd #73889 tehat meg azt sem mondhatjuk hogy gyarto fuggo.
  • Jakuza001
    #73947
    Jah latom mutyizott BIOS ez nem a gyari, az orajeleket hozzaallitottad a 6970-hez

    Szerintem most kezdd el ateditalni surgosen a ventillator ertekeidet, mert ehhez hozzanyultak. (vagy ATT bug)

    Egy olyan hulye gyarto nincsen amelyik szetakarja futeni rendes hutes nelkul a kartyajat, foleg amikor az adott chipnek a die temperatureja 100-110C fok. Biztos 40%-n fogjak kozel ehhez az ertekhez hajtani rajta a ventit. Mar csak azert sem ,mert a gyari megadott ertekeket mar leirtam.
  • gurubefree
    #73946
    Ime hogy ne csak a ccc legyen az alap ....




    91.5C volt a max. ekkor ment 43% majd egy 10s ( kb ) 46% a fordulatszam majd visszaesett 38% es beallt 90Cra 40% fordulatszam mellett.

  • Jakuza001
    #73945
    Ugye ez nem monyakolt BIOS tehat az alap, nem editalt/mutyizott 6950@6970 ?

  • gurubefree
    #73944
    Azt meg ne mond hogy el van irva mert suket az nem vagyok .....
  • gurubefree
    #73943
    Itt van ellottem en is latom .....

    Ha mar ilyen penge vagy akkor erre is biztosan van magyarazat hogy mindenki megnyugodjon ( mar ha nem a CCC hazudik ugye )



  • Jakuza001
    #73942
    Mi az hogy formaban vagyok ? Talan az igazat kellene beszelni.
    Biztos megint mas beszel zoldsegeket nem te.
    A bizonyitek is itt van, hogy mindenki lassa az XFX 6950 gyari ertekeit.
    90fokon, 40% mi ?

  • gurubefree
    #73941
    Latom megint formaban vagy ... mond mar meg nekem mi a kozos a kepen lathato MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition OC 64C 56% es az XFX HD6950 1GB ref hutos. 62C 30% kozott ?

    Alig tobb mint 20% kulonbseg a fordulatszamban ....
  • Jakuza001
    #73940
    Ez mi ? Ez RBE ?
    Amugy meg mar ezen is latom, hogy amit allitasz nem igaz, mert itt a kepek is jol mutatjak, hogy 90C foknal nem 40% meg ref kartyaknal sem, mivel a kepen is jol lathato a ref gutesnel, hogy pont az az ertek van megadva mint az osszesnel.

    60C/30%
    70/40
    80/50
    90/60
    90 es 100 kozott altalaban 3 fokonkent 10%.

    Szoval ilyen kepekkel ne gyere, hanem kerunk egy szerkesztetlen kepet a VGA-d BIOS-arol az RBE-ben a Fan Setting menu treshol grafikonrol.
    100/100