90029
  • gurubefree
    #74019
    Sziasztok

    Valaki tudja mi a kulonbseg az Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus es az Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus II kozott ? Talaltam Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus valami vicc aron ....

    koszi
  • Her Laca
    #74018
    Annyira nem volt ütős az anyag:) Még észnél voltak valamennyire:)
  • Zoli007
    #74017
    Na szuper. FX csak szeptember 19-én
  • MerlinW
    #74016
    Azért legalább egy zöld ellenfelet berakhattak volna:)
  • KranaZoli #74015
  • Solten
    #74014


    Az AMD-s sracok szivhattak valamit...
  • gurubefree
    #74013
    Soha nem probaltam ..... de most kiprobalom :)
  • lo9in
    #74012
    2500 pont FF XIV-ben jónak számít a gépemmel ? (720p-ben futtattam)
  • kasa85
    #74011
    Szia.
    Sajnos amit le írsz nem minden esetben igaz,mivel nem a szellőztetés,és a házikó miatt van a gond.
    Többnyire ezekért a problémákért a alaplap gyártókat,és VGA gyártókat lehet okolni.
    Mivel sok esetben a Déli Chipset közvetlen a tégla hűtéssel ellátott kártya alá esik sok esetben szó szerint rá tehénkedik a bordákra,vagy pár mm hézag van köztük aminek köszönhetően nagyobb üzemi hőmérsékletű kártyáknál nagyobb hőt adnak át ezáltal ezeknél a bizonyos alaplapoknál.
    Ha folyadék hűtéses a Chipset hűtő akkor érdemes egy Chipset hűtésre alkalmas ventit vásárolni az Északi Chipsetre rá rakni,és a kis réz csövön oda érkező meleget gyorsan le lehet hűttetni.
    Ezáltal hamarabb fog a lehűlt folyadék vissza vándorolni a hűtő aljára,és akár -10/15C fokot is lehet nyerni.
    Ha ezt nem oldja meg az illető,és hagyja a gyári fos ventiporfil értéken sajnos ezek nélkül ez fog történi.
    Én kézzel 60% ra teszem a 2db HD6950 Cf Gigabyte ref ventiket aminek köszönhetően a Chipset ventivel közösen a kártyát 70C fokon a Chipsettet meg -20 fokkal 50C fok közelében tartja akármilyen terhelés mellet maximum a lapot,és a VGA-át.
    Látom sokan ide dobálják a gyárilag megadott hő értékeket ami nagy hiba.
    Mivel ezeket olyan teszt helységben csinálták ami közel sem annyira barátságtalan mint egy panelban,vagy ott ahol lakom ujj építésű házban a tetőtéren ahol kint 35C fok van a lakásban meg a +30C fokot verdesse,így ha ezeket a teszteket nézzük mérjük fel milyen lakásban élünk,van e klíma ami folyamatosan üzemel,mert máskülönben nyugodtan adhatunk +10/20 C fokot a megadott értékhez akármilyen levegő hűtéssel ellátott házban.
    Sajnos sok problémám volt mikrolagok terén amit a Prohardveren a Mikroakadásos topikban ki veséztem pár kolágával.
    MSI A felejtős asztal kezelővel,mert sok esetben okozhatja a hirtelen meg akadásokat,vagy PB ellátott játékok össze akadását,és fagyását.
    Netezés közben 30% pörgetem a ventiket kézzel.
    Lehet kissé zajos,de egy jó zárt fülessel,és barátságosan össze rakott gép mellet ki lehet bírni felcsavart hangerővel játékok alatt a kissé kellemetlen szélzajt.
    Mivel nálam a lehető legjobban ki van ventikel Maxolva a házam,és egy felső kategóriás Haf 932 házzal rendelkezem így a fentebb leírtakkal az állás pontomat megtartom.
    Hátha azoknak akik hasonló cipőben jártak mint én tud segíteni a chipset hűtő,és a megfelelő ki alakítású ház plusz vga venti profil kombó.
    Egy valamit nem értek a gyártókban ezekkel kapcsolatban.Simán lehetne ezeket ki küszöbölni,ha minden vga lenne 1db két állású Bios kapcsoló.
    Ha azt akarja a csóka halkabban szerné járatni a kártyáját akkor rakja egyesbe,de ha szeretné hűvösebb tuning barát értéken járatni akkor rakja kettes állásba.
    Persze ez által lehetne egy -20C fokos profilt eszközölni amit terheléssel együtt vezérelne a gyárilag be égetett venti profil fordulatával.
    A másik megoldás Catalystba be építeni,és minden hardver gyártó saját típusú kártyájához ellátott venti profilozóval gazdagíthatja.
    Én amondó vagyok,ha CF re kell kártya akkor érdemes ref,vagy víz hűtés mellett le tenni a voksot a fentebb le írt chipset ventivel együtt.
    Egy darab VGA nál meg valami ütősebb több ventivel ellátott 3slottos kártyát venni ami jobb esetben akár -30/40C fokot is hozhat a konyhára.
    Ezáltal nincs tégla hűtés nagyobb tér marad a chipsett körül,és a bordák sem leszbek az adott ponton melegebbek ahol kis híján érintkezne,vagy érintkezik a Déli bordával.
  • MR ME
    #74010
    állatok :DD
  • Her Laca
    #74009
    Ezért:)) "vtx3d 5670 húzva 6670szintre "
  • robotnyk
    #74008
    solved.
  • lo9in
    #74007
    azt tudja valaki hogy miért ugrik a kép ha ATTal bekapcsolom az oc profilt ? nem mindig csinálja
  • lo9in
    #74006
    akkor most én jövök

    vtx3d 5670 húzva 6670szintre , max 55 °C-os a kártya , és a hűtőnek semmi hangja nincs , arctic cooling pörgős
  • Solt
    #74005
    Megoldottam, én elvagyok a referencia hűtővel... a teljesítmény kárpótol a macerákért... :)
  • Solten
    #74004
    Hm, azert az IceQ hutes meg mindig: link :)

  • gurubefree
    #74003
    Persze hogy nem vagyunk normalisak :D amikor azt mondjuk hogy 3 dbA kulonbseg semmi.


  • Solten
    #74002
    Je, hasonlo jatek volt a golyataborban csak tomennyel... :)
  • KranaZoli #74001
    OFF, sorry - viduljatok is. :)

  • KranaZoli #74000
    Ti nem vagytok normálisak.

    Most toltam nem kevés FEAR3-at. GPU 70 fokot; FAN 50%-ot nem ért el.

    Solt: Venni kell ahogy mondom vmi korrekt-ebb hűtővel ellátott VGA-t.

    Radeon oldalon:

    - Asus 6950 DirectCUII;
    - Giga 6950 OC Windforce3; (bár úgy nézem Radeon oldalon rosszabbul muzsikál a Windforce3 mint nV-nél)
    - PowerColor 6950 nonref (nem tudom milyen név alatt fut, már elfeledtem)

    nV oldalon:

    - Gigabyte GTX 570 Windforce3-as (amilyen Nekem is van);
    - Asus GTX 570 DirectCUII

    (580-ból pedig 1értelmű, hogy DirectCUII - bár Én most már csak ezt a 3 slot-ost venném Radeon és nV oldalon is)

    PS:

    MSI AB-el annyit okosodtam, hogy:

    - 75 fokig 45%-os venti fordulatot enged meg a kártyának;
    - 75-80 fokig 45-50%-os venti ford.szám;

    Így most játék közben a GPU mehet 75 fokig és a venti teljesen abban a tartományban van, amíg olyan a hangja, hogy a szélzajt a legkisebb hangerőn elnyomja a hangfal. :)

    75-80 fok-ban még nem láttam. :D
  • Solten
    #73999
    "1értelmű, hogy ez a hűtő azoknak készült, akiknek fontos az, hogy a VGA halk legyen és hűvös."

    Semmivel se halkabb egy 69** referencianal. Vagy eppen a Giga megoldasanal. Hang teren teljesen atlagos viszont a 3 slot miatt (nagyobb borda) huvosebben tartja a GPU-t mint az atlag.
    En a jo oreg iceQ hutost sirom vissza, az ami pl a 3850-emen volt... :) Az OC kartyat huzta az ember es nem lehetett 65 fok fole tornaszni... :)
  • gurubefree
    #73998
    Csak ugy kivancsisagbol megneztem ..... 20 perc fank ( 89C-90C vga ) az alaplap 3C-al lett melegebb ( alap 31C )

    Ezt megnezem holnap 1 ora alatt ez mennyit valtozik ... szerintem semmit.
  • Solt
    #73997
    De, a referencia hűtő miatt van, ugyanis a gyári vezérlés 90+ fok fölé engedi a vga-t, hogy az minél halkabb legyen. Az egy dolog, hogy a vga-nak itt még nem lesz semmi baja, de a környezetét olyan szinten befűti, hogy ilyen drasztikus értékek ( +15 fok alaplapi hőmérséklet, sőt még a cpu-m is melegebb... vissza is kellett vennem a tuningból ) jönnek ki...

    Itt pedig ugye hulla mindegy, hogy a ház jól vagy rosszul szellőzik, ugyanis a vezérlés jól szellőző és rosszul szellőző házban is 90+ fok fölé engedi a vga-t, a különbség csak abban van, hogy jól szellőző házban ez kisebb ventilátor fordulattal jár...

    Érdekes módon ebben a gagyi házamban hőmérséklet problémám csak referencia hűtős vga-k esetében volt... ( 4870, 6950 ) A két ventilátoros gtx460 több órás játék után sem ment 65 fok fölé... nyilván más a hőtermelése, de azért nem mindegy, hogy az egész vga-t beborító ventilátorok teszik a dolgukat, vagy egy süvítő mókuskerék...

    Jól szellőző házban, AB-vel írt hűtési profillal jól üzemel a referencia hűtés is, csak nekem például már nem igazán van kedvem szarakodni ilyenekkel... inkább veszek pár ezerrel drágábban valami normális hűtővel ellátott példányt.

    ( 6950 esetében ugye a moddolhatóság ellensúlyozta ezt, így nem érdekel, hogy baszakodni kell vele )

    Ha megtehettem volna, akkor azt a 3 ventilátoros Giga 6970-t vettem volna meg... azzal tuti nem lennének ilyen nyűgjeim...
  • gurubefree
    #73996
    Azt ne mond hogy a ref huto miatt volt +15C az alaplap ..... talan a nem megfeleo szellozes miatt volt 90C az a kartya meg magas homersekletu a chipset.
  • Solt
    #73995
    A gyári vezérléssel 90+ fokos vga-m és a +15 fokkal melegebb alaplapom magáért beszél.

    Ez se nem marketing, se nem mások hülyesége, hanem száraz tény! ;)
  • gurubefree
    #73994
    Hat ... sok embert elbodit a marketing maszlag meg masok "hulyesege". De hat erre sajnos gyogyi meg nincs :)
  • robotnyk
    #73993
    üdv! ide is beszúrom, nem csak az általános segítségkérő topikba, témába vág, és több szem többet lát...

    MSI Hawk 5770, extended dekstop hdmin keresztül. semmi változás nem volt tegnap óta (hardware, software, driver), mióta utoljára néztem rajta filmet, ma a következő hibajelenséget tapasztalom:



    talán ehhez kapcsolódhat, hogy pár napja egy indításkor egy hosszú, és három rövid sípolásos hibakódot kaptam, ami lehet vga probléma ahogy olvastam, de azóta nem jelentkezett. döglődik a vga? bárkinek van ötlete esetleg? még garanciás, de iponos, szal futároznom kellene ide-oda, ha behal...
  • Solt
    #73992
    Solt-ból egy is sok! :D

    Egyébként meg osztom Laca véleményét... én sem veszek többet referencia hűtővel semmit... :)
  • gurubefree
    #73991
    Te meg mindig nem erted ... 101x is elmondom nem a hatasfokkal van a gond hanem a kivitellel. Mint lathatod mas gyarto megoldja 2 solt-al .

    Az meg hogy a ref huto hangja milyen .... mint lathato XFX 75C 33% ; vagy a Giga 79C 36% ..... ha ezek mellett valaki azt mondja hangos kirohogom. :)
  • Her Laca
    #73990
    Jó:) Legyen.:)

    Én biztos,hogy többet nem veszek ref hűtőt , mert én más konklúziót vontam le ,de hát mint mondtam,kinek a pap,kinek meg a neje:)
  • Her Laca
    #73989
    Ezt ne bizonygasd. Tudom,hogy a ref nek alapon nincs hangja.
    De terhelve megjön,(kinek mi a hangos ,ezen ne is vitázzunk) és jóval melegebb átlag 80 fokos. Ez volt nálam .Másnak is ahogy olvasom.Ha 70 közelébe akartam akkor 50 % on járattam. Az meg nagyon hangos. Neked van egy batár vastag falú házad ,abból nem jön ki a hang:) nekem nincs . De jövő héten istenemre veszek valami új kuckót és majd referálok ,mit is jelent pluszba egy modernebb ház pl.
    De itt az MSI amit linkeltél. Ez Ilde? Ja az.Mer nekem ilde 0 és 15 % között mocorog,és 30-32 fokos.
    Mért nem hiszed már eel,hogy ez egy jó hűtő?:))))))
  • gurubefree
    #73988
    Ez messze nem civakodas .... szamomra legalabb is. Az mas kerdes hogy sok ember rogton kest rant :)

    Nem mondok hulyeseget ha azt allitom hogy a ref hutok hatasfoka messze jobb mint barmilyen mas 2 v. 3 FAN-os megoldasnak.
  • gurubefree
    #73987
    2 FAN



    Az XFX 6950 ref 1 FAN



    Es mint mar emitettem a ref. ( alap bios-al ) ennek a kozelebe sem megy tehat hangja nagyon alacsony.
  • Her Laca
    #73986
    Ez is igaz.
    Ott a fánkom. Látod 1530 rpm el üzemel 30% on. Ettől feljebb nem hiszem ,hogy menne,mivel ekkora hőfokot máshol nem is produkál.
    Most nézem a GPU Z-n 14% 1110.
    Na most meg kéne nézni a Giga pl mit pörög,aztán meg ott van a ventik lapát tervezése,ki milyet tesz bele,mert ott is van hangosabb,halkabb darab.
    Ne rugózzunk már rajta, te táblázatot mutatsz én meg használom.
    Te nem hiszel nekem,én meg a táblázatoknak:) Mondom én ,egyezzünk ki döntetlenbe,és mindenki jól jár.
    Akik meg olvassák esetleg amit mi itt összehordtunk ,majd leszűrik a nekik tetsző konklúziót belőle:)
    Valszeg,hogy mit nem képes civakodni a két idióta egy nyamvadt hűtésen:XD
  • gurubefree
    #73985
    Ez mind igaz ..... de ha nem tevedek itt a zaj es a homerseklet volt a kerdes . Azt ne felejtsd el hogy 40% es egy 60% fordulatszam lehet akar ugyan annyi is :) ez mind fugg az adott FAN max. fordulatszamatol.

  • gurubefree
    #73984


    #szerk:

    "For each dBA test we close the PC/chassis and move the dBA gun 75 cm away from the PC. Roughly the same proximity you'll have a PC in a real-world situation. Above, the IDLE (desktop mode) results where the GPU hardly has to do anything."
  • Her Laca
    #73983
    Zolinak is Giga van jut eszembe. Mondjuk az 570 es.
    Ha jól rémlik ő is nagyobb értéket mondott. De jó akkor legyen.
    Itt 3 slot két venti,ott 2 slot 3 venti.Még a hanghatást is figyelembe kéne azért venni ,lévén számomra az fontos. Merlin írta,hogy 60 % ,de legyen csak 40. Nálam nem megy 30 fölé.
    Csűrhetjük csavarhatjuk,csodák nincsenek. Tegnap leírtad ,ezzel egyet is értek. Vagy a bordát növeljük , és alacsonyabb fordulaton hajtjuk a nagy ventiket ,vagy kisebb borda több , avagy gyorsabb venti. Ez kell az ahoz,hogy elérjük az optimális értékeket.

  • KranaZoli #73982
    Mivel Nekem is Windforce3-as GTX 570-esem van, ezt a tesztet (ahogy az összeset) szkeptikusan fogadom, ill. amiről ez a teszt nem szól, hogy mindezt milyen fan noise mellett teszik a jószágok.
  • gurubefree
    #73981
    Csak azert mertem megemliteni mert ok 2 slot-bol kihozzak azt az 580-on amit az Asus-nak 3 slot-bol sikerult.



    De hat ez csak egy teszt ugye :D de azt mondhatom hogy az altalam elvegzett teszt is ugyan ezt az eredmeny hozta lsd. #73882 szoval nem beszelnek hulyeseget a sracok.

  • Her Laca
    #73980

    Erre emlékeztet ez az egész:) Persze mi vagyunk a Brittek királya:))