90029
  • DIESEL DOG #74339
    Lehet hogy elfog szállni az egyik a 5770-es kártyám, ráadásul az elsődleges. Újrapakoltam a Win7-et (64bites verziót) hogy kiszűrjem az esetleges szoftveres problémákat, de a dxdiag továbbra is csak 718mb grafikus memóriát hajlandó felismerni egy kártya esetén, ha bekapcsolom a másodikat akkor annak látja a teljes memória kapacitását. Ugyanakkor az Everest látja mind a két kártyán a teljes 1024Mb-ot, a GPU-Z szintén... viszont win újratelepítés után is kaptam egy bsod-t... most már nem értem...
  • Borg
    #74338
    Nem is jobb, már rég van review róla tweaktown-on. Sapka szar az egész.
  • barmi
    #74337
    Amit linkeltél 3.7-es verzió már felismeri a hatos szériát :



    Nekem meg a 3.6 volt fent és az még nem igazán vágta :D

    Köszi !

  • gurubefree
    #74336
    Merget veszek ra hogy az a hutes semmivel nem lesz jobb mint a ref. .... mar csak azert sem mert ahoz az emelt orajelhez tobb kakao is kell. Talan halkabb de hogy nem hatekonyabb az biztos.
  • BIZ0906
    #74335
    Az a kis fos venti hát borzalmas.
  • MerlinW
    #74334
    Sapphire Radeon HD 6950 Toxic Edition

  • Gili
    #74333
    Én biztosra venném h memóriahibás! Még nem hozza de később lehet hogy játék alatt is fogja. Nekem is volt memória hibás kártyám úgyhogy tudom. Gariba hála visszavették de volt hogy több órás játékteszt alatt se hozta a hibát aztán egyszer csak fogta és megmakkant és már mindenhol csíkozta a képet. Mindenképpen cseréltesd valahogy ki!
  • barmi
    #74332
    Ezen a képen látszik valamennyire, a gép popójában a táp alatt van egy AC venti meg a tápon van egy nagy venti aztán ennyi kb. Még a ház elejébe kellene beszekresztenem egy ventit és akkor már szerintem egész tűrhető lenne a cucc :D amúgy nem olyan vészesen hangos 73%-on a ventije :-) (vagy már megszoktam a porszívó hangú 3870-em süvítését és azért nem érzékelem hangosnak) Játék közben pedig mindig rajtam van a füles és így nem sokat hallok belőle.
  • bullseye9
    #74331
    Nem a vga a gond, hanem szerintem barmi fórumtárs Gigabyte GA-MA770T UD3P-je nem férne bele a házba...
  • Borg
    #74330
    És? Nekem is mATX házam van, és 330mm hosszú kártya is belefér :)
  • bullseye9
    #74329
    Uppsz, ez a honlapja szerint csak microATX, benéztem, elnézést, jó szándék vezérelt.
  • bullseye9
    #74328
    10k körül már lehet egészen jól szellőző házakat venni, bár épp a multkor láttam valahol egy külföldi oldalon cikket, amiben egy 5-6k-s GIGABYTE GZ-M3 ház szerepelt, a képek alapján nagyobb kártyák is beleférnek.

    Kerestem a cikket, de sajna nem sikerült megtalálni, kár, hogy nem mentettem el...
  • KranaZoli #74327
    Ha Téged ez így nem zavar, akkor nem KELL, de azért jó ha veszel egy jobb kuckót. Ventik milyenek vannak benne?! Nem lehet, hogy "csak" plusz ventik behelyezésével is lehetne vmit javítani a helyzeten?!

    Viszont ha 80 fok fölé nem engedi a kártyát a hűtés és nem zavar ha hangos (mert akkor fordulaton kizárt, hogy halk legyen); akkor egyelőre jó ez így is.

    Hosszabb távon persze majd jó lenne változtatni ezen a szitun. ;)
  • 19870420
    #74326
    6770 lett Árban ugyan annyi csak 800X stream cpu meg 128 bit-es. De legfőképpen azért mert 5830-ast nem lehet sehol kapni! Köszi
  • barmi
    #74325
    uhhh, ez biztos valami jól szellőző házikóban volt mérve. Nálam 13 fokkal több a load de ez még szerintem szódával elmegy! Viszont akkor a HIS oldala hazudik ! :-)
  • gurubefree
    #74324



    szerk. 3DMark Vantage alatt
  • barmi
    #74323
    Tegnap este lekaptam a ház oldalát és nekiugrattam a crysis 2-nek (1.9 patch, magas felbontású textúra patch, dx11 patch), 1440x900-as felbontáson, ultra grafikai beállítások mellett dx11-ben (az fps 26 és 35 között ingadozik, az átlag olyan 30fps). Másfél óra folyamatos játék alatt (99%os gpu terhelés mellet) egyszer sem engedte 80 fok fölé a kártyát 73%-os ventillátor teljesítmény mellett. Így, hogy levettem a ház oldalát 8 (!) fokkal lett alacsonyabb ai IDLE és a LOAD hőfok is. (vennem kell egy tágasabb, jobban szellőző házat a jelenlegi nóném szutyok helyett)
  • barmi
    #74322
    A HIS oldala szerint az ő kártyájuk 15 fokkal hűvösebb .
  • zooleeh
    #74321
    Sziasztok ,szerintetek a ket kartya kozul melyiknek jobb a hutese ?HIS vagy Sapphire ?
  • barmi
    #74320
    Én a 3.4-et próbáltam ebből a fajtából viszont amit linkeltél az már :

    Update 3.7:
    •Möglicher Bugfix für AMD 68xx Serie

    Gondolom ez lesz a megoldás :-) Téháix!
  • KranaZoli #74319
    link...

    Ugyanaz, de Nekem ez volt fenn HD5850-el is és működött. GTX 570-el is működik (csak már nem használom) Nem tudom mennyire friss a gadget-ed. Mást nem tudok Én sem.

    Milyen a házad és a hűtése?!

    Nekem is ugyanígy van. A ház mind2 oldala zárt. És ugyanígy egy szgép asztalban van, aminek a szgép ház tartója csak elől és hátul nyitott.

    Nem feltétlen attól lesz jó egy ház hűtése, mert olyan mint 1 szita; vagy egy raklapnyi venti van rajta.

    Ha teszel előre és hátra 1-1 ventit akkor annak illene kimozgatni a meleg levegőt.
  • barmi
    #74318
    [ufo] XD
  • kifli
    #74317
    ha nagyon nem tudod eladni adok érte ezerötöt
  • barmi
    #74316
    akkó'jó :P
  • kifli
    #74315
    3000-ért tudok venni cd kulcsot (steames promo kártya, ugyanam mint a tied elvileg), de nem veszek mert annyit nem ér nekem, így az 5-re nem is mondok semmit :D
  • barmi
    #74314
    Nem tud esetleg valaki egy hasonló gadgetet ami felismeri a 6800-as szériát : ?



    Már többet is próbáltam de nem találtam még működőt (3870-el frankón ment)

  • Blum
    #74313
    Nálam is így van a gép,de minden hőfok rendben van. (azaz hogyhát volt..).
    Előlről-hátulról megtámogatod egy-egy ventivel a házat,akkor nincs gond,nálam is így van.
  • barmi
    #74312
    ja, és ráadásul egy olyan asztalba van betéve aminek a két oldala teljesen zárt és csak a két vége nyitott, ráadásul elég szűk a hely is ... szellőzés nuku :(
  • barmi
    #74311
    Nagyon pici a házam ezért nem sok lehetőségem van de lehet, hogy leveszem a ház oldalát és ha nagyon melegre fordul az idő akkor megtámogatom egy asztali ventivel egyes fokozaton hogy kicsit megmozgassa a levegőt a ház belsejében. :D
  • Madmano
    #74310
    Esetleg valaki valamit a kérdésemre?Még valami:a 11.7-es driverrel tapasztalatok?
  • KranaZoli #74309
    Na, ennek örülök.

    A hőfokokat Én(!) sokallom, főleg az idle hőfokot is. Nem akartalak lebeszélni róla és semmi rosszat írni, de sajnos erről a hűtőről olvastam negatív kritikát. :(

    Számomra egyértelmű, hogy hangos is ilyen hőfokok mellett. De ha ezek nem zavarnak, akkor viszont minden érték rendben - csak lehetne alacsonyabb.
    (károsodni nem fog a VGA) Esetleg ha meg tudnád támogatni a hűtését (ház hűtés) talán megérné.

    De mind1. A lényeg, hogy befért a kuckóba és használd!
  • barmi
    #74308
    5 rugó elég ócó? cak moszt! Ócó, ócó, cak moszt! :-)
  • kifli
    #74307
    mit jelent az az olcson megszámítás?
  • barmi
    #74306
    Tegnap este beépítettem a kicsikét! A kártya hosssza a nyák kezdetétől (ahol a crossfire van) a hűtő végéig (mert hátul túllóg a nyálon egy picit) egészen pontosan 24,5 cm. :D ennek fényében annyi helyem maradt, hogy akár táncolni is lehetne ott! :DD kőkemény 1,7 cm rés van a vinyótartó fiók és a kártya között ! XDDD Űber teljesítménye van a 3870-es után! :DDD a kis házikómnak köszönhetően viszont elég hamar melegszik (idle 55-58 fokos, hajtva akár 85-90 fok). a procim viszont cseppet karcsú neki mert ahogy nézegettem a teszteket pl vantage-ban csinált a gpu húzás nélkül 16600 pontot is viszont nálam csak 14500 körül (gondolom a proci lehet a szűk keresztmetszet).

    Kaptam hozzá Dirt3 kupont is amire igazából semmi szükségem, nem érdekel valakit esetleg? Olcsóér megszámítom! (Érdiek előnyben!)
    Ja, és kaptam hozzá valami gold laocskát is (a videón is nézegeti a gyerek) az mire jó egyébként?
  • Madmano
    #74305
    Sziasztok.Az mitől lehet,hogy az utóbbi kb. 1hétben elkezdte csinálni a Gigabyte 5850-esem(referencia),hogy mikor benyomom az indítógombot a gépen,egy pillanatra fölpörög a venti(talán 1 másodpercre),aztán visszaáll normál fordulatra.Régebben néha-néha előfordult.Most viszont kb.90%-ban így indul.Ez mitől lehet?És kell emiatt aggódni?
  • steweee
    #74304
    4830-at cserélnék 6850-re. vki tud esetleg jobbat ajánlani az alábbi árkategóriában ? és ha veszem, a különböző típusok és gyártók között mire figyeljek ?

    http://www.argep.hu/main.asp?suche=6850&x=40&y=2
  • [HUN]FaTaL
    #74303
    A mostanim XFX, halk és ez volt olcsón amikor vettem :D
  • Apocalipto
    #74302
    2600XT nekem is volt, a mostani is Sapphire...és remélhetőleg pénteken megérkezik a következő tag :)
  • broman191
    #74301
    Az én ismerősi körömben sem volt gond egy Sapphire kártyával sem, a jelenlegi 5850 Xtreme-emmel sincs semmi gond...túlhajtva sem. :)
  • [HUN]FaTaL
    #74300
    "persze lehet szerencsétlen véletlen az egész"

    Az. 3 Sapphire kártyám volt, tökéletesen üzemelt mind (x1300, hd2600xt, hd3870).