90029
  • lo9in
    #74379
    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx#1

    http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx#2

    ezeknek jónak kell lenniük ha sikerült telepíteni ,akkor mondom mit csinálj :)
  • szeleb
    #74378
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, sehol nem találom a választ a problámámra. Ati Radeon hd 3470-es videókártya, sony vaio FW31J laptop, windows 7 oprendszer. HDMI kábellel lcd tv-hez kötve bármilyen felbontást is állítsak be a tv-n mind a 4 oldalt van egy 2 cm-es fekete csík, azaz lekicsinyíti valamiért a képet, nem tudtam sehogy sem továbbkicsinyíteni vagy nagyítani. Vista alatt nem volt gond, egyből felismerte, állítgatni sem kellett. Na most a kártya drivereket megpróbáltam frissíteni, valamiket rakott is fel, de pl a catalyst control centert nem tudja felrakni és hiába ehhez a kártyához töltök drivert ezt írja ki: "Az amd catalyst mobility nem tölthető le mert a számítógépe nem rendelkezik kompatibilis hardverrel és/vagy szoftverrel. A grafikus adapter verziója nincs támogatva. Forduljon a notebook gyártójához grafikus adapter frissítéséért." - Na ez mi? Hogyan lehet orvosolni? A vistán simán felmentek a kártyához megfelelő driverek ez meg egyszerűen nem engedi. Nem is a legfrissebb driver érdekelne csak az hogy a teljes tv képernyőn legyen kép és úgy reméltem, hogy ezzel meg lehetne oldani.Mit lehet ilyenkor próbálni, csinálni? Előre is köszönöm a válaszokat és segítségeket!
  • KaszaN
    #74377
    Akkor elég a 4, ha már ezzel a szarul összeállított 3gb-al elvoltam eddig. Am azért ilyen a gép mert anno geforce karim volt, csak miután megsült csak úgy magától úgy döntöttem radeonra váltok, csak hát később kiderült jobb lenne bele egy AMB-s proci is, és akkor már mindent.
  • Inquisitor
    #74376
    Mi a kérdés?
    Sok lenne. Átlag gépbe vagy gamer gépbe jelenleg túl sok. Biztos lesz majd, amikor alap lesz, de akkor szvsz már nem DDR3 lesz. :)
    64 bites rendszer alatt azért a 8GB elég kell, hogy legyen. Ha jól emlékszem eddig csak a Crysis1 64 bites verziója tudott kemény 6GB-ot befoglalni játék alatt és ezt azóta sem überelte semmi.

    Természetesen munkához, spéci programokhoz kellhet több, CAD, 3D Render vagy ultra brutál méretű képek fotó feldolgozásához.
  • KaszaN
    #74375
    Ha beleteszek két ilyen ramot (8gb) az úgy milyen lenne?
  • Inquisitor
    #74374
    Egyébként anno AM2+ NForce lapokra rá volt írva, hogy 32GB ramot visz el (4 foglalatban ugye), és az sem tegnap volt. Más kérdés, hogy nem egy elterjedt dolog a 8GB-os DDR2 még ma sem. :)
  • Inquisitor
    #74373
    Pedig van 8GB-os is, ráadásul elég régóta. Igaz tuningramot akkorában mostanában kezdtek gyártani, pl. AData 2x8GB 1600-os kit.
  • KaszaN
    #74372
    Ez milyen RAM? Ez most kajak egyben 4gigás? Ilyet még nem is láttam.
  • broman191
    #74371
    AM3+ lap ha később érdekelnének a Bulldozer procik*
  • broman191
    #74370
    AMD Phenom II X4 965 3.40GHz AM3 BOX Black Edition - 28.588 Ft
    GIGABYTE GA-970A-UD3 - 23.549 Ft
    CORSAIR 4096MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 CMZ4GX3M1A1600C9 - 8.800 Ft
  • KaszaN
    #74369
    Hát igen, RAMot már cseréltem volna, de ebbe az alaplapba csak ddr2-es megy bele, és akkor már inkább erősebb kell, de akkor alaplap mindenképp kell. És melyik alaplapot javasoljátok ami olcsóbb fajták közül van, belemegy az AMD-s procikból újabb, meg jobb RAMot, és hogy ne keljen még tápot is cserélnem.
  • broman191
    #74368
    Inteles a lapod, az AMD-t nem eszi meg, az előbbi kommentemben írtam hogyha fejlesztenél akkor több eleme is megy a gépnek az inkompatibilitás miatt. Ha AMD prociban gondolkodsz akkor a proci mellett az alaplap is cserére szorul, de a RAM is esélyesen. :)
  • broman191
    #74367
    Olvasd el mégegyszer. Az alaplap amelyet említettél s775-ös foglalatú, csak olyan procikat fogad amelyek régiek és a valós értékükhöz képest túlárazottak, még ha használtan is jutsz hozzájuk (30-40 ezer forintokat nem ér egy C2Q proci, újonnan lehet jobbakat is venni annyiért...). Azzal jársz a legjobban, ha mindenképpen gépet fejlesztenél, hogy a proci-memó-alaplap megy és egy új félkonfigot veszel, AMD-s/ Inteles, azt döntsd el. :)
  • KaszaN
    #74366
    Dehát a q9400 inteles. Akkor úgy kérdem milyen AMD-s processzort ajánlotok ehez a konfighoz, me látom azt kifelejtettem a kérdésből.
  • arty
    #74365
    úgyérti: egy q9400 45-50ezer ft. ennyiért a legujabb és nagyságrendekkel gyorsabb sandy bridge procik mennek, akár lappal együtt is.
  • arty
    #74364
    ha olcson akarod meguszni, állj át amd phenom2-re - ebbe bármelyik intel quad borzalom drága lenne :) (q6600at nem fogok ajánlani!)
  • KaszaN
    #74363
    Ezt nem igazán értem. :D
  • broman191
    #74362
    s775, régi, irreális áron adják hozzá a procikat még használtan is, ha az aláírásodban lévő C2Q 6600 most benne van akkor semmilyet. :)
  • KaszaN
    #74361
    Hali
    Egy ATI Asus EAH5750 1GB DDR5 videókari és egy Gigabyte GA-G31M-S2L alaplap társaságában 550W-os táppal milyen processzort ajánlotok?
  • lo9in
    #74360
    att uninstall majd telepítésnél enable old i2c control és software method read clocks vagy mi a bánat van még amit be kell jelölni , minden mást hagyj jelöletlenül !
  • ati05
    #74359
    sziasztok!

    HD6770-es karim van,az ati tray tools-ból a legújabbat feltettem,de amikor megpróbálom elindítani kékhalál van.Atitray.sys és atitray64.sys hibaüzenettel.Már próbáltam a Driver Signature Enforcement Overrider progit de az sem segített.Win7 64bit-et használok,végigolvastam már egy pár fórumot de nem találtam megoldást.
  • barmi
    #74358
    CCC graphics overdrive szerint ugyanúgy 27%-on van a venti idle
    alatt mint az ATT feltelepítése előtt (akkor is 27% volt az idle).
  • Jakuza001
    #74357
    Lehetseges, hogy nagyobb fordulaton porgeti a ventillatorokat, a gyari szoftvernel azert huvosebb.
    A szineket nem vagom, de szerintem valoszinusitem hogy akkor lesz piros amikor esik az FPS szam, egy bizonyos ertek ala.
  • barmi
    #74356
    ja, és jelenleg (mióta fent van az ATT) az idle is csak 46 fok :-) ::



    :-))

  • barmi
    #74355
    Feltettem az ati try tools progit, hogy figyelhessem jáék közben a gpu
    hőfokát és a program puszta jelenlététől 4 fokkal lett alacsonyabb a
    kártya hőmérséklete pedig nem állítottam benne semmit sem
    (ez lehetséges ? ) Ja, és ha jól emlékszem eleinte az FPS sárga színű
    volt, a cpu usage és a gpu temp pedig fehér. miért változott meg a
    színük sárgára és pirosra ? (mégegyszer mondom, nem FRAPSról bezsélek
    hanem ATT-ről ! Frapsnál tudom hogy mit jelent ha az fps számláló
    pirosra vált de ATT-nél nem vágom ez mitől van.)
    Másfél óra DX11-es fullhd dirt 2 csapatás után is csak 76,5 fokos a gpu :
    (pedig jelenleg a szobámban is kb. 4 fokkal melegebb van a szokásosnál)



  • janihunk
    #74354
    Köszönöm mindenkinek az infókat.
  • KranaZoli #74353
    MS Afterburner lesz amit keresel. OSD-n képes megjeleníteni a GPU Usage értéket is %-osan. A monitoring résznél válaszd ki, hogy miket akarsz látni az OSD-n.

    letöltés...

    Ja, közben olvastam. Ilyet szerintem ez sem tud. MSI AB-ben a GPU Usage az annyit jelent, hogy mennyire van használatba véve a GPU.

    SRY! De törölni már nem akartam a fentieket, ill. az MSI AB még jól jöhet.
  • Inquisitor
    #74352
    Az nem lehetetlen, tekintve, hogy az összes PCI-E videokártya le tud kanyarítani és le is kanyarít a rendszermemóriából egy részt. Csak ha a kártya VRAM-ja kevés az adott beállításokban és sok adatot kell pakolgatnia oda és vissza, akkor szerintem akadozni kezd.
  • janihunk
    #74351
    És a játékban SMU nak rövidíti? Mer ha igen akkor 1gb ot használ az 512 ből a crysis 2 alatt xd
  • arty
    #74350
    akkor ati tray tools, az tuti kiirja :) még akár OSD-ben is, játék képernypjére
  • Her Laca
    #74349

    Tessék.

    Lehet a kártyád nem támogatja ezt,vagy nem tudom. Elvileg ezt kéne látni ,de majd az okosabbak megmondják.
  • janihunk
    #74348

    Nekem olyan nincs:s
  • janihunk
    #74347
    Tudom akkor leírom máshogy. Azt akarom kijeleztetni hogy az 512mb memóriából menyit használ a játék. A GPU Z csak a hőfokot és az órajelet mutatja meg a Vid-et és a venti fordulatszámot.
  • Her Laca
    #74346
    Van egy kis fülecske felül:XD Sensors felirattal:)))
    No ha arra rákattintasz akkor kinyílik előtted az információk tárháza a VGA-d ról:)
    A memory used pl a memória felhasználását mutatja.Vagy ilyesmi:)
  • janihunk
    #74345
    de hogy nézem meg? GPU Z nem mutatja csak a GPU terheltséget a használatban lévő memóriát nem.
  • bullseye9
    #74344
    +1, valami hasonlót akartam írni.

    Első körben szerintem az is sokat jelentene, ha a mostani házba rakna előre egy AC F12 PWM-et (mondjuk nem tudom, belefér-e ekkora), meg amennyire lehetséges, a felesleges kábeleket elvinni a levegő útjából.
  • Her Laca
    #74343
    GPU Z

    Ja ,hogy játék alatt? Ki taszkolsz és megnézed.
  • janihunk
    #74342
    Sziasztok van olyan progi ami játék alatt bírja mutatni a használatban lévő GPU memóriát?
  • KranaZoli #74341
    Ahogy nézem az hátul vmi apró kis venti. Figyuka, ha lesz rá keret cseréld le ezt a házat egy nem túl drága, de tágasabb és vagy gyárilag jobb szellőzéssel megáldott kuckóra, vagy olyanra amiben ha elől nincs is, de opcionális elhelyezhető egy 12cm-es venti.
    (hátul meg 90%, hogy lesz majd benne egy már eleve)

    Persze ettől nem 20 fokkal hűvösebb, de legalább meglesz benne a levegő áramlás.
  • KranaZoli #74340
    Ez lett a Toxic-ból?!?!


    Ők "tudják" mit csinálnak...