90029
  • Solten
    #74619
    Nem tudni, kell egy teszt, meg e jatekban csak hivatalos VGA szamit, nem effele egyedi mutans, ami rohogve tullepi a 300W-os TDP keretet :)
  • Her Laca
    #74618
    Meg 15 a hűtő!.Akkor? Most mond azt hogy ez nem elgondolkodtató.
    Persze ha megvan már egy kártya akkor nincs mit tenni,de ha te most vennél,akkor vennél e egy ref 50 es karit moddolnád és rá egy AC hűtőt ,vagy 81 ért egy 70 est DCII vel?

    74616

    Guru:) Rám számíthatsz ha vérnyomást kell növelni:) Persze ha éppen ráérek:)
  • Her Laca
    #74617
    Hú de vicces:) Ámde én nem a Media Markban vásárolok,mert hülye azért nem vagyok:) Ámde ,jó hogy ide hoztad ezt:) asszem jelenleg ez a leggyorsabb VGA a világon. Vagy nem?
  • gurubefree
    #74616
    Szeretem amikor beindul az elet itt ..... :)
  • Solten
    #74615
    Phehh, DCII... Laca, en azt mondom egy igazi magara valamit is ado nvidias Ver Istvan ne adja ennel lejjebb: link. ;D

    DCII 80 ropiert valoban nem rossz, de Guru mondjuk atszamitva ~60 ropiert vette a keszuleket.
  • Her Laca
    #74614
    Solten ,Solten:) Ki a retek akarja a két kártyát hasonlítgatni?
    Pusztán hőfokok alapján néztem és hűtés szempontjából.
    DE!!!! Egy ASUS HD 6970 DCII es 81000 hufnágel!!! Én ahoz hasonlítgatnám bakker,értsd már meg.

    Ja! És én nem az 1 foknak örülök:) Hanem annak a szerinted +10 % nak,no meg amiről nem tudsz:) De ez legyen a te gondod:)
  • gurubefree
    #74613
    te csinaltad ? :)

    Miert sarkitasz .... azt idezd amit mondtam nem kell fagyigep ide .
  • gurubefree
    #74612
    Nem vitatkozunk beszelgetunk , ervelunk. Mindenki epito velemenye segitseg masoknak.
  • Her Laca
    #74611
    50.6 Mhz
    De load alatt 65 fokos max általában. A tied mennyi?
    Most ez a táblázat mi amúgy?
    Ilyet csinálok én is:))
    Te vagy menthetetlen,:XD Én csak azt mondom,hogy közel ezen az áron vehetsz egy jó hűtéssel megcsinált kártyát ami nem 50 es hanem 70 es gyárilag.
    De csak hajtogatod a magadét ,mint annó a ref hűtésnél amikor azt szajkóztad,hogy az a legremekebb megoldás,most meg ezt bizonygatod:) De felőlem legyen ez a best:) Nekem aztán 8:)
  • Solten
    #74610
    Ja Laca, csak a kartyadbol a legolcsobb, 1.5 GB alap verzio ~110k, a moddolhato 2GB 6950 meg ~70k... A ket kartya kozt van kb 10% kulonbseg, Az Asusod meg jobban tul van arazva, orulj az 1 foknak... :DDD
  • gurubefree
    #74609
    menthetetlen vagy :)

  • Solten
    #74608
    Nagyon jo, AC a best.
  • gurubefree
    #74607
    nezd mar meg az idle orajelet a kartyadnal ....
  • Her Laca
    #74606
    Én egyvalamit nem értek. Ezt most viccet félretéve mondom,kezeld is úgy,tehát ne cseszegessük egymást.
    Ugye nálam 580 van ,azért az egy erősebb hardver ,(remélem érted a mondandómat ,ne kezdjünk el vitázni ezen is:) ) ,tehát ha a DCII es hűtés az elvileg jobban melegedő 580 at ilde 33 fokon tartja most,a szobában van 28 fok ,akkor ,hogy lehet,hogy az AC ugyanazon hőfok körül tartja a radeont ,ami "elméletileg "hűvösebb is. És mint mondtad 10 fokot "ráver" minuszba a DCII esre. Na ezt nem értem

    #7460

    De a hűtő ugyan az . Vagyis szerintem lehet ám,hogy a 6970 esen ugyan az van mint az 580 ason és ezek méretben mások mint a 6950 es DCii es.
    És én a 6970 es ről beszélek mert ehez van közel már árban a tied is:)
  • gurubefree
    #74605
    En a HD6950 DCII-rol irtam ... es igen load Temp 10C alacsonyabb az arctic accelero extrem Plus-al.
  • gurubefree
    #74604



    Vissza kaptam az arat a masiknak.
  • Her Laca
    #74603
    Én még mindig 1 fokkal beljebb vagyok:)) Pedig kazán mit tudjuk, és erre még ráver az AC 10 fokot mint mondottad:XD
  • gurubefree
    #74602
    valami gond lehet a driver tamogatassal mert orult szamok rohangalnak ...

    Megnezem gyorsan a CPU-Z mit mutat ....
  • gurubefree
    #74601
    Valtoztattam a haz fan-kon.

    2x120mm befele ( elol ) ; 2x140mm kifele ( felul )



    -4C idle-ben.
  • KranaZoli #74600
    Megmondom miért került Neked ez többe Guru: Mert van egy felesleges AC-d; benne van pár hétben és nem kevés idegeskedésben. ;)

    No, a lényeg, hogy megvan. Vundersőn!

    Kíváncsi lennék, hogy ahhoz a 24%-os ventihez milyen fordulat társul?! (ill. mennyiben lett halkabb pl. terhelés mellett. 2D-ben ref-ek sem hangosak és gondolom melegnek sem melegek)

    Aztán majd toljál vmi kontent-ot a jószágról, ill. lesz-é vmi egy Logout-os Blog-ból?!
  • BIZ0906
    #74599
    Meggyőzzél én is veszek olyat mint Neked van és húzo, 70-re :)
  • gurubefree
    #74598
    anyit meg elkoszonobe >>>> az arctic accelero extrem plus kozel 10C ver ra a HD6950 DCII.-re de ezt csak epito jellegu informacionak szanom megosztva kedves forumozo tarsaimmal :)
  • pointer4
    #74597
    Az mitől lehet, hogy kicseréltem egy 6600gt-t egy hd3850-re, (mivel más nem nagyon elérhető) win7 teljesítméní indexe szerint a vga fejlődött 3.8 ról 7.0-ra. Cserébe a játék, amivel játszom(worldoftanks) fps-e csökkent, illetve a 45 másodperces játék betöltés felment 2 percre?
    Elsőként újraraktam a windowst, és lepróbáltam régebbi driverekkel is, de semmi javulás.
  • Her Laca
    #74596
    ÉN? Miért lennék rosszul? Az én kártyám ilde most jelen pillanatban 33 fokos:) Pedig az egy kazán:) mint tudjuk.
    Mondtam,hogy örülök a sikerednek,ne ragozd már tovább.
    Jó az a hűtés,annó majdnem én is vettem egyet ,de ugye inkább más irányba mentem el így kimaradt. Nekem ne bizonygasd ,hogy milyen jó,téged kellett győzködni oldalakon keresztül:)
  • gurubefree
    #74595
    Azt meg kihagytam hogy .... lehet rosszul lennel ha nem a HD6970-es eredmenyt hoznam hanem az alap bios-ost :)

  • Her Laca
    #74594
    Bocsi én csak összehasonlítottam a két lehetséges variációt.
    Tul képp ,nem kell ,hogy igazam legyen ,pontosabban pont le..om,hogy kinek milyen hardvere van és az mennyibe fáj neki. Csak ha reálisan nézem akkor az van amit mondtam,szvsz. De ez az én véleményem. Persze ha már megvan a vas akkor nem kérdés a dolog,de asszem pont te emelted az Olimposz csúcsára a ref hűtést:) Na de részemről befejeztem, mint mondtam használd egészséggel.
  • gurubefree
    #74593
    Te rosszabb vagy mint gondoltam :) Te jottel a penzzel nem en. Amugy ez mokolt kartya jol van koszoni szepen. Az az 5ezer lehet akar +10ezer ha valaki nem olyan balszerencses mint en ugyan is a Plus is ramegy nem kell ahoz Plus II. ( es az kozel a fele penzben )

    De igazad van mint mar tapasztaltuk ertelmetlen itt barmirol is beszelgetni .

  • Her Laca
    #74592
    Félre értés ne legyen a ref 6950 megéri ,hiszen 70 est csinálsz belőle.
    DE már plusz hűtővel elgondolkoznék rajta erősen,mint az alanti hozzászólásomban vázoltam.
  • Her Laca
    #74591
    No most 5 ezer huffon variálunk?:) Van egy mókolt kártyád amit te sem tudsz meddig bírja ugye. Az meg hivatalos jó hűtéssel 5 pénzzel több:)pontosan 81500 huf az asus. Ebben a kategóriában ez szerintem nem számít,de lehet tévedek:)
    Amúgy igen is kritizálva volt :XD de nem keresek vissza mert egy pöttyet sem érdekel már:)Különben is csak idézni tudom besenyő Pista bácsit:)
    Amúgy örülök,hogy végre sikerült neked a dolog ,használd egészséggel:)
  • gurubefree
    #74590
    Ugyan mar .... senki nem mondott olyat. Olvass vissza . Egyedul a kialakitas volt kritizalva.

    Akkor ugy szamolj :

    XFX HD6970 80.000- ( ref. hutessel )

    XFX HD6950 (dual bios) 61.000- + arctic accelero extrem plus II. 15.000-

    Ime >>>> sporolsz es a leheto legjobb hutessel ellatott HD6970-et hasznalsz.

    btw es meg igy is olcsobb mint a Asus HD6970 DCII.

  • Her Laca
    #74589
    No csak azért:) mert emlékeim szerint az én DCII es hűtőmet és a teljesítményét mintha negatív megjegyzések illették volna:XD
    Na de spongyát rá. Jelzem a véleményem az,hogy a gyári megoldások azért jobban megérik,hiszen egy azon árban adja pl az ASUS a DCII esekkel szerelt kártyáit ,így meg a ref plusz hűtő árából vehetne az ember egy komolyabb kártyát jó hűtővel.
    De hogy ne a levegőbe beszéljek,Tessék.
    Ugye egy ref 6950 az 60 párezer,plusz egy ilyen hűtő az kb 15-18 pénz kis hazánkban.
  • Solten
    #74588
    24%-os fordulaton es 34 fok? Barcsak minden ilyen teljesitmenyu kartya ilyen lenne... Ja akkor elbukna az aftermarket-huto piac...
  • gurubefree
    #74587
    45C volt igy 7Cal huvosebb ..... majd beteszem a load-ot is (igy elsore jatek alatt -16C 68C-70C kozott mozog .)
  • gurubefree
    #74586
    Nagyon sok .....
  • janihunk
    #74585
    Emberek nagyon jó lett ez a végleges 11.8 as driver. Még a shift 2 is jobban megy. De viszont jobban is melegszik a GPU eddig 60-61 °C volt most meg 67-68. Mind ez felhúzott órajeleknél ami 840/1240 de 75% venti fordulatnál. Nemsemmi.
  • Her Laca
    #74584
    Ez kicsit sok.
  • zöldeshányás
    #74583
    Hali!Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudok a gpu segítségével videón konvertálni?(Ill. milyen program kellene ehhez?)
  • gurubefree
    #74582
    egy kis izelito ..... idle



  • chassius
    #74581
    Kedves Borg, onnan gondolom, hogy különféle hardver felismerő progik 3650esnek látják, arról nem is beszélve, hogy 1szer már sikerült 3650esként azonosítania a catalystnek (és hibátlanul is működött), de azóta újra lett húzva a gép többször is és azóta nem akarja az igazságot.

    Nem tudom, hogy az XT 2600 ugyan azzal a chipel megy-e, mint a 3650, ennyire nem vagyok otthon a vidikártyákban.
  • gurubefree
    #74580
    Itt van a kezeeemmmbeeeeeeeee !!!!!