90029
  • gurubefree
    #74659
    nekem mar az alaplap homerseklete is santit a cpu-rol nem is beszelve.
    Igy nem all be egy gpu homerseklet sem szerintem ... de ez mellekes.

    Amugy egy Asus HD6970 DCII.-rol beszelunk amin le lett cserelve a huto egy Zalman VF3000A-re.

    A HD6970 load VDDC-je 1.175V ... ugy tudom a sapphire-nek van egy olyan biosa amiben a feszhez nincs nyulva.
  • gurubefree
    #74658
    Eppen ezert kerdezem ugyan is ime :



    Ebbol szuletnek a tundermesek ....

    Valszeg buheralt bios es csak a +Shader es manual oc. Utalom amikor ilyenekkel szedit valaki.
  • [HUN]FaTaL
    #74657
    Miért ne lenne? De kétlem, hogy stabil lesz.

    Szerintem csak annak van értelme, hogy 2Dben alulfeszeled, 3Dben meg esetleg túl (vagy rakod vissza alapfeszre). De ezt meg a mostani kártyák intézik, a HD3870emen még kézzel kellett.
  • KranaZoli #74656
    Áhámm! Köszi!

    Ilyenek nem érdekelnek. Alapból legyen ilyen egy VGA, ne matyizgatni kelljen vele.
  • broman191
    #74655
    A fogyasztás és hőmérséklet lentebb megy az alulfesz hatására, a húzás miatt a teljesítmény pedig fentebb (elméletileg ez hűsebb, gazdaságosabb, gyorsabb karit eredményezne). Ez a kettő együtt kicsit tündérmesének hangzik, mert a teljesítmény tuningnál általában a feszültséget növelni szokás, nem lentebb venni. :)
  • KranaZoli #74654
    Én ilyenhez nem értek, csak azt kérdezném, ez miért jó?

  • gurubefree
    #74653
    olvasni valo
  • gurubefree
    #74652
    szasztok

    Van arra mod hogy valaki alul feszel egy kartyat es ugy huz rajta ?
  • zotya10002
    #74651
    Valahogy azért összejött!:-DD

    Siker!

    Csak megittunk haverral pár sert :-DDMajd holnap elmesé.......
  • arty
    #74650
    akkor a klónozást felejtsd el!

    váltogass a kijelzők közt, különben az egyiket hulladék minőségben kell nézned (ha ragaszkodsz a klónozáshoz, azonos felbontást kell beállítanod mindkettőn, így gondolom az egyiken bukod a nativat=fos képed lesz)
  • gurubefree
    #74649
    Ugy nez ki hogy nem a gpu ( vagy nem csak a gpu ) homerseklete hatarozza meg a huto fordulatszamat.




    Erre azt hiszem 1000 peldat lathatunk a forumon.

    Mint latod 90C-nal 60% fan speed van megadva ...... stress test alatt sem megy a fan fordulatszama 46% fole. ( ref. huto )

  • zotya10002
    #74648
    De nem azonos!:-(
  • gurubefree
    #74647
    #74609
  • Her Laca
    #74646
    Nem tudom:) De nem is érdekel igazán:)
  • arty
    #74645
    ha azonos a kijelzőid felbontása, akkor klónozd a két kijelzőt
  • blackcalibra
    #74644
    Van még itt valakinek rajtam kívül nem ref hűtős VTX3D 6870?
    Dobjon már fel legyen szíves egy shotot a CCC-ről nyugalmi állapotában.
    A Graphics Overdrive szekciója érdekelne.
  • arty
    #74643
    a gtxen pont ugyan az a hőszenzor, ugyan olyanra kalibrálva, ugyan olyan messzire téve az ugyan olyan meleget generáló, azonosan hűtött gpu-n?

    hjaaa....... almát a körtével, uram?! ;)
  • KranaZoli #74642
    Végül is most csak azért cserélni egy másikra, hogy legyen nincs is sok értelme. Ha a jelenlegi is OK, akkor szerintem hagyd meg azt.
  • Her Laca
    #74641
    Semmi. Megrendeltem ,nem is jelentkeztek ,most meg pont nem is érek rá foglalkozni vele,így hanyagolom a témát. Majd elballagok egy boltba ahol lehet is kapni és megveszem realtime:)Ha nincs olyan ahol lehet is kapni ,akkor marad az öreg vityilló. Ebben az országban nem lehet bízni senkiben,sajnos. A boltok nagy része nem is tart raktáron semmit jószerivel.
  • KranaZoli #74640
    Laca: Fractal Design házzal mizu?!
  • zotya10002
    #74639
    Sziasztok!!

    Van a monitorom,és van egy nagyobb tv-m amihez vettem egy 5m-es HDMI kábelt!

    Össze is kötöttem a kettőt.De hogy lehetne azt beállítani ,hogy a monitoron is és a tv-n is ugyanaz menjen??
    Mert most úgy van hogy választani lehet ,hogy melyiket akarom fő monitorként így az egyiken csak a háttérkép van!

  • Her Laca
    #74638
    Jól van:)
    Akkor itt van a múltkori ami elkerülte ezek szerint a figyelmed:)
    Tessék.:)
    Na akkor melyik a jobb?:)) Mert nálam a fullon járatott gtx ugyan azt a hőfokot produkálja. Vagy akkor most nem értem?:) Vagy nem is melegszik a gtx? Már magam sem tudom mit és kinek higgyek:)
  • arty
    #74637
    kösz a tippet, kipróbálom a régi progilokat törölgetni reg-ből
  • KranaZoli #74636
    Ez biztos Guru?! Már nincs fent MSI AB, de mintha nem így lett volna. A ventilátor profil ha betöltöd a kártyád VBIOS-át akkor egy előre meghatározott "görbe" alapján működik. Pl.: több VGA-nál 80-90 fokos GPU-ig szép lassan emelkedik a görbe, és amikor eléri a kritikus hőmérsékletet, akkor nyomja rá a kakaót.

    Persze lehet rosszul emléxem, de már rég nem használok semmi monitorozó alkalmazást játékok közben, mert felesleges. Csak akkor tettem fel, amikor VGA-t(kat) váltottam és figyeltem pl. benchmark-ok közben az adatokat. (játékok közben meg egyáltalán nem, mert ott zavar) De mintha nem lett volna 2,5x-öröse a venti % magasabb hőmérsékleten. De ebben nem vagyok bizonyos és lehet Te írod jól. Csak annyira nem érdekelt, amikor megláttam, hogy max. 70 fokos GPU, hogy lefuttattam pár db izzasztóbb tesztet, aztán hagytam a fenébe. (3DMark 11; STALKER Clear Sky; STALKER Call Of Pripyat és Unigine)

    Más:

    Ám, azt hittem lesz vmi kontent a jövevényről. :( Semmi fotó?!
    Ill. írtok majd róla vmi blog-ot?!



    #74635 Solten:

    Mondjuk úgy, hogy a nyár utolsó hivatalos Catalyst meghajtója. Lesz majd még a; b hotfix és 11.9 preview, stb..
  • Solten
    #74635
    Ja tenyleg: Megjelent a nyár utolsó Catalyst meghajtója
  • lo9in
    #74634
    a 11.8-as katával másnak is szürke az aidában az opengl menü ? vagy csak nálam nem lehet megnézni ?
  • gurubefree
    #74633
    annyit fuznek hozza hogy a % valtozasa egyenesen aranyos a fordulatszam valtozasaval.

    Kvazi ha 13% 1180 rpm akkor a 30% az 1180x2.3 es igy tovabb. Egy ref. huto 6000 rmp felet forog 100%-on
  • KranaZoli #74632
    Akkor OK! Épp ma nincs semmi időm normálisabban elolvasni a hsz-eket. :(

    A lényeg, hogy megvan végre. Működik, korrekt, baba, ... Engem annyiban érdekelt mi lesz ebből, hogy azért elég sokan panaszkodnak arra, hogy a ref. 6950-esük meleg; hangos. (akiknek nincs más problémájuk vele!)

    Mennyiből jön ki akkor ez a szett magyar forint-ban?! Megérheti azon topiclakóknak beruházni rá, akiknek problémás a ref kártyájuk?! Ergó, ajánlott a termék?!

    Engem meggyőztek ezek a hőfokok és venti fordulatok is. Ez utóbbit csak azért kérdem, mert vki "jogosan" jegyezte meg, hogy az Asus DirectCUII idle-ban pörög 13-14% körül, VGA 35 fok és ez olyan 1180-1200rpm. Ha ekkora érték párosul 13% = 1180 rpm, akkor mekkora lehet a 100%
    :)

    Aztán rájöttem, ill. a gyakorlat azt mutatja, hogy mert 30%-ra felpörög a venti nem jelenti azt, hogy az rpm a háromszorosa lesz. :)

    Ezért kérdeztem az AC idle fordulatát. Gondolom ez sem 500-as rpm-el teker, de ugyanúgy nem fogja többszörösére növelni, ha a hőmérséklet emelkedik a duplájára; háromszorosára (ha egyáltalán fog!)

    Én asszem értem amiket Laca ír, hogy 580-as 33 fok és 13%, aztán a legerősebb egy GPU-s kártyáról beszélünk, stb... történet...

    Mivel asszem Guru Rajtad és Ari-n kívül szinte mindenki csak panaszkodott a 6950-esre, így ha ajánlani kell 6950-est, akkor új példányok közül ha jól számolom van a: PowerColor 6950-ese (ennek nem emléxem a nevére) és az Asus DirectCUII, vagy meglévő ref. kártya esetén egy ilyen AC Plus.

    A DirectCUII hűtőt Én is kedvelem, szeretem azok ellenére, hogy többek között ezen kártya méretei miatt kellett konfigot cserélnem. :)

    PowerColor-t nem ismerem. DirectCUII-őt igen. És mivel "ugyanaz" a hűtő van a 6950-esen, mint az 580-ason, így ajánlom. (annyiban kevesebb, hogy nem 5db, hanem úgy emléxem a teszt csak 3db heatpipe-ot írt)

    Mondom nincs időm olvasni. Ezen átfutottam: #74628
    Ha 14K körül kijön ez a szett, akkor nagyon megéri beruházni azoknak akinek ref. modell-ük van, főleg van @6970.

    Jó ideig elegendőek lesznek ezek a kártyák, esetleg nem very és ultra high, csak high settings játékokon belül.
  • gurubefree
    #74631
    Kiraly .... azt hittem ennyi idosen meg nincs gond a szovegertessel :)

    BURN !!!!! nem game >>>>> BURN
  • gurubefree
    #74630
    hazug disznok :)
  • Solten
    #74629
    Az jatek, mivel ott a GPU nincs konstans terheles alatt, nem igazan ertekelheto barmifele mert hofok.
  • Solten
    #74628
    De ha a magyar arakat nezzuk, 58k-ert kaphato ref. Asus, az AC a legolcsobb helyen 14k. Ahogy olcsobban kijossz, meg ha szeretsz butykolni...
  • Her Laca
    #74627
    Ez úgy hülyeség ahogy van:)
    Cimbimnek a HD 6970 es DCII es kártyája terhelés alatt (játékok) nincs 70 fokos. Ne is kezdj el vitatkozni,de ha kell megkérem,hogy írja le ide a tapasztalatait.:) De ha nagyon kíváncsi vagy más tulajok véleményére tedd fel a kérdést a PH fórumán,ott is többek ugyanezt írták akiknek ilyen van.
    De nem akarlak már győzködni ,legyen ahogy gondolod.
  • Solten
    #74626
    Mar egy ideje valtoztak az arak, szoval ha pl. az UK-t nezzuk, olcsobban kijossz az 50 + AC-s verzioval. Egy jo 50 font-al olcsobban.
  • gurubefree
    #74625
    Megprobalok elmagyarazni neked valamit hatha segit megerteni azt hogy amirol te beszelesz nem allja meg a helyet.



    Ime a HD6950 DCII.

    Mint lathato az elso sorban a 850MHz GPU orajel alatt 81C .
    Ettol az ertektol az XFX6950 + arctic Plus II. 10C-al alacsonyabb homersekletet produkal.

    Lassuk a mod-olt GPU orajelet a XFX HD6950-nel es a DCII. masodik sorat ahol fesz. emeles nelkul 880MHz. a GPU orajele.

    Ebben az esetben az XFX emelt fesz.( HD6970 bios ) mellett 8C ( 73C ) fokkal huvosebben tartja a kartyat. Ezek utan szerinted melyik hutes a jobb ?

  • Her Laca
    #74624
    Kikérem magamnak! De ha Á-t mondunk ,mondjunk B-t is.
    Mondjuk az első találat a HD 6990 re:) sokat nem kellett keresnem.
    És azért ,hogy lássunk tisztán:)
  • Solten
    #74623
    Most direkt kikerested a 6990-et emiatt? Te beteg vagy... Vagy troll. Vagy csak sok a szabadidod. Na mindegy, bevallom, errol gozom se volt. Az AMD figyel a TDP keretre a notiknal biztos...
  • Her Laca
    #74622
    Nem én nem azt mondom,hogy ez a DC jobb hűtő. Én azt mondom,hogy szvsz jobban megéri egy 70 est venni ilyen vagy Giga többventis vagy MSI ,vagy tökömtudja milyen hűtővel ,mint egy 50 est plusz rá egy AC.
    Persze ,hogy jó az AC hűtője,ez nem is kérdés. Bár hogy mennyivel azon már lehetne vitázni,de az is csak akkor érne valamit,ha pl ráherbákolnám a kártyámra és magam kipróbálhatnám. Ja Gurunak megvan még ami nem volt jó elsőre? Megveszem ,és letesztelem:)

    74621

    Nem is lehet:) Mert má megint....
  • Solten
    #74621
    Ezzel nehez vitatkozni, valoban jo ar a 80k-s DCII. Bar az igazsaghoz hozzatartozik hogy Te hajpolod agyon a DCII-t, szvsz az aftermarket AC jobb huto.
  • Her Laca
    #74620
    Ilyenkor mindig felvisítok:)


    Az idézet innen van:))))
    "mert kereskedelmi forgalomba szánt dobozos (azaz nem OEM) HD 6990 25%-kal meghaladja a PCI Express szabványban foglalt 300 wattot, ergo alapbeállítások mellett a TDP immáron 375 watt. A két 8 tűs tápcsatlakozón keresztül a hivatalos specifikációk alapján összesen 300 wattot képes felvenni a kártya. Mindehhez hozzájöhet még további 150 watt a PCI Expressen keresztül, amivel együtt összesen akár 450 wattból is gazdálkodhatunk. Természetesen ehhez elengedhetetlen egy jó minőségű, legalább 800 wattos tápegység is."

    Csak azért ,hogy az AMD is magasról tolyik a TDP keretre:)))