90029
  • KranaZoli #74699
    Napokban nem néztem be PH-ra. Azért ez nem semmi.
    Ez egész 1xerűen nagyon extrém, ennyi a történet.

    A többi részén meg szerintem nagyvonalúan lépjetek túl.
  • gurubefree
    #74698
    Ime -....... csak most olvastam a veget a hsz.-nek.


    Na ennyire vagy tudataban a multi GPU hatasfokanak. Ha lenne kedvem ( de nincs ) szivesen felvilagositanalak arrol hogy minel tobb GPU-t hasznalsz a hatasfok drasztikusan csokken. Lsd. 2x SLI vs. 3x SLI . A harmadik kartya hatasfoka kevesebb mint 15% es esetenkent rosszabbul teljesit mint a 2kartya ( hogy nem legyek elfogult ez mind igaz ATI kartyakra is bar ez a hatasfok mutato valamivel magasabb )
  • Her Laca
    #74697
    Értelme ? Ki tudja. Neki van. Neked,nekem nincs. És ez ok ,hogy lehülyézd?
    Nem akartam személyeskedni,csak próbáltam rávilágítani néhány dologra.
    Konkrétan nem érdekel az anyagi helyzeted:) Picit sem:XD
    Amúgy itten van bővebben.

    Mondjuk nem szarral gurigázik annyi szent:)

  • arty
    #74696
    egy hobbinak kell legyen értelme?
  • gurubefree
    #74695
    Hogyne mester .... Olyan dolgok mellett teszed le voksod amirol ordit tudatlansag.

    Arra azert felhivnam a figyelmed maradjunk a temanal mert a szemelyeskedestol kijon az aszmam. Szolval legyen az en titkom mit tehetek meg es mit nem.

    Amugy nem az volt a kerdes hogy ki teheti meg hanem az hogy van e ertelme.
  • Her Laca
    #74694
    Guru :)
    Te szerintem nem a földön élsz bakker.
    Ki a retket érdekel ebben az esetben mi minek keni el a száját.
    Lehet neki volt felesleges fél millája.Ha neked nincs az már megbocsáss de a te bajod.De pl ezért én sosem hülyéznélek le.
    Senki sem vitatja ,hogy felesleges,de ha valakinek ez kell és nem rabolt ,nem lopott,nem ölt embert érte,hanem megdolgozott az áráért,akkor nem értem milyen alapon hülyézed le. Egyszer már mondtam neked.AZ amit ráköltött NEM a te pénzed!!! Semmi közöd hozzá mire költik az emberek a pénzüket. Ahogy másnak sem ,hogy te mire.
    Látom téged a pazarlás zavar ,mert ebből más tanyát vesz.
    Ennek az árából Etiópiában egy falu megélne hónapokig. Lehetne sorolni ,csak semmi értelme. Megteheti,ő dolga. Részemről ennyi.
    Mellesleg négy 580 as nál is van gyorsabb. Öt 580 as:)Vagy 6.
  • gurubefree
    #74693
    Elmondom neked miert ..... ez csak annak normalis akinek van feleslegesen felmillioja. Te sem tudod mirol beszelsz neha.

    A HD6950 CF-en elkeni a a GTX580 SLI-t arrol nem is beszelve hogy nincs olyan rendszer ami kihajtana 4 gpu-t legyen az ATI vagy nVidia . 3 kartyanal a GTX ~10% gyorsabb. Ezek mellett te >>>>>> "Miert?"

    Csak ismetelni tudom magam ...... #74683

    Szerk# mas vesz egy tanyat ennyibol vagy rossz esetben ennyibol el egy evig.
  • arty
    #74692
    azigaz :) végülis a tapasztalatai biztos érdekesek lesznek :)
  • broman191
    #74691
    Inkább csak felesleges nagyzolás, de ha megteheti és értelmét látja akkor tegye... :)
  • serkov
    #74690
    Köszi!
  • Banyapapa
    #74689
    Simán meg kell radirozni a memok felületét,meg amikre még fel raksz ilyen kis süniket,de jutubon is van video a felrakásról én is onnan lestem el mit és hogy pakoljak fel.

    Én is radiroltam,majd ragasztás és 1 percig nyomtam rá kis hütöt és ennyi
  • serkov
    #74688
    Én is arra gondoltam, hogy jó lesz ujabb kártyára is, s accelero-t szeretem...
    Mi ez a radirozás? A Chilla-hoz adott sünök is lepotyogtak anno, érdekelne hogy lehet felrakni, hogy ne essen le?
  • Banyapapa
    #74687
    Nekem van ilyenem,igaz csak 4830 kártyán,de annak a gyári hütése egy fos volt (64-65 alapbol,és egy kis játék ,és máris 100 fokra felmászott minden ami mérhetö volt).

    Ezzel meg, 40-42 most,és játékok közben se megy 55 fölé,igaz 12 volton van a ventije (nem nagyon hallom a hangját),de lehet 7 voltra is belöni ha ugy jobb.

    Csak sünik felrakásánál kell radirozni,mert pár helyen irták hogy lepotyogtak a felragasztani való cuccok,de nekem radir után kökeményen rajta maradtak.

    Meg ha ugy adodik ujabb vga-ra is rátehetö.
  • arty
    #74686
    mert vehetne 2x590et, jobban járna vele
  • Her Laca
    #74685
    Miért? Ezt most komolyan nem értem ám. Miért lenne hülye aki négy VGA-t vesz?
    Ez a heppje ,van rá fél millája,gondlom 3 jó nagy monitora,plusz 3 d mark pontvadászatra indul:) Ez max furcsa ,de nem hülyeség.

    Ha valaki Ferrarit vesz az is idióta?:)

    Arty:)

    Lehet vesz azt is:) Próbálgatja. Ott van Nakos vagy ki. Annak is ez a becsípődése. Gondolom nem hiányzik a kajapénzből:)
  • serkov
    #74684
    Hello! Ismételten kérem a segítségetek! ugy néz ki enyém lesz az előbb emlitett kártya:XFX4870-es1Gb 256bit...
    Írtátok, hogy hangos stb ez baj nekem, ugyhogy kérdeztem, azt mondja a srác, hogy valoban van hangja, sőt megemelte a biosban a ventifordulatot, hogy 80 fok fölé ne menjen... nekem ez a kari most 1 évig még jó lenne, de utálom a meleg, ráadásul hangos kártyát, gondoltam veszek rá egy ilyet: 4870 hűtés
    Mi a véleményetek érdemes, vagy van jobb javaslat? De 10 fölé nem nagyon mennék hűtéssel....
  • gurubefree
    #74683
    minden egyes alkalommal valaki igazolja hogy az emberi hulyeseg hatartalan.

  • serkov
    #74682
    Köszi! :-)
  • Borg
    #74681
    Én csak októberben adom el a 4870-emet :)
  • serkov
    #74680
    Az van.... Nincs véletlen neked is egy használt karid! :-)
  • Borg
    #74679
    De csak olyan TV-re, amin van hdmi. Analóg bemenetesre nem.
  • arty
    #74678
    az említett laptop-vga gyengébb, mint a gts250, teljesen természetes, hogy lassabbak rajta a játékok!

    aki laptopot vásárol játékra és nem költ el 600ezret rá, csalódni fog
  • serkov
    #74677
    Köszi!
    Ezen s video sincs, csak a dual dvi.De azt olvastam, hogy dvi-hdmi forditóval ki tudom rakni!
  • Borg
    #74676
    6770-et kapsz már 27-től, újonnan, az meg ugyanilyen gyors kb, fele ekkora hőtermeléssel, dx11-el. Vagy 6750-et 23-ért, majdnem az is ott van. Ráadásul a 4870 hangos is lesz.
    Analóg tv outosat már 4870-ből se nagyon lehet kifogni, nemhogy újabb kártyából, szal felejtős. (én már 2 éve is úgy keresgéltem, hogy svideo legyen a 4870-en)
  • serkov
    #74675
    Hello hozzáértők! Tegnap kiirtam ide, hogy cserélnék telefont használt videokártyára. Lett is egy jelentkező, de nem tudom.... Kapnék 1 XFX4870-es 1Gb 256bit-es kártyát de nem ismerem... Jobb ez mint a mostani 3870-em? s ha igen mennyivel? Másik gond, hogy nincs rajta sztem tv out. Csak ilyen dual dvi.. ezzel ki tudom vezetni a tv-re a karit? Előre is köszi a válaszokat!
    Ja! A telefon olyan 23e körül ér. Reális a csere? Kb.
  • KranaZoli #74674
    OFF, de ha vki nem ismeri ezek a fiúk "tudnak" élni. :)

  • simonl #74673
    Még egyszer köszönöm...
  • rumkola
    #74672
    klatty
  • MerlinW
    #74671
    Tudod, van egy Google nevű csodálatos találmány, de
    Tessék, Mr. Lustaság
    mirror
  • simonl #74670
    Sziasztok srácok, segítséget kérek....
    Szükségem lenne lehetőleg egy közvetlen linkre 11.6 os catalyst driverhez (mobility radeon HD 2600 windows7 x64 -op. rendszer)
    Az AMD oldalán égre-földre nem találok régebbi drivereket.

    Előre is köszönöm
  • broman191
    #74669
    A vga miatt végeredményben sajnos még gyengébb is mint az asztali géped. Ha vga-igényes játékokat futtatsz, nagyon hamar látható hogy szűk keresztmetszet. Hiába az erős 4 magos proci és a több GB RAM, ha a vga alsókategóriás. Játékos szemszögből ez az összeállítás egy kegyetlen nagy általános elbaltázás, amely megfigyelhető a notebook-oknál és bevásárlóközpontos instant számítógépeknél.
  • WOLF3x6
    #74668
    Az elvárásom az volt hogy erősebb lesz mint az asztali gépem, amiben mint már írtam geforce gts 250 van, meg 2 magos proci. Dirt 3 dx9 maxon 50 fps, a laptop pedig alig éri el ugyanezen beállításokkal a 30-at.
  • broman191
    #74667
    Örülök hogy sikerült! ;-)
  • Zunex
    #74666
    Köszönöm mester ! :) A VGA Bios-al volt a probléma. Mostmár olyan mint régen. Köszi még 1x!
  • Zunex
    #74665
    Mindent leellenőriztem kivéve a VGA bios verziót, ebben tudnál segíteni?
  • broman191
    #74664
    Nézz szét az alaplapod BIOS verziói között, hátha említenek valamit a témával kapcsolatban, frissítsd lehetőleg a legújabb verzióra! A jelenlegi BIOS beállításokra is vess egy pillantást, hátha csak valami "forced on" energiagazdálkodás rontja le a teljesítményt. Ha Win7-et használsz azon belül is állítsd át az energiagazdálkodást teljesítménycentrikusra. Ellenőrizd hogy a plusz tápcsati be van-e dugva a vga-ba, ha be van és nem változott semmi, akkor esetleg tedd át egy másik ágra a csatit, dugd be újra a kariba, nézd meg úgy! A vga bios verzióját is frissítheted - ha van újabb - az sem árt.
  • broman191
    #74663
    Milyen szinten nem vagy megelégedve vele? Mit vártál? Szerintem nagyon is jó, ezeket az adatokat elnézegetve, feltornázott grafikus beállításokkal is általánosan megvan a ~30 FPS.
  • WOLF3x6
    #74662
    Üdv! Tegnap vettem egy PackardBell Easynote laptopot, ami HD6650M típusú Radeonnal van felszerelve, valamint van benne egy energiatakarékos intel videókártya is. Ezen kívűl 4 magos proci, 4 giga ram, és nem vagyok megelégedve a teljesítménnyel. Igazából még nem teszteltem csak 2 játékkal, de elvileg ez erősebb mint az asztali gépem (core2duo, gts 250). Segítetek légyszi, mert még sosem volt ati kártyával dolgom, van valami beállítás, okosság amit nem csináltam meg, vagy azért tűnik gyengének mert mindez nem egy asztali gépbe van szerelve? Előre is köszönöm a választ!
  • Zunex
    #74661
    Sziasztok ismét!

    Már az őrület kerülget.. alaplap és ram csere után "nem akar dolgozni a gpu". Ezt úgy kell érteni hogy játék közben nagyon halk (előző lapnál elég hallható volt) és rossz teljesítményt is nyújt. A windows is lepontozta. 7.2-ről 6.9-re le ment.

    spec:
    3x2 gb DDR3 Kingmax Hercules
    AMD Athlon II 630 x4 2.8 ghz
    Asrock M3A770DE
    Asus Eah5770

    Valaki valami ötlet?

    köszi előre is :)
  • serkov
    #74660
    Helo! Ha valakinek van lecserélt használt Videokártyája, ami erősebb mint a Hd3870XT Akkor irjon privit! Adok érte I900 omniat (16Gb)
    + készpénzt! :-)