90029
  • DIESEL DOG #74739
    Aztán mi a túrónak ekkora teljesítmény? Jobban semmi nem fog futni, maximum csak több lesz az FPS érték... nem beszélve az irgalmatlan fogyasztásról meg a hőkibocsátásról...
  • Solten
    #74738
    Vegre egy verbeli Ver Istvan.
  • KranaZoli #74737
    Én most alaplapi hangkártyát használok. Egyelőre megfelelő. Hangkártyából Én Asus Xonar DX-ben gondolkozom, esetleg PH aprók közül. De most elvagyok ezzel is. Főképp net-es rádiókat hallgatok mostanában; ill YT-on kedvenceket. Mivel ezek eleve nem csúcs minőségű zenék, így kicsit felesleges is HighTech hangkártyát vennem.

    16GB felesleges. Nekem úgy lett, hogy amikor váltottam LGA775-ről, akkor ismerősön keresztül intéztem. Memóriából a "milyen gépet vegyek topic-ban" Kingston HyperX-et és Corsair-t javasoltak. Ismerősöm keresztül szereztem be a cuccost. Hozott is ilyen Kingston RAM-okat (8GB-os KIT) de az 1,65V-os volt. Sandy-hez meg az 1,5V-os klappol igazán. Kingston is elment 1,5V-on, de tudott szerezni 1,5V-ost is. Azonban Corsair-t Ő nem tudott beszerezni, hanem G.Skill RAM-okat. 2db 2x4GB-os KIT-et. Akkor meg már elhoztam Tőle mindkettőt. :) Elfér, enni nem kérnek. :)

    De még a Kingston DDR3-as memóriáim is megvannak, majd PH-n meghirdetem Őket. Így nyugodtabb vagyok, hogy eleve 1,5V-os RAM-ok vannak a gépben.
  • gurubefree
    #74736
    Valamit nekem is kezdenem kell magammal .... Engem is erdekelne par dolog .
    Egyenlore tulzasnak tartottan a 16GB-ot ( szamomra ) de majd az is eljon.

    Ez a Roccat Kave izgatja a fantaziam ... holnap kiderul. Remelem nem fog a hajam hullani az alaplapi hangkartyatol.
  • KranaZoli #74735
    Magam részéről feleslegesnek tartom a multi GPU-s környezetet. Gondolom Neked sem okoz gondot, ha esetleg lentebb kell venni a grafikai beállításokon. (ilyen használt "hibás" jószágot meg pláne nem vennék a célra) De Te tudod.

    "A memoria pedig azert fordult meg a fejemben mert van ssd a gepben es kiprobalnam a gepet ugy hogy a lapozof. kilonem ahoz pedig kell memoria."

    Van 16GB RAM-om, mégsem kapcsolom ki a lapozófájlt. Ui. a mai napig meg vagyok győződve arról, hogy a legtöbb alkalmazást és a Windows-t is úgy írták meg, hogy használja a lapozófájlt. Persze vannak akik kikapcsolják és azt írják minden OK, ugyanakkor olvastam olyat is, hogy bizonyos alkalmazások egész 1xerűen hiányolják a lapozófájlt.

    Miért hagytam meg?!
    Elfér? Elfér. Gyors a rendszer? Gyors. SSD-n vagy a lapozófájl? SSD.
    Én nem babusgatom az SSD-t, nem babapopsi ez. ;)

    Azért vettem 16GB RAM-ot, hogy végre el tudjak kezdeni olyan dolgokkal foglalkozni hobbi szinten, melyek már rég érdekeltek, csak vhogyan a 4GB-ot erre kicsit kevésnek éreztem: Virtuális gépek futtatása; jobban megismerkedni grafikai és zeneszerkesztő programokkal; ill. amik még érdekelnek...

    Lehet, hogy kikapcsolt lapozó fájlal gyorsabb lenne a rendszer, de még komolyabb véleményt (szakvéleményt) erről nem olvastam, hogy valóban kikapcsolható-é a lapozófájl Windows 7 alatt. Nem arra gondolok, hogy vki beírja igen, mert Nekem is kivan és nincs probléma. Hanem vmi korrektebb szakvéleményre.

    Esetleg elolvasni: Windows alapok: Lapozófájl
  • gurubefree
    #74734
    a sajat xfx hd6950-en arctic accelero plus II. van. Az itt naluk ~£45 szoval megusznam a kartyat £135-bol. De mar mindegy egyedul unalmamban az ordog suttogott a fulembe es holnap jon a roccat kave + 8GB memoria. Annyit tudok sporoni rajta hogy a memoriamert + a hasznalt fulesert tudok kapni ugy £50. Tehat a memoria ara visszajon.
  • broman191
    #74733
    Akkor már a füles lenne a legnagyobb váltás, több haver is istenítette az 5.1-es füleseket amikor stereo-ról áttértek. A vga ára még így sem rossz (bár a font mesél hogy nem itthoni a cucc, szóval nem kevés lehet a szállítási költség mellé), és több mint 10 ezer forintot beletolni hogy rendes hűtése is legyen...a buhera ellenére látok benne fantáziát. :)

    ARCTIC COOLING Accelero TWIN TURBO Pro - Hűtő után keresgélve írják külföldi fórumokon hogy ez a hivatalos támogatottság hiányában is felmegy a 6950-re tökéletesen és jobb mint a gyári hűtés - és 10 ropi alatt. Körülbelül 40 ezer Ft-ból egy rendes hűtéses 6950 jól hangzik. Már-már túl szép hogy igaz legyen, kalandnak sem utolsó. :)
  • gurubefree
    #74732
    Hasznalt es huto hibas ( a tulaj allitasa szerint )1GB-os es ugy egyeztunk meg hogy £140 de mivel hutot kell ra vennem azt levettuk az arbol. Azt hiszem varok februarig ..... egy stereo fulesrol valtanek. A memoria pedig azert fordult meg a fejemben mert van ssd a gepben es kiprobalnam a gepet ugy hogy a lapozof. kilonem ahoz pedig kell memoria. £50 8GB 1866MHz memoria ( 2x4GB ) Corsair DDR3 Vengeance Jet Black. Szerintem ennyiert megeri.
  • broman191
    #74731
    Csak most látom hogy £90-et írtál, HD6950 ennyiért? Hol? Ennyiért vennék egyet az biztos, a HD5850-emet vettem ennyiért amikor jóárasított volt. Adnám is el annyiért amennyiért vettem újonnan, nem mondanám hogy romlott az értéke - sőt OC után is megbítható. Pár ezer ráfizetéssel is akár ez komoly üzlet lenne.
  • broman191
    #74730
    Szvsz a karid játékos teljesítménye - egymagában - elég lesz még sokáig a jól megírt grafikus motorral rendelkező játékok alatt.
    Előreláthatólag egy jövőbeli HD 7950 mellett is még nagyon jól fog szerepelni, esetleg akkor fog belépni az "elavuló zónába", amikor már érdemes lesz lecserélni, ha pár év múlva jön egy lényegesen újat mutató, ezáltal jelentős többletsebességet / szebb látványt adó vga generáció. Ez a generáció biztosan nem az éven éven megjelenő HD7000 lesz, esetleg majd a HD8000, de esélyesebben a HD9000. A dolgok jelenlegi állása szerint a HD5000 elismerten piszok erős lett, a HD6000-re így csak optimalizálgattak rajta, itt-ott visszavettek a teljesítményből, árakból, aztán kaptunk egy feljavított HD5000-es szériát. A HD7000-rel majd valamennyit előrelépnek már teljesítményben is, de szerintem elhanyagolható lesz azon felhasználók számára, akik rendelkeznek jelenleg is egy nagyobb teljesítményű DX11-es karival (1 db csúcs gpu-s vga hogyha a fullHD nem kifejezetten lényeges, vagy az, de nem feltétlen maximális grafikus beállításokkal, 2 gpu-s hogyha a fullHD mindent maxra csavarva szükséges, esetleg még Eyefinity, 3D, minden extra szolgáltatásra is igény van, 4 gpu-s pedig amikor ész megáll, pénztárca nyílik). A 8 GB RAM szükségessége is még megkérdőjelezhető napjainkban ha mondjuk rendelkezünk 4 GB-tal, bár lényegesen indokoltabb fejlesztés mint a 4 csúcs GPU-ra váltás, ha már 2 van. A Kave pedig jó kérdés mihez képest lenne fejlődés. :)
  • gurubefree
    #74729
    koszonom .... azert kerdezek mert at akarom gondolni van szukseg nincs szukseg a CF-re ugy hogy a mar meglevo kartyam ugye modolva sem olyan rossz.
    Amiert megfordult a fejemben mert csak £90 lenne. Bar ebbol kijonne a 8GB Ram es egyebb ( peldaul minap kacsintott ram egy roccat kave )

    Na mindegy .... ne essunk tulzasokba nem lehet mindent egyszerre. Alszok meg ra vagy kettot.
  • broman191
    #74728
    Ez ég világon semmi sem használ ki ilyen hatalmas számítási teljesítményt, azért nincs már gyakorlatilag különbség köztük ebben a magasságban, csak szintetikus, méricskélő, pontozós alkalmazásokban esetleg. A HD6990-hez viszonyítva a 2 db 6950-et - 192 textúrázó egységből hiányzik 16, 3072 stream processzorból pedig 225. Ilyen nagy számoknál ez az összteljesítményben már elenyésző. Ez a hiány számokban egy alsókategóriás HD 6650 tartalmának kb. a felének(!) felel meg, amiből egy egész sem egy bika...képzelheted. :) Egyik program sem kérdezősködik 16 plusz textúrázó egységért, és 225 stream processzorért amikor eleve annyi áll rendelkezésre számára, amennyit a 2db 6950 tud adni neki, hogy azzal is bőven boldog, ott is már játszik a kihasználatlanság. :)
  • gurubefree
    #74727
    isten vagy . Ezek szerint a HD6990 ket teljes erteku cayman csak le van hulyitve a fogyasztas miatt.

    Valaki itt beszelgetes kozben megjegyezte hogy 2x 6950-en


    Miben nyilvanul meg a texture unit hianya teljesitmenyben? ( gondolok arra hogy kevesebb ) csak azert mert a HD6950 CF ugyan olyan teljesitmennyel bir vagy alig marad el a default HD6990 ( 830/1250 ) ugy hogy a HD6990 tobb texture unit van + sharder ugyan csak.
  • broman191
    #74726
    ezt plz delet, késő van, át lett teljesen fogalmazva
  • broman191
    #74725
    amit a referencia kártyákon bemutat*
  • broman191
    #74724
    A GPU chip tartalmazza a textúrázó egységeket is, sok más finomsággal egyetemben. Ahogy látható az architektúrán, gyakorlatilag az egyetlen külsős elem amelyhez a GPU kapcsolódik, az a memória. Ezért van az hogy a viszonteladók mindennel tudnak utólag legózni a GPU körül, ha akarnak, de a GPU szerkezete marad mindig fixen amit az Ati-AMD, a referencia kártyákon bemutat. :)

  • gurubefree
    #74723
    A jovore nezve .... hasznaltan pedig nem megterhelo. #74721?
  • MerlinW
    #74722
    Csak egy ártatlan kérdés: mi a fenéhez van szükséged 2db 6950/70-re?:)
  • gurubefree
    #74721
    Valaki felvilagosithatna .... a gpu-ban van a texture unit?

    Mar csak azert mert regebben valaki azt mondta hogy a HD6990 2x 6950-es gpu. Mig a HD6990-nek ugyan annyi van mint 2x 6970-nek addig 2x 6950-nek kevesebb.

    Teljesen ossze vagyok kavarva .......
  • gurubefree
    #74720
    Nem is nyulok a masodik kartyahoz .... ha nagyon gaz lesz akkor a modolt is 6950es bios-al fog ketyegni.
  • broman191
    #74719
    Ebből csutka load alatt vagy 460 W-ot kb elvisznek egyedül a vga-k. Bár nem hiszem hogy mindkettőt bármi is kihajtja majd annyira, hogy egyenként megegyék a maguk ~230 W-ját. Nagyon határeset, kiderül ha benne lesz a 2. kari is. Értem már miért akartad alulfeszelni a procit. :)
  • gurubefree
    #74718
    Infinity 620W
  • broman191
    #74717
    Enermax? Neves táp. Hány W-os kivitel?
  • gurubefree
    #74716
    Hely szemontjabol igen ..... hutes szempontjabol nem. A ref. hutok eseten a felso kartya altalaban +%10 melegebb. Na ez az amugy is +80C°-85C° kartyanal mar gondot okozhat .
  • Borg
    #74715
    A CF miatt miért? Ahhoz pont jobb lett volna a ref hűtő.
  • gurubefree
    #74714
    Az baj ....... ami meg felmerult az a HD6950 1GB DCII. Ugy gondolom ez is boven eleg lenne mert a masodik kartyat nem szeretnem piszkalni a PSU miatt. Igy is lutri
    hogy az enermax-om elviszi e. Ha minden igaz el deerhet meglepetes mert a DCII kartyak emelt VDDC-vel vannak a gyari oc miatt.
  • KranaZoli #74713
    Ó hát akkor a hűtése rendben lesz. :)

    De ha semmi hely sincs a lap széle és az osztás között, akkor szerintem a 3 slotos hűtő épp nem fog elférni.
  • gurubefree
    #74712
    A CF miatt csereltem ..... nem ilyen hirtelen terveztem de ugy alakult hogy lenne egy hasznaltra + arctic huto.

    Zolee : nem teljesen zart egy tenyerny helyen nyithato es a 200mm-es pont a kartyakra fuj.
  • Borg
    #74711
    De most várjámá, nem neked volt az über halk ref hűtős 6950-ed? Nem annyira értem mi ez a custom cooler hype most..
  • KranaZoli #74710
    Lehet, hogy az Én szemem csal :) ezért nézze meg más is, de szerintem túl fog lógni.
  • KranaZoli #74709
    Ja, értem. Krosszfájört akarsz. :)

    Tuti túl fog lógni. Ha valóban 3 slot-ot eszik, mint a DCUII, akkor szemre mondom, hogy igen. Nem sokkal, de túl fog lógni. Még 1db PCI slotnyit fog túllógni. Oda inkább már vízhűtés kellene.

    Ha zéró hely sincs a házban a kettéosztott rész között akkor nem fog elférni. Ha épphogy de elfér, akkor meg a hűtése nem lesz megfelelő. Ha teljesen zárt ami kettéosztja a kuckót.
  • gurubefree
    #74708
    Asus CrossHair IV.

    Hasznaltan akarok venni egy HD6950-et es azon hutot szeretnek cserelni es attol felek tul fog logni az alaplap also szelen ( fontrol a 3. pci-e slot piros ) ami gond mivel a P193-ban az also es a felso resz el van valasztva.

    Ha valakinek van egy megutalt HD6950 akkor vevo vagyok ra. :)
  • KranaZoli #74707
    Szia Guru!

    Melyik az a slot?! Keretezd már be a képen. :) Ill. mekkorák a pontos méretei?

    Ha az amelyikre gondolok, ismervén a DCUII 3 slot-ost semmi sem fog túlmenni, túllógni az AC sem.

    Ez 1ébként milyen lap?!
  • gurubefree
    #74706


    Ha a 3.dik pci-e slotba rakok egy kartyat arctic hutessel tulmegy a lap also peremen? Bizok benne hogy valakinek jobb a szeme mint az enyem nekem ugy tunik eleg a hely.
  • KranaZoli #74705


    Kjúúúúút!
  • gurubefree
    #74704
    no comment ...... megis milyen sorokrol beszelsz te. Arrol hogy megkerdojelezed mit tehetek meg es mit nem? Ki a f.... vagy te hogy ezzel gyere. Ezek utan azt hiszem te vagy az utolso baratom aki megszabhatja vagy egyalltalan megkerdojelezheti kit es mikor hulyezek le es milyen modon . Tipikus penzes faszsag ..... en meg nem fogok bologatni hozza mert Laca megmonja a frankot. Legyen az en hibam ..... mar alapbol nem kellett volna reagalnom a "miert"-es hulyesegedre. Maradj a kofaragasnal.

    Ez az istenes dolgot mar lattuk toled is nem egyszer .... mielott masokat kritizalsz elosszor legyel tisztaban a sajat hibaidda en is azon vagyok.

    Johet a tabla.
  • Borg
    #74703
    BAROMSÁG. Röviden, és tömören.

    Adsz 23-at azért a kártyáért, meg 8k-t a hűtőért, akkor miért nem veszel egy új 6770 1GB-ot? Az legalább egyből halk lesz, és jobb is.
  • gurubefree
    #74702
    igy is teszek .... mint ahogy emlitettek vegyuk hobbinak.
  • Her Laca
    #74701
    Guru. Nem vagyok tudatlan,:) annyit bőven tudok róla mint te:)
    Én is tudom ,de jól hangzott. Ha minden szarba belekötsz és nem olvasol a sorok közt azzal én nem tudok mit kezdeni.De tudod mit:) Nem érdekel a véleményed:)
    Te vagy az isten ,és mond az okosságaidat ,meg bátran hülyézz le másokat .
  • gurubefree
    #74700
    Elosszoris altalanositottam .... nem direkt valakit lehulyeztem. Emberi hulyesegrol beszeltem. Bar ahogy teged ismerlek rogton az jon le ebbol hogy valakinek nekiallok lehulyezni ....... ugyan mar.