90029
  • serkov
    #74779
    Hát... köszi... de.. a 17 samsungom után per pill nem tudom hova nézzek, ráadásul az 5 éves lcd után kiég a szemem, a ledes cucctól :-) Amugy szeretem, csak kiváncsi voltam arra, amire már válaszoltál! :-)
    Nekem most jo ez, csak mindig ugy érzem, hátrébb kéne ülnöm! :-)

    45 évesen, már inkább csak netezek, meg esténként szét lövök mindet ami mozog! :-)
  • KranaZoli #74778
    Akkor passz!

  • Skynet
    #74777
    Ezt a trükköt próbáltam, köszönöm,de sajna nem segített..:)
  • KranaZoli #74776
    "Mert akciós volt!"

    Mi magyarok már csak ilyenek vagyunk.
    Úgy értettem, hogy nem érdeklődtél utána látom...

    Csak annyit javasoltam volna, hogy 23" és fölötte.
  • KranaZoli #74775
    Emlékeztem rá, hogy erről volt szó PH-n is, csak Engem ez nem érintett. Abu ezt írta:

    "Vedd le a natív felbontás alá a felbontást. Utána állítsd be a skálázást, majd visszarakhatod a felbontást."

    Ill. nézd át ezeket a hsz-eket: link...
  • serkov
    #74774
    Mit miért? :-) Mert akciós volt! :-) 34.000 volt a sa300-as samsung, s gondoltam ha már veszek, akkor használom vagy 5 évig, de ha jó lesz az uj videokártyával akkor nem zavar... bár lefele mindig lehet butitani, (erre emlékszem a 2600XT-s időkből)csak nem nagyon szeretem! :-) Köszi a válaszod, amugy mit javasoltál volna?
  • gurubefree
    #74773
    feltetelezem .... bizok benne hogy a roccat kave-el azert nem lesz olyan vurslis cellovoldes filing.
  • KranaZoli #74772
    Áhámmm! Ezt nem tudtam, köszi!
    Most nézem, hogy vmi VIA-s driver van hozzá:

    VIA Audio Driver V6.0.1.8100 for Windows XP 32/64bit & Vista 32/64bit & Windows7 32/64bit.(WHQL)

    Én rögtön Creative X-Fi-re asszociáltam.
  • Skynet
    #74771
    Hát nemtom....Az a fura hogy fórumokat találtam ahol a szar skálázásról papolnak de 5letet nem igazán találtam... A mocsokfos nvidia képesvolt magától skálázni akkor a radeonom miarákért nem (és ugyan ez volt az 5770-nél is lassan 1 éve)...
  • KranaZoli #74770
    És amit Asus-tól lehet letölteni driver-t hozzá?!
    (nem hiszem, hogy Asus Audio driver-t tenne ki, amivel ne lenne jó az 5.1)
  • Skynet
    #74769
    Alaplapi SupremeFX X-fi nem keverendő az SB X-fivel, volt szerencsém FORMULA és EXTREME alaplaphoz is,azért erősen nem úgy szól ez az alaplapi X-fi mint az SB féle X-fi..:)
  • gurubefree
    #74768
    valahogy be kellene loni majd azt az 5.1-et es ahoz nem art ( csak feltetelezem )
  • KranaZoli #74767
    X-Fi driver-eket annyira nem ismerem. Szerintem elegendő ám amit Seven feltesz.

    Skynet

    Jó neved van. :)
    Én sajna már nem nagyon tudok okosat mondani. :(
    (lásd szignóm...)
  • Skynet
    #74766
    Üdv! Kezdődilettáns amatőr kérdés lehet,de régen is ez volt a bajom,aztán egy jóideig nvidia kártyám volt amivel nem volt ilyen baj és most újra egy ati (5850) tulaja vagyok.
    Adott egy 1080p-s tv,hdmi-vel rákötve az ati.
    Ha elindítok egy játékot és kisebb felbontásba rakom (pl 720p) szarik skálázni és "keretes" a kép...A tv-vel kell "utána skálázni"...
    Hiába állítom a Vision Engine Control-ban a GPU skálázást,semmi változás ha van pipa ha nincs...Hiába van a skálázás részen 0 túlskálázásra húzva az egész, csak az asztalra és az 1080p-re vonatkozik.
    Nvidia-val nem volt ilyen bajom,rálehet valahogy venni az atit hogy magától skálázzon és ne a tv-vel kelljen szaroznom? köszi...
  • gurubefree
    #74765
    igaz ... vagy csak egyszeruen hanyagolni kell a szuroket ( bar ilyen felbontasban nem is igazan fontos)
  • KranaZoli #74764
    Vettél egy 22"-os FullHD monitort?! Miért?! Már mind1. Nem túl lapos?!

    Én játszottam 4870-essel 1920x1080-ban különösebb probléma nélkül. Persze mai pár db VGA-t zabáló játéknak az ... f*sza sem elég, de ilyenkor majd nem very high, hanem "csak" high-ra fogod tenni.
  • gurubefree
    #74763
    Igen X-Fi van rajta .... jo lesz hozza feltelepiteni amit kell :-) eddig csak az volt amit a W7 ratolt.
  • KranaZoli #74762
    Ha ilyen X-Fi van rajta, akkor azzal nem hiszem, hogy gond lehet. Innen néztem: Crosshair IV Formula

    Megfelelő hangfalak mellett! De Én a nagyon HighTech hangkártyáknak akkor látom létjogosultságát, ha vki pl. zenélésre(hez) is használja.
  • serkov
    #74761
    Hello! ma kellett vennem egy uj monitort, mert a régi hirtelen leadta a szerelést! :-( 22-es samsung... szép... nagy!

    Mint emlitettem jön 1 használtan vett 4870-es kari is, s a kérdésem az, hogy ez milyen felbontással lesz használható játékoknál? Mert a jelenlegi 3870 maxon be bír lassulni! 1280x1024-ben még jó volt mindenre de most már.... A Jelenlegi nyomitorom 1920x1080-at tud. Köszi a válaszokat attol, akinek ilyen (4870) Kártyája van, volt....
  • gurubefree
    #74760
    elso nekifutasra megnezem milyen az integraltal es ha nagy hoki akkor veszek egy hangkartyat .... nem igazan akarok sokat kolteni ra bar ahogy olvastam egy jobb fajta hangkartya csodakra kepes
  • KranaZoli #74759


    Én meg majd abba a sárga aljzatba akarok venni vmi kártyát, ui. a másik kilőve. (elég hülye helyre rakták)

    Audigy2-esem meg sikerült megfektetnem. Hamar-gyorsan akartam vmit csavarozni a házban, már nem emléxem mit és bekapcsolt állapot mellett. A csavar meg ráesett a nyákra, füst szállt fel róla, azóta nincs hangja. Vmit "sikeresen" rövidre zártam. Nekem is vannak ritka hülye pillanataim. :(

    (még a régi konfignál volt ez a baleset - azóta alaplapi csipogót hallgatok)

    Szerintem az az X-Fi lesz a Tieden, mert a másikon (Extreme) High Def. Audio van, a Formula verzión van X-Fi.
  • gurubefree
    #74758
    oszinte leszek ..... fogalmam nincs milyen hangkartya van az alaplapon :-) az szokott az utolso szempont lenni amikor alaplapot vasarolok (sot nem is szempont)


    Mindjart utana jarok :-)
  • KranaZoli #74757
    Te lapodon ilyen alaplapi hangkártya van?!

    SupremeFX X-Fi built-in 8-Channel High Definition Audio CODEC
    - EAX® Advanced™ HD 4.0
    - X-Fi CMSS®-3D
    - X-Fi Crystalizer™
    - Creative ALchemy
    - Supports Blu-ray audio layer content protection
    - Supports 1 Optical S/PDIF out port at back I/O
    - Supports 1 x S/PDIF out header
    - Supports Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking

    Aaaaaz igen. Asszem nincs mitől tartanod, hogy zajos lesz, mint a Realtek csipogók. (bár ezt is csak fülessel lehet hallani, ill. mivel előtte Audigy2 volt a gépemben így van viszonyítási alapom)
  • gurubefree
    #74756
    ugy latszik nem .....
  • broman191
    #74755
  • KranaZoli #74754
    Ti még szóba álltok egymással?!
  • gurubefree
    #74753
    Milyen lapod van. Nekem az asus crosshair IV.-en valami elfogadhato creative.
  • KranaZoli #74752
    De figyuka, ezt Te most komolyan írod, hogy az mindennapos jelenség, hogy az emberek olyan HDMI-s monitort vesznek, aminek van hang kimenete és azt majd rákötik vmi hangkeltető eszközre a helyett, hogy az alaplapi hangkártyát összekötik egy hangfallal?! És erre az írod, hogy mit szenvednek vele sokan?! Nem értelek. Hol élsz Te?!

    Igen, sok magyar háztartásban ott az LCD TV, amit hitelre vettek, és szintén hitelre vásárolt házimozi, de a gyereknek meg nem tudnak váltás cipőt, ruhát vásárolni. Így, valóban sokan vannak.

    De azért hidd a többség teljesen jól elvan analóg TV-vel; analóg adókkal; alaplapi hangkártyával és egy hangszóróval. És ebben Én nem is látok semmi problémát.
  • Borg
    #74751
    Én már leírtam mit akartam a HDMI-s monitorral. De arról szó se volt, hogy valami built in speakert használjon az ember rajta, mint ahogy te sugallod :)
  • KranaZoli #74750
    1.) Akkor mondjuk leírhatnád, hogy mi a rákot akartál mondani a HDMI-s monitorral?

    2.) Igen, de sokkal többen használnak hagyományos televíziót analóg kábellel.

    3.) Minek is vegyen házimozi erősítőt?!

    Még mindig nem érted: Te azt nem érted, hogy sokan miért használnak alaplapi hangkártyát? Mert teljesen megfelelő az igényeiknek az alaplapi hangkártyák hangja; a többit amiket felsoroltál nem, hogy a havi, de az éves családi költségvetésbe sem fér bele.
  • Borg
    #74749
    Az 1-es pontodat mondjuk tökre nem értem, szerintem nem annyira vágod miről beszéltem :)

    És igenis sokan használnak már kisebb LCD TV-t monitornak is. A házimozi erősítő sem hiszem, hogy akkora kuriózum lenne ma már, amikor 5-10k-ért is kapsz újonnan HDMI-set... (hogy jót-e, az más kérdés)
  • KranaZoli #74748
    Szerintem meg qrvára nem így van.

    1.) Lehet, hogy qrva sok HDMI-s monitor van, de a büdös életben nem hallgatnák azon semmit.

    2.) TV-n az emberek TV-t, vagy filmet néznek.

    3.) Erősítő?! Mi van az erősítővel?! Ráköti a PC-t a HiFi-re. Ofkórz, minden magyar háztartás "ilyen"...

    4.) Nyugodt meg még jó ideig azok lesznek többségben, akik ráakasztanak vmit az alaplapi vagy hangkártyára (a többség alaplapi hangkártyát használ). Aztán az is lehet, hogy ez a vmi nagyságrendekkel jobb mint az előzőek; de még mindig Ők vannak kevesebben. (a többség jó esetben ráköt vmi pár ezer forint-os hangszórót)

    +1) És ezzel tulajdonképp nincs is semmi probléma.
  • Borg
    #74747
    Azért manapság már kurvasok HDMI monitor van kisjack-kel, a TV-k mindegyike tudja, és az erősítők is. A három dolog egyike csak van otthon mindenkinek :)
    Aztán ott a dedikált hangkártyások nem kicsi tábora is.
    Szerintem ezekhez képest összeségében azok vannak kevesebben, akik csak direktben ráakasztanak valamit az alaplapi kisjackekre.
  • KranaZoli #74746
    "Én azt nem értem, hogy sokan miért szopnak az alaplapi hanggal"

    Másképp fogalmazok:

    Szerinted kik a sok?!

    1.) Akiknek van egy monitoruk + PC-s hangszóró amire simán kivezetik a hangot; vagy

    2.) Akik HDMI-vel ki tudják vinni a hangot és pl. olyan TFT-vel; TV-vel; stb... rendelkeznek.

    Hm?!
  • Her Laca
    #74745
    Nekem van roccat fülesem. Az alaplapi hankarival borzasztó. Nagyon zajos

  • Borg
    #74744
    Mondom, U2410 leveszi róla a hangot kisjackre. Problem solved. Kb mint bármelyik TV, vagy hifi manapság.
  • broman191
    #74743
    HDMI kábellel, mivel kép&hang jelek továbbítására is alkalmas.
  • KranaZoli #74742
    És a HDMI hangot mivel viszed ki és hova?!
  • Borg
    #74741
    Én azt nem értem, hogy sokan miért szopnak az alaplapi hanggal, amikor minden modern videokártyán ott a HDMI hang. Az meg "úgyis" adott, és megy.
    Vagy minőség problémák vannak?
    Én az új konfignál azt tervezem, hogy HDMI vagy DP-vel kötöm rá az U2410-et, és az leveszi kisjackre róla a hangot, és már megy is a HD555-be. Semmi hangkártyás buzulás.
    Azt nemtom, hogy esetleg DVI-n, és DP-n ugyanúgy átviszi-e a VGA a hangot, illetve a monitorom vajon le is veszi-e azokról a bemenetekről is...
  • gurubefree
    #74740
    Sracok .... kaptam ezert eleget . Ez normalis > nagy , sok , draga <