90029
  • KranaZoli #74819
    1.) egyetértek

    2.) GEIL-el már kevésbé (inkább Kingston; Corsair; A-DATA; G.Skill attól függ mire futja). Sajnos az új GEIL-ek már nagyon nem hozzák azt ami ettől a névtől elvárhatna az ember.
  • gurubefree
    #74818
    vegyel 2x4GB memoriat ....

    GEIL 8192MB Black Dragon DDR3 1333MHz CL9 KIT GB38GB1333C9DC 9459-
  • barmi
    #74817
    találtam valami trichannel kitet is itt ==> http://www.ipon.hu/webshop/product/_kingston_6144mb_ddr3_1333mhz_cl9_trikit_kvr1333d3n9k3_6g/109731

    ezt a fajtát vajon vágja az alaplapom ?

    És elnézést a HG-tól a sok offért de csak ez a topik él ebben a nagy melegben és most nagyon rákattantam erre a memória kérdésre :)
  • barmi
    #74816
    nahát akkor lehet, hogy eladom a jelenlegit a p...ba és veszek egy ilyen 4 gigabájtos kitet . (ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak)
  • KranaZoli #74815
    A lényeg, hogy egyezzen az időzítés és Mhz. Ne csak ilyen oldalakon, hanem hivatalos oldalon is nézd meg a pontos adatait a RAM-oknak. A jelenleg gépedben lévőnél meg vedd ki és nézd meg. Ill. ugyanakkora fesz kelljen a plusz RAM-oknak is.

    Dual Chanel-t az alaplapodnak kell támogatnia. Ha az tudja és az új RAM-ok ugyanolyanok, mint a jelenlegi(ek), akkor jó lesz.
  • Borg
    #74814
    Szerintem csak úgy, ha mind a 4 modul egyforma. A többi zsákbamacska...
  • barmi
    #74813
    Akkor elvileg betehetem a jelenlegi mellé pl ezt a 2x1 GB-ot vagy ezt a 2x2 GB-ot és szépen megférnek majd egymás mellet a régi és az új ? Mondjuk a másodiknál (2x2 GB) nincs odaírva hogy Dula channel lenne.
  • MerlinW
    #74812
    CL9
  • barmi
    #74811
  • gurubefree
    #74810
    Vannak memoriak amiknel nem mutat serial szamot , sot meg az idozites sem a valos ertek.
  • Solten
    #74809
    link
  • gurubefree
    #74808
    ugy nez ki hogy 1333MHz CL8-as.
  • gurubefree
    #74807
  • barmi
    #74806
    háát, őőőő :) pl azt hogy ez cl8 vagy cl9 vagy mi a .. ? meg dual channel e vagy sem :D Gondolom ugyanilyet kellene tennem mellé hogy ne legyen vele gondom .
  • Borg
    #74805
    ÉS mit akarsz még tudni? :D
  • barmi
    #74804
    Az everest ennyit ír róla :



  • gurubefree
    #74803
    pedig ha pontos adatot szeretnel nem art ....

    everest SPD
  • barmi
    #74802
    Hááát, kiszedni most nem nagyon akarom :-)
  • gurubefree
    #74801
    - megnezed rajta ( mar ha van rajta jelzes ) Pl. szeriaszam amivel a neten be tudod azonositani

    - everset es hasonlo programok
  • barmi
    #74800
    Segítsetek nekem légyszi!

    Hol vagy mivel tudom azt megállapítani hogy konkrétan milyen ram van a gépemben?
    Annyit tusok róla hogy ddr3 és hogy 1333 mhz és hogy 2 x 1 gigabájt és talán
    kit volt de ez már nem biztos ... viszont hogy cl8 vagy cl9 vagy mi a fene és hogy
    dua channel vagy sem azt nem tudom sajnos.
    Meg tudom ezt nézni valahol ? Köszi !
  • KranaZoli #74799




    nyami, nyami, nyami
  • gurubefree
    #74798
    Asus Xonar DS PCI 7.1 £37.18
    Asus Xonar DX 7.1 £54.99

    Melyiket erdemes megvenni ?
  • TBTPumpa
    #74797
    Deus EX - Human Revolution VGA teszt
  • MerlinW
    #74796
    A többség monitort használ a PC-hez, amin nincs hang, TV-t pedig a nappaliban TV-zésre:)

    Én spec. vettem egy X-Fi-t, az megy ki egy Yamaha házimozi erölködőre, majd onnan 5 db, együttesen 800W-nyi selfmade hangfalra:) Mindez ez 22nm-es szobában, tökéletes moziélmény:)
  • Borg
    #74795
    Egyszerűen csak nem akarok költeni új hangkártyára, ha a HDMI sound is működik.
  • KranaZoli #74794
    Nincs PCI slot?!
    Xonar DX-el van vmi probléma, vagy miért?!

    Ám, ez érdekelne, mert ezt az Audigy2-es kártyámmal sem tudtam megoldani:

    Hogyan lehet kivezetni a hangkártyákat az előlapi hangszóró kimenetre?! Audigy2-esen ezt sehogy sem tudtam megoldani. Alaplapi-nál meg csak rádugom az alaplapra és kész.

  • Borg
    #74793
    Audigy4-esem van. Csak ezen az új lapon már nincs PCI slot.
    Max Xonar DX-et tudnék venni, de annyira nem vágyok rá.
  • KranaZoli #74792
    Áhámmmm! Hát ha meg tudod oldani a HDMI-s hangot, akkor OK. Bár PH Aprón már olyan 6-7ezer pénz között mozognak az Audigy2-es hangkártyák.
  • Borg
    #74791
    1980x1200-ban játszok a 4870-el. Visz mindent, a legtöbbön még némi AA-t is. Persze nem 150 fps-el, de bőven 30 fölött.
    Ha a hangját meg tudod oldani, jó kártya ez régebbi játékokhoz, nameg persze némi kompromisszummal a maiakhoz is..
  • Borg
    #74790
    Az ASUS alaplapi hangkeltői ugyanúgy realtek chipesek mint bármelyik másik, csak szoftveresen van megoldva, hogy realtek audio driver, majd x-fi codec után fel lehet pakolni a creative suiteot.
    A maximus IV gene-Z-men is ilyen van, sajnos semmi extra, n+1. integrált cucc.
    Pont ez az egyik oka, amiért inkább a VGA-n lévő hangot akarom használni, mivel a realtek drivert pl nem szeretik a battlefield játékok.
  • Her Laca
    #74789
    Nem tudom milyen a mostani alaplapival a kave lévén ezzel ki sem próbáltam.Az előzővel zajos volt. Az asus xonar ds kártyámon kicseréltem a hang chipet és az amúgy is szép hangzás sokkal sokkal jobb lett.Asszem volt vagy 1500 huf.A kave mem rosz ,de pl nekem minap a mikrofon aljzat kijött a. nikrofonnal eggyütt,szét kellett szednem,és azomnal látni a szorgos kis sárga kezek munkáját.Gagyi. Amügy szépen szól,de azért nem egy 80 ezres kategória.Játékra tökéletes,főleg az 5.1 miatt Nekem már tíz éve csak5.1 es füleseim vannal,úgy hogy össze tudoom hasonlítani őket.Mondjuk el kell molyolni a beállításokkal egy kicsit ha igazán jót akar az ember.De ha zenét hallgatok (nem pc-n) akkor eszremben sincs használni.Bár arra is jó .
  • gurubefree
    #74788
    nincs is azzal semmi gond volt nekem 22" monitorom. Solten es en is olcson jutottunk hozza a Samsung S27A350H-hoz.

    Van egy Dell 23" amin meg nagyobb mint 1920x felbontas van ..... az legyen a lenyeg hogy oromet okozzon. Ha teged nem zaval a full HD 22" akkor tokeletes.
  • serkov
    #74787
    "amugy most jon a harmadik haramia ( oktober )" Jó egészséget neki! :-)

    nézegettem de 100 fölött vannak, nekem meg most rimánkodik a középső, hogy látogassam meg, (Cipruson dolgozik) Az az anyjával, meg szállással most olyan 350/ hét, ugyhogy jo ez! Tegnap este behalt a régi, azt zsebből most erre futotta! :-)
  • gurubefree
    #74786
    Samsung 50" sajnos az nem fer el az asztalomon ..........
  • gurubefree
    #74785
    Nagyot csodalkoznal ...... amugy most jon a harmadik haramia ( oktober )

    Konnyu ha az ember nem cigarettazik meg kocsmazik ( nem kell felreerteni ) ez ram vonatkozik :-)
  • serkov
    #74784
    Meg akkor már nem jobb megoldás kikötni a full HD Panasonic tv-re? :-)
  • serkov
    #74783
    Basszus nekem 3 gyerekem jár egyetemre! :-) Ehez svájcifrank hitel kellett volna! :-)
  • gurubefree
    #74782
    ugy ahogy mondod . Wide 24" alatt nem az igazi. Nekem 24" 16:10 jobban tetszett. Amit most hasznalok 27" 16:9 mar tetszik
  • serkov
    #74781
    :-) Köszi a válaszodat! :-)
  • KranaZoli #74780
    Akkor lehet mégse annyira lapos a 16:9 22"-on. Voltak akik már írták ezt. Nekem a 23" is határeset. El tudnék képzelni még +1"-ot.

    (mármint csakis monitorra gondolok)