90029
  • Madmano
    #74979
    Sziasztok.Már kérdeztem,akkor mély hallgatás volt a válasz.Megpróbálom mégegyszer,hátha most reagál rá vki.....Azt mi okozhatja,hogy a HD5850-es Radeon-om olyan 3hete úgy indul,hogy a bekapcsoló gomb megnyomásakor egy pillanatra felpörög a ventije,aztán úgy műkszik tovább már,ahogy szokott?Ezt jóformán egyik napról a másikra kezdte csinálni.De még azt sem mondhatom,hogy mindig csinálja.Az esetek olyan 90%-ában.De pl. újraindításnál sosem.Tegnap kipróbáltuk egy ismerőssel.hogy másik tápra tettük a gépet.Akkor is előjött ez a jelenség.A mostani táp egy 500W-os Chieftech.A kártya nem melegszik jobban,mint szokott.Nincsenek fagyások,rendszer újraindulások sem.Végülis csak ez a "tünet"van.
  • Solten
    #74978
    Friday van vagy mi?
  • KranaZoli #74977
    Ezt most találtam:



  • cyber
    #74976
    Sziasztok!
    Nem találtam jobb helyet a problémámnak, kérdésemnek ezért ide írtam!
    Az a gondom, hogy nekem adott egy Ati Radeon HD 5850 videókari Eyfinity-ben rá van kötve 3db monitor de szeretnék egy szintén Ati PCI videókarit is berakni ami a 4. monitort működtetne, de sehogy sem tudok mind a 4 monitorra képet varázsolni! Vagy csak a 3 monitoron van kép vagy csak az 1 monitoron van amit a PCI videokártya hajt!
    Ha valaki tudja, hogy mi lehet a gond illetve lehet e ilyet egyáltalán csinálni annak megköszönném a segítséget?
  • ijo
    #74975
    az ott, tuti jó a 3xxx-re és a 4xxx-re, ott van a leírásban igen..
  • ijo
    #74974
    Ok, köszi...és mennyi az annyi?:) illetve valamit ki kellene találni arra, hogy hogy nekem csak akkor kellene, ha tényleg megy vele, mert van már egy nem gyári, de annyira nem olcsó, és arra, hogy a video jelet továbbítsa, elég az az egy is :)
  • [HUN]Crassus
    #74973
    thenks akkor árulom 30k:P
  • Jakuza001
    #74972
    30-35k kornyeke.
  • [HUN]Crassus
    #74971
    1 éves használt gygabite 5850-es /SEMMI BAJA!/ mennyiért lehet eladni korrekt áron?
  • Borg
    #74970
    Eladhatom éppen.
    Csak én is egy tesztet akartam csinálni vele, még a mostani gépemmel, hogy az U2410 milyen minőségben továbbítja a hangot kisjackre róla.
    De lehet hogy van még egyem is, majd kutakodok egy kicsit holnap :)
  • arty
    #74969
    ez alapján lehet h kompatibilisek a HD3k és a HD3k adapterek?

    próba szerencse...
  • arty
    #74968
    csak épp nem biztos, hogy megy a hd3xxx-el (de lehet rosszul emlékszem és a hd3xxx-é nem megy a hd4xxx-el vagy ... vagy mittomén :D )
  • ijo
    #74967
    és eladó? :) illetve épp az előbb írta arty, hogy ha 3000-es szériás kártyám van, akkor csak az jó hozzá. (????)
  • Borg
    #74966
    Nekem van egy, a 4870-hez adták, ki se lett csomagolva :)
    Rajta van hogy REV.A, és ATI RADEON GRAPHICS. Szal elég eredeti.
  • ijo
    #74965
    Ok, megpróbálom, köszi a tippet! Az index fórumon egy srác állítja, hogy elég a gyári is, de kezdetek meggyőzni:)
  • arty
    #74964
    ugye ezt nem játékra veszed? :)
  • arty
    #74963
    nemcsak, hogy gyári dvi-hdmi átalakito kell, különben hang nem lesz, de ráadásul hd3XXX kártyákhoz való!

    ph!-n tegyél fel egy hirdetést, hogy ilyet vennél 2ezerért mondjuk... hátha :)
  • Jakuza001
    #74962
    Kisebb meretu PCI szabvanykent vezettek be anno. Alacsonyabb a kartya kivitelezese igy kisebb hazakba is belefer.
    A normal meretu kartya max. magassaga ~12 cm korul lehet, mig a low-profile, max ~6.5 cm.
  • Skill
    #74961
    hali!
    valaki tudja mit takar a low profile?
    ez a kártya neve:
    MSI Radeon R5450-MD512D3H/LP 512MB DDR3 PCIExpress Low Profile
  • lo9in
    #74960
    félreértettél , én szérián belül gondoltam hogy melyikektől van tápcsati , de nem akartam felsorolni a régi ati radeon 7000-től mindent XD
  • ijo
    #74959
    nem vált át, mindent kézzel kell állítani. A hangeszközöknél az ati hdmi hd digital nincs csatlakoztatva állapotot mutat.de mivel nincs csatlakoztatva, így nem tudom beállítani alapértelmezett eszközként.
  • barmi
    #74958
    Nekem pl a 3870-en is volt 1 tápcsati .
    ezen a képen jól látszik is :

    http://c1.neweggimages.com/NeweggImage/productimage/14-102-719-06.jpg

    ijo : amikor kiküldöd a képet tvre (klónozás vagy kiterjesztés) akkor automatikusan átvált a hangkártyádról a Ati hangkártyájára ? (mert ha nem akkor probáld meg manuálisan átkapcvsolni és úgy megnézni hogy van e hang a tv-n. Ha viszont autánaikusan átvált ati hangkártyára és nincs hang akkor tényleg nem viszi át a hangot az az átalakító csak a gyári.

    Nekem mostanában (szerintem a 11/8-as driver óta nem vált át automatikusan ati hangkártyára ha kiküldöm a képet. Van erre valami javítás vagy mittoomén ?

  • ijo
    #74957
    Na ez az, ezért keresek ilyen spéci átalakítót...mondjuk csak annyi előnye lenne, ha sikerülne, hogy mínusz egy kábel, mert már digitális kimenetről mint írtam meg van oldva...illetve most csak a házimozi erősítőbe megy bele a hang, mert a tvn csak optikai van digitálisban.
  • Gibor
    #74956
    Nekem is DVI ról van kivezetve a HDMI, és nem gyári Radeon átalakítóval, viszont hang sincsen :) Kizárólag a gyári átalakító viszi át a hangot is. Próbálkoztam már én is mikor elszállt az alaplapi hangkártyám :)
  • ijo
    #74955
    mert a pc fent van, a tv meg lent, pl ez is egy érv:) amúgy sem a tv hangszóróit hallgatom, össze van kötve 5.1-el:)
  • lo9in
    #74954
    miért nem jó az ha a pc hangszórókon van a hang mostanában mindenki nyavalyog XD legalább nem a tv megy tönkre most egy 5.1 vagy 2.1 mindenképpen kisebb veszteség nem ? :D
  • lo9in
    #74953
    5750 / 6750-től van tápcsatlakozó a kártyákon , hova akarod dugni az 5570en ? :DDD
  • ijo
    #74952
    Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy juthatok hozzá eredeti ati radeon dvi hdmi átalakítóhoz? Van egy ati radeon hd 3650 vga-m, amit összekötöttem az LCD tv-vel HDMI-n keresztül a képet (dvi hdmi átalakítóval, mivel hdmi kimenet nincs rajta, csak két dvi és egy s-video), és a hangot külön koax rca-val. De ahogy utólag néztem, van egy speciális gyári átalakító (dvi-hdmi), ami a hangot is képes átvinni, így nem lenne szükség külön hang összekötésre. Sajnos a kártyához nem kaptam ilyent:( Néztem az amd, és a sapphire (gyártó) oldalakat is, de nem láttam lehetőséget, hogy be tudjam szerezni náluk. A neten pedig egy lejárt hirdetést találtam csak hogy valaki árulja az átalakítót.
    Előre is köszi a segítséget!

    ui: találkoztam olyan (elég meggygőző) állásponttal is más fórumon, hogy nincs szükség spéci átalakítóra, jó a sima, üzletben kapható is.
    Valaki esetleg találkozott már ilye problémával?
  • Evogordon
    #74951
    Köszi. esetleg plusz táp nem kell ilyenkor a vga-ra? Mert régen mintha olvastam volna valami ilyesmit.
  • [HUN]FaTaL
    #74950
    Bele.
  • Evogordon
    #74949
    Sziasztok
    Lenne egy kérdésem. Van egy átlag gép amiben meghalt egy sima 7300gt ami ugye pcie 1-es volt és hoztak nekem egy új HD5570 pcie 2.1-es vga-t. Ezt a vga-t bele lehet tenni a pcie 1-es alaplapba?
    Köszi
  • MerlinW
    #74948
    500-as bőven elég. Nézd meg az aláírásomat és dobj hozzá még 3 HDD-t.
  • arty
    #74947
    áh tuti nem, minimum valami kilowattos dög kell egy közepes radeon alá ;)
  • Blum
    #74946
    Szevasztok srácok!

    2 hét múlva rendelném az új félkonfigot. Valszeg 6870 kerül majd a gépbe. Kérdés,hogy egy 720-as Gigabyte Odin elég lesz majd neki? (Egyelőre csak E8400-al hajtanám,viszont később majd váltanék valami komolyra)

    Btw,3 hete nincs lassan gépem,elvonási tünetek jelentkeznek rendesen. Most is suliból jelentkezem.
  • lo9in
    #74945
    hagyd a bánatba :D jó az 5850 , na meg 1,5 - 2 év múlva a 6950en is az az üzit kapod egy xbox 720 átiratos játéknál hogy directx 12 unsupported this device
  • [HUN]Crassus
    #74944
    helloka!
    5850 ről 6950-re áttérni mennyire éri meg?
  • gurubefree
    #74943
    x-aktak :-) kuruttyolo pomogancs van a gepedben. Viccet felre teve haz oldala le melle kucorodsz es mehet a sasolas. Mindig szerettem az oknyomozo dolgokat :-)
  • Borg
    #74942
    Azt vettem észre, hogy ha 60 fok fölött van idleben a 4870-em, akkor egér húzásra kuruttyol a gép :) (pl ha épp kiléptem játékból, és nem hűlt még le)

    Olyan mint amikor egy venti lapátjaihoz érinted az ujjad, vagy valami kis pöcköt... ha húzom az egeret csinálja, ha megállok vele, akkor elhallgat :)
    Illetve ha 60 fok alá megy, akkor is elhallgat... és egyértelműen a gépből jön a hang, viszont ott hangszóró nincs, szóval nemtom mi adja ki...
  • arty
    #74941
    ha belefér, én is a 6950est venném hosszabb távra :) nyilván minél gyorsabb valami most, annál tovább fogja húzni!
  • broman191
    #74940
    Jár ehhez a 6950, a táp elvileg elég. :)