90029
  • totti10
    #75379
    uj kártya HD 5670 driverjét feltettem és semmien játék nem fut
  • totti10
    #75378
    sziasztok. minden játék elindításánál ezt irja ki.. a program nem indul el mert d3dx9_41.dll hiányzik

    vagy XINPUT1_3.dll

    mit kéne még feltelepítenem?
  • Charly
    #75377
    Megszűnt a hibajelenség teljesen valami árcímke szerű volt a procin. A ramok se melegednek már úgy tűnik nem sült meg de a gyári paszta kővé keményedett gondolom a magas hőtől.
  • Inquisitor
    #75376
    Azért ha előjön a hiba ennek ellenére írd légyszi meg, meg azt is ha nem, mert a kollégának lentebb igaza van ram ügyileg.

    Gurubefree - Azt azért vitatnám, hogy ne lenne kép vagy ne indulna el a GPU hiba esetén, anno volt hibás X600-as a gépemben, az tök simán ment 2D-ben, de se 3D se Aero nem indult el vele ... de ment 2D és a TV-ot szépen.
  • gurubefree
    #75375

    Ez tobb mint erdekes .... hogy a t... kerul oda cimke amikor azt osszeszereles utan rakjak a nyakra

    Azt meg sem kerdezem hogy mukodhetett idaig ...... gondolom nem mai jatekos.
  • Charly
    #75374
    Szia!

    Mint kiderült a proci lapkája le volt ragasztva 33%-ban valami papírral.Szétszedtem mint majom a biciklit újra lett pasztázva normális pasztával 40 fokkal kevesebb a hőfok.Ennyit a gyártókról.
  • gurubefree
    #75373
    Ha GPU akkor nem uszna meg kep szetesik etc. A tapasztalatom szerint ez memoria problema ugyan is ha GPU lenne beteg es valamilyen problema miatt leall akkor egyszeruen nincs kep mivel az op nem latja a hardvert . Az athuzasok es kep szetesese memoria problema es attol felek ezzen a probleman nem sok minden orvosolhato. De ne legyen igazam.
  • Inquisitor
    #75372
    Első blikkre vagy melegszik (és jó esetben MÉG nem sült meg) a GPU. Ellenőrizni kéne rendesen fel van e rögzítve (láttam már magától leeső hűtőt sajnos), meg ha elég bátor vagy, akkor a pasztázását kéne ellenőrizni van olyan gyártó, akinek 6-12 hónap alatt beszárad a pasztája és akkor kapásból melegszik 20 fokot minimum. Most, hogy ezt leírtam, azért eszembe jutott, hogy nézhetnéd vagy Catalystban, vagy valami jobb programban, ami rögzíti is, hogy mikor hány fokos volt a GPU.
  • Inquisitor
    #75371
    Érdekes, most nem teszem fel a 11.9-et, de nekem 11.9RC van fent és azzal nem kékhalálozott HD anyagok alatt. Igaz enyémben csak UVD2 van és nem UVD3.
  • MerlinW
    #75370
    11.9-el nem lehet HD filmeket nézni mert kékhalálozik:) Ez jópofa módon még az AMD is változáslistájában is szerepel, mint ismert hiba:)
    11.8 jelenleg a legnormálisabb driver.
  • Puhos
    #75369
    Miért, a 11.9-el miért nem próbálod újra?
  • broman191
    #75368
    Tegyél vissza régebbi driver-t, úgy rémlik hogy valaki írta visszább, hogy csak HD5xxx/HD6xxx támogatott az új driver-nél, valószínűleg az nyilvánult meg nálad! :)
  • Charly
    #75367
    Sziasztok!

    Van egy ATI 4870-es videó kártyám szétesik a kép pixelesedik de egy idő után ki írja hogy a grafikus softver leáll és újra indul eddig nem csinált ilyet legújabb driver van alatta köszi a segitséget.
  • janihunk
    #75366
    Azt lehet tudni mikor jön a 11.10 újabb verziója? Mert ami 26. jött ki nem valami stabil (nálam) Kékhalált kapok miatta néha. Esetleg valami béta verzió nem várható?
  • TomBond
    #75365
    Mert akkor jön ki új CCC.
  • piamania
    #75364
    Hello!

    Van egy kis gondom, lehet, hogy nem ide kéne, de vmilyen szinten kapcsolódik ide.
    Szóval az van, hogy a szg össze van kötve az LCD TV-vel, és amikor filmet nézek és befejeztem húznám vissza az ablakot a monitorra, akkor mostanában mindig lefagy a gép.Már múlt héten drivert is frissítettem, mármint VGA-t.Előtte soha nem csinált ilyet.mi lehet a probléma?köszi szépen
  • Puhos
    #75363
    Nem értem, miért a jövő hónapban?
  • TomBond
    #75362
    Ok. Megpróbálom. Köszi a segítséget. Jövő hónapban kiderül mi az eredmény.
  • Puhos
    #75361
    Akkor szed le az egészet, utána driver sweeper-t futtasd le, majd újra installáld az egészet!
  • TomBond
    #75360
    De ezt mondom! Letöltöm a magyar ccc-t. Az addig oké is amíg nem frissítek. Frissítés után pedig átvált angol nyelvűre.
  • Puhos
    #75359
    #75357
  • TomBond
    #75358
    Oké! Igazad van! Én sem a driverről beszélek, hanem a CCC-ről!
  • Puhos
    #75357
    Bocsi az "ez" nem jó. Tehát az AMD oldalán kiválasztod a megfelelő vga-t, op.rendszert stb..., aztán az Individual Downloads gombra klikkelsz, és fentről a harmadik download gombnál van magyar CCC! Azt töltsd le, és ezek után magyar nyelvűnek kell lennie a CCC-nek!
  • Puhos
    #75356
    Szia!

    A driver alapjában nem magyar nyelvű csak a CCC. Nem tudom honnan töltötted le, de én mindig az AMD oldaláról szedem le, és nekem magyar a CCC! Egyébként ez magyar nyelvű CCC.
  • TomBond
    #75355
    Az miért van, hogy ha letöltöm a magyar hivatalos drivert és Catalyst-el ráfrissítek akkor angol nyelvű lesz? Be lehet valahol állítani hogy magyar maradjon?
  • [HUN]Crassus
    #75354
    ááá nem merek ilyen trükközést:P
  • broman191
    #75353
    Ááá, micsoda contest-ről maradtam le - a leggyengébb 3DMark03 eredménnyel szereplő PC tulajdonosa HD6990-et nyerhetett. :D

    Win PowerColor graphics hardware!

    A fórumban vannak komoly hozzászólások... :D


    "I have had one run where I had .12 for GT1, .02 for GT2, .01 for GT3, but got a .1 for GT4, giving me a three."

    "Along with downclocking the CPU through BIOS, I used three apps;
    nVIDIA Inspector to downclock my FX5200 to 30/118,
    Core Damage to load up the CPU,
    And an application to limit the CPU usage of 3DMARK.
    At the end, I was averaging 45-50 minutes per run, some runs completing in a little over half an hour."
  • gurubefree
    #75352
    le kell rajta cserelni a hutot. De egyszerubb ha vesz az ember egy hasznalt ref. hutos kartyat es azzal zsonglorkodik.
  • [HUN]Crassus
    #75351
    legszívesebben vennék még 1 6950-es asus-t de az a kártya akkora,hogy nem fér rá 2 db az alaplapomra:D
  • Ari18
    #75350
    sajnos olyan nincsen, én is ezzel szenvedtem. (tv-m 16:9 monitorom 16:10) Úgy tudod, mind a két megjelenítőt a natív felbontásán használni, ha a kiterjesztésre kattintasz. Másolásnál a felbontást is "másolja" sajnos...
  • MerlinW
    #75349
    "akkor lefagy a játék(hang is elkezd ismétlődni)"

    Nálam ezt a rendszermemória túlmelegedése okozta még tavaly nyáron. Visszavettem 1066-ról 800-ra és jó lett minden.
  • HUmanHunter
    #75348
    Bakker valamiért elkezdett szarakodni a tegnap beszerelt HD 5670 em. Tegnap még rendesen működött órákig, aztán itthagytam a gépet bekapcsolva, és mikor pár órával később visszajöttem már nem volt jó. Képet ad a VGA, de amikor bármit próbálok megnyitni ami videókártyát használna, [játékok, film] akkor egyszerűen lefagyasztja a programot, és úgy félpercenként elkezd villogni a képernyő. Film alatt ezt úgy kellene érteni hogy hang az megy rendesen, de kép helyett feketeség van. Játékoknál pedig betöltőképernyők végigmennek [pl BF3] de mikor becsatlakozik, és spawnolásra kerülne a sor, akkor lefagy a játék(hang is elkezd ismétlődni). Hearts of Iron II vel kipróbáltam, ott nincs semmi VGA igény, az működött is rendesen. Drivert már újraraktam(a szeptemberi van fenn) de az sem segített. Valaki tudja mi lehet a gond? Köszi!
  • Solten
    #75347
    Mi a helyzet a VGA piacon?
  • kifli
    #75346
    pü ment...
  • lovaszi
    #75345
    Sziasztok!

    Van egy HD 4850 kártyám és a legújabb catalyst van fent. Azt szeretném beállítani hogy a monitoron 1680*1050 es felbontás legyen, a tv-n pedig 1360*768 de ugyanazt a képet adja. Csak olyat találtam, hogy asztal kettőzése de az nem jó mert a tv- max felbontása csak 1360 as
  • HUmanHunter
    #75344
    elárulod nekem is hol lehet 4k ért serialt venni? :P
  • gurubefree
    #75343
    kicsi az asztal. max. 32" gondoltam ( de ez a 27" nagyon szimpatikus ) A kisfiamnak van egy 32" LCD de valami borzalom a szin rajta.
    Legszivesebben plasmat vennek de ugye ekkora meretben nem kaphato.
  • arty
    #75342
    najah, led sux (mert az olcsok szarok, a jobbak meg irreálisan drágák)

    amugy nem para a 40" én 46"t nézek onnan és "oké" ;))))
  • gurubefree
    #75341
    nem tudom hogy nezne ki ha egy 40" televiziot neznek 1m-rol ... arrol nem is beszelve hogy van egy 50" plasma-m nem kell meg egy nagy tv. Es ennyiert nem kapok jo 32" LED-et.
  • MerlinW
    #75340
    Mehet rá az új.