90029
  • Solten
    #75740
    "Egy Gigabyte HD 6970 OC-m van"

    good man
  • V43 1105
    #75739
    Solten , kaphatok ilyen Radeonos izét ide én is ? :] Egy Gigabyte HD 6970 OC-m van
  • janihunk
    #75738
    Holnap jön.
  • TaRka0107
    #75737
    Üdv!
    Az igaz, hogy ma jelenik meg a hivatalos 11.10-es driver?
    Amúgy mi van az oldallal? Bejön rendesen, de kiválasztom a videókártyámat, meg oprendszert, rámegyek, hogy display results... erre semmi nem történik :D
  • lo9in
    #75736
    pl. nálam 1280x720 50Hz és 60Hz
    1920x1080 25Hz és 30Hz
    4szer kellett állítanom , 2x a felbontás és az első frissítés miatt meg 2x a két felbontáshoz tartozó másik frissítési érték miatt , remélem érthető vagyok
  • lo9in
    #75735
    a jelenség oka egyszerű, minden általad használt felbontásra és minden hozzá tartozó képfrissítésre külön be kell állítani a skálázást
  • simonl #75734
    Köszönöm a konkrét segítséget és a segítő szándékot is.....:)
  • Kaszi46
    #75733
    Sziasztok!

    Ati 4890es kártyám van kikötve philips lcd tv-re, hdmi kábellel. Driver legújabb. Alapban fekete keret van a kép körül, amit ugye a scaling opcióval lehet orvosolni. Ez működik is rendesen, viszont néhány játéknál(bf2/3,fc2) továbbra is fekete keret van, hiába állítok bármilyen scaling-et. Van erre vmi megoldás?
    (Ez a jelenség amúgy fennál amióta megvan a kártya, tehát régebbi drivereknél is csinálta)
  • Solten
    #75732
    Hi.: link
  • pointer4
    #75731
    Jogos,itt vannak korábbi driverek, csak félek nem a mobilityhez jók.
    Még keresem :D
  • simonl #75730
    Köszi a gyors
    segítséget de nem a 11.8 ast linkelted be.
    Sajnos - és ez biztos az én tudatlanságom - de még sosem találtam a hivatalos AMD oldalon régebbi drivert....
  • pointer4
    #75729
    AMD oldalán jobb fent kikeresed, mind ott van.
    Amúgy azt hiszem ez az,
  • simonl #75728
    Sziasztok srácok, tudna valaki egy közvetlen linket a 11.8 as catalyst driver -hez, Windows 7x64 és egy mobility HD 2600 as a páciens....
    Előre is köszönöm....
  • arty
    #75727
    (az enyém is, mellesleg :/ )
  • arty
    #75726
    elmondtam miért, nem értem miért rugózol még rajta :)

    (ennyit tud a tévéd)
  • holecsko10
    #75725
    Üdv!

    Köszönöm hogy írtál a nevemben.
    Látom senki sem reagált az írásodra. Na de nem gond meg oldottam.

    Igaz hogy 5x raktam újra a win7-t mire ki derítettem mi is volt a probléma.
    Mivel frissítés alatt fagyot be a gépem és csak is a resert gombra reagált vagy hosszan nyomva a ki kapcsoló gombra és természetesen még üdvözlő képernyőnél is be fagyot nem is ment tovább és csak is win reinstall segített rajta vagy ha lett volna rendszer helyre állító lemezem de nem volt (most már van).

    Akinek HD Radeon 5850 series karija van vagy ehhez hasonló problémával találkozott és nem tudja mi lehet rá a megoldás az próbálja ki ezt a megoldást.
    Telepítésnél Expresz helyet válasszátok a Custom-t és ott vegyétek ki a következő 2 pipát.
    Az egyik a AMD Vision Enginer Control Center a másik meg az ATI HDMI Audio Driver-t.
  • Inquisitor
    #75724
    Nem nem volt benne, csak éppen nem működött. Bekapcsoltad és nem csinált semmit. Mindegy első lehetséges lakalommal lecsekkolom.
  • lo9in
    #75723
    sosem szedték ki egyikből sem ezt az opciót , én meg azokon röhögök akik rajtad röhögtek
    nekem elhiheted régóta használom a skálázási opciót a tv-mhez és mindig frissítek drivert.
  • Inquisitor
    #75722
    Bakker mikor rakták vissza? Utoljára vagy 1 éve néztem akkor meg azon röhögött minden fórum nem tudok róla, hogy kiszedték? Most mi van? Igaz mostanában nincs tévé, nem tudom kipróbálni sem :(
    MPC meg van, bár jobban szeretem a VLC-t.
  • Solten
    #75721
    Hi, ezt:

  • Banyapapa
    #75720
    nem a clone,most már duplicate megoldásra gondolsz?
    Mert win7 driverembe van theater mode,de tv-zés csak media player classic-al müködik,mással nem.
  • Inquisitor
    #75719
    Driver telepítésnél könnyen lehet, hogy újabb eszközként bekerül a félhülye Windows registry-jébe a HD Audio és akkor megint lehet szépen engedélyezni vagy újra beállítani lejátszási eszköznek, stb.
  • Inquisitor
    #75718
    Régen volt olyan módja a Radeon kártyáknak, hogy Theater mód. Ilyenkor az elsődleges (vagy megadott) kijelzőn kitette fullscreenbe a lejátszott videót, függetlenül attól, hogy a második kijelzőn kint volt vagy sem. Ezt valami idióta jogi!!! okból kiszedték a Vista/W7 driverekből. :(
    Most úgy működik, hogy elindítod a lejátszót és áthúzod a kívánt megjelenítőre az ablakát majd fullscreen. Nyilván ez pont nem klón módban megy, hanem extended desktopnál, tehát pont abban amit leírtál. Persze ez LCD/Plazma tévénél nem gáz, de ha valaki CRT-t használ, akkor huzigathatja vissza az ablakot a monitorra ha bármi beállítást akar és látni is akarja mi az.
  • Inquisitor
    #75717
    Azért írtam, hogy elvileg, mert amikor a Vista kijött ezért volt anyázás. :)
    Azt sejtettem, hogy már rég nem igaz vagy már akkor is féligazság volt.

    A Realtektől az esetek többségében zsír ugyan az a drivercsomag jön le, mint az AMD oldaláról, már ha valaki kicsomagolja a fileokat ... vagy a verziószámot megnézi. Mivel ugye mindkettőt a Realtek csinálja. Olyan lehet simán, hogy egy frissebb driver bugos, és az volt kint Realteknél.
  • Banyapapa
    #75716
    ez abban van amit feltettél ccc-ben (illetve kell lennie,enyém régebbi verzio),theater mode-t kell keresni menükben.
  • ozgid
    #75715
    Iyet nem is láttam még. Ha lenne ilyen menüm, felismertem volna a lehetőséget. Ez vmi külön progi?
  • ajem kisa
    #75714
    Már nálam is van már 24bit, ezt a realtec 2.64-es driver után tudtam belőni! Ennyi történt, de tényleg! Restart, és volt minden mint a búcsúban!:D
  • repvez
    #75713
    nálam volt ez a helyzet, de a z erösitöm tudása miatt tárgytalan lett , de azért érdekelne, hogy hogyan sikerült megoldanod hogy érzékelje minden csatornát, mert én a CCC driverben telepitettem ugy ahogy RT javasorlta , de igy is csak stereot választhatok a hangszoro ablakban, viszont nálam nem csak 16bitet lehet választani .
  • Banyapapa
    #75712
    igy probáltad?
  • benőmenő
    #75711
    Én azóta nem mertem használni mióta a macska hátulról végigjelölte a gépet.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    utána fel is tettem a kérdést otthon, hogy a macska megy , vagy a golyói:D
  • ozgid
    #75710
    A "KLÓN" mód már megvan. Már csak az a kérdés miért nem teszi ki a tv teljes képernyőre.
  • ozgid
    #75709
    Még annyit, hogy ott csak a filmet is elindítottam és kitette teljesben a tv-n, a monitoron meg azt csináltam mait akartam. Itt hogy lehet ezt elérni? Milyen beállítást keressek?
  • ozgid
    #75708
    Sziasztok!
    Van egy AMD Radeon HD 6700 1GB típusú kártyám. Feltettem most a ATI driver 11-9_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl.exe drivert. Az a gondom, hogy ez nekem új kártya, elötte pedig Nvidia volt. A gondom az, hogy összekapcsoltam a tv-vel. De csak külön-külön asztalként ismeri a 2 kijelzőt. Nvidiánál volt úgynevezett CLONE lehetőség, és akkor mindkét kijelzőn ugyanazt lehetett látni állandóan.
    Valami ötlet?
    Előre is köszönöm!
  • ajem kisa
    #75707
    Nálam eddig .mkv-k és mindenféle formátum leadta a jelet, ~4hónapja kezdtem el erősítőn keresztül használni a pc-t, de eddig nemütköztem semmi némaságba! Nemrég vettem BR írót is a pc-be, ott az eredeti lemezt, hogy nehogy a powerDVD-vel toljam, mennie kell egy "anydvd" proginak, de az sem volt fejtörés megtalálni! Pedig csak hdmi jön ki a pc-ből!
    #75703-ra köszi!
    #75706 Igen, eddig minden truehd-t is felismert az erősítőm, nemvolt ezzel (még) baj csak az amivel tegnap szíttam!:)
  • arty
    #75706
    rengeteg embernek csak a nagy kuss jön ki onnantól a hdmi-n, miután feltette a realtek drivert :) nem is olyan régen pont ebben a topikban is volt egy ilyen tapasztalat...

    (egyébként a hdmi kimeneten kimegy mindenféle védelem nélküli PCM 7.1 is, ahogyan az új kártyáknál (hd5/hd6 széria) a DRM-es dtshd/truehd is - win7 alatt)
  • Inquisitor
    #75705
    Az ugye tiszta, hogy elvileg a HDMI-n csak jogtiszta DRM-es digitális audio (film vagy WMA!) megy ki? Nem tudom csak sejtem, hogy van olyan lejátszó ami mindent visz, de ez úgy néz ki, hogy Vista/W7/W8 csak DRM-es hang, XP meg még azt sem viszi.
  • Inquisitor
    #75704
    "semmiféle realtek drivert nem kell és nem is szabad feltenni, azok nem jók az ATI HDMI-re! "
    Lol. Azért van kint a Realtek oldalán mindig a friss ATI HDMi driver? Sokszor sokkal elöbb mint a CC-ben?
    Miért ne lenne hozzá jó? Az UVD-be gyakorlatilag a HD6xx széria digitálisra butított verziója van bedrótozva ... UVD3-ba talán már HD89x ...
  • Inquisitor
    #75703
    Guru3D oldalán szerintem nem kell reggelni, fent vannak a driverek, csak bele csomagolnak egy linket az oldalukra és ott kint vannak a béta és RC verziók is. Nekem is 11.9RC van fent, érdekes módon nem olyan fos mint a végleges. Amúgy van egy csomó francia, angol, kanadai, stb. oldal ahol szintén nem kell reggelni ... van ahol még firmware-t is le lehet szedni, amit egyesek szeretnek BIOS-nak hívni.
  • ajem kisa
    #75702
    Naccerű! Köszi, de a ccc-ben audiót nem is találtam!
    Amúgy lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de mintha az effektek jobban érezhetőek, hogy merről jönnek egy filmnél xbmc-n nézve (Fast.Five.2011.720p.Retail.BluRay.DTS.Only.x264.Hun)!
    De nem ez az első alkalom, hogy rendszert raktam de ilyet nemcsinált még!
    Viszont ha van ötleted, akkor szívesen veszem, mert az amd oldalán az ati hdmi drivert megtaláltam gugglin keresztül, de nemtudom leszedni, mert hibás és régi is, ilyen noname oldalakról "regelés utáncsak1percaregimélcímaztánfullonszedheted" nemérdekel!:)
  • arty
    #75701
    semmiféle realtek drivert nem kell és nem is szabad feltenni, azok nem jók az ATI HDMI-re! (most csak mákod volt :) )

    a CCC-ben be van építve az audio driver, az a tuti! hacsak épp el nem baszták az aktuálisban :/