90029
  • broman191
    #76100
    Így igaz, továbbgondolva valamilyen szinten kompromisszumok kötésével még fogjuk rá hogy két generáció is átugroható a jelenlegi színvonalat tekintve, mert nem hiszem hogy a HD7850 pl. klasszisokkal jobb lesz a HD5850/HD6850-nél. Ha általánosan ~20% teljesítménytöbblet meglesz az új 50-esnél, összességében az még mindig csak elgondolkodtató a váltást tekintve...majd ha emberibb ára lesz talán.
    Szerintem megint akkor lesznek nagyszerű vételek, amikor esetleg a hatos szériából elkezd egy-két gyártó készletet kidobálni a raktárról - alkalmi bomba árral - a hetesek bevezetésekor...bár legutóbb tudtommal egyedül a Sapphire (áldassék nevük), és csupán a HD5850-nel és HD5830-cal tette meg. El tudnék viselni hasonlót mondjuk HD6950-ekkel...bár azokból nem hinném hogy nagy torlódás van a raktárakban, inkább csak az annál kisebbekből...de a remény hal meg utoljára.
  • Solten
    #76099
    Megy ugye a nyavajgas hogy a VGA piac stagnal, nana hogy stagnal, teljesitmeny szempontjabol siman atugorhato egy generacio, pl. egy 58** tulaj aztan abszolute nincs raszorulva a 68**-ra.
  • gosumofo
    #76098
    Én nem várnék nagy ugrást. Kb a mostani szint (BF3) fog mostani PC-s felbontásokon (1900) futni az új konzolokon, aztán onnan lépegetnek majd előre apránként. Közben PC-n elterjednek a 4K monitorok és kezdődik előröl 5 évig megint az egész szartalicska kamufejlesztés.. hol lennénk már a konzolok nélkül.
    Olyan ez mint az orvoslás, tökéletes betegség nélküli életünk lehetne ha nem korlátoznák a fejlesztéseket.
  • gosumofo
    #76097
    engem azok a pletykák ilyesztenek meg, amik szerint nem lesz több asztali amd gpu. ez az új mobil is csak átnevezés, most harmadszor kiadnák újra az 5xxx szériát nekünk is? hát lehet itt a vég.
  • IMYke2.0.0.0
    #76096
    Azoknak, akik még 2011-ben gondolkodnak: mire itthon is kaphatók lesznek, uram bocsá' "emberi áron", addigra lazán 2012 derekán járunk majd...
  • IMYke2.0.0.0
    #76095
    Akkor vázolom, mert eléggé röviden fejeztem ki magam:

    A 7850-es jó befektetésnek tűnik számomra, de - tekintettel arra, hogy állítólag, legkorábban 2013-ban - jön az új generációs konzolok egyike, és így a játékok által támasztott hardver igény is megugrik, egyik napról a másikra [IT-ben 1 év szint egy nap], így valószínűleg a 7xxx-es sorozat már nem olyan kecsegtető.

    A pénztárcám véleményét olvastátok.

  • MerlinW
    #76094
    Nem látom az összefüggést:)
  • IMYke2.0.0.0
    #76093
    Egy '7850'-es jó befektetésnek tűnik.
    Kérdés, mennyire éri meg az új konzolgeneráció előtt...
  • broman191
    #76092
    Pletykák a Radeon HD 7000-es sorozatú asztali videokártyák várható árairól

    HD 7970 - 499$
    HD 7950 - 399$

    HD 7870 - 299$
    HD 7850 - 199$

    HD 7670 - 179$
    HD 7650 - 119$

    AMD: HD 7000M rajt, néhány új pletyka
  • J i GS a W
    #76091
    igen a legújabb driver van fent. és firefoxnál csinálja mással nem is próbáltam eddig. tudom h gyenge a procim azért vettem ezt a lapot h amíg nincs lovém procira addig tudjak gépezni.Amúgy eddig úgynéz ki nem a videó kártyával van baj mert kiszedtem és integráltal is ugyan ezt csinálta. lehet hogy a lappal van valami baj mert az előző videokártyámat fel se ismerte 9800gt-t(másnál tökéletesen működöt) holnap elviszem bevizsgáltatom, ha biztos hogy a lap a rossz akkor elküldöm vissza Pestre garanciával.
  • arty
    #76090
    legujabb driver van fent? mikor frissitetted?
    előtte is csinálta?

    videot milyen böngészőben nézed? milyen flash player van fent?
    VV kifagy chrome, firefox, IE9 alatt is pl.?

    (amugy azt tudod, hogy a procid gyengécske a vga-hoz? elvileg a lapod elkezelne egy 4-6 magos phenom1-t is, ami végre jól kihajtaná a 6850et :) )

  • Pretorian
    #76089
    Nem lett volna olyan rossz ez a játék, ha kicsit komolyabb az irányítás (nincs ironsight, crouch/prone), meg ha nem az Aliens filmből samplerezik a fegyverek és a mozgásérzékelő hangját (ezzel sem lenne baj, csak akkor ne 11khz-es legyen lol). De ha már ezt megtették, akkor az Aliens score-ját is belerakhatták volna, mert az nem kicsit jobb szvsz, mint ami a játékban hallható. Jah, meg kellett volna bele sztori, hosszabb, komolyabb kampány mindhárom oldalnak, és normális voice acting, más nem is.
    De azért így is el lehet lenni vele, az aliennel és a predatorral elég nagy fun a játékmenet, a multi meg rohadt hangulatos, amikor pl. egy xeno mögéd kerül és kivégez, neked meg lövésed sem volt róla hogy a közeledben kolbászol egy, az elég para.
  • J i GS a W
    #76088
    Sziasztok!

    a következő lenne a problémám a gépem folyton kifagy játék(modern warfare 3) közbe vagy mostanában mikor videót néztem a valovilag.hu-n beakad a kép általában össze is mosódik, meg beakad a hang(ilyen mákdaráló hangja van). mitől lehet ez ???! lehet videó kártya hiba a kártya kb 1 hónapos
    configom:
    alaplap:Asrock n68c-s ucc
    Proci: amd am2 6000+
    Video kártya: shapphire radeon 6850 toxic 1gb
    ram: 2gb ddr2
    táp: chieftec 600
    Tudom nem teljesen ide való de betettem a hardware hiba topicba is de nem segítettek.
  • MerlinW
    #76087
    Előbb lesz VGA limited.
  • Vieras
    #76086
    Hali. Egy 5750OC ki hajt egy Athlon II x4 3ghz?
  • broman191
    #76085
    Egy bolond százat csinál...
  • Solten
    #76084
    Még decemberben befuthat a kényszer szülte Radeon HD 6930?
  • Solten
    #76083
    :D Az a 2002-es jatek lehetett, qrvajo, vegigjatszottam a Marine kuldetest (a Predatort szinte lehetetlen iranyitasa miatt hagytam a fenebe).



    Van par jatek az AVP franchisebol, amivel most kuzdok az a 2010-es (AMD exkluziv btw):



    Jon az Aliens: Colonial Marines (2012).
  • IMYke2.0.0.0
    #76082
    Én a második részt sosem tudtam befejezni annyira fostam - és pechemre, Marine-nal kezdtem. Azóta rá se merek nézni.
  • Solten
    #76081
    Klassz ez a game emberek, meg kellett vennem, tul olcso volt... igazi paraztatos horror, a zene meg ratesz par lapattal neha a "sajat" arnyekatol is osszef*ssa magat az ember:



    Par screenshot: link1, link2, link3, link4

  • Pretorian
    #76080
    Kösz mindenkinek.
    Végül kiderült, hogy a táp volt a hibás, ma hajnalban hatalmas durranással elszállt. Tettem bele másikat, és feltettem a legújabb 11.11c drivert, és a csíkozódás megszűnt, nincsenek artifactok, nincs fagyás, nem dobnak ki a játékok.
  • BIZ0906
    #76079
    ULPS energiát takarít meg letiltja a második kártyát, ha nincs rá szükség.
  • kifli
    #76078
    mi a rák az a z ULPS? Rákerestem, de csak mindenhol azt találtam, hogy hogy kell kikapcsolni :D
  • broman191
    #76077
    Próbáld meg visszavenni a vga órajeleit, a memóriát és a magot is 100-100 MHz-el, nézd meg akkor csinálja-e (ha igen, akkor esetleg még kisebb értékekkel próbáld)...
  • Blum
    #76076
    Üdv!

    Szerintem ez memóriahiba lesz.
  • Pretorian
    #76075
    Sziasztok.

    A vertikális csíkozódásos fagyást szerintetek mi okozhatja játék közben?
    Van egy MSI 4850 OC a gépben, a magot 20-al, a memóriát 30-al húztam meg, a fan 75%-on pörög. Ezt még simán bírnia kéne a kártyának, ezért nem vagyok benne biztos, hogy a kártya a hiba forrása a gépemben (gyári órajelekkel ugyanúgy jelentkezett a csíkozódás/fagyás). Több drivert is kipróbáltam, ugyanazzal az eredménnyel, szóval nem a driver a hibás. A memória 3 giga 800-as DDR2. Futatttam mem tesztet, semmi bajuk a moduloknak. A CPU egy Kuma X2 7550, ami alapon 2.5Ghz-en fut, de 3000-ig húztam egy 3000 forintos Xilence hűtővel, így olyan 75 fok magasságában szokott tetőzni a hőmérséklet. Az a durva, hogy ha visszaállítom a procit is, és a vga-t is alap órajelekre, akkor is jelentkezik a vertikális csíkozódás. Ha pedig nem csíkozódik, akkor csak elveszti a jelet a monitor, fekete képernyő, és vagy megfagy a gép(hang is beakad), vagy a hang megy tovább hiba nélkül, de a kép nem jön vissza. Lehet ennek valamilyen köze a vga-hoz?
  • Solten
    #76074
    "Lehet hozzá köze?"

    Abszolute.
  • Afe
    #76073
    Akkor lehet nem a win frissítette, hanem catalys magát, már nem tudom. Mindig jött egy üzenet, hogy megjelent egy újabb verzió, le akarom-e tölteni vagy sem.
    Rányomtam a letöltésre, instalra, és nem volt vele gond, csak az, hogy magát a drivert ezek szerint soha nem frissítette, csak a többit.

    Pár hónapja felraktam valami common cleanert, az összekuszálta egy kicsit a gépem, de le is szedtem rögtön. Lehet hozzá köze?
  • Solten
    #76072
    Nem kepzelheto el, mivel -allitasod szerint- a 11.5-el mukodott. Bar itt valami geb@sz lehet mivel ha feltolod a hivatalos drivert, a Win update nem akarja frissiteni.
  • Afe
    #76071
    De nincs mit leszedni, mert nincs display driver.
    Elképzelhető, hogy kártyával van valami gond? Talán a 11.5 dd óta bejövő frissítések is így működtek, hogy egyszerűen nem telepűltek fel, és ezért maradt 11.5.
    Most lepucoltam, de fel már nem tudok rakni. Az illesztőprogram frisítve, és azt írja, hogy a hardver tökéletesen működik, szóval fogalmam sincs mit kell tenni ilyenkor.
  • macleody
    #76070
    Indítsd a gépet csökkentett üzemmódban és úgy szedd le a drivert a sweeperrel.
  • IMYke2.0.0.0
    #76069
    Köszönöm szépen.
  • Afe
    #76068
    Kösz a segítséget.
    Leszedtem, telepítettem a Driver Sweepert, kipipáltam az ATI - Display-t, majd Clean. Ez szépen lepucolta.
    Restart után felraktam a 11-11_vista64_win7_64_dd_ccc_ocl drivert. Mindent felrak, kivéve a Display Drivert nem, pedig már leszedtem külön is, de nem települ.

    No AMD graphics driver is installed, or the AMD driver is not functioning properly. Please install the AMD driver appropriate for your AMD hardware.

    Na most akkor mi is van
  • kifli
    #76067
    win csak a display drivert szedi le tudtommal, abból sem mindig a legfrisebbet. A catalythoz nem nyúl. A legegyszerűbb, ha letöltöd kézzel.

    Vagy steam-el is frissít ha akarod, esetleg ccc elindításánál az is felkínálja egy idő után a frissítést.
  • Solten
    #76066
    Udv, uninstallald a drivert ("hagyomanyos modon") majd telepitsd a 11.11-et.
  • Solten
    #76065
    Teszi a dolgat.
  • broman191
    #76064
    Driver sweeper-rel töröld le a driver-t, majd tedd fel úgy a legújabbat!
  • Afe
    #76063
    Sziasztok.
    Új vagyok még ATI fronton, így lenne egy kis catalyst problémám.
    Vettem egy HD6870-et, akkor telepítettem 11.5 verziót, azóta jelez a win7, hogy jött újabb, amit leszed és telepíti, ahogy kell. Ez már azóta többször is megtörtént, és nem is vele gond.
    Pár hete a Battlefield3 elkezdett pislogni, hogy frissítsem mert még mindig 11.5 a catalyst, azt hittem hogy valamit elnéz, mert egyébként fut rendesen a játék.
    Ma már telepítettem a 11.11-est, de utána megnéztem a Catalyst Control Centrelt, és ott a software résznél is 11.5-ös verziót jelez.
    Most akkor, hogy is kell ezt telepíteni, hogy a legújabb legyen??
  • IMYke2.0.0.0
    #76062
    És hogy aktiválom a dolgot - vagy teszi a dolgát, amikor a Saint's Row The Third-öt elindítom?
  • Solten
    #76061


    Bar benne kell lennie a software suite-ban is, vagy lekapja maganak, opcionalisan valaszthato telepiteskor, nem feltetlen szukseges kulon letolteni, vagyis en nem tettem: