90029
  • strebacom
    #76180
    Igen ezt tudom, de nem találja a hardver.....mi faxért kell igy bonyolítani, nem lehet azt a nyomorult driver normálisan feltenni...
  • MerlinW
    #76179
    Azt amit linkeltél letöltöd, elindítod és az majd letölti a drivert.
  • strebacom
    #76178
    Hali!! notebook AMD Radeon HD 6650M-hez hogy tudom letölteni a drivert,
    mert az AMD oldalán nincs fenn...

  • broman191
    #76177
    "Gaming Pc Graphics Card" Soha nem volt az. Erősebb vga-kat is dobálnak hasonló árban...
  • bcrics
    #76176
    ok, köszi.
  • Nightt
    #76175
    Inkabb 5550-nel van egy szintel, az 5770 sokkal gyorsabb.
  • Madmano
    #76174
    Egy 7970 rendel.
  • bcrics
    #76173
    Hello,
    Ez a kártya kb melyik ati Vga szintjén van, 5770?
    Kb ennyi pénzért bőven megéri nem?
    Link
  • Solten
    #76172
    A torokok szerint Januar 9-en startol a HD 7900...
  • Omlás
    #76171
    Mondjuk nem próbáltam 4 magon, haza megyek megtesztelem, de 6 magon tuti játszhatatlan a game :/. Mondjuk azt nem értem akkor minden más miért hibátlan
  • arty
    #76170
    2 magon se indul el?

    nekem betonhalálstabil volt a x3 720 3.4ghz-n, de a the run egyik utolso pályáján, az alagutban mindig ugyan ott lehalt. alapon OK! kínomban már visszaflasheltem a 6950et is, aztán proc default... és az volt!

    :(((
  • Solt
    #76169
    Ok, este reagálok! :)
  • Omlás
    #76168
    Hát ja, nem lenne gond azzal a motorral amúgy, ha nem vérezne több millió sebből...

    off?
    Amúgy kérdés, valaki az utolsó patch óta nem járt úgy BF3-al, hogy egyszerűen játszhatatlan ? Eredeti a game. Eddig futott, amióta patch volt egyszerűen játszhatatlan, pedig azóta a proci is lett cserélve most már a vga-k is ki vannak hajtva. Azért vicc, hogy előtte ment Phenom x4 [email protected], most meg "javítás után" csak a BF3 nem megy a lenti procival. Minden más game hibátlanul fut, teszteken se dob hibát semmi, először arra gondoltam, hogy az unlockolt +2 mag miatt de se teszteken (prime95 8+ óra), se más játéknál nincs hiba.

    Oké, hogy öregecske vga-k már a 4870-ek de azért low-on futnia kellene élvezhetően vagy én gondolom rosszul ? :D
    Driver 11.11, próbáltam 11.11c vel is ugyan az.
    on?
  • arty
    #76167
    :(

    A The Run-ban is röhejes volt a használata, majd pont RTS-re lesz "jó" :((

    ---

    Solt: irtam privit, mosakodással és elnézéskéréssel ;)
  • kifli
    #76166
    a multkori engine flame-hez, frostbite 2-vel jön az új c&c is. Úgynézki ea ezt a motort akarja használni az újonan megjelenő játékaihoz.
  • KaBuTo666
    #76165
    Ertem, koszi.
  • Solten
    #76164
    Ha a csuszkara gondolsz, raadsz kakaot, no a fogyasztas, no a teljesitmeny. Minusz tartomany az ellenkezoje.
  • KaBuTo666
    #76163
    Igen, azóta megpróbáltam megint a leírtak alapján megcsinálni de a helyzet ugyan az...kisebb felbontásban hozza be a rendszert, és kis idő múlva csíkos lesz a monitor és lefagy a gép. Elméletileg működnie kellene...hagytam is a fenébe, overdrivenél felhúztam 900 mhz-re és csókólóm, stabil eddig.
    Ennek a power control settingsnek mi a jelentősége?
  • Solten
    #76162
    Asus 6970 BIOS-t hasznaltal?
  • IMYke2.0.0.0
    #76161
    Ezt biztosan ismeritek - Nekem új volt, és csak most szereztem be ['az ördög sosem alszik' alapon]:



    LETÖLTÉS
  • KaBuTo666
    #76160
    Nem régiben megpróbáltam felhúzni az asus ati radeon hd 6950-t 6970re...na most sikerült is addig, hogy betöltötte a 6970 biost, kért szépen egy restartot, de mikor a windows betöltött akkor valami 640x felbontásban üdvözölt, majd kijelentette hogy nem képes elindulni az amd driver...visszatoltam kettesbe a bios kapcsolót...vajon mi lehet a hiba? :-o
  • blackcalibra
    #76159
    20k-ért kéne nekem egy videokártya ajánlás.
    Vagyis nem nekem, hanem egy ismerősnek.

    Gépet nem tudom milyen, nem is lényeg, azt mondta 20k-ig mehet, ebből kéne kihozni a legjobbat.
    Ebben az esetben nem feltétlen ragaszkodok az AMD kártyákhoz mert mint mondtam nem nekem lesz (én csak az vennék, az is van) de itt legalább értetek is hozzá, azért kérdezem itt, meg gondolom 20k-ért jobb AMD kártyát lehet találni mint enviledát.
  • Solten
    #76158
    Van, Intel (), IBM...
  • benőmenő
    #76157
    Ennyire pangana a vga piac?
    Amúgy meg:
  • Solt
    #76156
    Nem érzem magam tudatlannak, sőt szűk látókörűnek sem. Csupán a saját igényeim irányából közelítem meg a kérdést... ha tudod cáfolni az érveimet, esetleg tudsz valami olyat mondani, ami új megvilágításba helyezheti a nézőpontomat, akkor hajrá... itt, vagy privátban, ahogy jól esik.

    De így a nagyvilágba azért ne dobálózzunk ilyen jelzőkkel, mert nem érzem korrektnek addig, amíg én normálisan beszélek veled.

    Nem mellesleg pedig nincs semmiféle frusztrált konzol gyűlölet, mert a haverokkal pár sör kíséretében mi is szoktunk baromkodni vele. De ettől még a véleményem nem változik... a konzol rossz irányba vitte a játékipart.
  • arty
    #76155
    (ha gondolod, írj egy privit és ott bővebben is szívesen kifejtem :) )
  • arty
    #76154
    Írtam kb 10 sort, de inkább kitöröltem :) Olyan szinten vagy tudatlan és szűklátókörű a témában (ezt egyáltalán nem sértésként értem, de nem találok jobb szót rá!!! sry! :) ), hogy csak a saját, a Te és az ittopikolók idejét pazarolnám a valódi válasszal - amúgy is biztos mindenki unja már az offtopikot.

    Az utolsó bekezdésedben egyébként ott a lényeg, kár hogy az egészet valami frusztrált konzolgyűlölettel próbálod megtámogatni :)
  • Solt
    #76153
    Most ezzel mit akarsz mondani? Nem egészen tiszta... :)
  • Solt
    #76152
    Hol írtam olyat, hogy pc-n minden fejlesztő szent? Ha reagálsz, akkor arra reagálj amit írok, és ne arra amit belelátsz! ;)

    "Elképesztő, hogy mennyire fogalmad sincs a konzoljátékokról :)"

    No, még a végén kiderül, hogy lemaradtam valamiről. Ma már a konzol nem az egyszerű használatról híres? Olyan játékokat írnak rá, amihez a kontroller nem is elég? Megjelennek olyan játékok amik nem egy csőben játszódnak, nincs tele a képernyő millió féle színes felirattal, hogy még abban a csőben se tévedjen el a szerencsétlen? Nem jelzik már honnan lőnek ránk? Stb...

    Persze most jöhetnél azzal, hogy PC-n is rengeteg ilyen játék van, csak a gond az, hogy régen ez nem így volt... egyértelműen a konzol visszahatása az ilyen féle egyszerűsödés! Egyszerűsödés alatt a játékostól elvárt szellemi és ügyességi szint hanyatlását értem. És mielőtt félre értenéd, ügyesség alatt nem azt értem, hogy ki tud egy másodperc alatt többször az X gombra nyomni.

    "Jaja, konzolon nincsenek minőségi játékok, csupa primkó fos"

    Ez ízlés kérdése, ergo ezen felesleges vitatkozni, de mutass nekem egy játékot ami számodra a minőséget képviseli. Számomra a konzol játékok döntő többsége egy kalap...

    De nem is ez a lényeg... az a lényeg, hogy jóval kevesebb energiát igényel az előállítása egy játéknak konzolra. Egységnyi idő alatt nagyobb bevételt lehet generálni még egy általad minőséginek nevezett játékkal is.

    Itt vissza is térnék az első gúnyos mondatodhoz... nem egy olyan fejlesztőt tudnék neked mondani, akik hosszú évekig fejlesztgetik a játékukat minimális bevételért, "szerelemből". Azért, mert szeretik az adott műfajt, és a hobbijuk az amit csinálnak. Példának ott a netKar pro... EGY ember fejlesztgeti évek óta, és az egyik legjobb fizikával rendelkező szimulátor. Gondolom te is tudsz nekem ilyen példát hozni a konzol világából... vagy nem?

    "Én is játékos vagyok és szerintem a konzol a legjobb találmány.
    Habot verni pedig a habverő a legjobb. Füvet nyírni pedig a fűnyíró"

    A legjobb találmány arra, hogy széles réteget elérve, minél rövidebb idő alatt, minél nagyobb bevételt generáljanak. Ha én fejlesztő lennék, és a bevétel lenne az elsődleges szempont, akkor én is konzolra fejlesztenék. Nincs ezzel semmi gond... ( illetve van, de ez most más téma )

    Az, hogy valami nagy számban kerül eladásra széles rétegeket megcélozva, már önmagában a minőség ( pl, elvárás a játékossal szemben ) romlását definiálja. Az élet minden területén a mennyiség mindig a minőség rovására megy. Ez nem csak konzol vs pc vonalon van így, hanem a pc-s játékokon belül is... ha valamit nagy számban akarnak eladni, akkor azzal az átlagot kell megcélozni. Ha pedig az átlag van megcélozva, akkor maximum felszínes csillogásról beszélhetünk... Ezért haragszik a szimulátoros világ az ilyen bf3 meg mw3 féle csillogó foshalmazokra. Zéró ( alapnak mondjuk egy ofp-t veszek ) szellemi elvárás, szép körítés, borítékolt siker... Ez a konzol jelenség, ami visszaüt a pc-re is. Ez régen nem volt divat még a CoD szériában sem... legalábbis nem ennyire.
  • arty
    #76151
    egyáltalán, van értelems gyártókapacitással rendelkező harmadik??
  • arty
    #76150
    "Ha nincs konzol, akkor a játék fejlesztők nem szoktak volna hozzá ahhoz, hogy töredék munkával nagyot kaszáljanak."

    Igaz, pécén minden fejlesztő szent, csak és kizárólag elhivatottságból készítik a fantasztikus minőségű produktumaikat, a pénz nem is számít alapon - a lényeg, hogy a játékos minél jobban szórakozzon majd. Kb úgy kell a pécés fejlesztőt elképzelni mint a Szeretetszolgálat vagy a Vöröskereszt?

    "Konzolra milliós nagyságrendben el tudják adni azt a sok fost amit ontanak magukból... "
    "Az olcsóság, az egyszerűség mindig a minőség romlását hozza magával, bármiről is legyen szó. Konzolra egyszerűbb, olcsóbb fejleszteni. Többen megveszik a bugyuta szerkezetet, és a bugyuta játékokat is, hiszen az egész arra alapoz, hogy olcsó, egyszerű használni, stb. "

    Elképesztő, hogy mennyire fogalmad sincs a konzoljátékokról :)

    "Mivel hamarabb megtérül, plusz többen veszik, vagyis nagyobb bevételt generál, egyértelmű, hogy a pénzéhes ipar erre fog ráfeküdni.
    Minél gyorsabban, minél többet, minél kisebb előállítási költséggel eladni, eladni, eladni. Ebbe a minőség nem fér bele... "

    Jaja, konzolon nincsenek minőségi játékok, csupa primkó fos.

    "Ha a fentieket összegezzük, akkor a véleményem szerint egyértelműen azt a választ kapjuk, hogy a konzol a játékipar kézifékje! DE!!! Kizárólag játékos szemmel,"

    Én is játékos vagyok és szerintem a konzol a legjobb találmány.
    Habot verni pedig a habverő a legjobb. Füvet nyírni pedig a fűnyíró.

    ---

    broman191: akkor tehát egyetértünk, hogy az eladható, széles körben licenszelhető és így igazi, jelentős bevételt hozó, komplett enginek kora lejárt - kb csak az UE maradt :)
  • Solten
    #76149


    (forras)
  • Solten
    #76148
    Nincs tul sok valasztasuk, nem tudom melyik bergyarto vallalna be a 28 nm-es GPU-kat. A Globalfoundriesnak meg meg a 32 nm-es CPU-kkal is gondjai vannak. A kesedelem megfigyelhetoen egy altalanos tendencia, uj termeknel a kihozatali arannyal gondok vannak kesobb tudjak ezt optimalizalni, az egyre kisebb csikszelesseg egyre nehezebb feladat ele allitja a mernokoket.
  • Solt
    #76147
    Csak egy észrevétel ehhez, a "mi lett volna, ha nincs konzol" vitához.

    Ha nincs konzol, akkor a játék fejlesztők nem szoktak volna hozzá ahhoz, hogy töredék munkával nagyot kaszáljanak. Persze, hogy büdös nekik a PC-re fejlesztés, hiszen az sokkal nagyobb erőfeszítéseket igényel. Konzolra milliós nagyságrendben el tudják adni azt a sok fost amit ontanak magukból...

    Az olcsóság, az egyszerűség mindig a minőség romlását hozza magával, bármiről is legyen szó. Konzolra egyszerűbb, olcsóbb fejleszteni. Többen megveszik a bugyuta szerkezetet, és a bugyuta játékokat is, hiszen az egész arra alapoz, hogy olcsó, egyszerű használni, stb.

    Olcsó és egyszerű, vagyis sokkal közelebb áll az átlag emberhez, akik a vásárlók döntő többségét adják. Innentől kezdve meg egyszerűen garantált a hanyatlás.

    A pénzvilágban erre törvény is van, úgy hívják Gresham törvény. Tömören a lényege az, hogy, ha egy zárt rendszerben egyszerre két pénz van forgalomban, akkor törvényszerű, hogy a rosszabb kiszorítja a jobbat.

    Teljesen törvényszerű volt, hogy a konzol háttérbe fogja szorítani a PC-t, hiszen szélesebb rétegnek elérhető az ára miatt, sokkal egyszerűbb használni, könnyebb és gyorsabb rá játékot fejleszteni, ergo a befektetés hamarabb megtérül... minden más meg le van szarva.

    Mivel hamarabb megtérül, plusz többen veszik, vagyis nagyobb bevételt generál, egyértelmű, hogy a pénzéhes ipar erre fog ráfeküdni.

    Minél gyorsabban, minél többet, minél kisebb előállítási költséggel eladni, eladni, eladni. Ebbe a minőség nem fér bele...

    Ha a fentieket összegezzük, akkor a véleményem szerint egyértelműen azt a választ kapjuk, hogy a konzol a játékipar kézifékje! DE!!! Kizárólag játékos szemmel, mert fejlesztői szemmel maga a megváltás, hiszen a térhódításával hatalmas bevételeket generáltak rövidebb idő alatt, sokkal kevesebb munkával.

    Hasonló áron, vagy még drágábban el lehet adni játékokat szélesebb rétegnek úgy, hogy ráadásul az előállításával kevesebbet kell foglalkozni. Ezek után maximum az fejleszt kizárólag PC-re, akinek nem, vagy csak részben a pénz az istene...

    Szóval játékos, főleg pedig szimulátoros szemmel a hülyegyerek képző doboz maga az antikrisztus!
  • broman191
    #76146
    Igen, igen! Erre a videóra gondoltam: GDC 11: Exclusive Licensors Showcase HD :)
  • kifli
    #76145
    aion cryenginel van, lesz valami korea warfare, vagy nemtudom mi, mechwarior: online is cryenginel jön, valamit az amerikai hadsereg is licencelte a cryengint.
  • broman191
    #76144
    A DLC-zés kezd nagyon elburjánzani, szerintem lassan el kellene különíteni a játékiparban a DLC és a kiegészítő fogalmát, mert a DLC kezd egyet jelenteni a "fizetős szemeteléssel". Például egy Deus Ex: Human Revolution - The Missing Link-re már-már megalázó azt mondani hogy DLC, mert akkor egy napon emlegetjük...például egy Oblivion-os lópáncéllal(és azóta lehetne sorolni még "értelmesebbeket") - érezhetően nem egy kategória. :D
  • broman191
    #76143
    Valve, Source Engine: A Postal III például azzal jön, pár nap múlva, így 2011-ben, pedig ugye a Half Life 2-ban mutatkozott be először 2004-ben, ami finoman szólva sem tegnap volt.
    Voltak közben Left 4 Dead-ek, Portal-ok, de ezek házon belűli projektek, tehát a fizetett licenc témakörbe nem férnek bele. Viszont érezhető hogyha egy engine házon belűl is marad, sok-sok projekthez felhasználva bőven megtérülnek a költségek. Egyetlen játék kiadásával szerintem nem is lehet elvárni hogy megtérüljenek egy korszerű engine fejlesztésének költségei, általában több évre, több projektre is terveznek mindegyikkel.

    id Software, Tech motorok: Tech 4 (elsőnek Doom3 - 2004) Wolfenstein (2009); Tech 3 (Quake 3 - 1999) - az összes máig megjelent Call of Duty rész arra épül...igaz egy pár CoD résszel ezelőtt elkezdték más néven emlegetni, mert jelentősen belenyúlkáltak. Quake 4 - Tech 4, Prey 1 - Tech 4, Prey 2 (még nem jelent meg) - Tech 4

    Gamebryo engine - Oblivion, Skyrim és sokan mások... lista :)

    UE3...évek óta vitathatatlanul az egyik (ha nem A) legnépszerűbb motor a mai napig is, az éven is megjelent vele nem kevés játék, csak a legismertebbeket említve: GoW 3, Batman: Arkham City.

    CryEngine-ek - Volt róla videó régebben hogy kik és milyen célokra licenszelték a kettes vagy hármas verziót, legalább hárman-négyen lehettek (nem kifejezetten neves projektekhez- MMORPG-hez pl. tudnám minek a CryEngine :D).

    Summa summárum, nincs túl sok népszerű engine a piacon, a legtöbbjük általában egy - ha nem is fejlesztőn de - kiadón belül marad. Manapság minden tehetségesebb, kisebb fejlesztő csapatot felvásárol (vagy igyekszik felvásárolni) egy nagyobb kiadó, így végülis nem csoda hogyha valamelyik csapat előjön egy korszerű motorral, akkor a bizonyos motor egy kiadón belüli fejlesztőknél vándorol - mivel a fejlesztőket gyakorlatilag a kiadók pénzelik, így valószínűleg könnyedén ki is köthetik hogy a fejlesztés maradjon az ő égiszük alá tartozó fejlesztő csapatok körében.
  • arty
    #76142
    Engem nem érdekel az Elder Scrolls :)

    Akkor sem, ha 200x annyi tartalmat nyujt, vagy ha 200x szebb, mint bármi. Nem az én műfajom. Éppen ezért a játékidő nem igazi mérce, a többféle stílus elég összemérhetetlen: egy fps soha az életben nem volt olyan hosszú, mint egy rpg. Sőt, ha visszamegyek a 80as évekbe: egy platformer c64en sosem volt olyan hosszú, mint a The Bard's Tale ;)

    Enginelicensz? Manapság?? Sorolj már fel három, engineként is sikeres projektet :) Én kb csak az UE3-ról tudok jelenleg... a többi meg inkább 1-2 játék alá elsütött "valami" (lásd frosbite NFS alatt... EA nyilván beerőltett az alá is).

    A DLC-s őrület iszonyat módon idegesít engem is. A legrosszabb ami a játékiparral történt az elmult években: a mesterségesen letiltott tartalmak (mert az nyilvánvaló hogy nem extrákról van szó!) :((( Számomra eddig pl a legdurvább a dirt3: DLC nélkül nem(!) lehet végigjátszani!

    ( játékárakról )

    Az említett kiadói kapzsiság nem általános, inkább csak a 3-4 gigakiadó sajátja - nekik jólmegy és mindent megtesznek érte, hogy még jobban menjen. Eközben rengeteg(!) kiadó megy csődbe, akik annyira nem tudtak ezekszerint kapzsiskodni :)

    ---

    Solten: az AMD rákfenéje a TSMC... nem az első eset, hogy megszivták miattuk :/
  • XenHai
    #76141
    Az érdekes az ,hogy hogyan fejlődött a dlc ki a kiegészítőből ..
    Emlékszem régen minden jobb gamehez volt kiegészítő ..
    Most meg 86 bf ,cod nfs jön ...