90029
  • Moby
    #88709
    Igen, láttam. Végül az én refem is customhűtéses lesz, rendeltem hozzá egy accelero mono plust. Mondjuk engem az oc nem érdekel, a hangja inkább.
  • Moby
    #88708
    Nem, egyre több a uservisszajelzés, hogy a 4 gigásukon 8 giga ram van(a kép is egy retail kártyáról van). Remélem az enyémen is annyi lesz. Szorítsatok! :D
  • Inquisitor
    #88707
    249 font a Sapphire NITRO 8GB OC verzió a 8 pines tápcsatlakozóval.
    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2016.07.03. 02:35:32
  • broman191
    #88706
    Ööö..."It was only applicable to review cards so they could test the 8GB as 4GB with a bios flash, confirmed by AMD." - Csak a reviewerek számára csinálták a szoftveres módosítást, mert mérni töknyóc' hogy hardveresen más-e a kari, vagy csak szoftveresen idézték elő a mínusz memó mennyiséget és órajelet...kereskedelmi forgalomban csinálnák ezt az beb4szna...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.03. 02:02:55
  • Inquisitor
    #88705
    Könyörgöm ERRE adjon valaki logikus magyarázatot!
    Radeon RX480 4GB can be flashed to 8GB version.
  • Moby
    #88704
    Egyszer biztos lesz annyi is, de amíg az overclockersnél 189 font a 4 gigás, és a hazai boltok áfakötelesek, addig erre semmi esély nincs.

    /vagy kiindulhatunk a százhelyen elhangzó 200$-os árból. Ugyanaz. Gyakorlatilag annyi a a merlinnél a nettója, amennyi az amerikai ajánlott kisker ára. Ettől olcsóbban maximum úgy lehet hozzájutni, ha valaki behozza magának, és nem fizet rá semmit:) Ergo egyedül a 4 gigás hazai ára értelmezhető. Vagy úgy is mondhatom, hogy a világon mindenhol 9-10 ezer forintnak megfelelő helyi pénz a különbözet a a 4 és a 8 gigás között, csak nálunk 20+.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.02. 15:51:46
  • repvez
    #88703
    Azt gondoltam más kivitel másik gyártó, így más lesz a hűtés is rajta.
    Remélem nagyobb boltok olcsóbban tudják majd addni. 70k körül jobban tetszene az ár
  • Moby
    #88702
    Merlinhardver.
    Más hűtés? Mér lenne más a hűtés?
  • repvez
    #88701
    És melyik hazai webshopbol vetted?
    Külföldi nem játszik.
    Eléggé tularazott, képet tudsz mutatni mennyire más a hűtés?
  • Moby
    #88700
    >Ja nálunk meg még szinte kapni sem lehet , eddig cak az iponnál láttam a 8gb os verziót a 4gb osat sehol meg máshol sem.
    Akkor nekem vajon hogy sikerülhetett a megjelenés napján rendelnem 4 gigásat? :D
  • semo1
    #88699
    Sziasztok. Monitor cserét tervezek ami wqhd és freesync-es.Érdemes 1 r9 fury x-e gondolkodni?
  • broman191
    #88698
    Legfeljebb az AMD-nek probléma, mert elhíresztelték hogy 150 watt és 200 dolcsi, aztán kénytelenek voltak abból a keretből főzni...ezért lehetett a ref. modell elég megosztó ilyen-olyan dizájn hiányosságait tekintve. Viszont az áramellátás háttere GTX 1080 verő minőségű, szóval az 1 db PCI-E 6-os power csati vicc, simán kiszolgálna a technikai háttere több áramszívást is, csak nem tettek rá többet, mert minek gyerekek, hát beleférünk a 150 wattba...ha a párnára tesszük a fejünket és álmodunk.
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.02. 11:14:17
  • zoltang
    #88697
    Problémás vagy sem a Radeon RX 480 fogyasztása?

    Majd kiderül mi az igaz mi a hiszti. nvidiának a hiszti jól jön...
  • repvez
    #88696
    Ja nálunk meg még szinte kapni sem lehet , eddig cak az iponnál láttam a 8gb os verziót a 4gb osat sehol meg máshol sem.Azt hittem azért hamarabb megjelenik a boltokban nálunk is. Meg nem ilyen horror áron .

    Remélem azért a femerült anomáliákra és problémákra találnak magyarázatot vagy megoldást. amiket olvasni, hogy a PCI foglalattal és az áramfelvétellel mi a helyzet.
    Mert egy régebbi deszkába tervezném beletenni és nem lenne jó ha amiatt kéne cserélnem.
  • zoltang
    #88695
    Nagyon jól fogy a 480-as, valahol már mind elment...

    Radeon RX 480: International starker Verkaufsstart von AMD
  • Felgolos
    #88694
    Az ipon-on megjelent az rx 480 teszt!
  • Palinko
    #88693
    csak nem bírom hogy minden ilyen forint gravitációból van nézve mikor egyáltalán nem számít. szerintem siker kártya lesz mert máshol megkapható normális áron. emígy nem akkora történet találni valakit aki megveszi külföldön és elküldi...
  • Hasselhoff72
    #88692
    Na valami beindult:) XFX lement 83-ra itt de csak 07.05 szállítással.
  • broman191
    #88691
    A refesek meg majd szoftmodolva bányászdróton húzzák a plusz áramot a szomszédos PCI-E slotból is, hogy stabil legyen a torka vérzik OC...
  • Maala
    #88690
    6csatis aramellatassal nem lesz ez nagy OC. Majd ha jon vmi 8+4es.
  • broman191
    #88689
    Vicc ez az XFX BE, rácsaptak egy hátlemezt mert - most mindenki kapaszkodjon a székébe - 'Gamers demand the best.'...motherf*cker. A marketing nyál határtalan... Egyébként ugyanaz a kuka ref mint a többi, csak emeltek annyi pitsafüstnyit' a GPU órajelen, amennyit az átlag review példányok manuál oc alatt bírtak...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.06.30. 17:41:35
  • benőmenő
    #88688
    Oké, és newegg szállít hozzánk? Janem. Ennyire lényeges, hogy ott milyen (gyanúsan nettó) szám van.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.06.30. 17:36:33
  • Hasselhoff72
    #88687
    Nem magyar talalmany, leirtam mar parszor nezzetek meg itt az osszes uzlet svedben ahol vagyok.
    Sapphire valami 95e a tobbi 100e giga tuning XFX black edition 107e.
    33.6-al megszorzod
  • Solt
    #88686
    Az Ír newegg oldalon 217 EUR a 8GB-s RX 480
  • broman191
    #88685
    Nem lehet érdemi árzuhanást várni az első pár héttől, a felsőkatos nVidia fronton főleg nem, amíg a founders szenny készletek mérgezik a piacot és ahhoz mérik a non-ref árakat is...majd ha lesz rendes ref készlet, értelmes áron, a founders árát elfelejtve, remélhetőleg azzal együtt fog a non-ref példányok ára is zuhanni, az árkülönbözetet tartva...és onnantól indulhat be az ezelőtt megszokott elterjedés + érdemi árcsökkenés a hónapok múltán. Az RX 480 100e Ft-os indulása meg no comment, szégyen, csodálom hogy akad egy marék ember, akinek ennyiért is biznisz...ők vajon MX440-ről váltanak, hogy még ez is jó ár érte? :)

    #88657: Úgy látom, hogy lesz itt 'GTX 980 szint', non-ref OC modelles emelt órajelekkel is, manuálisan emelttel főleg, nem kell csüggedni...csak vajon a stabil 1.6 GHz környékéhez mennyi áramot fog zabálni a drága? A 150 watt hivatalos TDP-ből lesz inkább 250 watt, cause AMD...AMD never changes.
  • Palinko
    #88684
    57 ezerért már láttam neweggen, akkor miért is van ez a beszélgetés? ja hogy a magyar lehúzó kereskedőktől akarod/kell venni, hát hajrá.
  • Maala
    #88683
    PH-s cikk elején tök jól leírják, hogy tudták occón' tartani az árát.

    Aztán jött a merdzsós cigó, és felb@szta 100k-ért iponra.
  • arty
    #88682
    computerbase szerint a 8 gigás 260 eur ... mármint az ajánlott fogy. ára. az 83e
    4gb 15k-val olcsóbb kéne legyen, ergo 70k max...

    hát nem ennyi.
    a geforcék se ennyi.
    most épp nem 3% réssel árulja, akinek jutott pár példány... de ha igyis megeszik?! :(
  • arty
    #88681
    de miért kell felróni az amdnek az itthoni (európai?) árazást?
    gondolod rajtuk mulik, h totálisan versenyképtelenül indul az "iponon" ??
  • arty
    #88680
    "várt 980 teljesítmény"

    amit ki és mi alapján is várt? ugyanmár :)

    én amugy a 1080 sli mellé vártam, tehát nálam senki nem csalódott jobban!
  • Hasselhoff72
    #88679
    Sajna a komplett eu-ban ennyi 100 kornyeke.
  • adam46
    #88678
    Most Magyarországi árakon mit lepődtök meg? Amcsiban 200 dollár, az nekik kb semmi, itt meg rájön mindenféle szír-szar áfa
  • Solt
    #88677
    Na de, ha te is elismered, hogy nem ellenfél, akkor min vitázunk? :) Nálunk borulnak az árak még egyelőre, de kint rendre 50 USD-l drágább az "olcsósított" 4GB-s 970 mint a 8 GB-s RX 480...

    Kevesebbet fogyaszt. (mondjuk ezek a fogyasztás adatok engem sosem érdekeltek)

    LINK, mert a képeket nem teszi ki ez a nyomorult...

    DX11 alatt cirka egál,

    LINK

    DX12 alatt pedig gyorsabb, ami mondjuk innentől kezdve a lényeg, mert nagyobb játék DX11-l nem nagyon fog már jönni,

    LINK

    És akkor jönnek még a custom verziók, jobb fogyasztási aránnyal ha minden igaz, 10-20% plusz teljesítménnyel, cirka azon az áron amin most mennek nálunk a ref verziók. Komolyan mi kell még? :))



    Utoljára szerkesztette: Solt, 2016.06.30. 13:39:09
  • Hasselhoff72
    #88676
    70% alacsonyabb fogyasztasa van az 1070-nek, meselj meg:)))))
  • Hasselhoff72
    #88675
    Nem lennel reszre hajlo ha beraktad volna a Hitmant ahol 1080-ban 73-53-ra nyer a 480:)))
    Reszre hajlo? 1080/70 szepen fut de a maxvell ezt tudja dx12-ben , tessek menni vasarolni:)))
  • Solt
    #88674
    Semmiféle csúsztatások nincsenek... ha az alábbi pár százalék eltérés neked almát a körtével...



    A tesztben ref 980Ti szerepel, annál az én Giga G1-m cirka annyival erősebb, mint amennyivel az custom MSI GTX 1070 a ref 980Ti-nél, ergo cirka egálról beszélünk.



    Ehhez képest a Giga G1 most cirka 164000.-Ft! Kapsz ennyiért custom 1070-t? A legolcsóbb Asus Strix 185000.-Ft.

    Az ég világon semmi félni valója nincs az AMD-nek az 1060-tól, főleg ha igazak amiket lentebb linkeltem. (custom 480) A jelenlegi(!) fogyasztásra pedig valószínűleg ez az ok: LINK

    Pont azt kaptuk amire számítani lehetett, egyedül a fogyasztás fura egy kicsit, de a fentiek alapján erre is megvan a magyarázat, vagyis a custom példányoknál már ez is rendeződhet... ha beállnak az árak, akkor a custom példányok fognak menni 100K körül, jobb hűtéssel, jobb fogyasztással, 10-20%-l gyorsabban! Aki ettől is többet várt, az szerintem ne az AMD-t hibáztassa.
  • Hasselhoff72
    #88673
    Nem lennel reszre hajlo ha beraktad volna a Hitmant ahol 1080-ban 73-53-ra nyer a 480:)))
    Reszre hajlo? 1080/70 szepen fut de a maxvell ezt tudja dx12-ben , tessek menni vasarolni:)))
  • benőmenő
    #88672
    Kérlek mutasd meg, hol írtam olyat, hogy 1070-et szeretnék venni! Szerinted, ha a 100k-t drágállom, akkor 150-ért azt engem mennyire érint, még ha a jelenlegi ár-érték bajnok is? :D
    Ha a 480-akat a beígért 70-80k-ért adnák, akkor most nem lenne ez a beszélgetés.
  • adam46
    #88671
    Akkor tessék elfáradni a boltba és venni egy 1070-es kártyát, majd otthon bekenni mézzel és gyakran nyalogatni!
  • benőmenő
    #88670
    Eddig annyit láttunk dx12-ből, hogy a hitman és az aos baromi részrehajló, ott veri is a kétéves kártyát, a Gears meg a Quantum Fail fosportok bármin is futnak, a Forza az béta, Rise of the TR alatt meg a 970 a jobb, ahogy dx 11 alatt is 99%-ban.
    Egyelőre nem estem hanyatt.