90029
  • repvez
    #88749
    Nem a mostról beszélek csak hanem ahogy irod az előző évezred óta amióta beleléptünk a szarba.
  • Moby
    #88748
    Ez hol, melyik terméknél volt így az elmúlt 15 év alatt? :) Mert amióta megnyíltak a határok, én soha nem láttam mást, minthogy európában minden pont ugyanannyiba kerül euróban mint a dollár ár az usákoknál.
  • broman191
    #88747
    Lesz, de az nVidia referenciaként nem ad ki olyat, csak az AIB partnerek részére lehetővé teszi a 3 GB-os custom verziók árusítását...mondjuk rejtély számomra, hogy miért nyírnák ki 3 GB memóriával azt a relatíve erős GPU-t...de mindegy, majd veszik azt is gondolom a zöldségek, legalább kicsit alávághat a 4 GB-os 480 árazásának, részemről másra nem igen lesz jó... :)

    #88745: Sajna általában euróban mindig csillióra árazzák a dolláros termékeket, egyszerű számot tekintve vagy ugyanannyira, vagy többre, reál értékben soha nincsenek azon az egyenlő szinten, amely a forintban mért különbség alapján reális lenne... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.11. 21:21:59
  • Moby
    #88746
    Hát nem úgy van, hogy nem lett végül 3 gigás 1060? Az se igen fogja lefele nyomni az árakat.
  • repvez
    #88745
    Nem de ha megnézed azt irták, hogy 200 dolár a 4gb és 240 a 8gb ára dollárba és most ugyan ennyiért árulják európában euróért angliába fontért.
    DE a 270 dollár a 300euró és a 350 körüli fontárfolyam nem épp ugyan az ha Forinthoz nézzük. ÉS mondjuk külföldről akarod rendelni.
    Az alapárnak mindenhol egyformának kéne lennie, hogy a különbözö áfa viszonyok kavarjanak csak be országonként, de igy nem tisztességes egyáltaláűn
  • broman191
    #88744
    Sőt, az érdemi fícsöreik is bőven gyarapodtak a linkelt leírás alapján, a mai Sapphire mintha már teljesen nem is az a cég lenne, mint a HD5850 Xtreme-em idejében volt... :)

    #88737: 75e Ft alatt nem várnék 4 GB-osat ha beállt az ára lehúzás mentesre, akkor sem, a 8 GB-os sem megy majd túlzottan 90e Ft alá, max. pár ezressel. Esetleg a GTX 1060 6 és 3 GB-os változatainak hatására csökkenthet majd az ajánlott fogy. áron az AMD valamelyest, hogy a teljesítménybeli hátrányuk ellenére is vonzóak maradhassanak, akkor talán ott lesznek kereken 70e Ft és 85e Ft környékén... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.11. 21:14:34
  • Moby
    #88743
    Ezt most nem értem. Gyak a font/dollár egymáshoz való viszonya úgy áll, hogyha a dollárt megtolod az angolok 20%-os áfájával, akkor jóformán kigurul az ocuk ár(a kis hasznukkal). Vagy te is ilyen megtéved lélek vagy, aki beszopta a 4 gigás NETTÓ usa árát, és azt gondolja annyiért meg is lehet venni a fődnek ezen a felin?
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 21:10:23
  • Moby
    #88742
    Hát ahhoz lennie kellene 4 gigásnak, de az nincs. Valódi 4 gigást ember fia nem látott, az átmatricázott 8 gigásokat meg széthordták. Európában jelenleg nincs raktárban pihenő 4 gigás. És ember nincs aki meg tudná mondani mikor lesz.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 21:06:13
  • Solt
    #88741
    Örülök, hogy a Sapphire is átáll a 3 év garanciára! Ideje volt... :)
  • repvez
    #88740
    azért durva, hogy már nem számit semmit a valuta árfolyam , ugyan anyniért árulja mindenki csak a valuta nevet cserélgetik mogötte, azt , hogy igy egyáltalán nem egyenlő ugyan az a termék senkit nem érdekel :(
  • Solt
    #88739
    iPon

    Pár hét, és a 4GB-s teljesen reális lesz 70K körül... nyugi... ;)
  • Moby
    #88738
    >sőt amenyit mostanában használom a gépet még ez is bőven sok. netezésre és videora.

    Akkor nem mindegy mikor lesz? :)
  • repvez
    #88737
    ipont-t és pcx et naponta nézem, de egyiken sincs , 4gb-os meg főleg. nekem a 90-100k nem pálya a 70 és alatta az amit egy VGA-ért hajlandó vagyok még kiadni , ennél többet nem ér számomra, sőt amenyit mostanában használom a gépet még ez is bőven sok. netezésre és videora.

    Egyedúl azért gondolom, mert a 4850esem kéne lecserélni és a 480assal a mostani használat mellett még 3-4 évig kihuzom ha nem tovább.
  • Moby
    #88736
    250 font.Gyakorlatilag ref árban van. Viszik is mint a cukrot (pedig csak 22-től lesz elérhető, de az is csak az első 1000 darab, aminek már rég megvan a gazdija.
  • broman191
    #88735
    Mennyiért dobják a nitrot?

    #88734: A szokásos startokhoz képest eléggé 'dráma', mert visszagondolva anno mennyi új GPU-nak érkezett a ref. után alig pár nappal vagy akár órával mindenféle AIB MSI-ASUS stb. változat tesztje is, majd ott is voltak a piacon egy szempillantás alatt...most pedig nem hogy a tesztereknél lenne, de még úgy szivárogtatnak ezt-azt róluk...határozottan elQrt start volt az utóbbi fajtához képest...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.11. 20:55:16
  • Solt
    #88734
    Jaj már megint ez a drámázás! :)) Kint van rohadásig normális áron, nálunk nyerészkedni akarnak rajta, de lassan ez is lecseng. iPonon már 100K alatt van... pár hét és itthon is lesz dögivel.
  • Moby
    #88733
    ocuk eladta az első 1000db-os rendelését a sapphire nitrora pár óra alatt. Már csak a második-harmadik körre lehet előrendelni. 1070 launch mikor volt? Ma tudtam végre megvenni belőle az msi-t...
  • broman191
    #88732
    Én sem...így hetek után is csak elvétve érkezik 1-2 custom AIB kariról ilyen-olyan anyag, bizonyos kiadásokat csak júli végén dobnak majd piacra...no de nem is baj, nincs hová sietni, nincs még a konkurencia sem a polcokon, mire a GTX 1060 kiadásra kerül, akkorra jöhetnek az AIB 480-ok...és a pricecut.
  • repvez
    #88731
    még a 480ast se látta élő ember a boltokban , nem hogy ezeket . már majd 2 hét telt el, de még a 4gb-os verzióból még mutatóban sincs a 8gb-os is csak 1-2 helyen arany árban .
    Nem ilyennek képzeltem el a startot.
  • broman191
    #88730
    Pár hét és érkezik az RX 470 & 460
  • Nyers
    #88729
    A 8 GB-s modellnek az MSRP-je 239$ - csak ezek kaphatók jelenleg. Ha ebbe belevesszük az ÁFÁt, 86k HUF jön ki. Mostmár 91k-ért néhány helyen kapható, van ahol még 100k felett. Ausztriában még olcsóbb, 88k ha átszámolod.
  • benőmenő
    #88728
    Tényleg a végletekig elmentek a 200$-os piros 970-ért. Kár, hogy az EU-s árazás ezt egy tollvonással lehúzta a wc-n, majd még utána is köpött egy jó turhásat.
    Valamikor ősszel tervezem a bővítést, ha addig nem áll be az ára itthon normálisan, akkor szerintem apróról vadászok egy 970-est.
  • Moby
    #88727
    Jólvan, ennyire ne fájjon már, én is csak véletlenül nyúltam bele
  • broman191
    #88726
    Voltak hírek, hogy nagyon kevés a 4 GB-os készlet, de így kezelni, vicc...ennyire tegnapra, kenyérre kell nekik a pénz?

    ui.: Csak az a para, ha bele is nyúl valaki egy ilyen jó darabba, ha elromlik, akkor már csak 4 GB-osra cserélnék, névlegesen az volt...no de rövid távon biznisz, bár pár hónap múlva lehet majd hasonló áron kapni akár 8 GB-os AIB 480-at is... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.06. 20:03:56
  • arty
    #88725
    aztaku* :DDD

    elképesztő pazarlásnak tűnik egyébként, de szerencsére az amd anyagi helyzete stabil, belefér nekik :D
  • Moby
    #88724
    Azért tiltották le, hogy legyen 4 gigás. Vagy kevés 4 gigást gyártottak, vagy egyáltalán nem gyártottak négygigást. Átcimkézés folyik. A szó legszorosabb értelmében.

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.06. 17:38:26
  • Moby
    #88723
    Mindenki nyugodjon le, megy 4 giga feletti cuccal is (egyébként itt nem igaz, ezek nem mennének az 512mbites blokkok miatt szimplán csak a nagyobb biossal).
  • broman191
    #88722
    AIB 4 GB-os kariknál is jöhetnének ilyen szériák, amint beállt az ára... Főleg ha tartósan működnek is, nem jó okkal tiltották le...
  • tobias88
    #88721
    Attól az még nem biztos hogy 8 gigás lesz. Sima 1 gigás sd-kártyát is át tudod csinálni 128asra ha nagyon akarod, legalábbis a windows úgy fogja látni. Aztán csak akkor jönnek a gondok mikor vissza akarod olvasni az adatot...
  • Hasselhoff72
    #88720
    En kussolok eladtam a lelkem az ordognek:)))
  • Moby
    #88719
    Azt én nemtudom :) Ha a steam hwsurveyt nézem, akkor a nép már választott kártyát, gtx970 a neve, és aligha ez lesz az, amire majd lecseréli.
  • Maala
    #88718
    Szoval uj nepkartya, vagy sem? ;)
  • Moby
    #88717
    Igen, így történt
  • Inquisitor
    #88716
    "Csak a reviewerek számára csinálták a szoftveres módosítást, ..."
    PH-s RX480 4GB tulaj mai bejegyzése:
    "No, vakon(nem szedtem szét) belesütöttem a 8 gigás biost. Jelentem a 4 gigás kártya valóban nyolc gigás."
    És elvileg ő sima vásárló.
  • broman191
    #88715
    Akkor főleg nem lehet nagy gond... :)
  • Moby
    #88714
    Az nem a hozzá adott vrm hűtő, az valami régi kártyáról leszedett. A hozzáadott nem csavaros, az ragasztós.
  • broman191
    #88713
    Ahogy láttam az egyik RX 480 mono reviewban talán csak az egyik tartó csavart lehet a VRM hűtőnél becsavarozni, a másik oldalán nem volt, de annyi baj legyen... :)

    #88711: Sőt, adnak rá +1 évet rögtön ha ezt meglátják...
  • Moby
    #88712
    Ez csodaszép :D
    Accelero mono plushoz jár az is. Remélem elég ami jár hozzá darabra, illetve hogy fel lehet rá applikálni.
  • Hasselhoff72
    #88711
    De megmarad a gari nem?:DDDD
  • broman191
    #88710
    Tegyél rá custom VRM hűtő modot is...