90029
  • broman191
    #76660
    Az elektróból van a videokarim és a tápom, teljesem megbízhatóak és nem változtatnak árakat ahogyan említetted, hogy egy két helynél megteszik... :)
  • Skynet85
    #76659
    Veszélyesen élek :D:P
  • Solt
    #76658
    És vásároltál már ebből az elektrobox-ból? Én maximum vasgolyót vennék, azzal tuti nincs garanciális gond! :D

    Pár ezer forinttal szoktak olcsóbbak lenni Gianninál is a dolgok... persze van pár kivétel. Viszont Gianninál meg bármikor benne van a pakliban, hogy eltűnik...
  • Solt
    #76657
    De azt mondtad... a kijelentésed általánosító volt. ;)

    "Ipon is csak ua. a karit adja mint a Mucsaröcsögei webshop, eltérés, hogy utóbbi 30%-al olcsóbban"

    A ki kell fogni, és az aki keres az talál, az gyakorlatilag szerencsejáték kategória, amiben bőven benne van az is, hogy amikor valami kis pöcs bolttól vásárolsz, akkor az esetleges garanciális gondoknál fogsz szívni.

    A bolt hűség egy bizonyos szintig jó... én 2-3 nagyobb cégnél vásárolok. Van egy kedvenc, és csak akkor megyek másikhoz, ha jelentős eltérés adódik. PL a Hardverkernél elég sűrűn lehet beragadt példányokat találni, amelyek pár ezerrel olcsóbbak mint máshol...

    Pár ezer forintért inkább maradok annál, akinél még nem volt soha gondom, és tudom, hogy garanciális zűröm sem lesz soha... a nyugalom megér ennyit.
  • broman191
    #76656
    Sok példát lehetne hozni rá egy-egy termékenként, de olyan bolt ahol minden olcsóbb 30%-kal az iPon-nál nem igen létezik...maximum gianni bazárja az aprón, ott sokmindent meg lehet kapni bőven az iPon ár alatt - ha nem is 30%-kal, de legalább 10-20%-kal általában igen. :)

    Logi G500

    iPon
    Elektrobox
  • Skynet85
    #76655
    Az lehet, de amikor vettem itt épp olcsó volt(volt raktáron), megnéztem a garanciális feltételeket, stb és meg is vettem, előtte rendeltem volna egy másik boltból, de ott bejött amit solt is említett, írták hogy jaaaaj pont most ment fel az ára 20k-val. :D
  • grebber
    #76654
    Ez nagyon drága bolt!
  • Skynet85
    #76653
    Jah, és nem azt mondtam, hogy konstans 30% mindenre, hanem hogy ki kell fogni, de aki keres az talál...
  • Skynet85
    #76652
    ssos Anno innen vettem 64-ér a 6950-et az igazsághoz hozzátartozik, hogy utána lett egy nagyobb áremelkedés szóval mákom is volt vele.
  • Solt
    #76651
    Mutass nekem egy olyan boltot, ahol az ipon áraihoz mérten 30%-l olcsóbban megkapsz valamit! Olyat ahol tényleg annyi, és nem rendelésnél derül ki, hogy nincs raktáron, többe kerül, stb!
  • Skynet85
    #76650
    Uccsó off a témában, régen én is néztem hol veszem mert bolt hűség, stb stb aztán pénztárca hű lettem, nem izgat hol veszem, ha normálisak a vásárlási és garanciális feltételek. Ipon is csak ua. a karit adja mint a Mucsaröcsögei webshop, eltérés, hogy utóbbi 30%-al olcsóbban, és eddig egy ilyen alkatrésszel se volt bajom kop kop.
  • barmi
    #76649
    Értem én csak tudud nekem ez a mérvadó (ipon) mert mindig innen vásárolok hárdvert .
  • Peetboy
    #76648
    Sziasztok!

    Másnál előfordult, hogy a Notebook VGA-hoz nem sikerült feltenni a Drivert?
    Mert nálunk egy Packard Bell notira sehogy se sikerült, már 3-an próbáltuk feltenni, de egyik ATI Drivert se engedte. Ezért csak 1024x768-ban van a monitor.
    Windows XP van fent. Megpróbálkozok a Win 7-el is, hátha sikerül.
  • Peetboy
    #76647
    Szerintem ezt 3 ventillátorral jobban el tudják adni. De nincs is szükség ennyire.
  • banike
    #76646
    Üdv!

    Újonnan vettem egy xfx radeon hd 6790-es kártyát.. beszereltem indulással nem volt gond de aztán gondol egyet és fekete képernyővel vagy kékkel vagy piros fehér csíkokkal lefagy ..nem reagál semmire...cd-s driverrel és internetes legfrissebb driverrel is probálva volt...2 másik gébbe is probálva volt az egyik abból zsiruj minden a legujabb kb..táp kizárva 650-es coolermaster..nem valószínű h a kártyával van a gond mert másoknak is láttam hogy ez a gondjuk illetve driver nélkül/csökkentett módban megy simán.

    Esetleg valaki tudna segíteni?
  • MerlinW
    #76645
    Tegyük hozzá, hogy ami 10éve 200k volt az mai pénzben alsó hangon fél milla:)
  • Inquisitor
    #76644
    Miért lenne benne a PC-Guruban? Ott csak az aktuális hirdetések vannak.
    Volt egy "sznob" bolt Atlantis néven, ott vagy bő fél évvel előbb lehetett kapni Voodoo kártyát mint máshol, pont az ára miatt. Mennyibe került anno egy GF8 Ultra? És most mennyit érne? Egyébként az első kétmagos GF kártyák is 200-220.000-ről indultak, mert akkor meg az volt a csúcskártya. Ez kinti árakon úgy néz ki, hogy új kártyacsalád csúcskártyái 550-700 USD között terülnek el, utóbbihoz akkor vannak közelebb ha éppen a konkurencia még nem jelent meg. Meg amikor valami nagyon új (első 2-3 hónap) akkor van egy réteg aki bármennyiért megveszi. Anno a "Hülye nem vagyok!" boltban 180.000 volt az első Sony PSP. :) És eladták. Vagy ismertem egy elmebeteget aki első nap szerzett anno Xbox és Nintendo GameCube gépeket, szintén hasonlóan szolid áron. Mire a Voodoo1 18-25K közé esett, addigra lassan egy éves volt.
  • Rita79
    #76643
    Emlékeim szerint nem verte azért szénné, max. éppen hogy tudta tartani a lépést velük... Továbbá a voodoo 1 kártyámat (elephant márkájú volt) 24E-ért vettem úgy, hogy még nem jött kia a voodoo 2.
    A savage2000 olyan 30E volt emlékeim szerint.
    De valahol itt a raktáramban megvannak még asszem az akkori PC Guruk, lehet előkeresem, hogy meggyőződjek ezekről.
  • Inquisitor
    #76642
    Ja és akkoriban volt még a Savage 2000, ami "csak" 60-70.000 volt és azért volt érdekes, mert T&L nélkül szénné verte az akkor fontos játékokban a majd dupla áras GF1-et. Aztán a GF1 GF2 közötti időszakban eltűnt az S3-al együtt :(
  • kifli
    #76641
    btw mikor a gf1 kijött még kicsit többet ért a forint :D
  • Inquisitor
    #76640
    Óóóó, a szelektív emlékezet :)
    Kérlek alássan amikor a GeForce 2 kártya kijött akkor szerény 180-200.000 forint közötti ára volt, mindeközben a GeForce1 valamai 110.000 volt. Akkor a TNT2 volt olyan 50-60.000, a TNT1 és a TNT2 szénné butított verziói meg a 23-40.000 árkategória.
    Az első Voodo kártáyk is 72-78-84.000 +Áfa! áron jöttek ki itthon. Csak ugye nem szokás addig itthon nagyon forgalmazni, amíg csúcskártya a 100-130.000 kategóriába nem esik le árban. Ilyenkor szokott lenni az a pár hónap, amikor azt kamuzzák a boltosok, hogy idehaza nem jutott, mer' túl kevés készül belőle ;)
  • Rita79
    #76639
    Emlékszek 10-12 évvel ezelőtt, amikor bejöttek a Geforce 1-ek, meg nem sokkal utána a 2-k, akkor tájt még nem volt ellenfele az nvidiának az ATI. Akkor tájt egy csúcs kártyának számító Geforce 2 olyan 70-80E volt. És az akkoriban nem volt olyan botrányos ár, simán el lehetett érni. Most ez a 200E kicsit erős azért.....
  • item
    #76638
    "BF3 alatt hozza az 590 szintjét (1125MHz/1575MHz-en), 2560x1440, Ultra minden, 4x AA, HBAO, 45-60FPS..."

  • grebber
    #76637
    PH-en már van valakinek 7970-e!

    "Első teszt: Agenda - Circling Forth demo, hát, ledobtam az állam, sokkal gyorsabb, mint az 590 volt (csak 1GPU-t támogat), de majdnem dupla FPS... és a hangja sem vészes, idle hangtalan, 100%-ra terhelve már van hangja, de bőven tolerálható."
  • MerlinW
    #76636
    Ha ez az AMD presztízskártyája, azokra nem vonatkozik az árverseny.
  • grebber
    #76635
    Ha 3/4 év múlva kijön az új NV akkor is olcsóbb lesz!
  • broman191
    #76634
  • MerlinW
    #76633
    7970 árával kapcs. Mr Obvious módra:)

    1. új kártya
    2. modern kártya
    3. presztízskártya
    = drága kártya, nem a középrétegnek.

    Ez ~20 éve így megy mindegyik gyártónál, nem kell ezen meglepődni.

    - ha jön erősebb, ez olcsóbb lesz
    - ha nem lesz pengő értékű a forint, olcsóbb lesz
    - ha változik az adórendszerünk, olcsóbb lesz
    - ha várunk negyed-fél évet, olcsóbb lesz
    - lesznek középkategóriás, olcsóbb kártyák
    - az idén megjelenő játékokat figyelembe véve, semmi szükségünk a 7000-es sorozat erejére, bőven elég mindenre egy felsőbb kategóriájú HD5 vagy 6-os kártya.
  • Skynet85
    #76632
    Ezt értem, de azt meg te értsd meg, hogy attól mert ipon ennyiért adja kártyát, még nem kell ennyiért megvenni.
  • broman191
    #76631
    Használtan is fehér holló, mintha sohasem létezett volna...bár nem is csodálom, igazán újat hozott, mellé természetesen hatalmas árral, szerintem ember nincs aki a jelenlegi helyzetben eladna egy olyan erős karit, ha már egyszer megvette. A HD7970 is hasonló sorsra számíthat...
  • Madmano
    #76630
    Kösz a válaszokat.Csak,ahogy nézem,jóformán sehol sem lehet kapni újonan....
  • grebber
    #76629
    HD 5970 teszt (Ebben ott van az 5850 is látni mennyivel jobb az 5970)
  • Blum
    #76628
    Az 5970 még mai viszonylatban is egy bitang erős kártya. A HD5850-hez képest pedig jelentősen gyorsabb.
  • Madmano
    #76627
    Egy ismerősömet érdekelné,HD5970 mennyire számít versenyképesnek?Az meg engem,hogy az 5850-hez képest sokkal gyorsabb?
  • barmi
    #76626
    én itt vettem és itt már 57k bakker ...
  • koj
    #76625
    Köszönöm, sikerült :D
  • Puhos
    #76624
    Hali.

    Felmész erre az oldalra. kiválasztod a legördülő menüből a megfelelő dolgokat. Majd az Individual downloads fülre kattintasz és ott az oldal közepén megtalálod a magyar nyelvű CCC-t!
  • kifli
    #76623
    de nem sikerült feltenni a drivert ígysem?
  • IMYke2.0.0.0
    #76622
    Jobb klikkelsz az Asztal üres területén, és az egér 'jobb klikkes' menükében ott lesz a piros ikonos Catalyst menü.
  • koj
    #76621
    Nem nyúltam a vga beállításokhoz és nem is fogok, szóval a gyári beállításokon van minden. Szóval akkor nem baj hogy angol lett, de hova tűnt az ati catalyst conrtol center, mert az magyar volt? (bocs ha hülyeségeket kérdezek de eddig nvdidiás voltam)