90029
  • Solt
    #76780
    Maradjunk annyiban, hogy van létjogosultsága... sőt, még igény is van rá! :)
  • broman191
    #76779
    Az előző hsz-ben kifejtettem bővebben. :)
  • Solt
    #76778
    Nem akarok a szavakon lovagolni, de számomra ez a mondat,

    "Még az a jó hogy valójában semmihez sincs szükség ilyen vga-ra"

    azt jelenti, hogy SEMMIHEZ nincs rá szükség... márpedig szerintem van. :))
  • broman191
    #76777
    Látom más szemszögből nézed a dolgokat, nem szögeztem le - my bad - de nem többmonitoros, esetleg 3D-s és fullhd feletti futtatásról beszéltem. Tehát manapság átlagosnak mondható keretek között - azaz egyetlen egy monitor, nagyobb widescreen/ maximum fullhd felbontás mellett, nem szimulátor játékokat futtatva - a grafikus beállításokat felcsavarva egy HD79xx bőven több mint jól játszható színvonalat tud biztosítani. Kivétel lehet 1-2 jövő hírnöke kategóriás, vagy sz4rul megírt cím, esetleg kettő az egyben gyönyör, amelyeknél a bűvös 60 FPS még ilyen erőbajnok karikkal sincs meg. :)
  • Solt
    #76776
    Azért nem mindegy milyen vga van alattuk... szóval a kijelentés, amely szerint, "Még az a jó hogy valójában semmihez sincs szükség ilyen vga-ra" mondhatjuk, hogy hamis! :) És akkor a full hd feletti felbontásokról még szó sem esett... ;)
  • broman191
    #76775
    Óóó...a szimulátorok. Külön kategória, őket kihagytam a gondolatmenetemből, nekik köztudottan az Isten gépe sem elég, bármit pakolsz alájuk mindig lehetne több-jobb, előbb eszik meg a sokmagos procikat, a rengeteg memóriát, minthogy a vga lenne a szűk keresztmetszet. :)
  • Solt
    #76774
    ArmA2, RoF, CloD, FSX, DCS... :)
  • broman191
    #76773
    Sorold mi nyírja ki... :)
  • Solt
    #76772
    Játékos szempontból totál lényegtelen, hogy a program van szarul megírva, vagy éppen az adott hardver kevés. A lényeg, hogy fut megfelelő fps számmal, avagy sem. Még a 6990-t is kinyírja jó pár játék amivel játszom... tény, hogy szarul vannak megcsinálva, de ettől, ha élvezni akarom játszható sebességgel a szépségüket, kénytelen vagy ilyen erős kártyát venni...

    Azzal semmire nem megyek, hogy nyers erőben mit tudnak...
  • broman191
    #76771
    Értem arra hogy például tesszellációs számításokban jelenősen fejlődött a HD7xxx széria, de jelenleg szinte csak a gépgyilkoló benchmark-ok, mint a Unigine Heaven és társai képesek kihasználni. Játékokban még nem mernek olyan magas szintű tesszellációt használni, hogy ilyen HD79xx szintű számítási teljesítményre legyen szükség...amikor megfordul ez a helyzet, akkor pedig fele ilyen árakon is lehet majd olyan vga-t vásárolni, amely hasonlóan élvezhető sebességet ad a jelenleginél kiforrottabb-kihasználtabb DX11 alatt - mert jelenleg nagyon a felszínt karcolják. Persze lehet hozni példának x játékot amely kishíján kigyilkolja az ilyen csúcskategóriás karikat is, mondjuk legyen szó Crysis 2-ről - amelynek DX11-es módja nyilvánvalóan sz4rul van megírva, nem a karik gyengék hozzá...
  • arty
    #76770
    nagyfelbontás+stabil(abb) 60fps-hez nem árt
  • Solt
    #76769
    Ebbe mindig belefutunk... hány olyan játékot soroljak neked, ami kapásból kifekteti? :)
  • broman191
    #76768
    Még az a jó hogy valójában semmihez sincs szükség ilyen vga-ra, maximum szintetikus számokkal való villogáshoz... :)
  • Solten
    #76767
  • grebber
    #76766
    Azért valamit sejtet + húzva hozzá a 7970-et! Ezért is késik kb senki nem venné a drágább 70-et ha ilyen jó az 50-es is!
    Bár nekem mindegy melyik a jobb ilyen drága VGA-m majd akkor lesz ha sikerül házat vennem.Utána már nem kell kuporgatnom semmire csak a gépre lesz a költés.De ez még 4-5 éve :(
  • arty
    #76765
    3dmákban. azaz szinte semmit se jelent :)
  • grebber
    #76764
    HD 7950 3D Mark 11

    Alapon hozza a GTX 580 szintet!
  • koj
    #76763
    Köszönöm :)
  • Puhos
    #76762
    Szia!

    Felmész erre az oldalra. A legördülő menüből kiválasztod a számodra megfelelőt aztán zöld gomb. Én az Individual Downloads-ra szoktam nyomni onnan leszedem a drivert, opencl-t és a maygar nyelvű ccc-t illetve az Optional menü alatt lévő Hydarvisiont és az AMD Media Codec-et.
  • lo9in
    #76761
    innen szedd le (find a driver):

    http://www.amd.com/us/Pages/AMDHomePage.aspx
  • koj
    #76760
    Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a Sapphire oldalán amikor kiválasztottam a videókártyát, akkor ugye 4 féle dolgot lehet letölteni. Elég a Catalystot ami a legnagyobb (100 mb fölötti) vagy mind a négyet le kell tölteni?
  • broman191
    #76759
    Így van! :)
  • soproni
    #76758
    Egy 5770 már jobban megérné minimális ráfizetéssel úgy látom.
  • broman191
    #76757
    HD5670-re/hasonló erősségű karira csak minimális ráfizetéssel lenne érdemes cserélni, általánosan nincs olyan nagy különbség köztük.

    tesztek
  • soproni
    #76756
    ATI 5670 jobb mint egy Gigabyte GT 440 DDR3??
    GT karit most kaptam rokonoktól,de valami ATI cuccot szeretnék a gépembe ideiglenesen.
    Eladnám a GT 440-et és abból néznék vmit,akár használtan is.
    /év végéig kellene vmi,akkor majd jön egy 6870/
    Tippek? X4 965 BE mellé lesz.
  • broman191
    #76755
    Egyik általad említett kari sem legendásan halandó, nyugodtan megveheted őket használtan is! :)
  • S2000
    #76754
    Sziasztok, most készülök kártyát venni, de elég szűkös a keret(15-20, nagyonmax25) ez pont az a kategória amiből újonnan egy pont használhatót, használtan egy fokkal normálisabbat lehet venni... kérdésem, hogy mennyire merjek használt kártyát venni? 5670-5750-5770(és ezeknek a hatos szériája) közül mennyire halandóak a kártyák? :) A topikot figyelve azt vettem észre, hogy inkább a felső kategóriában jellemző a hibásodás... szerintetek? :)
  • EnxTheOne
    #76753
    7990 vagy 7999-röl van valami info? :D
  • IMYke2.0.0.0
    #76752
    Nem sok értelme frissíteni.
  • Solten
    #76751
  • MerlinW
    #76750
    Meg is mosolyogtam a szülőszobában Pilsner Urquell-el a kezemben:)


    Yammie:)
  • V43 1105
    #76749
    ahogy megszületett anyatej helyett is Heineken sört kapott
  • Solt
    #76748
    Jakuza!

    Ha jól emlékszem a nyáron microlag gondokkal küzdöttél... jutottál azóta valamire?
  • Gubberx
    #76747
    már megint hazudsz :( bele is halnál ha nem vedelhetnél minden nap...
  • Solt
    #76746
    Ha megtalálod, hogy az újabb bios miben más, oszd meg velünk légyszíves.
  • Blum
    #76745
    Nézd meg,hogy az újabb BIOS miket javít a mostanihoz képest. Ha számodra releváns javításokat tartalmaz,akkor tedd fel.

    [ Ámbár ha pillanatnyilag hibátlanul működik minden,akkor én személy szerint hagynám úgy,ahogy van. Persze ez csak az én véleményem :) ]
  • Dokitudor
    #76744
    Sziasztok!

    Két dologban kérném a hozzáértők segítségét.
    1) érdemes-e biost frissíteni a Gigabyte HD 6990-es vga kártyán? Ha a catalystben megnézem a BIOS Part Number értéket, akkor látom. hogy a hozzá tartozó dátum 2011/02/03. Ezt beírtam a google-be és látom, hogy van más dátumú 2011/03/26 bár talán ugyan az a verzió számú.
    2) Hogy kell ilyet tenni?
  • KaBuTo666
    #76743
    Akkor megjelenéséig nem iszok egy cl alkoholt se, és lesz pénzem rá.
  • grebber
    #76742
    SAPPHIRE RADEON HD 7950 3GB GDDR5
  • Solten
    #76741
    Februarban dobjak piacra.