90029
  • grebber
    #76820
    Szállingóznak a HD 7950-esek, fotón a referencia modell
  • DIESEL DOG #76819
    Amint lesz időm szöszmötölni vele, már pakolom is fel...
  • MerlinW
    #76818
    Catalyst 12.1:

    Highlights of the AMD Catalyst™ 12.2 Preview Windows release includes:

    IMPROVEMENTS

    AMD Eyefinity 2.1 technology enhancements
    - Additional resolution support: Users can now choose from a larger set of resolutions when running AMD Eyefinity
    - Dynamic Configuration Changes: Switching between different display configurations will occur automatically when physically plugging/un-plugging displays
    - HydraVision enhancements: The Windows Task bar can now be moved and resized based on users preference
    - Profile Manager improvements: Increased support for Display Groups (including 5x1) and Extended configurations within the Profile Manager


    RESOLVED ISSUES

    Resolved Issues for the Windows 7 Operating System

    This section provides information on resolved known issues in this release of the AMD Catalyst™ 12.2 Preview software suite for Windows 7. These include:
    - Call of Duty IV no longer displays random corruption when in DirectX 9 more and the Edge Detect filter is enabled.
    - A black screen is no longer occasionally displayed when running Portal 2 in 3D mode.
    - All 3d Anti Aliasing settings are now correctly listed in the Vision Control Center.
    - Morphological filtering settings are now correctly listed in the Vision Control Center.
    - Civilization V no longer experiences random crashes when run in DirectX 10 and DirectX 11 mode.
    - Enabling the ‘Edge Detect’ filter in Resident Evil 5 or Just Cause 2 no longer generates a random application crash.
    - Battlefield 3 no longer hangs when MSAA is enabled.
    - Saints Row III no longer experiences random hangs.
    - Rage no longer experiences intermittent hangs when Crossfire is enabled.
    - Dragon Age 2 textures no longer flicker when run in DirectX 9 mode in Crossfire configurations with vsynch enabled.
    - Crysis Warhead and Battlefield Bad Company 2 no longer experience random crashes when Crossfire is enabled.
    - Texture flickering is no longer experienced when playing Battlefield Bad Company 2 in DirectX 11 mode.


    KNOWN ISSUES

    Known issues under the Windows 7 operating system
    The following section provides a summary of open issues that may be experienced under the Windows 7 operating system in the latest version of AMD Catalyst™. These include:

    - Vsync may be disabled after task switching when playing Rage.
    - Skipping in game cinematics while playing Dragon Age 2 in DirectX 11 mode may cause stuttering.
    - Dirt 3 may experience flickering with Crossfire enabled and run in 3D stereo mode.
    - Battlefield – Bad Company 2 may experience random flickering when run in DirectX 11 mode.

    Known Issues under the Windows Vista Operating System

    The following section provides a summary of open issues that may be experienced under the Windows Vista operating system in the latest version of AMD Catalyst™. These include:
    - Windows Aero options may be missing after installing the latest driver.
  • kifli
    #76817
    Valaki halott már közelről referencia 6950-et vagy sapphire 1gb-s 1 ventis 6950-et és vtx3d 6950-et?


    Hangba mennyi az eltérés?
  • Man19
    #76816
    Ha valakinek van még ötlete az #76797-es driver/felbontás problémámra szívesen várom az ötleteket még! Előre THX! :)
  • kifli
    #76815
    akkor egy poéngyilkos vagy :D
  • Solt
    #76814
    Köszönöm, de közben megoldottam! :) Nem mondom el, mert kiröhögtök! :D
  • V43 1105
    #76813
    Mi a gáz ?
  • kifli
    #76812
    mennyire advanced? :D


    ecdl-em van, de nagyon nem használtam mostanában táblakezelőt, meg az amúgyse hűdenagycucc :D
  • Solt
    #76811
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Urak! Excel-ben jártas valaki? Kéne egy kis segítség...
  • Man19
    #76810
    Hát sajnos nem segített... :( Holnapig , hátha valakinek lesz ötlete még, én viszont megyek,mert már fáradt vagyok.
  • broman191
    #76809
    Törölj mindent, aztán install frissen, egy próbát megér...
  • Man19
    #76808
    A nevéből ítélve ez van fent jelenleg. Ugyan az a neve, és a mérete is, amit legutóbb felraktam. Vagy töröljek minden ATI-AMD-s cuccot, aztán kezdjem előről a telepítést?
  • broman191
    #76807
    Próbáld ki ezt! :)

    https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/DRIVERS/mobile/11-12_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe
  • Man19
    #76806
    Win7 64 bit. A driverek 64 bitesek mind, amiket próbáltam, és összes win7-re van, úgyhogy az nem lehet gond.
  • broman191
    #76805
    Milyen oprendszered van? Lehet a Win 32 bites verzió, azért nem akar felmenni a 64 bites driver! :)
  • Man19
    #76804
    Jah, igen (helyesbítek): nem a jobban működök driverek idézték elő a felbontás problémát, az valszeg úgy volt a gyártó driverével is.
  • Man19
    #76803
    Az AMD catalyst install manager segítségével frissítettem, vagy töröltem az összetevőket közben(control center, driver) és úgy telepítettem egymásra őket. (de végülis igen, egymásra telepítettem) Az alap gond ott volt, hogy a legfrissebb driverra, ami az ATi honlapjáról letölt magának automatikusan felismerve(direkt az én kártyámhoz való): "catalyst_mobility_64-bit_util", arra azt írja, hogy forduljak a laptopom gyártójához mert, nincs ehhez illő hardver a gépemben. (a gyártó driverével a legrosszabb)

    Ugyan az a gondom, mint itt ennek a srácnak:
    http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__1948452
    (sajnos a 2. linket nem tudom pontosan leolvasni, mert regisztrálva kéne legyek hozzá), erről az oldalról szedtem a jobban működő(és a felbontás növelése problémát előidéző) drivereket.
  • broman191
    #76802
    Akkor egyik sem lehet a gond forrása...-.-'' A vga driver-eket csak egymásra telepítetted/el is távolítottad az előzőt és úgy tetted fel mindig a másikat?
  • Man19
    #76801
    4GB DDR3 RAM mindkettőben, a procim: Intel Core i3 CPU M370 2,4GHZ (4 magos) öcsémé is 2,4 körül van, csak az övé duál proci.
  • broman191
    #76800
    A RAM mennyisége és a processzor is hasonló mint a másik laptopban?
  • Man19
    #76799
    Az nem lehet, öcsémnek a laptopjában is ugyan ilyen 1GB-os kártya van, és ő nála minden megy rendesen, még ha az LCD TV-n nézi, a TV felbontásán, akkor is.
  • broman191
    #76798
    A nagyon alacsony pixel rate, texel rate, VRAM sávszélesség/mennyiség okozhatja a jelenséget, az ilyen alacsony teljesítményű notebook kártyákon komolyabb játékok általában csak alacsony felbontáson, alacsony grafikus beállítások mellett hajlandóak futni - vagy úgy sem. A hardver erőtlensége a gond, a szoftver ebből kifolyólag sajnos nem tud csodát tenni.
  • Man19
    #76797
    Üdv mindenkinek!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni:

    1. Ha valakinek már régebb óta van Ati Mobility Radeon HD 5470-es kártyája, akkor légyszives írja már ide nekem, hogy melyik driverrel szuperál a legjobban, mert nem találok hozzá egy normális drivert...

    2. Mit tud az ember olyankor csinálni, ha egy bizonyos felbontásig (1024x768) szinte full grafikán futnak a játékok, de ha feljebb rakom (1280x1024) még minimumon is szaggatnak???

    Előre is köszi a segítséget!


  • broman191
    #76796
    10e Ft különbséggel ilyen kategóriában nem adnak ki karit, 20-25e lesz az a különbség inkább. Legalábbis referencia HD7950-HD7970 között. Maximum egy extra hűtési megoldásos HD7950 és ref. HD7970 között lesz 10e Ft különbség.
  • Her Laca
    #76795
    De nem is adják olcsón a portékát. Hozzáteszem ez nagyon jól sikerült cucc szvsz.
    Kérdeztem nagykeres ismerőst,aszongya 10-20 ropi lesz a különbség a két kártya közt. Mondja ő,tehát nem 100 még. De ha csak egy 10 es lesz akkor nem egy nagy durr. Annyiért nem érdemes mókolni.
  • lo9in
    #76794
    12.1
  • lo9in
    #76793
    http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalystSoftwareSuiteVersion121.aspx
  • arty
    #76792
    már megint crossflash?! :O

    döbbenet az amd... pedig most rá sincsenek szorulva, nincs ellenfelük
  • broman191
    #76791
    Jó tudni hogy újra sikeresen megy a HDx950 @ HDx970 flash buhera... :)
  • Solt
    #76790
    Az igen... megint mehet a bios csere! :D No meg ez a 1225Mhz-s gpu órajel... ez kész! :D
  • Her Laca
    #76789
    Ez nem gyenge :)
  • Nightt
    #76788
    En tenyleg varom, mert a preview sok + fps-t hozott az rFactor 2-hoz, remelem ez meg jobb lesz
  • kifli
    #76787
    hu há hu há, alig várom :D [not]
  • lo9in
    #76786
    kb. 3 óra múlva tölthető a 12.1 driver
  • Solt
    #76785
    No megvan... de ezt, hogy kell használni? A readme fájlban semmi útmutató nincs... :S
  • Solt
    #76784
    Jól jönne ehhez a micro stuttering gond teszteléséhez... :S

    ( jut eszembe, még lógok egy válasszal... ;) )
  • arty
    #76783
    fpslimiter 0.2 (csak dx9!)

    erre keress rá, mást anno én se találtam :( pedig a frapsba könnyedén implementálhatnák, hiszen pl videozásnál eleve rögziti az fps-t
  • Solt
    #76782
    Urak!

    Az ATT-vel lehet FPS-t fixálni tetszőleges értékre?
  • broman191
    #76781
    Egyesek ígyis-úgyis megveszik, ebből a szempontból a profittermelő létjogosultsága nem lehet kérdéses (mellesleg bármi eladható, ha elég jól az emberek fülébe rágod szügségük van rá). Viszont amíg nincs a játékosok meghatározó részének ilyen szintű hardvere - és hosszú ideig nem is lesz - addig nem fogják a fejlesztők a mércét annak megfelelően magasra tenni. Az ilyen karik mellett minden kevésbé bika megoldás szűk keresztmetszet, amely miatt nem haladhat a fejlődés gyorsabb ütemben. :)