90029
  • Nyers
    #88789
    Sokkal jobban néznek ki ezek a két ventilátoros megoldások, Sapphire változat is tetszetős. Kicsit overkill ide a 3 légkavaró.
  • benőmenő
    #88788
    Egyelőre az MSI honlapján is csak a ref. van. Abból is csak a 8 GB-os.
  • TBTPumpa
    #88787
    Nem, arra várok, hogy az ASUS féle GTX1070 emberi áron (és elérhető) legyen. AMD-t most nem szeretnék venni.
  • Maala
    #88786
    Szép szép, de kávét tud-e főzni? :D

    Amúgy vettél egy ilyet?
  • TBTPumpa
    #88785
  • Nyers
    #88784
    "bugos driveres 4.3-as opengl-hez képest teljesít jól AMD-n"

    A bug valóban benne volt megjelenésnél, de gyorsan javítva lett ---> DF videó
    Ettől független OpenGL 4.3 maradt. Ha jól sejtem, minden benchmark a javított driverhez képest nézte a mostani Vulkán gyorsulást.

  • benőmenő
    #88783
    A mostani AMD cpu-k gyalázatosak.
    Viszont anno 2009-ben a Phenom 2-t majdnem fele annyiért vettem, mint a vele pariban lévő core quadokat. Persze a core i* széria már be is köszönt addigra, de ár/érték arányban legalább akkora király volt, mint a HD4850, amit mellé pattintottam. Mindkettő 50k alatt (tudom a forint, de a fizuk viszont nem nőttek annyival, messze vezet).
    Jelenleg a 480 dx 11-ben egy 970 több vrammal, mint már azt többen jogosan megjegyeztétek. A legtöbb dx12 patchelt játék fosport, és lassul dx11-hez képest, a Vulkános Doom pedig a bugos driveres 4.3-as opengl-hez képest teljesít jól AMD-n (nvidián 4.5-ös OGL-el fut és a 980ti és 1080 gyorsultak 10% körül, a 1070 valamivel kevesebbet a vulkánnal).
    Maradtak az AMD logós AotS és Hitman (tudom, személyes problémám, de mint játék egyik sem érdekel különösebben).
    Lényegében ez frusztráltságom oka, amit a hsz-eimben látni vélt Solt és Arty.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.07.13. 18:27:05
  • broman191
    #88782
    Ha akarnál sem tudnál betenni másodikat, mivel a GTX 1060-nál nem támogatott az SLI...

    #88781: Évekkel ezelőtt, mikor még jobb volt az AMD CPU-k megítélése, videokariknál akkor is nagyrészt minden karit váltó, nem hardver guru ismerős úgy indult neki a hardveres beszélgetésnek, hogy 'nVidia, az jobb ugye?'...amelyik gyártónak több nagyobb címbe sikerül bevásárolnia magát egy-egy indulás utáni pár másodperces logóval, az átlagos vásárlónak mindig az lesz az 'ugye' hardver, egyszerűen mert az számára létezik a piacon, a másik nem...az meglehet, hogy különösebben nem logikus, utánajárás nélkül felületesen határozva vásárolni, de sokaknál akik nem kifejezetten tudatos vásárlók, sajnos a marketing által lefesteni kívánt kép & csordaszellem sokat nyom a latba. Egyébként a hw guru haverok a többnyire felsőkatos hardverekkel szinte egytől egyik AMD-sek évek óta, a többiek pedig az alsóbb kategóriákkal 'nVidia, ugye'... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.07.13. 16:59:07
  • gforce9
    #88781
    A részesedés, bár a vga-kat is érinti, nem a vga-k miatt van elsősorban. Az amd név a cpu-k jelenlegi hátránya miatt nem hangzik jól jelenleg. És emiatt rosszabb a vga-k ázsiója is nagyrészt. Szerintem. :) A nickemnek nincs köze a videokártyákhoz. Véletlen egybeesés. :)
  • Palinko
    #88780
    külön vicces ezt ilyen névtől olvasni :D de objektív vagy ez becsülendő. egyébként az AMD részesedése sajnos leesett az utóbbi években, steam statisztikákból lehet látni, hogy marginális. nálunk még mennek, de a világátlag más.
  • Maala
    #88779
    Akkor... akkor majd berakok mellé még egy 3GB-set, és Rifttel már csak 1080x1200-at pixelt kell RAMban tartania a 3GB-vel, és máris jó lesz! (már amennyiben nem DX11-es tákolmányokról van szó)

    Viccen kívül, CS:GOra azért egy 470 is elég lesz. Remélem, Overwatchra is. -.-"
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.12. 23:36:46
  • gforce9
    #88778
    Szervizes vagyok, tapasztalatból beszélek. Az utóbbi 5 évben tökéletesen megegyező számban kellett vga hw vagy sw hibákkal foglalkoznom minkét gyártónál. Mondjuk ezt a szájtépést sosem értettem. Ha annyira hulladék lenne az egyik fél, már régen a kereslet lement volna és el lenne földelve. Szó nincs erről.
  • arty
    #88777
    annyira megnéznélek most egy geforce 660-al ... szerintem boldogan, problémák nélkül nyomnál mindent :D

    a 480 továbbra sem 970 - nem rambugos sőt: nyócgigás, dx12esebb.

    rég nem az amdvel van a baj, hanem a fejekkel... szerintem mindenki jobban járna, ha végre átszállnál a ződ vonatra egy ócsó 970el ;) úgyis hetek óta készíted elő, legyünk már túl rajta.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.07.12. 22:26:48
  • arty
    #88776
    azaz, 3 gb perfekt lesz - minden játékban kifutni a vramból, miközben a gpu még bírná.... sose legyen jobb kártyád! :D
  • Solt
    #88775
    Amennyiben a szövegértelmezéssel ennyire hadilábon állsz, abban az esetben nem fogunk messzire jutni!

    Driver hibák, asztalra dobálások, vsync gondok (pl Far Cry 2 a mai napig bugos pedig NV cím) mindkét gyártónál vannak, ezt bénázásnak beállítani elég érdekes (hibás) hozzáállás. Ezek azóta vannak, amióta VGA-k léteznek, és nem is fognak megszűnni soha... az egyik itt szar, a másik ott. Évek óta ingázok a két gyártó között, hidd el nekem, mindkettővel akadnak gondok.

    Nagyon cuki a 970-s emlegetése, de az RX 480 még mindig egyel kisebb kategória, és évek óta az a gyakorlat, hogy az új generáció kb azt tudja, amit az előző generáció eggyel kisebb tagja. Persze mantrázhatod ezt a 970-t sikerült utolérni de jó blődséget, csak akkor ezt ne feledd megtenni az 1060 esetében is. Természetesen ebben az esetben is fals a megközelítés, de ha neked ez így jó...

    Amikor az AMD havonta jött a driverekkel, akkor az volt a mantra, hogy "nézzétek, az NV 3-4 havonta jön mert minek sűrűbben". Amikor fordult a helyzet, akkor az lett a mantra, hogy "nézzétek milyen fasza az NV, hogy ilyen sűrűn jönnek a driverek" Nem kellenek ezek az elvakult frázisok, mert az értelmük kb nulla.

    Sokat hibázott (nem volt olyan érdekérvényesítő képessége mint az NV-nek) az AMD az elmúlt években, nem véletlenül van nekem is 980Ti-m, de olyan hibákra hivatkozva bénázásról beszélni amik itt is ott is vannak, elég kemény logikai bukfenc.

    Egyébként komolyan nem értem miért nem veszel egy 970-t!? :)
  • benőmenő
    #88774
    Tehát a Radeon azért jó, mert nvidiaval is előfordulnak problémák. Ilyen mindent elsöprő érvek ellen tehetetlen vagyok.
    A pirosak a 7-es széria (vagy inkább a gtx 6*) óta csak futnak a konkurencia után. Én értem, hogy az átnevezgetések után fasza, hogy kiizzadtak egy piros 970-est gyártástechnó ugrással, de még mindig nincsenek ott, hogy rendes verseny legyen a piacon.
    Mióta Raja náluk van, legalább annyi történt, hogy nem negyedévente, hanem havonta jön egy driver, amiben mindig mást sikerül elbarmolni a nagy hotfixelésben.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.07.12. 21:29:24
  • Solt
    #88773
    Értem, tehát azt hívod bénázásnak, amik pro és kontra egyformán megvannak, csak éppen a játék neve, éppen aktuális állapota változik... Te tényleg azt hiszed, hogy NV oldalon nincsenek ilyen hibák, amiket így ki lehetne emelni? Ne már...

    Ha ennyire egyoldalúan állsz hozzá, akkor tényleg váltanod kéne, és máris nyugodt lesz az életed.
  • benőmenő
    #88772
    Kérlek olvass vissza.
    Ezen felül most hirtelen az utóbbi 3 drivernél asztalra dobál a Grid: Autosport, a mostani előtti kettőnél visszakerültek a korábbi videó artifactok, az lentebb említett Doom vsync ámokfutás meg a jó ég tudja kinek a sara, mindenesetre a másik gyártónál azzal nincs gond.
  • Solt
    #88771
    Milyen bénázásra gondolsz? :)
  • Palinko
    #88770
    csak az a baj, hogy a Vulkan szerintem indiek között terjedhet max el, mint ahogy az OpenGL is, a nagyobb címek meg maradnak dx-nél, szóval kb mindegy mit tud Vulkannal a kártya. érdekes infó, de kevés hasznát látjuk.
  • broman191
    #88769
    Szeretni fogjuk a Vulkant... :))
  • benőmenő
    #88768
    Ha valami, akkor olcsó tuti nem. Még egy ok, amiért bántó az AMD bénázása.
  • Solt
    #88767
    Tessék váltani! A másik oldal olcsó, időtálló és hibátlan! :))
  • benőmenő
    #88766
    Előfordul. De 2016-ban egy AMD topikban max kárörvendeni tudnék, csak sajnos nem ződ' a videókártyám. :D
    De itt lentebb is írtam, hogy nem sámli mekkorát javult launch óta. Eddig meggyőzőbb a vulkán, mint a dx12 az ms által nyakunkba zúdított fosportjaival. Mondjuk az kétség kívül segítség, hogy itt a Doomnál a korábbi bűnrossz opengl performanszohoz tudunk viszonyítani mondjuk egy dx11 helyett.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.07.12. 19:20:35
  • Solt
    #88765
    Neked egyébként volt valaha pozitív kicsengésű hozzászólásod? :D
  • benőmenő
    #88764
    Akkor már csak a bugos fostos vsyncet kéne megoldani amd-n.
    Mert az adaptív mód nem működik, ahogy a borderless funkció sem. Én is örülök, hogy a minimum fps majd megduplázódott a 270X-emen Vulcannal a launchkori 4.3-as opengl-hez képest, de ez akkora blama.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2016.07.12. 19:13:03
  • Solt
    #88763
    Csak mint érdekesség...
  • broman191
    #88762
    Csak egy GTX 1060 GPU meg overkill 'HC gamernek' CS:GO-zni vagy tudomisén mi a 'the sh1t' manapság az ilyen körökben... Tegyük fel, hogy a 4 GB-os 480 200$-ja alá nem mennek majd a 3 GB-os GTX 1060 AIB modellekkel, akkor időtállóságban inkább a 480 felé fog dőlni a mérleg...2-3 év múlva, ha egyáltalán elindul majd egy modern játék 3 GB-os VGA-val, akkor is esélyesen kegyetlenül mosott sz4r grafikus beállításokat fog csak produkálni, hiába lesz adott az 1080p-re még mindig viszonylag combos GPU...no de a 'HC gamereknek' biztosan jó lesz. Ha tizenezer Ft különbség lesz a 3 és 6 GB-os modellek között, én biztosan nem szívatnám magam a 3 GB-os kiadásokkal, egy majdani újabb HC játékban részletesebb textúrára AWP-zett heccsát' agyvelő mégis OMG-bb, mint a mosott sz4ros társa...

    #88760: Igényesebb casual gamernek ma is rezegne a léc vele, sőt az előző években is akadt egy maroknyi problémás cím...a jövő csak borúsabb lehet. Gondoljunk csak arra, hogy egy a 17'-ben megjelenő erősebb konzolok is már 3 GB-nál több VRAM-mal és hasonlóan erős GPU-val fognak dolgozni, szóval a szoftveres kínálat is ahhoz fog igazodni valamelyest PC-s port terén is... Igazán az eyecandy vizualitást a minimum 60 FPS elé helyező gamereknek még egy 4 GB-os RX 470 is bőven jobb lesz a GTX 1060-nál, amint a VRAM szomjazóbb játékok térhódítani fognak...
  • Maala
    #88761
    HC gamer = minimum grafikai beállítások. Bőven elég 3GB mindenre ott még.
  • tobias88
    #88760
    3gb már rég nem elég mindenhol a FHD-ra és tippre 1 év múlva bőven kevés is lesz
    Utoljára szerkesztette: tobias88, 2016.07.12. 10:01:18
  • Maala
    #88759
    Amíg az FHD/60Hz-nél nagyobb és jobb monitorok nem lesznek tömegtermékek, addig belépőszintnek tökéletes lesz. Tippre még olyan 2-3 év.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.12. 09:30:13
  • benőmenő
    #88758
    Árban nem rossz. Kérdés mennyire lesz elég a későbbiekben egy olyan kártya, ami powában a 2 éves 970 és a kövi konzolok (Neo, Scorpio) alatt helyezkedik el.
  • Maala
    #88757
    Ez a 470-es még mindig rohadtul vonzó. 4GBs 150 USD-ért, az kb 350-es forintváltással 53000 HUF. Nyami.
  • Maala
    #88756
    144Hz FHD hc gamereknek tökéletes lesz a 3GB-s 1060. El is gondolkodtam most...
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.07.12. 08:50:57
  • Moby
    #88755
    Naja...
  • Solt
    #88754
    Az 1 nettó USD = bruttó 350.-Ft-s váltószám abszolút reális... van olyan VGA aminél ez a váltószám 320-ra, vagy kevesebbre jön ki. Nem lehetetlen a történet egyáltalán. :)
  • broman191
    #88753
    Főleg ha lesz még pár EU exit az elkövetkezendő időkben, azoknak lesz olyan hatása, hogy lehet majd soha nem látott gyorsasággal gurítani a nemzeti színű sz0pórollert...
  • Moby
    #88752
    Az inkább kolumbia lesz, de végülis ja, ottvannak ezek egyrakáson :D

    /a ps4 nyitó ára brazilban egyezer nyolcszáz ötven dollárnak megfelelő reál volt TOPLEL SZóval nem kell itt kukacoskodni a euróval, lehetne ez sokkal de sokkal rosszabb is :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.07.11. 21:42:42
  • broman191
    #88751
    No de a herionból van is $ rá...
  • Moby
    #88750
    Minden csak nézőpont kérdése. Nézd meg a brazilokat, ott minden műszaki cucc heroinárban megy, pedig ugyanaz a kontinens :) (náluk pl 130-140e Ft egy rx 480)