90029
  • Solt
    #77020
    Ezt, hogy? :)

    Nekem G13 kijelzőjén van minden ami kell...
  • kifli
    #77019
    Én telefont beteszem bölcsőjébe, és kibaszom rá ezt:



    Egy pár dolog már módosítva lett rajta, de kb ilyen, időt dátumot is mutatja és a háttér már fekete.

    A kis csíkok magas terhelés/hőmérséklet mellett sárgára, majd pirosra váltanak.
  • zolee145
    #77018
    Fent van az Everest. Asszem megnyitottam eddig vagy háromszor. Szóval erről a panelről nekem az óra pont elég.:D
    Ez nem jó vagy rossz vagy ilyesmi, csak úgy mondtam... egyén függő, hogy kinek milyen infóra van szüksége.
  • V43 1105
    #77017


    Szerintem ennél többre nincs szükség ..
  • Borg
    #77016
    Ha valaki a videókártya paramétereire gizdul, akkor nyilván nem áll meg ennyiért, és pakolja mellé a proci, alaplap, stb adatait is. Innentől meg sokkal egyszerűbb az aida.
  • Zoli007
    #77015
    A megoldást már Blum postolta. Amúgy igen, igazad van, nem eszik sok RAMot, de ha van célirányos SW, ami kielégítő funkcionalitással bír, akkor szerintem érdemesebb használni.
  • arty
    #77014
    AIDA->EVEREST->AIDA64, ha pontosak akarunk lenni :)
  • DIESEL DOG #77013
    Tudom... :D

    Csak én már a kezdetek kezdete óta Everest-et használok. :)
  • Blum
    #77012
    Ugyanaz mint az Aida. Sőt,ha jól tudom,akkor az AIDA az Everest utódja.
  • DIESEL DOG #77011
    Lavalys Everest ftw! :D
  • Blum
    #77010
    Ne nekem mond,engem aztán teljesen hidegen hagy az ilyesmi. :D
    Aida-ra ránézek havonta egyszer,aztán csókolom.
  • Borg
    #77009
    Mert 1 helyett 5 megát eszik a 8 giga ramodból? :D Tényleg elgondolkodtató...
  • Blum
    #77008
    Szerintem arra akart célozni,hogy nem kell ehhez elindítani egy Aida-t,amikor elég hozzá egy kis gadget is.
  • Borg
    #77007
    Divatosak mostanában ezek a dakota közmondások, bár nem vágom mi köze ennek most a témához...
  • Man19
    #77006
    Üdv mindenkinek!

    Van egy TOSHIBA Satellite C660-as laptopom, ami az alábbi konfigurációval rendelkezik:
    Proci: Mobile DualCore Intel Core i3-370M, 2400 MHz (18 x 133)
    Videókártya: ATI Mobility Radeon HD 5470 (1024 MB)
    RAM: Samsung 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

    Az a problémám, hogy olyan játékok, amit szerintem simán vinnie kéne szaggatnak (a laptop gyártó videókártya driverével): Fallout 3, Wolfenstein 2009.
    Próbáltam különféle videókártya driverekkel, de nem lett eddig jobb. A legújabbat, ami az ATI honlapjáról letölthető(ehhez a kártyához), meg fel sem engedi telepíteni, arra hivatkozva, hogy nincs kompantibilis hardver/szoftver a gépemben.

    Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a baj?
  • DIESEL DOG #77005
    Jó féle!
  • arty
    #77004
    köszönöm!!
  • Zoli007
    #77003
    Verébre RPG-vel?
  • Borg
    #77002
    Minek ez?


    Aida64 beizzít, és OSD-vel oda rakod ahova akarod. Ráadásul az a rendszerben mindent tud, teljesen testreszabhatóan, nem csak a radeont.
  • barmi
    #77001
    Ez nálam működik 6870-el ! ::



  • broman191
    #77000
    Inkább GPU-Z vagy HWiNFO64 mint gadget-ek.
  • Daell Drow
    #76999
    Tudnatok adni valami normalis gadgetet? ami mukodik 6870-el? a gpu obserwer unknow-t ir ki.
  • Solten
    #76998
  • arty
    #76997
    4g ram van a gépben, de nem akartam ujrarakni a startert...


    a vga-nak valamiért csak 256megát foglal le, az rémlett, hogy 512-t fog. ramjaim csak 1600asok, így nemigazán tudom kihozni a maxot belőle, de végülis nem játékra kellett:



    márpedig htpc-be nincs ami ennél jobb lenne :) kivéve talán a kis brazost, de mivel nem olcsóbb, így inkább maradtam a llanonál.

    flatout1 - 720p, high, nagyon jol fut, de ez ősrégi cucc
    grid - 720p medium, 30fps megvan érzésre, teljesen jól játszható

    más nem volt kéznél.

    szvsz nincs ellenfele a llanonak ár-telj viszonylatban - gondolkodtam rajta, hogy a régi htpc-be csak egy dedikált, mindent gyorsito, hd-hang képes vga-t veszek, de így olcsobban jöttem ki (régi: 780g+athlon x3+2g ddr2), gyakorlatilag 4k ráfizetésével lett egy egy mindent tudó (sata3, usb3, hdmi-s, optikás) lapom, legkisebb llano apu, 2x2g ddr3

    volt kis szopás vele, mert az alaplap a gyári bios-al nem kezelte ezeket az uj APU-kat (csak az első szériás, 4 magos, erősebbeket), el se indult a gép, de egy dedikált (geforce 6200) megtette a magáét, beröffent és tudtam biost frissíteni, így már az APU egyedül is elboldogul :)

    az egerészős UEFI-s biostól viszont hányok :)
  • V43 1105
    #76996
    Nekem elég volt egyszer :DD bár a Hornetes küldi az tetszett ! :)
  • V43 1105
    #76995
    Fogalmam sincs miről beszélsz
  • DIESEL DOG #76994
    Azt a kockát... majd 3millió pont... :D

    btw... most hogy szóba került a BF3... lehet újra nekilátok a single résznek...
  • V43 1105
    #76993
    BF3 -> fazerzje
  • DIESEL DOG #76992
    Nem túlzottan foglalkoztat az a téma... :D

    Inkább valami fps... mittommén' Crysis, BF3... legalábbis jelenleg ez a mániám...

    De... esetleg lehet róla szó... :D
  • V43 1105
    #76991
    Ha kijön az ETS2.. valamit összehozunk hozzá?:D
  • DIESEL DOG #76990
    Grat hozzá!

    Véleményeket és tapasztalatokat szívesen meghallgatok majd róla... :)
  • arty
    #76989
    lett a htpc-be egy AMD A4-3300 apu-m:
    "Integrated Radeon HD 6410D GPU runs at 443 MHz and has 160 shader units"

    bekerülhetne az új szerzeményem a logó tooltipembe a 6950 mellé? :)
  • broman191
    #76988
    :D

  • broman191
    #76987
    Erről tudok, valamilyen szinten biztonságot ad, de az ördög nem alszik, ha mondjuk tuning közben elszáll a buhera bios-os kari (mondjuk kidöglik a VRM), akkor lehet kapcsolgatni... :)
  • Rita79
    #76986
    Nem tud dögölni BIOS miatt, mert Dual BIOS-os és van a kártyán a CF mellett egy switch, melynek egyik állása fix BIOS-os, nem írható EPROM.
    Ezt le is ellenőriztem mindkét állásban próbáltam a frissítést, mindkét állásban ua. volt a válasz. ugyanis azt nem tudom, hogy az 1, vagy a 2 állás a fix BIOS,. illetve a módosítható.

    "A CrossFire hidak mellett itt is felbukkant a BIOS kapcsoló. Az egyszerű analóg kétállású kapcsoló segítségével a kártyán található két BIOS közül választhatunk. Az egyik egy fix tartalmú ROM, amely természetéből adódóan nem írható felül, míg a másik egy EEPROM, amely a már jól ismert szoftveres úton bármikor frissíthető. Amennyiben valami balul sülne el a folyamat közben, akkor visszakapcsolhatunk az eredeti állásba, ezzel megkímélve magunkat egy kisebb (vagy nagyobb) kellemetlenségtől."
    [Forrás]
  • broman191
    #76985
    Szerintem is kicsit korán van ehhez, és ha a flash miatt döglene ki a kari akkor a garancia is ugrik. Bár gondolom erről tudtál. :)

    Mindenesetre...

    techpowerup gpu bios adatbázis

    A Powercolor-ét próbálnám ki a helyedben, az referencia HD7970-é a megjegyzés szerint, esélyesen működhet a hűtésen kívül fizikailag ref. Sapphire kariddal!
  • Rita79
    #76984
    Bocsánat, pontosítás: atiwinflash 2.0.1.14 verzió
  • DIESEL DOG #76983
    Szerintem ezzel még várj egy kicsit...
  • Rita79
    #76982
    Ezt a cikket már láttam én is.
    Próbáltam az 2.0.1.14 verzióval, de nem megy. nem talál diszkrét ATI kártyát a gépben. hmm
    Aztán próbáltam a cmd DOS módban, ahogy ez[link] alapján megcsinálni, de itt sem engedte. Odáig el sem engedett, hogy az Asus.HD7970.3072.120104.bin BIOS-t rátöltsem.
    Egyelőre Asus BIOS-t találtam csak a neten. Sapphire-t nem
  • BIZ0906
    #76981