90029
  • Nightt
    #77301
    Vram teszteleshez melyik a legjobb program?
  • kifli
    #77300
    még jó, hogy ezek közül csak a hűtést gyárja a sapphire :D


    nekem volt 2 nem ref sapphire kártyám, azokon pl nem volt gond a hűtéssel. (a 695-em a sima 1 ventis volt, ebből lehet kapni 2 ventiset, akinek nem elég...)


    Hogy nem képesek rendesen odaforrasztani pedig hülyeség, nemtudom, tudod-e hogy történik a forrasztás...


    Amúgy érdekes, a háromból egyszer sem fogtam ki olyat, amin eldurrant volna kondi, vagy csak púpos lett volna.


    Hogy gagyi chipeket tesznek rá, pedig attól függ melyik terméket nézzük. 467-re ne várd a legmagasabb minőségű chipeket.
  • broman191
    #77299
    Tehát 3-4 generációval ezelőtti szériákról beszélsz. HD7xxx-nél járunk, más világ van már...
  • lo9in
    #77298
    a táp hiba minden esetben kizárt mert akkor az új kártya ami nem sapphire az is úgy járt volna.....
  • lo9in
    #77297
    nem képesek rendesen oda forrasztani a memóriát a gpu-t memóból még ráadásnak gagyit is tesznek rá többnyire , a nyák is ratyi,a kondik akár a petárda , 3850 és 4670-ekről beszélek amúgy , de szerintem tök mindegy
  • lo9in
    #77296
    hűtés , memória , nálam gpu hiba
  • Abu85
    #77295
    AMD Media Library. Ez egy új dolog. Bővebben itt egy prezentáció róla. PDF

    Egyszer le kell futnia telepítés után, mert fel kell építeni a rendszert. Persze ennek csak egyszer kellene megtörténnie a driver install utáni újraindításnál. Valószínű, hogy amikor lefut, akkor nincs benne az a rész, ami kiveszi az automatikus indítási részből. Ezt az első lefutás után ki lehet venni manuálisan.
  • arty
    #77294
    most el ne kezdje mindenki sorolni, hogy nem volg gondja sapphireal :)
  • rvn
    #77293
    Sapphire 4850 et hajtottam 2 és fél évig hibamentesen.
  • SötétBarom
    #77292
    Most sapphiret vettem, előtte is az volt 3 évig, problémamentesen.
  • XenHai
    #77291
    Dettó. ellenben az asust utálom.
  • kifli
    #77290
    ez hogy rakás hulladék nem érv :D


    Milyen problémád volt vele, vagy ismerőseidnek mi volt vele a gondja?
  • broman191
    #77289
    Más téma: Iponon betettem a VTX HD7770-et még megjelenéskor az árfigyelőbe, két hét sem telt el és már csak 38.5e Ft a kezdeti ~44e Ft helyett...jó ára lesz ennek! :)
  • DIESEL DOG #77288
    Micsoda radiátor van rajta... :D
  • lo9in
    #77287
    ezzel most nem szállok vitába, semmi értelme , nekem nem jön be és nem ajánlanám senkinek ennyi :)
  • broman191
    #77286
    Egyikkel sem volt eddig semmi gond...saját és ismerősök tapasztalata. :)
  • lo9in
    #77285
    csak annyi mint minden zafírral , egy rakás hulladék az összes :D saját és ismerősök tapasztalata , kapásból az afrikai elektronikai hulladék telepekre kéne beszállítani őket!
  • kifli
    #77284
    mi baj van velük?
  • KaBuTo666
    #77283
    Sapphire?

  • Solten
    #77282
  • kifli
    #77281
    nem feltétlen csak a refhűtős modolható, régebben sapphire 2 ventis megoldásánál, elég volt átkattintani a bios kapcsolót az unlockhoz, de van 1gb-s 6950-ei ami nem ref, és modolható, vtx-en is van bioszkapcsoló, és van amelyik modolható. Megvan a dátum valahol, hogy meddig legyártott kártyák unlockolhatóak...
  • Nightt
    #77280
    Csak azert gondolkodtam (hasznalt) ref kariban, mert az meg moddolhato, mig a custom gutessel rendelkezok nem. De valszeg egy VTX lesz a befuto.
  • broman191
    #77279
    Manapság már felesleges ref. kariban gondolkodni, a jelentősen jobb hűtésűek alig kerülnek több pénzbe! :)
  • Nightt
    #77278
    koszi.
  • arty
    #77277
    terhelve eléggé :( az én gigám eleve ahogy felpörög, kissé sipoló hangot hallat, ez a zavaró nem a szélzaj :(

    ha halk kártyát akarsz szvsz szánj pénzt az extrább hűtésre!
  • Nightt
    #77276
    Van valakinek ref 6950-je? Ha igen, mennyire hangos?
  • Solten
    #77275
    Hi. Kicsit bovebben? Milyen hazban van, hany venti van benne, hogyan vannak elrendezve, mikor tisztogattad ki a haz belsejet, a kartyat, stb :)
  • KranaZoli #77273
    Nem szándékozom itt OFF-olni. Nem vettem észre, hogy közben szerkesztetted a hsz-ed és csak szimplán nem akartam válasz nélkül hagyni. Ja, PH-n olvastam ezt a nyűgjét is. Néha-néha beleolvasok olyan topic-okba is, melyekbe régen írtam (mert akkor aktuális volt) vagy épp csak érdekel. 1xerűen hihhetetlen, amik szegény Solt-al történnek. A konzol-t Én is mondtam Neki (az Én hozzáállásom ehhez, hogy nem vagy-vagy; hanem és-és: jó a PC; de jó mellé legalább egy konzol is) csak úgy emléxem az Ő problémáján ez nem segít mert amikkel játszik azok nincsenek konzolra. Még egy vmi jutott eszembe, hogy vegyen egy komplett konfig-ot még ha az gyengébb is - de legalább probléma mentes. Mert ez így valóban csak bosszankodás és semmi élvezet nincs benne. Vagy amit Ő írt, hogy eladja a konfigot, vesz egy Lada-t és széthajtja - vagyis vmi ilyesmi volt... :D
  • broman191
    #77272
    AC Accelero TWIN TURBO Pro

    Bár lehet csak le kellene venni a gyári hűtőt és újrapasztázni a karit, hogyha régóta használod... :)
  • Bogdogege
    #77271
    Helló halló
    Van egy msi r5770 kártyám és elég keményen melegszik, alapból 48fok-ról indul 90fok fölé megy állandóan ,milyen hűtőt ajánlotok rá ?
    Vagy valami más ötlet. Köszi
  • Her Laca
    #77270
    A gépem:XD

    Zolee.
    Most nem ,a track ir je is megkottlott Solt nak,azt néztük,aztán a CLOD alatt hol brutált nyom a kártyája ,ha meg kilép a játékból és vissza akkor csak 30 fps-t. Egy 6990 en I7 el, ezer giga rammal. :) Nem tudni mi a baj ,vagy a driver,vagy maga a játék,fogalmunk sincs.De ezt váltakozva produkálja. Én azt mondom konzol kell,mer ez kicsit nevetséges már,hogy egy ilyen volumenű vason egyáltalán problémák legyenek ,lett légyen az akárki hibája.
  • KranaZoli #77269
    Nekik 11.9 volt.
    Feldobtam rá a 12.1-est. Frissebb verziót a hivatalos oldalon nem leltem. (usite-on sem) Nincs még 12.2?!

    Viszont nem tudom miért, de csak 4x ment fel figyelmeztetés és hibaüzi nélkül a driver. :O

    Mind1, sokadszorra de felkúszott. Arról volt szó, hogy újratelepítem a gépüket de arról nem volt szó, hogy van rajta 5db profil (nekifutásból volt 4GB szabad hely a rendszer partíción) és akkora kupleráj volt a gépen, hogy a mentésekbe nem ástam bele Magam - de végül sikerült 10GB-ot csinálni a 4-ből.

    Fia panaszkodott arra, hogy sokat fagy játékok alatt a gép. (Shogun Total War és COD multi főleg) Ez utóbbiról pl. fingom sincs, hogy melyik COD - csak szimplán COD-ot ír a kölök egy papírra. (no comment...)

    Ill. belülről tisztítottam ki a gépet, mert vastagon állt a por mindenen - lehet csak túlmelegedett vmi.
    (ilyet látni mindig fáj, amikor vki negyed millát kiadott egy gépre)

    Más:

    Solt: És mi lett?! Gondolom mikrolag után nyomoztatok.
    :)
  • Solt
    #77268
    Teszteltünk, és az NV-vel teleszemetelt rendszerre ment az AMD driver... még jó, hogy megsértődik! :D
  • Blum
    #77267
    3 BS? Az még megbocsátható
  • Solt
    #77266
    Csak három volt... XD!!!
  • Her Laca
    #77265
    Nekem tegnap bekerült egy radeon a gépembe. fél óra alatt négy kéket kaptam valami Catalist ATI tökömtudja milyen problémára hivatkozva.
    Aztán sikerült kiküszöbölni a hibát.
  • broman191
    #77264
    Húzva már nem olyan hűvös. :)
  • DIESEL DOG #77263
    Nálam 11.12-es verziójú van fent, stabil, nincs vele gond, a maximumot hozza ki a kártyáimból... :)

    Az új 12.xx driverekre sok a panasz, nagyon sok embertől hallom hogy nyűgös az egész.
  • arty
    #77262
    nem az volt. na, abbahagyom a topik spammelését, sry :)
  • arty
    #77261
    nem akarom elkiabálni, de lehet h az AVAST volt :/