90029
  • broman191
    #77341
    Az évek számomra azt mutatták meg, hogyha az ember törődik a dolgaival, nem mennek tönkre...az előző gépemben ami elromlott ~10 év alatt, az egyedül a vga volt, de ahogy említettem, az is csak egy szerencsétlen időszakban, mindig fél-egy év után (még garisan). Sajnos nem emlékszem már a sorban hibás karik gyártójára (nem Sapphire volt abban biztos vagyok), de a sztori vége az lett, hogy ugyanolyan karinál maradtam, csak MSI-re váltottam belőle, és azzal megszűnt a gond, a további ~5 év felhőtlenre sikeredett. Sőt ha minden igaz a mai napig megy a gép ahogy van, bár pár hónapja eladtam a bizonyos PC-t egy ismerősnek, nem tudok róla hogy azóta bármi gondja lenne vele... Jelenleg kb. az új gépem tartalmának felén nincs gari. :)
  • broman191
    #77340
    Így van...egy használt vga árának jelentős részét nehogy az határozza már meg, hogy van-e még rá pár hónap garancia...aki garanciát és hatalmas biztonságot akar, vegyen új karit drágán. Aki használtan vesz karit, az általában próbálja olcsón kihozni a dolgot, nem fog arra adni, hogy 10-20 ezres pluszt kifizet csak a garancia megléte miatt...
  • Her Laca
    #77339
    Garancia nélkül? Mert akkor bátor egy ember , vagy nem mondom:)
    Persze a te dolgod,mindenki másként áll hozzá,de én speciel egy fillért sem adnék semmiért amire nincs normális garancia.

    Franco.
    A két év példa volt részemről,abban igazad van,hogy addig nem is szabad megtartani egy mondjuk csúcs kártyát,kb 1 év múlva el kell adni és kis pótlással megvenni a legújabbat. Ha tovább tartja az ember akkor eladhatatlan kb.De akkor is jobban mutat ,hogy még 2 év van rajta nem?
  • franc0
    #77338
    Ha engem kérdezel, nagyon hülye dolog egy 2 éves VGA-ért 50-et adni, akár van gari akár nincs.
    Egy ilyen kártya anno lehetett mondjuk 100-150. Ott azért tényleg fillérbaszás 3-5 ezer forinton kattogni, be kell zsákolni a 3 év garisat, ha paranoidok vagyunk.
  • broman191
    #77337
    Már vettem is nem egy "bármit", semmi gondom velük...
  • Her Laca
    #77336
    Elbeszélünk egymás mellett.
    Itt nem arról van szó és Solt sem azt mondja,hogy azért fontos avagy jobb a 3 év mint a kettő,mert elromolhat ,hanem eladhatóbb ha cserélni akarsz mondjuk 2 év múlva.
    Te vennél ,még ha nyomott áron is 50 de legyen 30 ezerért bármit amire nincs garancia? Vagy olyat amire még egy év bolti gari van?
  • franc0
    #77335
    Egyetértek. Azt gondolom, ha egy hardver elmegy 2 évig, az 3 évig is el fog.
    Aki meg hardverbuzi, az úgyis lecserélni maximum 1-1,5 év után.
  • broman191
    #77334
    Tele van a hardverapró hibás, eladó karikkal, viszont a teljes listát végiglapozva, a legújabb hibás Ati kari amit láttam, 2-3 db HD4870 volt...abból is 2 db önhibából lenyomorított darab volt, ilyen "belenyúltam a ventibe menetközben" vagy "széttört a hűtő" eset... Saját tapasztalatom, hogyha egy kari esetleg gyári hibás, akkor az első fél-egy év alatt ki fog bújni a szög a zsákból (3 karimnál is volt így anno), ha nem az, akkor többnyire csak a gazdája tudja elcseszni gondatlanságból a további évek során...szóval aki tudja magáról hogy figyelmetlen, gondatlan, az menjen rá a hosszabb garira, fizessen többet érte, mindenki másnak elég az a "kevéske" 2 év gari is. :)
  • reaper4
    #77333
    a legjobb vétel jelenleg :) az enyém mondjuk "csak" 2 év garos...
  • Blum
    #77332
    Ez mázli. Ha beszarik mondjuk a vásárlástól számított 2. évben,akkor kíváncsi lennék,hogy mennyire lettél volna büszke a jó vételre :)

    Amúgy a Sapphire témához hozzászólva: nekem ugyan még nem volt sapphire kártyám,de jópár haverom azt használ régebbi-új szériákból egyaránt és még senkinek nem volt vele gondja. Ettől függetlenül a 2 év garancia engem is kicsit visszataszít. Ugyanúgy,mint alaplapoknál az AsRock. Rohadt jó cuccai vannak baromi jó áron,de a 2 év garancia nem gyere be. Bár láttam már itt-ott 3 év garanciával is.
  • lo9in
    #77331
    120K-ért az aláírásomban levő lcd tv-t vettem 1 év garival 4 évvel ezelőtt
  • kifli
    #77330
    én vtx3d-t vettem 3 év bolti garral :D
  • Solt
    #77329
    Te 20.000.-Forintért kockázatot vállaltál. Ez megint más tészta... aki kiad 75000.-Forintot egy kártyáért, és beéri 1 év garanciával... hááát, te tudod! :) Egyszer menjen tönkre egy ilyen jó vétel...

    Én arról beszélek, hogy újonnan a sapphire kb ugyanazon az áron adja a referencia kártyáit 2 év garanciával, mint a giga és az asus 3 év garanciával... Ha van is köztük pár ezer forint eltérés, az az eladásnál visszajön... ha másban nem, hát abban, hogy hamarabb elviszik azt a kártyát, amire még van 1 év garancia, mint azt, amire semmi nincs...
  • Her Laca
    #77328
    Soltnak igazsága vagyon.
    Van egy srác a PH-n egy 570 est próbál már hónapok óta eladni,de nincs rá garancia. Bár ő 16 évesen bátran kijelenti,hogy akár fél év garanciát is vállal rá,de ugye érthető okokból senki nem veszi komolyan.
    Ki az aki akár 50 ezret is kiadna itt egy kártyáért amire nincs gar? Hát még 100 körül.
    Gyanítom senki. Ezért jó a három év. Persze ha évente vált valaki akkor jó az a 2 is.
  • Borg
    #77327
    Én pl 95 helyett 75-ért vettem meg a GTX570-et anno. Mert 1 év a gar rajta.
    2 év múlva meg tfh 30 helyett csak 10-ért menne el?:) Aligha.
  • Solt
    #77326
    Pont ez a lényeg!! Általában 1,5-2 évig van meg egy kártya... amikor eladásra szánod, egyáltalán nem mindegy, hogy van-e még rajta garancia... ;)

    Magyarul jobb áron tudod eladni... és amikor ugye megvetted, akkor kb ugyanannyit fizettél érte! :)
  • SötétBarom
    #77325
    Nem emlékszem olyan VGA-mra, ami két évnél tovább maradt volna :D
  • Solt
    #77324
    Azért mert,

    - a konkurencia 3 évet ad ( Giga, Asus )
    - 2 év használat után még garanciával adható tovább, így többet ér
    - elég frusztráló, ha egy 100+ ezer forintos vga a 25. hónapban kipurcan

    ( de legközelebb légy szíves próbálj meg érthetőbben fogalmazni... )
  • XenHai
    #77323
    1 jó minőségű karira miért kéne 4 év vagy több 4870x2 őm van és még bírja magát.
  • Solt
    #77322
    Az egyetlen nyűgjük, hogy csak két év garancia van rájuk... szerintem ez hibás lépés a részükről.
  • MerlinW
    #77321
    Akárki, akármit is mond, Sapphire a mai napig a legmegbízhatóbb ATI/Radeon gyártó. Nem mellesleg az egyik legöregebb is.
  • franc0
    #77320
    Az égvilágon semmi baj sincs a mai Sapphire kártyákkal, csak van itt pár mókus, aki prémiumot fizetett egy jobban csengő márkanévért, és szeretné igazoltnak látni a döntését.

    Lásd még "buyers remorse".
  • barmi
    #77319
    ööö, én eddig 3 sapphire kártyát hajtottam és lekopogom (kopp, kopp) egyikkel sem volt semmi bajom !



    Egyik sem számított a maga idejében csúcskártyának és mégsem volt velük semmiféle problem .
    (persze ettől függetlenül biztos hogy van rossz széria belőlök amibe ezek szerint sikerült
    beletenyerelned ismerőseiddel együtt ... de ettől még nem kell azt mondani hogy sz@r a
    világ összes sapphire kártyája ! ... )
  • Nightt
    #77318
    Aha, ez.
  • Solten
    #77317
    Kul. Gondolom ezek szerint non-ref.
  • lee56
    #77316
    Februárból azért sikeresen kimaradt :)
  • tommygear
    #77315
    thx
  • broman191
    #77314
    - Official Catalyst 12.2 release will be out early next week
    - 12.3's will hopefully be released around March 21 or so

    by Andrew D @ Twitter

    Ezek szerint nem marad ki. :)

  • tommygear
    #77313
    12.2-es driver kimarad?
  • Máté94
    #77312
    Tehát rossz a kártya, röviden. :)
  • Nightt
    #77311
    Megleptem magam szuletesnapomra egy uj kartyaval, uh kerek szepen egy uj logot: VTX3D HD 6950
    Par ora teszteles utan meg vagyok elegedve vele. A hutese hatekonyabb es halkabb mint az Sapphire 5850 Xtreme-nek volt, nem nagyon engedi 65 fok fole a homersekletet.
    Most procilimitem van (Q9400, amit nemsoka cserelni akarok 2500K-ra), de igy is szepen viszi, amit kell (rFactor2).
    800-rol 900ra siman lehet huzni, majd megnezem, h mi a hatara.
  • Nightt
    #77310
    Igen.
  • Laci82
    #77309
    Sziasztok.
    Van nekem egy fx 4100 es cpum 1 gigas 6770 es atim 4 giga ramom 2 satas vinyom egy ssd- m + ket optikai meghajtom ezt egy fsp blue storm 2 400 as tap hajtja.
    Valtani akarok 6850-re,kerdesem eleg lenne-e a tapom hozza hogy stabilan menjen a rendszer?
  • broman191
    #77308
    "WARNING: Your card can be not compatible with this test! If multiple errors will found, try test with onscreen buffer usage or wthout of ignoring colors bit mask."

    Magyarul ha "onscreen buffer" nélkül (a program alapbeállítása) hibátlanul lefut, akkor felesleges bekapcsolnod, és úgy lefuttatnod... :)
  • Solten
    #77307
    Koszonjunk a jol megalapozott velemenyt...
  • DIESEL DOG #77306
    Nem kizárt... :D
  • Máté94
    #77305
    Ha benyomtam az "Use onscreen Buffer"-t, akkor ilyen gyönyörűséget dobott ki, majd lefagyott a gép. Most már tuti, hogy a VGA az oka a fagyásoknak? :DD
  • DIESEL DOG #77304
    Szívesen... :)
  • Nightt
    #77303
    Koszi
  • DIESEL DOG #77302
    Szerintem ez...