90029
  • KranaZoli #77260
    Hi Másik oldal! :D

    Radeon kártyákhoz melyik driver-t célszerű most feltenni?! Mehet a legújabb; vagy esetleg vmelyik Preview driver lenne a jó?

    Köszi!

    Munkatárs gépét kell újratelepítenem és több hónapos a Cata is rajta. (Sapphire 5850-es VGA)
  • arty
    #77259
    (már volt életemben először driversweeper safe modban, próbáltam más drivereket, régebbieket, ujabbakat, most ezt a pre-certifiedet.

    process explorerrel néztem, h nem-e terhel valami közben, de nem látni, kb minden cucc ki van lőve a játékon és az OS-en kivül akkor is jön az akadozás, stb stb stb)
  • arty
    #77258
    kínomban próbáltam már a legeslegujabb drivert, az van, hogy belassulgatnak a játékok, érthetetlen az egész :( korábban azt gondoltam a CAP "driver" miatt, de vszaeg csak átmenetileg 1-2 reboot idejére oldódhatott meg a gondom, mert azóta is megvan a jelenség

    inditom a játékot, 60fps, fél perc után 5fps kb 3-4 mp-en keresztül, majd ujra 60fps 5-10 mp-ig, majd ujra szaggat, stb ... már visszaflasheltem 6950-re, visszatettem a cpu-t is alap, 2800mhz-re, kipróbáltam vagy 10 féle játékban, mindenhol ugyan az a gond :( mintha valami visszavenné az órajelét ... (gpu?? szoftveresen ez nem látszik: screenshot )

    ma egész nap ezt troubleshootolom, pedig azt reméltem végre játszhatok az új kormányommal :(

    ötlet?
  • arty
    #77257
    ez mi, nem tudja vki? 12.3 pre-certified driver óta kapom, boot után. msconfiggal ki lehet szedni, node... ráguglizva is csak tanácstalanságról olvastam.

  • Madmano
    #77256
    Szal kicsit bosszant,hogy a normál,ATX-es házikóm miatt ugorjon a vga csere.Tudnátok valami használható 7950-est ajánlani az Asus helyett?Az a 30centijével tuti nem fér be.Lemértem:a ház hátulja és a vinyó tartó keret között a távolság 29,5cm.A Sapphire 27,5cm.Kérdem az Ipon-os mukitól tegnap,beférne szerinte?Azt mondja:"neccesen".Basszus.2,5cm-el hosszabb a mostani 5850-nél.Még maradna másfél-két centi.viszont a Sapphire nem tudom,mennyire számít jónak.Vagy cseréljem le a házat??Arra már tuti,nem jutna lé.
  • Solten
    #77255
    Miert mokoltad az Xtreme hutojet? Tokeletes "gyari" kuler, 66 fokon tartja a kartyat, rendkivul alacsony zaj mellett.
  • kifli
    #77254
    enyémet nem lehet pl...
  • broman191
    #77253
    Sikerült beszereznem ócsóé' egy Gelid Icy Vision Rev. 2-t a HD5850 Xtreme-emre, a szereléssel elvoltam egy ideig, mert pont a használati utasítás nem volt meg a használtan kapott viszont teljes csomagban (és ráadásul nVidia karin volt az előző tulajnak...Ati-nál másabb a felfogató kit)...de az eredmények miatt megérte babrálni vele! :D A legnagyobb negatívumával hamar szembesültem amint beszerelés után bekapcsoltam a gépet, picit hangosak a ventik rajta a fix 2000 RPM fordulat mellett, hangosabb az adott fordulaton mint az Xtreme gyári hűtője...nem baj, Zalman FanMate 2 berendelve... :)









  • SötétBarom
    #77252
    Zsír!
  • Blum
    #77251
    hardverapron van egy srác,aki olcsó pénzért árul spéci méretre vágott szivacsokat direkt erre a célra. Ha megtalálom a hirdetést,akkor belinkelem ;)

    Szerk.: Megtaláltam
  • Borg
    #77250

    Sopronban? Persze, lófaszt se, és azt is drágán.Standard 80/90/120-as szűrő kell, akkor a legjobb ha a conradban, vagy valami kinti shopban nézel körül, pl ditech.
    De barkácsolhatsz is oda ritka struktúrájú vékony szivacslapot elé.
  • SötétBarom
    #77249
    Itt Sopronban lehet kapni valahol? Kutya miatt különösen hasznos lenne, szőrt nem szeretik a ventilátorok, most pedig van benne egy-kettő :DD
  • Borg
    #77248
    Vagy teszel be porszűrőket a szívó ventikre, és akkor elég évente szétszedni a gépet :)
  • SötétBarom
    #77247
    Na, kész a gép.. Kipróbáltam, elég loálos. Zajszintje a régi gép kb ötöde. :DD (terhelés alatt is). Elhatároztam, hogy ezentúl havonta pucolok ventiket. :DD
  • Nightt
    #77246
    Szerintetek Ezt lehet moddolni? Bios kapcsolo van rajta es 2 gb. Itt 11bol 10 sikerult, de nem ir pontos tipust.
  • lo9in
    #77245
    a vidzsiát.... csak keményen
  • Madmano
    #77244
    Szerválok egyet.Melyiket nyessem:a vidzsiát vagy a lemezt?
  • V43 1105
    #77243
    Van lemezvágó ollód ?
  • Madmano
    #77242
    Megnéztem jobban a két lejjebb linkelt kártya méreteit....Az Asus kiesett.30centis hosszal.Talán be tudnám nyomorgatni majd a vinyótartó keret mögé,de nem biztos.A másik a szélessége.Ugye 3 kártyahely.Az én alaplapomon van egy második pci slot a crossfire-hez.Nah,annak a rögzítő kapcsa is valószínű,útban lenne.A Sapphire(ha lehet hinni az oldalukon írtaknak),27.5centi hosszú és két kártyahelyes a hűtés,tehát nem lóg be a második pci fölé.Bánom,mert akkoriban jobb lett volna az Asus,de nincs kedvem,meg pénzem sem ház és alaplap cseréhez.Vágni meg nem akarok semmit.....
  • Her Laca
    #77241
    Egyik srác tesztelgette ,van több is de szerintem ez is elég
    Tessék.
  • kifli
    #77240
    ha 5%-al megemeled a kártyád órajeleit, akkor kapsz 1-2% különbséget, legalábbis 6900-as szériába ez volt a gyakorlat
  • broman191
    #77239
    Milyen 5%-os tuning? Mi az hogy nem jól húzható a HD7950?
  • kifli
    #77238
    5%-os tuningal 1-2% teljesítmény növekedést érsz el, szóval tuning annyira nem szempont, mivel annyira nagyon jól nem húzhatók ezek a kártyák, hogy meg is érje...
  • broman191
    #77237
    Túlhúzással már nem feltétlen mindegy, esélyesen 4-5 foknál többre is nőhet az a különbség terhelés alatt. :)
  • kifli
    #77236
    és nem mindegy hogy 60 fok vagy 55? :D
  • broman191
    #77235
    Mindkettőnél 5 hőcső vezeti el a hőt a gpu-tól, de az ASUS mammut dizájnja több és méretesebb alu lamellát rejthet, így valószínűleg jó pár fokkal ő vezetne ha tesztre kerülne sor. Ezer forint különbséggel pedig eleve inkább ASUS mint Sapphire. :)



  • V43 1105
    #77234
    Igen .. :)
  • Madmano
    #77233
    A kettő közül a hűtése melyiknek jobb?Gondolom,az Asus-nak.
  • V43 1105
    #77232
    Dehogy tépi, nem kell félni tőle :-)
  • Madmano
    #77231
    Asus?Basszus.Egy 3slot-os szörnyeteg....Letépi a piszíáj slotot a deszkáról.:)
  • broman191
    #77230
    Egyiket sem, majd Twin Frozr III-at az MSI-től! :)
  • V43 1105
    #77229
    ASUS :o))
  • Madmano
    #77228
    A teljesítmény,gondolom ugyanaz.Konkrétan a hűtések hatékonysága érdekelne...
  • Madmano
    #77227
    Kösz.A tuning,meg a flash-elés nálam nem játszik.Még valami:ezt, vagy ezt érdemes megvenni?(Majd ha esetleg rám szakad a Nemzeti Bank...)
  • broman191
    #77226
    Elégnek kell hogy legyen (80%-os hatásfokkal számolva), de komolyabb tuninggal/HD7970-re flash-eléssel már valószínűleg lennének gondok.
  • Blum
    #77225
    Elég lenne.
  • Madmano
    #77224
    Szasztok.Szerintetek egy 500W-os Chieftech táp elég lenne ehhez a géphez:AMD Phenom II X4 945-ös proci,2X2giga ram,Gigabyte GA-MA790X-UD3P alaplap,Creative ExtremeGamer hangkari,LG DVD meghajtó,és a lényeg(tisztán elméleti kérdésként)Asus HD7950 vga?A Direct CU II-esre gondolok.Nos?
  • Zunex
    #77223
    eredetivel jobb volt és nem létezik hogy a gyárit nem bírja.. de a feszültségben lehet valami..lehet ez a biosz kevesebbet ad neki és az lesz a gond
  • broman191
    #77222
    Szerintem első körben felesleges a bios-okkal babrálni, valamelyik tuningprogiban adj neki egy kis plusz feszültséget (először adj plusz egy tizedet, biztos ami biztos alapon, ha az elég akkor folyamatosan tesztelgesd és vedd visszább), aztán lehet gond nélkül fog menni az a 850-es beállítás is...ha pedig nem bírja jelentős többletfesszel sem, akkor sajnos a kari gondja lesz esélyesen hardveresen, így szoftveresen nem tudod meggyógyítani...
  • Zunex
    #77221
    Én is a techpower oldalát nézegettem és ezért kértem hogy konkrétat ajánljatok :) 3ból az egyik elrontotta a VGA és kölcsön kellett kérjem haveromét hogy helyrehozzam és nem szeretném megint.. igazából én a gyárit keresem mert az működött a legjobban, csak nem tudom melyik az vagy egyáltalán fel van-e töltve Techpower-re.. igazán csinálhattam volna egy backup-ot csak biztos voltam benne h a másik jobb lesz :(