90029
  • Solten
    #77381
    Ez esetben vegye' IceQ-t, az kifujja.
  • Nightt
    #77380
    10% emelest birni szoktak a kartyak, emeld a gpu frekvenciajat mondjuk 10-essevel es az emelesek utan futtass le valamilyen tesztprogramot, pl 3Dmarkot. Amikor mar nem fut le hiba nelkul, akkor azt mar nem birja a kartyad, ilyenkor allitsd vissza arra az ertekre, ahol meg lefutott. Ezzel elrontani nem tudod.
  • Tomy Lee
    #77379
    Sziasztok.Hd 6870 vga-t catalyst overdrive opcióban mit mennyire állítsak?Aláírásban lévő konfig van mellette.Nem értek a tuning részéhez elrontani meg nem szeretném,köszi!
  • DIESEL DOG #77378
    Pici OFF:

    Beszereltem a Cooler Master Hyper TX3 Evo CPU hűtőt... 17-19°C idle 3,9Ghz mellett, játékos nyúzás után is csupán 39°C volt, és még nem kellett feszültséget emelnem. Ha nagyon rászánom magam akkor eljátszogatok a fesz. emeléssel is, aztán felhúzom 4Ghz fölé a processzorom... de már most nagyon érződik a plusz. :)

    /ON
  • Nightt
    #77377
    Sztem se eri meg tobbet kiadni egy OC kartyaert, az en VTX3D 6950-em 920Mhz-en uzemel a gyari 800 helyett, igy max 64 fokig melegedik, jo ez a VTX duplaventis hutes
  • DIESEL DOG #77376
    A HD 7850 nagyon jó vétel lehet, főleg ha lesz belőle OC nélküli verzió... pláne hogy 2Gb-os... ám szvsz minimális túlhúzásért felesleges többet kiadni, amikor AMD Overdrive-al simán fel lehet cibálni referencia értékről az OC értékre... az én 5770-es kártyáim is így üzemelnek. A Gigabyte alapértéke a GPU-nál 850Mhz amit én az SOC szintre húztam, tehát 900Mhz-re... plusz a VRAM órajelét toldottam meg plusz 50Mhz-el, így lett 1250, de a Giga féle 5770 SOC memória órajele változatlan 1200Mhz mint a sima 5770-esé...

    Viszont a két ventis megoldás nagyon tetszik, meg a nagy felületű hőcserélő...
  • Borg
    #77375
    Én ha váltok, csak olyanra ami hátul kifújja a meleget. Olyanom ami befűti a házat, már most is van :)
  • Solten
    #77374
    Hm, jonak tunik...:



    Bemutatkoztak a Radeon HD 7850 és 7870 VGA-k
  • Solten
    #77373
    A hutere vonatkozik, meglatjuk mi a nagy ujdonsag benne ha szet lesz kapva...

    Borg: en benevezek majd valoszinuleg egy dupla mokuskerekes XFX-be, az mindig atomhalk.
  • kifli
    #77372
    kár hogy ilyen későn jött :S
  • benőmenő
    #77371
    Azért a + 27% ÁFA még rámegy, plusz a kisker haszon és jó lesz az 75k-nak
  • broman191
    #77370
    WTF...pofátlanul olcsó bevezetési árhoz képest. :D
  • grebber
    #77369
    Ez lemaradt sorry :(

    Bemutatkoztak a Radeon HD 7850 és 7870 VGA-kf
  • grebber
    #77368
    "Nagyker belistázott ár:"

    Sapphire HD 7850 2GB GDDR5 OC PCI-E 2XM-DP DVI-I HDMI 58 952 Ft+ÁFA
    Sapphire HD 7850 2GB GDDR5 PCI-E 2XM-DP DVI-I HDMI 56 454 Ft+ÁFA
  • Borg
    #77367
    Én megvenném, elvégre minél nagyobb mókuskerék, annál halkabb tud lenni. Csak ez nem férne be a házba most, túl magas... majd talán a xigmatek gigas-ba, ha a nyáron rászánom magam.
  • broman191
    #77366
    Többet érne két nagyobb ventivel, és kevesebb borítással, csak pazarolják a műanyagot...de a cool flex dizájnnal és az "menősítő feliratokkal" majd eladják. :D
  • Blum
    #77365
    Azért a HIS megoldásai hűtési szempontból mindig odavertek. Néha dizájn szempontjából is... és többnyire ocsmányak voltak. :DD
    Nekem személy szerint a lent látható hűtés külsőre nagyon bejön. Nemhiszem,hogy az a 4 hőelvezető rézcső csak úgy poénból lenne ott.

    Szerk.: Ha mégse hozza az elvárt szintet,akkor ráfabrikálom valahogy a 8600GTS gyári passzív hűtőjét. MÁSFÉL KILÓ TÖMÖR ALUMÍNIUM/RÉZ! :DDDD Leadnám a kártyát a vasahoz,akkor szerintem többet kapnék érte,mint a hardverapron :DDDDD
  • broman191
    #77364
    Advanced = a GPU advanced az biztos, de ezzel a hűtéssel feleslges volt az időt tölteniük, dizájnos, de ott ki is merülnek a pozitívumai körülbelül :D
  • Blum
    #77363
    Úgy néz ki az AMD ismét belecsapott a lecsóba ezzel a 77xx-78xx szériával.

    #77361: azon gondolkozok,hogy az Advanced vajon mit jelent? :D
  • broman191
    #77362
    iTurbo...lol. Manapság miért minden áj'? :D Úgy néz ki mint valami flex.
  • Solten
    #77361
  • Solten
    #77360


    A 7850 lenyomja a 6950-et 50$-al olcsobb elvileg...
  • Solten
    #77359


  • Solten
    #77358
    Ez a 78** kemeny lett, KELL...

    HD 7850: 249$ (!)

    HD 7870: 349$ :/

    Elobbi realis, utobbi eseten meg sajnalatos hogy az Nvidia balf@sz ellenfelet kiallitani, jo draga.
  • grebber
    #77357
    Kiszivárgott dia egy titokzatos Radeonról
  • broman191
    #77356
    Csak a Crysis 2-nél voltak ilyen fura eredmények, nem hiszem hogy mókolás lenne. :) Egyedül a tuningnál lehet nem feltétlen reprezentatív a 7850 eredménye, mert 7870 környezetet kapott, de főleg a sorozatgyártásúnál jobb voltage controller miatt valamivel jobban teljesíthetett túlhúzáskor - bár nem érződnek irreálisnak azok az OC értékek, számítani lehetett rá hogy a 7850 OC hozza majd a ref. 7870 szintjét, a 7870 OC pedig a ref. 7950 szintjét...kegyetlen jó ár-teljesítmény arányuk lesz ezeknek a kariknak, ha majd egyszer alacsonyabb szintre realizálódnak az áraik... :)

    Tehát HD7850 & HD7870...finoman szólva not bad, magyarosabban: kéne'.

  • Borg
    #77355
    Valamelyik tesztben írták, hogy ezek a kártyák review samplek, mert a 7850nek is mókuskerekes hűtése van, meg 7870 nyákja, ami a véglegesnél nem így lesz.
    Lehet hogy az AMD bele is mókolt kicsit a teljesítmény eredményekbe?:)
  • broman191
    #77354


    A 7870 lehagyja a 7970-et fúhádéban', aztán a 7850 is a 7950-et, nem is kicsit...ezmiez?! Kezdetleges driver-ek... :D
  • grebber
    #77353
    Én megvárom mit okoz nv hátha valami jót raknak össze.7870 és GTX570 között vacilálok egyelőre.Aztán a végén lehet hogy 660as új nv lesz.Az ár a kérdéses csak.
  • Borg
    #77352
    Azt kell mondjam, hogy erre a 7870re már szívesen lecserélném az 570-et. (Ha lenne kedvem foglalkozni a kérdéssel.)


    Egykét FPS-t hoz is rajta, hangban sem annyira rossz a mókuskereke (az 570 ref-hez képest kicsit jobb hangban, ami azt jelenti, hogy a Phantomnál még mindig lehet hangosabb is...), viszont mindezt 15 fokkal hűvösebben, és 100W-al kisebb load fogyasztással teszi...


    A 7870 ára kezdetben tuti 80 fölött lesz valamivel, viszont 570-et meg már árulnak 65-ért is. 20 ezret már nem biztos, hogy megér a macera. Bár a Phantom többet ér, meg garis is. Egy tizest talán rádobnék... hm.
  • grebber
    #77351
    7850 ill 7870 reviewek
  • grebber
    #77350
    Radeon HD 7800-asok: infók a rajtról és a specifikációkról
  • Solt
    #77349
    Azért nem semmi, hogy eltornásztad a vitát a 20000.-Ft vs 40000.-Ft felé... én szóba nem hoztam ekkora különbségeket! Ezért mondtam, hogy magadat győzködöd... nem azzal vitázol amit én írtam, hanem annak az ellenkezőjével amit te gondolsz... :)

    De, hogy ne kezdjük előröl... én nem vennék meg semmi olyat, amit féláron adnak garancia nélkül... számomra ez lutri, erre meg nincs pénzem! :)
  • Sir Quno Jedi
    #77348
    Én azért vettem a 6870-emet gigabyte-ot, mert csak arra volt három év gari akkor. Az 5870-nel meg szívtam pont egy évesen és arra szerencsére kettő volt. Ha lehetne vennék 5 év garis karit is. Mondjuk addigra elsvul szarrá, de akkor is rohadt kellemetlen elveszteni egy jól működő VGA-t.
  • broman191
    #77347
    Ha magamat szeretném meggyőzni bármiről is, akkor nem itt tenném... :) Ilyen aranyárú G940-eket hozni példának ebben a témában szerintem elég övön alúli, akiknek ilyesféle méregdrága játékszerekre van igényük, igenis fizessék meg az árát, ne is gondolkodjanak használtban...jól tetted hogy nem próbáltál spórolni rajta! Mindenki másképp viseli a kockázatot, "nagyobb" értéknél persze hogy jobban tesz az ember a biztonságra, minthogy kockáztasson. Viszont ha adódik egy lehetőség, hogy egy újonnan közel 40e Ft-os hardvert meg tudsz szerezni 20e Ft-ért, annyi hibádzik mindössze hogy használt, és nincs gari, akkor részemről simán bevállalható (persze nem mindegy milyen hardverről van szó)...ezekkel az arányokkal meggondolandóbb a mindent vagy semmi. A használt G940 esetében a kockázat, hogy bukom az cucc új árának háromnegyedét ha kidöglik, plusz ott vagyok ahol a part szakad, nyilván baromság.
    Több éves, letűnt korok csúcskarijait pedig nem halásznám soha az ingoványosból bagóért, sem garival, sem nélküle, mert mire az olyan gyengének ítéltetik, hogy el kell adni az egykori árának a halovány töredékéért, már lesz nála jóval kevesebb fogyasztású, jobb teljesítményű, korszerűbb stb. kari a piacon.
    Részemről is lezárva a vita, mivel közel nem hasonló szintű kockázatvállalásokról beszéltünk és eleve relatív témakör, így felesleges folytatni... :)
  • Solt
    #77346
    Látom te magadat akarod meggyőzni arról, hogy jól teszed amit teszel... legyen hited szerint! :)

    Vehettem volna 25000.-Forinttal olcsóbban garancia nélkül anno a G940-m... csábító volt, de nem vettem meg. 1 év után minden előjel nélkül használhatatlan lett. Ingyen házhoz hozták az újat... ha az olcsóbbat veszem meg, pont dobhattam volna a kukába... számolj.

    A HD6990-m 1,5 év múlva még legalább 50000.-Forintot fog érni... te megvennél egy kétéves vga-t garancia nélkül ennyiért? Ha igen, akkor nincs miről beszélnünk... :)

    Ha viszont 1 év garanciával vennéd meg ennyiért, akkor még az is benne van a pakliban, hogy, ha elromlik kapsz egy újat... akkor már 6990 nem lesz újonnan... a többit össze tudod te is rakni.

    De részemről a vita lezárva... aki pár ezer forintért mindent vagy semmit játszik, az ne mondja nekem, hogy nincs pénze... akinek nincs pénze, az biztosra megy!
  • broman191
    #77345
    Csúcskategóriában szerintem eleve ne vegyen Sapphire-t senki, pár száz forint különbséggel pedig nyilván 3 év és nem 2 év. Szerintem idővel észre is fogják venni Sapphire-ék hogy ebben a kategóriában így nem rúghatnak labdába...

    "ez nem paranoia, hanem egy "megszívtad" kártya kivétele a pakliból..." - Mennyi "megszívtad" kártyát vettél már ki a pakliból? Mennyi "megszívtad" kártyát vett már ki általad jól ismert (nem hallomásból estimese) ember a pakliból?
  • Solt
    #77344
    No akkor még egyszer, mert látom Lacán kívül nem sok mindenkinek ment át amit írtam!

    "szerintem ez hibás lépés a részükről."

    Tehát, hogy konkrét legyek:

    Sapphire HD7970: 154501.-Ft ( 2 év garancia )

    Asus HD7970: 154841.-Ft ( 3 év garancia )

    MSI HD7970: 151793.-Ft ( 3 év garancia )

    Tehát, szerintem hibás lépés a sapphire részéről, hogy a konkurenciával azonos árú termékeit 1 évvel kevesebb garanciával árulja!

    Aki fentiek tükrében a 3 vga közül a sapphire-t választja annak úgy kell. Mint ahogy annak is úgy kell, aki használtan megvesz bármit is vadidegen emberektől gyártói garancia nélkül! Jusson eszébe majd ez a mondat akkor, amikor egy ilyen fasza üzlet vége egy halott hardver lesz... ez nem paranoia, hanem egy "megszívtad" kártya kivétele a pakliból...

    És máris ott vagyunk, hogy amikor el akarjuk adni a használt kártyánkat, nem mindegy, hogy nulla, vagy még 1 év garancia van rá! Könnyebben el lehet adni, és jobb áron...

  • broman191
    #77343
    Nem érzem azt hogy elbeszélünk, aki jobban alszik a gari tudatában az fektessen bele, aki nem, az ne...nincs lé, azért választom a gari nélküli cuccokat ha lehet, jóval olcsóbban, néha féláron...az eddigi tapasztalataim nem indokolják hogy másképpen tegyek. Akié igen, tegyen másképp. Ha van lé és a gari fontos, akkor új terméket veszek és nem használtakat, a gari idejének töredékével. Újonnan pedig ha pár ezressel több egy hasonló képességű de garis hardver akkor nyilván azt kell választani, de plusz egy év gariért mondjuk 10 ezer Ft többletet kiadni szerintem nonszensz. Persze az sem mindegy hogy milyen árkategóriában lévő termékekről beszélünk... :)
  • Her Laca
    #77342
    Mondom elbeszélünk itt. De te így látod,más meg másként. Arra azért kíváncsi lennék mit mondanál,ha veszel egy hardvert x pénzért oszt a tapasztalatodnak fittyet hányva megkotlik. Gar meg nincs. Bár ha van lé akkor mindegy:)