90029
  • KranaZoli #77502
    Én sem akarok "kotnyeleskedni", de szerintem akik reálisan gondolkodnak(gondolkodtak) nyilván nem arra számítottak, hogy qrva nagy sebesség különbségek lesznek a Radeon 7970 és nV 680 között.

    Azonban amikben eddig Radeon kártyák jobbak voltak, épp a TechPowerUp tesztjét érdemes megnézni (ha már Solten onnan link-elt) minden tekintetben a GTX 680 oldalára billen a mérleg.
    (és nem a -2W idle +-ra gondolok :) , sokkal inkább a load értékre)
    (úgy mint Power Consumption; Fan Noise)

    Power Consumption

    Fan Noise









    A tesztek azért nem csak az FPS-esekről szólnak, sőt! Az FPS-eknél meg nem árt figyelembe venni, hogy az első nV driver ami a GTX 680-hoz megjelent.

    Természetesen a marketing-es duma, hogy a GTX 680 a világ leggyorsabb GPU-ja kicsit sarkítás, mert pár %-ról beszélünk.

    Árban ugyanott fog elhelyezkedni ahol a 7970.

    Akárhogy is nézem az érem minden fontosabb oldaláról a GTX 680 nyerte a PH-s díjat is. Az FPS érték ami Engem a legkevésbé érdekel. (ilyen magaslatokban)

    PS:

    Függetlenül attól a ténytől, hogy nem áll szándékomban VGA-t cserélni. Idáig volt egy olyan vicces tény, hogy az nV kártyák többet fogyasztanak, de legalább melegebbek is. Na, ez most úgy látszik megdőlni látszik majd. Bár(!) a Temperature tesztet hiányolom belőle.
  • Her Laca
    #77501
    Ide most nem akarnék NV-s teszteket linkelgetni, de itt van is kettő pl. ott mások az eredmények.
    Mondjuk ezen ne vesszünk össze ,ha neked ez tetszik ám legyen:)
    Én úgy olvastam,hogy amúgy két gpu-s lesz ,de majd kiderül.
    Végül is nem lóverseny ez:)
    Én már mondtam ,hogy az új hétezres széria is nagyon jó lett,itt nincs miről beszélni,csak szokás szerint ez egy pöttyet jobbra sikeredett.
    Jó tudom 4 hónappal később ,mielőtt mondanád:)
    De 256 biten ,kissebb ,kevesebbet fogyaszt ,kevesebb memóriával,szvsz nagyon is szép eredmény.

    Tessék a 7990
  • Solten
    #77500
    Elvileg egy GPU-s lesz amugy...

    link
  • Solten
    #77499
    Igaz...



  • Her Laca
    #77498
    Azért érdemes körülnézni más oldalak tesztjeinél is:)

    És sajnos igazad van, 2 gpu biztos jobb lesz,de 4 még jobb:)
  • Solten
    #77497
    Na vegre olcsobb lesz nekunk a Radeon...

    3-4%-al gyorsabb csak a 7970-nel, ezt a kartyat uberelni fogja a 7990.
  • Solten
    #77496
    Hi, ha Vista/Win7-ed van a legfrissebb drivert (idei, marcius) tudod letolteni az AMD honlapjarol.
  • LaliK
    #77495
    Sziasztok!

    Van egy AsusK50AB laptopom amiben egy Ati Radeon HD 4570 kártya, amihez le lehet tölteni egy 2009-es drivert.
    Az lenne a kérdésem hogy újabbat honnan tudnék szerezni?

    Néztem Asus oldalon is meg Ati-n is, de nem találtam semmi jót.
    Előre is köszi.
  • DIESEL DOG #77494
    Nálam még mindig kitart a HD5770 CF... az egyetlen sebezhető pont esetleg a CPU, de most hogy húztam rajta egy kicsit már nem is olyan rossz, sőt... CPU-t cserélhetnék éppenséggel egy 1156-ba illő i5 760-ra például, de 1156-ba meg már felesleges gondolkodni, mivel a 1155 jócskán gyorsabb és fejlettebb, na de ahhoz szükségeltetik egy új alaplap, ami ismét plusz költség, így ez felejtős...

    De ha cserélnék is VGA-t nagy valószínűséggel tenném le a voksom egy HD7970 mellett... viszont ott a bökkenő hogy a HD7970 ára egy szép karcsú hat jegyű szám... ergo egyelőre ez is bőven felejtős részemről...

    Összegezve, nem igazán akadtam még össze olyan játékkal ami komolyabb erőpróbát jelentett volna a gépemnek (legalábbis amikkel én játszok, Battlefield 3, Crysis), legfeljebb kicsit alacsonyabb az fps, pl. nem 50 hanem csak 30, egye fene, nem laggol az a lényeg, ettől eltekintve minden élvezhető, nem kell vissza vennem a grafikai beállításokból sem, bár én 1440x900-as felbontásban játszok. FullHD-ban lehetséges hogy adódnának kisebb gondok.
  • Solten
    #77493
    Full HD-ban, max. beallitasokkal az 5850 hatarait feszegeti sok jatek, ugyhogy nekem szuksegem van a 78**-ra... ;)
  • Kongy
    #77492
    Őszintén szólva baromira mindegy, hogy HD5870-ed vagy 7870-ed van szerintem, amíg a játékok nem igénylik minimumként ugyanolyan jól fognak futni a 2 éves vga-val is... jaj, de ha valakinek nem elég a 30 fps, az vehet magának 7870-eket és csinálhat CrossFire-t, és neki majd 35 fps-e lesz...

    Ettől függetlenül nyilván fasza vga a 7870 is, csak még nincs rá úgy istenigazából szükség játékok szempontjából.
  • DIESEL DOG #77491
    Úgy néz ki meggyógyult... remélem így is marad...:)

    Viszont kipróbáltam a CPU-t 4,8Ghz-en, 1.5V-os feszültség mellett... idle-ben teljesen rendben van, viszont az Intel burn teszt alatt bebukott egy BSOD-val... úgyhogy marad így, ezen az órajelen stabil az Aida féle teszttel is meg az Intel burn teszttel is...
  • broman191
    #77490
    Ha egyszeri alkalom marad, akkor ne foglalkozz vele, viszont ha előjönne mégegyszer, akkor ne bízz benne többet, tiltsd le az automata okosságokat és vedd át az ventik irányítását manuálisra! :)
  • DIESEL DOG #77489
    Kicsit OFF:

    Jobb létre szeretne szenderülni az alaplapi termisztor?

    Az előbb csekkoltam a CPU hőfokokat Aida64 Extreme-ben, erre az mit ír? CPU -30°C... na mondom a mínusz, fizikai lehetetlen, vagy valóban hűtőházban élek? lol...

    Jó, gép újraindít, csekkolom a BIOS-t, ott mit ír? -20°C... megint egy sor anyázás... jó gép kikapcsol, áramtalanít, utána PWR gomb nyomogatása, kondenzátorokat töltés mentesíteni, várok még egy kicsit, gép bekapcs, BIOS-t csekkolom ismét, lám helyén van az esze most már pluszban mér reális értéket 27-29°C-ot, kb. 20-25°C-os szobahő mellet. Ez így már remek. Ne akarjon viccelni, 3 hete kapott egy Cooler Master Hyper TX3 Evo hűtőt, azért csak nincs ilyen jó hatásfoka hogy rögvest mínuszba tolja az eleve is 3,90Ghz-re tornázott processzort...

    De perpill, jó... csak aggasztó volt, mert a termisztor vezérli a hűtőventit is tudtommal. Aztán persze hogy az Aida64 a venti fordulatra 600 meg 700rpm-et írt... most jó... idle-ben stabilan 27-29°C 1500-1700rpm fordulattal, load-ban 65°C körül alakul... maghőfokok is stimmelnek, PCH és a GMCH is stimmel...

    Viszont még mindig nyitott a kérdés hogy mi a fene lelte...

    /OFF
  • barmi
    #77488
    Amddig nem jön olyan játék ami igényli a friss drivert addig inkább nem piszkálom :D Jelenleg valami tavaly novemberi vagy decemberi van fent ha jól emlékszem. Amúgy mi ennek a pontos menete (mármint a driver frissítésnek) mert nekem az alaplap csipszetje és minden cucca is AMD és amikor az eltávolítóval akarom leszedni a videókártyához tartozó cuccokat akkor ott minden szir-szar van nem csak a vidkari cuccai ... :(
  • t0ma
    #77487
    isten vagy, ember!

    2 napi kinlodas utan vegre siker!
  • Nightt
    #77486
    En a kartya cserevel ugy vagyok, hogy akkor cserelem le, amikor mar keves a regi ahoz a jatekhoz, amit jatszom. rFactor 2-hoz keves volt az 5850, ezert csereltem 6950-re, valoszinuleg az rFactor 3-ig nem is fogok cserelni, ami valoszinuleg 4-5 ev.
  • Animefox
    #77485
    Semmi értelme lecserélnem a videokártyámat addig amíg nem jön ki a DirectX12.... Tuti HD szériás Ati videokártyát veszek, valahogy a GeForce kártyák nem jönnek be... árban se meg kínálatban se... meg az erőltetett hype
  • Solten
    #77484
    Nos igen, valoszinu hogy nem £100 lesz a 7850... (best buy volt az 5850 Xtreme)
  • Inquisitor
    #77483
    Ja, van egy jó áron vett HD5830-am, azért az árért megkapom az új kártyát, rögvest cserélek. Így marad a gyanú, hogy sokkal nagyobb az árdifi, mint a teljesítmény difi, ami a táblázatban szereplő 2 év okán gáz.
  • Her Laca
    #77482
    Csak nem értettem miért az enyémre válaszolva.Azt hittem valami mondanivalója van számomra,de ezek szerint nem. No mind1.
  • Solten
    #77481


    Tokeletes, ilyen VGA-ra vartam. Le is lesz cserelve az 5850 :)
  • Solten
    #77480
    Te a cikket linkelted en meg egy kepet belole :) Problem?
  • Her Laca
    #77479
    Igen?
    Nem értem a képet .Mi ez?Vagyis,hogy miért nekem címezted
  • Solten
    #77478
  • Her Laca
    #77477
    7850-70 teszt
  • t0ma
    #77476
    Regebben, ha jol emlexem, kulon volt a Control Center meg a driver install. Volt csomag, amiben minden benne volt, de lehetett kulon tolteni csak a display driver-t is.
    Az megoldhato manapsag valahogy hogy csak a display drivert telepitsem? Tudom, hogy a Catalyst Setup felajanl egy listat, hogy mit akarok telepiteni, de elerheto-e es hasznalhato-e maga a Display Driver install?

    Illetve jo megoldas-e az, ha ez Eszkozkezeloben manualisan frissitem a drivert, megadva a megfelelo .inf fajl utvonalat?
  • t0ma
    #77475
    Koszi a valaszt. Megnezem este, hatha...
  • Blum
    #77474
    Őszinte leszek,fogalmam sincs.
  • Animefox
    #77473
    Utána olvastam és rájöttem aztán... de van olyan videokártyám hd 5670 Egyébként a DirectX12 mikor fog kijönni?
  • Blum
    #77472
    Üdv!

    Sevenforums egyik lakójának pont ilyen problémája adódott,neki a megoldás ez lett:

    "I had to disable the UAC by pressing and holding F8 (I think it's F8 anyway) during the boot screen before you see the windows logo to get into the windows boot options. Then select "start windows without UAC supports" and then install the driver.

    Hope that helps."

    Topik link
  • Blum
    #77471
    A DirectX verziója nem a VGA meghajtóprogram verziószámától függ. Windows7-ben alapból van DX11,illetve ehhez hébe-hóba WinUpdate-en keresztül jönnek frissítések. De ha nincs DX11-et támogató VGA-d,akkor teljesen mindegy.
  • Animefox
    #77470
    A Catalyst 11.11 verzió még jó? Az lenne még a kérdésem hogy ez DirectX11 nem? Vagy honnan tudom meg hogy hanyas DirectX van telepítve?
  • t0ma
    #77469
    Sziasztok,

    Kicsit hosszu leszek, meg nehol eleg bena a megfogalmazasom, de remelem ertheto vagyok azert :).

    Gondom van a legujabb (12.2) Radeon csomag telepitesevel. A reszletek:
    Saphire HD 6670 Low Profile. Dell Optiplex 745. Friss Windows 7 Professional x64 telepites. OCZ SSD hard drive (ez azert lenyeges, mert Windows7+OCZ combo okozhat kek halalt. A vinyon gyarilag a lgefrissebb firmware volt, igy ezzel Az elso dolog ami telepitenek az a Catalyst csomag. A Catalyst setup elindul, kivalasztom a nyelvet meg a telepites tipusat (Custom). Ezutan latom a listat, hogy miket lehet telepiteni. Kivalasztom a CCC-t meg az ATI Display Drivert (de teljesen mind1 miket valasztok itt), es utana ahogy elindul a progress bar, kapok egy szep kek halalt.

    Kis keresgeles utan raakadtam erre a topicra:
    http://superuser.com/questions/138512/why-does-ati-5570-hd-video-card-driver-installation-cause-windows-7-to-blue-scre

    Itt irjak, hogy az InstallManager.cfg-ben irjam at, hogy `WorkaroundInstall=true`. Ha ezt megcsinalom, akkor igaz, hogy nem kapok kek halat, es fel is telepul a CCC maga, viszont a Display Driver telepitese nem sikerul. A telepito sikeresen befejezodik, de a vegso osszegzesben azt irja, hogy volt 1 warning. Es ez a warning a Display Driver Install, mert az Failed.

    Ha inditanam a CCC-t, akkor azt irja, hogy nincs ATI Display Driver telepitve.

    Meg probaltam csak a drivert ugyis felrakni, hogy az Eszkozkezeloben frissitem a VGA kartya driver-t a C:\Ati\<...>\Support\Drivers\Display\ (al)konyvtarban levo .inf fajlokkal, akkor is kapok egy hibat, hogy `the system cannot find the path specified` vagy valami ilyesmi.


    Vegul `raengedtem` hogy a Windows Update keressen drivert, es az felrakott egy `Radeon 6600 Series` drivert. Verzio valami 8.50 koruli, szal messze nem a legrissebb, de legalabb megy.
  • DIESEL DOG #77468
    Tudtommal semmit sem befolyásol, a CCC és maga a driver független egymástól, de így nem fogod tudni használni a 3D beállításokat, meg az egyéb részletes beállításokat, ha lassítja a rendszer indulását letilthatod, legfeljebb elindítod akkor amikor már felállt a rendszer.
  • tommygear
    #77467
    az befolyásol valamit ha letiltom a CCC automatikus indulását?
  • Blum
    #77466
    Érkezik a Sapphire HD 7970 Dual-X Edition

  • Her Laca
    #77465
    A dolog nem ilyen egyszerű. Árban a 7970 es hez lövik be ahogy néztem (van ahol már előrendelhető),viszont ha minden igaz nem ez lesz a csúcs. Jön egy nagyobb sávszéllel és még egy dupla gpu -s is.
    Ahogy néztem és az okosok mondják,mivel már a fermivel meglépték azt amit most a 7000 -es sorozattal az AMD, így kicsit jobban állnak nv nél.Belegondolsz,256 biten kevesebb rammal,kisebb mag,és ezt tudja.De mondom a kérdés az az ,hogy nagy felbontáson mit mutat.
    Árban én nem gondolom,hogy nagy változások lennének,mindkét gyártó arcátlanul sokat kér a kártyáiért,ezt a piac csökkenésével magyarázzák.
    Mindenesetre várom az igazi megmérettetést .
  • Borg
    #77464
    Teljesen logikus, és várható lépés, hogy a 680 gyorsabb lesz a 7970-nél. Elvégre később mutatják be, valamivel villantani kell. Kérdés, hogy árban is jól tudják e pozícionálni. A gond csak az, hogy az AMD igen gyorsan jöhet a válaszlépéssel, hiszen ők már piacon vannak.


    Engem sokkal jobban érdekel az, hogy a jelenlegi 570-580 teljesítmény szintjén kinek lesz jobb az új kártyája. Hűtésben, hangban, fogyasztásban stb. Én ezt a teljesítményt már bőven elegendőnekt tartom a mostani játékokhoz 1920x1200-ban, és nincs is érkezőben jelenleg olyan játék, ami miatt gyorsítani kellene... A HIS 7870 a hátrafújós, nagy mókuskerekes hűtéssel már most is szimpatikus csere lenne.
  • Her Laca
    #77463
    Nincs húzva. Ugyanis olyasmi lesz mint a prociknál,valami féle turbó. Abu említette,hogy a gpu-z re meg nem kell adni,lévén nem ismeri még a kártyát. A kérdés nem az,hogy gyorsabb lesz e, hanem, ,hogy nagyobb felbontásokon is megtartja vajon az előnyét.A radeon full hd fölött nagyon virgonc.Mindamellett,komoly eredmény ez egy 256 bites,kissebb cucctól szerintem.
    Egy hét múlva úgyis kivesézik ne félj:)
    A fogyasztását is nézd meg.